PDA

View Full Version : Помощ за есе



gogi93
03-12-2009, 21:21
хора помогнете ми спешно до утре трябва да направя есе а не могааааа! помогнете ми "горчивата чаша" "пилат си измива ръцете" "всеки има своята гоглота и трънливият път до там трябва да измине сам " "всеки който се залавя за нож,от нож умира"


Moderated by slun4ice
т.1 и т.7 пт правилника

Tedi4ka
03-13-2009, 08:28
Това върши ли ти работа:



Остава ли човек същия през целия си живот?
Философия!?Какво се крие зад тази дума?Може би истина,може би лъжа…може би илюзия.Къде да я търсим?В учението,в страданието,в любовта,във вярата?Какво е това философия на живота?За едни пари,за други слава,за трети любов ,страдание и т.н. Боже ! Това е търсенето на пътя на живота ни!А за теб приятелю?Искаш ли да пофилософстваме за философията на живота?
И дългият и краткият живот са само проблясъци във времето и всеки търси път за щастлив живот.В днешни дни трудно се живее и всеки се е забързал и запъхтял и закъде?Ада или Рая?Миналото или бъдещето!?Много често всичко се оказва само една илюзия.Колкото повече растем,толкова повече отпиваме от горчивата чаша на философията на живота,,която няма дъно и отровата в нея никога не свършва.Започваме да се питаме: Нима това е живота!?Под нещастна звезда ли съм роден!?Докато един ден някой не ни отвори очите и ни разкрие другата –розовата житейска философия.И …се устремяваме към надеждата.Как само грабва ума и завладява въображението!Но тя живее в сърцата на истинските хора,а именно:
“Силните умеят да прощават,слабите обидно да мълчат,силните умеят да забравят,слабите да помнят и мъстят.”Почти са непознати индивиди.Те са като бисери сред алчното човечество.Зората на бъдещето,но и връзката с миналото и слънцето в настоящето.Все пак”Всичко тече ,всичко се изменя и не може никога да стъпим в една и съща вода и да се намокрим по един и същ начин.
Липсва ни сила за живот…!? Откъде да я намерим?Продава ли се?С какво да я купим-пари,любов,себеотдаване?Въ роси,въпроси и пак въпроси…Някои казват ,че живота е такъв,какъвто го направиш.Други,че всичко е свише предопределено. Но дали в действителност е така?Да не би всеки да се е родил красив и да го бива във всичко,да е късметлия?Разбира се ,че “не”.И кой е виновен?Ние ли?Ако просто забравим за проблемите,ако само се отделим от мрачните настроения и отидем в центъра на успеха,какво ще стане?Отговорите на всички тези въпроси са у нас,защото:
“Човек каквото прави,никой друг не може по-мръсно да му го направи”.Трябва да се вземем в ръце обаче и да кажем”Аз мога и ще успея”,защото успеха идва тогава не когато го викаме ,а когато сме готови да се изправим срещу обстоятелствата,било то и “най-големите” .Може би силата на избор на такъв живот се крие в самоувереността ?Къде да я търсим,как да я съхраним и скрием!?Ако запазим обаче добродетелите си,които са дадени на всеки по равно,на една част от нас ще се разпиляват,на други ще са в излишък.Или пък малка част от хората ще запазят ревностно душите си и всичко ще тръгне към по-добро.Животът ни ще се изкатери по стълбата на успеха.Ето приятелю това е моята история на живота.Аз се питам и търся мястото си сред хората.Чрез философията опознавам природата ,вселената и човешката култура,опитвам се с ум и сърце да разбера смисъла на човешкото съществуване.
Искам да открия най-точната посока на своя жизнен път.Смяташ ли ,че ще успея!?......Крепи ме единствено мисълта “Времената се менят ,а и ние с тях” …..към по-добро!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gogi93
03-13-2009, 17:07
не ,нашата госпожа иска точно по темата :shock: :smt022

Tedi4ka
03-13-2009, 20:16
не ,нашата госпожа иска точно по темата :shock: :smt022 :( :( :( :(