PDA

View Full Version : Уриниране,болки



alehole
03-12-2009, 18:25
ЗДР!Видях подобна скорошна тема но не е точно по моя въпрос.Та аз съм момиче на 17,от скоро имам болки при уриниране,остри болки,а пък и се случва да ходя по малка нужда и след това пак да ми се ходи,а всъщност няма какво да изходя и така цял ден с тези болки.Дали можете да ми помогнете?Миалия път като имах само болки попитах един лекар той каза че може да е леко цистит и било в резултат на настинка и щяло да премине за няколко дни и така и стана но сега ?

TheBeliever
03-12-2009, 18:50
И на мен ми се е случвало. Лекарят правилно ти е казал - цистит е. В повечето случаи минава от само себе си, но ако болката стане нетърпима и се появи кръв в урината, се консултирай пак с доктор да ти изпише нещо.

LovelyGirl
03-12-2009, 19:30
Да,цистит ще е.Иди на лекар да ти изпишат лекарства,че не е хубаво да стоиш така.Може и хроничен да стане,ако вече не е.А и честно казано,не знам как изържаш на болките,без да пиеш нещо :-o

Boyd
03-13-2009, 16:49
Лекарят ти го е казал, но не е било следствие на настинка. Цистит, честото уриниране може да е породено от други проблеми с бъбреците.

TheBeliever
03-13-2009, 17:22
Лекарят ти го е казал, но не е било следствие на настинка. Цистит, честото уриниране може да е породено от други проблеми с бъбреците.

И от настинка може да се получи, и от изстиване на кръста. А ако е хроничен, само да паднат температурите и болките са на лице. Говоря от опит. :)

SiSsKkAa
03-13-2009, 20:53
Цистит е.Цистита е възпаление на пикочните пътища и не мисля,че най-доброто решение е да го оставиш да мине от само себе си.Най-добре посети уролог.И избягвай да ядеш кисело,солено и да пиеш безалкохолно докато не премине,защото те раздразват пикочните канали и оздравяването ти е по-трудно.Може да ти е хроничен цистит щом ти се е появявал и преди,но може и да е от настинка,ако ходиш с гол гръб и корем през по-студеничките дни.Краката ти и гърба ти трябва да са винаги на топло.Успех с лечението

Abigoria
03-14-2009, 06:06
Пий повече вода и си свари тетра, за да ти олекне :)

alehole
03-14-2009, 07:06
Emi Blagodarq na vsichki za otgovorite! Pomognahte mi! I nepremenno 6te otida na lekar! :)

RubiGlum
03-15-2009, 17:09
Сигурно е, че имаш цистит. И аз имах и се оправих без лекари и лекарства, разбира се ако искаш да си сигурна посети гинеколог. Ако пък искаш по моя начин- правиш си промивки сутрин и вечер с разтвор от сварена тетра(билка)- и разбира се отлична хигиена.

titinkaa
03-16-2009, 04:34
или е цистит или имаш прашинки в пикочния мехур който предисзвикват болката при уриниране,и на мен ми се е случвало(двете неща)

Loshotia
03-16-2009, 13:15
или е цистит или имаш прашинки в пикочния мехур който предисзвикват болката при уриниране,и на мен ми се е случвало(двете неща)

Само да добавя, че ако е цистит, той често се дължи на настинки, следователно, обличай се добре и топло.