PDA

View Full Version : Трябва ми есе



ludotokrise
03-12-2009, 15:38
здравейте, трябва ми есе на тема-Възможно ли е любовта да е само празник?
Предварително благодаря, трябва ми за довечера :-)

Balooon
03-12-2009, 16:23
Според мен можеш да напишеш есето по този начин-
1) любовта- всичко каквото ти хрумне
2) празник- какво представлява
3) съпоставка между двете и съответно отговор на въпроса

Balooon
03-12-2009, 16:24
Любовта е начинът, по който усещаш един човек близък до твоето сърце. Постоянно е в мислите и съзнанието ти, във всяка една минута, ума ти е зает да мисли, че някъде, някой те обича и съответно ти го обичаш, мисли за теб и го е грижа за теб. Любовта е да желаеш да прекараш всяка една стотна от секундата с него и само мисълта, че ще се отдалечите един от друг те кара да се вълнува сърцето ти в чувство на не комфортност. Често вечер стоя зад теб и те гледам, и гледам, и гледам, без дори да мога да те докосна или целуна, но сякаш искам този миг да не свършва, защото дори и това ми стига да те гледам мълчаливо с очи, защото те обичам. И това е един вид любов без да можеш да целунеш или докоснеш с ръка онова човешко същество, което сърцето ти подсказва че е най-близко до твоето.

Няма думи, повярвай ми за всичко това, любовта е безкрайна вселена, тя е брод между две същества прекрачили прага на чувства и страст.

Често двамата с тебе мълчим, и казваш, че няма диалог по между ни, но дори и така мълчаливо да стоим на мен ми стига, че съм до тебе, защото чувството в мене стой и ми казва, че сърцата ни си принадлежат. Ако има Любов, ако един ден тя победи, и ни събере отново няма да има нужда от думи помежду ни. На мен ми стига само това, че ти ще си с мен и до мен.

Истинската любов е тази, която поема ръката ти, но и сърцето ти успокоява. Любовта не се състои само в това двама души да се гледат един друг, а да гледат в една и съща посока. Понякога тази посока се губи, но мисля, че именно любовта е тази, която намира правият път тези две сърца да поемат отново в тази посока. Любовта е да даваш на всеки твой ден шанса тя да бъде най-добрата в живота ти. Всеки ден да обичаш с макар и грам повече от предходният ден.

Любов е и когато слушам от теб да произлизат думи на обида към мен, а аз да стоя безмълвен и скришно в себе си да се питам възможно ли е всичко това? Въпреки всичко казано обаче, Аз оставам с надежда в сърцето, че любовта ще победи. Въпреки всичко казано, Аз не съм в състояние да се разсърдя и обидя, защото не мога да се обидя на човека, когото обичам, защото над всичко стои любовта. И това е любов, да можеш да прощаваш и да правиш компромиси.

Любов е, когато макар и вече разделени ти продължаваш да изпитваш същите онези чувства към човека, с когото някога те е свързвало нещо.

До вчера палех свещ за нашето бъдеще и нашето щастие. От днес нататък ще продължавам да ги паля и да се моля на Господ с надеждата някой ден, Той отново да кръстоса пътищата ни, да ни събере отново, този път за нещо по добро, за по-дълго. Ако можех да събера парченце по парченце, частица по частица, частите на „счупената стомна” /както не веднъж си ми казвал/ на нашата любов, то бих ги събирал цял един живот с надеждата един ден, пък било то и на края да бъдем отново заедно.

Отдавна вече разбрах, че от любовта и боли. Любовта не се състой само в това да изпитваш удоволствие и наслада, в любовта съществува елемента наречен „болка”. Болка, причинена от твоето най-мило и скъпо същество на този свят. Този вид болка като че ли някак си се преодолява, идва времето, когато любовта надделява над тази болка и остава само спомена, остава само любовта.