PDA

View Full Version : ЗЪБИТЕ МИ-искам да ги спася!



RubiGlum
03-12-2009, 20:20
Та значи, имам кариеси на предните 2 зъба- точно в центъра на усмивката ми :-# тя е най-хубавото нещо в мен, наистина не искам да ги изгубя. Имам проблемни зъби и когато отворят зъба ми за поправка от вътре се оказва почти изгнил. Сега съм си записала час за зъболекар, но се притеснявам, че ако един път започнат да ми барникат зъбките, ще се скапят много бързо.А в същото време кариесите не са се развивали, седят в едно положение на развитие.Какво ще ме посъветвате? :shock:

Mi6inka
03-13-2009, 07:41
Е ние няма какво да те посъветваме,..добре е че си си записала час при зъболекар.. само той може да промени нещата ..и дано всичко да мине добре :)

siqnalili
03-13-2009, 09:53
Офф, много гадна работа е това с ходенето на зъболекар. Обаче, колкото по-рано се хванат болните зъби, толкова по-добре.Аз бях снощи и ми уъртвиха един зъб, защото не можеше да се лекува.
Задължително отиди на зъболекар, няма да ти навреди. А пък като е с упойка, даже няма да те боли.

hottie
03-13-2009, 13:02
Спокойно вече има много нови технологии и нищо няма да ти личи :) но ще ти се наложи да вложиш малко повечко пари вероятно. Затова поискай най-доброто.

RubiGlum
03-13-2009, 18:18
да, ще ми струва 50 лева, но това има най-малко значение. Мислите ли, че ще ми сложат упойка за още не станали кариеси? Странични хора ми казаха, че на предни зъби много боли, вярно ли е :-#

bloodyF
03-13-2009, 19:44
да, ще ми струва 50 лева, но това има най-малко значение. Мислите ли, че ще ми сложат упойка за още не станали кариеси? Странични хора ми казаха, че на предни зъби много боли, вярно ли е :-#



абее боли глупости!И аз имам кратер на преден зъб и часа ми е за 5 април чак :( ама въпреки всичко не се плаши няма да те боли..много :-) :-)

Mi6inka
03-13-2009, 19:56
о0х и на мене най-големия ми страх е да ходя на зъболекар.. най-верочтно ще ти сложат упойка,а и да не ти сложат можеш да си поискаш.. до колкото са ми казвали самата упойка не боляла много... е не е приятно ама не е и болка за умиране!Спокойно,всичко че е ок! {}

SiSsKkAa
03-13-2009, 21:48
Извинявай,но ако зъболекарят ти е добър не виждам как би ти навредил.И как би ти навредило това,че ходиш на стоматолог и си поддържаш зъбите здрави.няма логика в цялата работа.Никой неможе да ти помогне освен стоматолога.Той знае най-доброто лечение за зъбите ти.

titinkaa
03-14-2009, 20:36
Спокойно вече има много нови технологии и нищо няма да ти личи :) но ще ти се наложи да вложиш малко повечко пари вероятно. Затова поискай най-доброто.
+1 :)

acleverboy
03-14-2009, 22:16
с новите бели упойки които слагат почти не се забелязва

death_knight
03-15-2009, 01:41
Хахахах, упойката е, за да не те боли... А иначе няма нищо страшно. Мен като са ми вадили зъб упойката представляваше едно спрейче. Пръскат и нищо не усещаш. А пък самото човъркане по зъбите не боли. Нещо подобно е като си човъркаш с клечка за зъби. А и дори и да усетиш някаква болка, просто даваш знак на зъболекаря и спира, няма нищо страшно :)

Mi6inka
03-15-2009, 08:40
е в нашия случей упойката няма да е спрейче ,а с инжекцийка...ама и това не боли кой знае колко...

BlueCat
03-17-2009, 17:22
...но се притеснявам, че ако един път започнат да ми барникат зъбките, ще се скапят много бързо.
:lol: Тука си в грешка.

А в същото време кариесите не са се развивали, седят в едно положение на развитие.
Заблуда номер 2. Това, че с просто око не забелязваш някакво развитие на кариеса не означава, че гадните бактерии не дълбаят навътре по канала докато не стигнат до нерва, за да се сетиш да отидеш на зъболекар. И когато стигнат до там става много лошо...

SimonaShtonova
03-17-2009, 21:43
Ами стоматолозите си знаят работата. Поискай най-доброто, а парите нямат значение в случая... идеята е да се оправят зъбите ти :) Успех!