PDA

View Full Version : Ох.. ми кфо да ям :?



Zehtinka
03-13-2009, 08:54
Здравейте, постоянно ми се яде,страшно ме привличат мазнотиите...всички ми казват божее,супер слаба си,ама аз искам да огранича храната не толкова за отслабване,а просто да водя по-здравословен начин на живот.Обаче това не било хич лесно.Само като погледна към боклуците в лавката на даскало и се изкушавам бързичко.Реших да понамаля храната по следния начин:Сутрин-мляко с корнфлекс или чаша мляко с препечена филиика със сиренце,Обед-един пакет солети “Хрус-Хрус”,(Между обяда и вечерята може да хапвам едно “Корни”,защото трудно издържим дните без нещо шоколадово)Вечеря-само плодове(снощи вечерях една ябълка и един голям банан и ме засити)Та въпросът ми е дали одобрявате и ако може някой съвет да драснете :P И благодарности предварително :-D :)

m3talmania
03-13-2009, 09:32
Отговора на OtherDimension бе първото, което ми дойде на ум, но ще те посъветвам друго 8-) Намали газираното, хляба, сладкото и прави някви упражнеия. Ти все пак се нуждаеш от всичко, което съдържа в месото, зеленчуците, плодовете, яйцата и т.н. защото само ще поддържаш форма.

SiSsKkAa
03-13-2009, 09:46
Всичко,което си написала е добре без това корни(макар че си слаба)>но ако наистина искаш да се ограничиш спираш газирано сладко и тестени продукти.Вместо сладко можеш да си хапваш плодчета и можеш черен хляб да хапваш,който е по-полезен от белия

Sissy90
03-13-2009, 12:10
При положение, че не ти е нужно да отслабваш, защо е това драстично ограничаване? По-добре си яж нормално, само сведи до минимум чипсовете, кроасаните, пържените храни и газираните напитки - щом ти се яде сладко, малко не ти пречи, само да не прекаляваш, защото е вредно.

silver_moon
03-13-2009, 12:18
ммм включи месо, не е необходимо да е мазно, пилешкото, телешкото, рибата не са мазни, а полезни, особено рибата

Karin_Vall_Gabbriel
03-13-2009, 14:26
hapvai pove4ko supi4ki :P

lcl
03-13-2009, 14:37
Аз не удобрявам, само ябълката на вечеря си е ОК.

Рибата не е мазна? :shock:

silver_moon
03-13-2009, 16:22
Аз не удобрявам, само ябълката на вечеря си е ОК.

Рибата не е мазна? :shock:
тя може да е мазна, ма в цялата и мазнина няма нищо вредно, по-полезно от рибата надали ще намериш...омеги в нея се намират в доста малко продукти, а за лъскава коса, здрави нокти и тн. точно т е ти трябват

lcl
03-13-2009, 17:05
Аз не удобрявам, само ябълката на вечеря си е ОК.

Рибата не е мазна? :shock:
тя може да е мазна, ма в цялата и мазнина няма нищо вредно, по-полезно от рибата надали ще намериш...омеги в нея се намират в доста малко продукти, а за лъскава коса, здрави нокти и тн. точно т е ти трябват
Това е така. Но не се знае дали има или няма вредно.
От значение са няколко неща... Как се приготвя - ако е печена, всичко е 6. В какви води е плувала рибата - ако е плувала в мръсотии колко полза ще има от нея като храна не се знае точно. Процесите на разлагане при рибата са бързи - колко време е минало докато се замрази, никой не ти казва.

"По-полезно от рибата надали ще намериш" -> по-полезно за косата и ноктите ли?

Cable
03-13-2009, 17:16
Амфетамин

FucKtheSyStem
03-13-2009, 18:03
Амфетамин

+ :D :D :D :D 8-)

Sissy90
03-13-2009, 18:09
Аз не удобрявам, само ябълката на вечеря си е ОК.

Рибата не е мазна? :shock:
тя може да е мазна, ма в цялата и мазнина няма нищо вредно, по-полезно от рибата надали ще намериш...омеги в нея се намират в доста малко продукти, а за лъскава коса, здрави нокти и тн. точно т е ти трябват
Това е така. Но не се знае дали има или няма вредно.
От значение са няколко неща... Как се приготвя - ако е печена, всичко е 6. В какви води е плувала рибата - ако е плувала в мръсотии колко полза ще има от нея като храна не се знае точно. Процесите на разлагане при рибата са бързи - колко време е минало докато се замрази, никой не ти казва.

"По-полезно от рибата надали ще намериш" -> по-полезно за косата и ноктите ли?
В рибата има мазнини, които няма от къде другаде да си набавиш - Омега-нещо си, не помня числата, но са важни. Препоръчително е да се яде риба поде един път седмично.
Вярно е, че не можеш да знаеш колко време е минало преди да я замразят. Но това важи за всички храни - не можеш да си сигурен на 100%, че са качествени. Е, за чипсовете, вафлите и шоколадовите десерти можеш да си 100% сигурен, че няма почти нищо полезно. Та за качеството - доверяваш се на това, че законите за защита на потребителите и ХЕИ си вършат работата или не ядеш нищо, това е положението.

splendour
03-13-2009, 18:26
малко е тва ядене дет го мислиш.

lcl
03-13-2009, 18:51
В рибата има мазнини, които няма от къде другаде да си набавиш - Омега-нещо си, не помня числата, но са важни. Препоръчително е да се яде риба поде един път седмично.
Вярно е, че не можеш да знаеш колко време е минало преди да я замразят. Но това важи за всички храни - не можеш да си сигурен на 100%, че са качествени. Е, за чипсовете, вафлите и шоколадовите десерти можеш да си 100% сигурен, че няма почти нищо полезно. Та за качеството - доверяваш се на това, че законите за защита на потребителите и ХЕИ си вършат работата или не ядеш нищо, това е положението.

На мен няма нужда да ми обясняваш какво полезно и вредно има в храните. Тези неща ги знам от общо 8 години... Омега-3 и омега-6 са нещото, което имаш в предвид. Лененото семе е източник на тези ненаситени мастни киселини. Соята на омега-3 ;)

Sissy90
03-13-2009, 19:29
^По принцип не обяснявах на теб :) Забелязах, че ги знаеш. За соята не знаех, че има Омега-3, за лененото семе само съм чувала, че е полезно, без подробности. Но ленено семе не съм виждала да се продава по магазините (живея в малък град и съответно някои по-инчанчени работи, дето малко хора ги търсят, ги няма).

lcl
03-13-2009, 19:39
^По принцип не обяснявах на теб :) Забелязах, че ги знаеш. За соята не знаех, че има Омега-3, за лененото семе само съм чувала, че е полезно, без подробности. Но ленено семе не съм виждала да се продава по магазините (живея в малък град и съответно някои по-инчанчени работи, дето малко хора ги търсят, ги няма).
Извинявам се в такъв случай за объркването.

Може да видите съдържанието на омега-3 в различните храни и по-точно къде се съдържа най-много:
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=nutrient&dbid=84

Sissy90
03-13-2009, 19:42
[quote=Sissy90]Може да видите съдържанието на омега-3 в различните храни и по-точно къде се съдържа най-много:
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=nutrient&dbid=84
Благодаря, това е полезно. Хм, май трябва да се замисля за това колко мастни киселини приемам...

What conditions or symptoms indicate a need for more high-omega-3 foods?
# Dry, itchy skin
# Brittle hair and nails

lcl
03-13-2009, 20:56
За нищо. По-принцип струват 200-300гр. около 1лв.

Хубаво е да се замислиш за това. Не забравяй и друго - човешкото тяло е 70%, а мозъка е 90%. ;)

koshtramba
03-13-2009, 23:14
При положение, че не ти е нужно да отслабваш, защо е това драстично ограничаване? По-добре си яж нормално, само сведи до минимум чипсовете, кроасаните, пържените храни и газираните напитки - щом ти се яде сладко, малко не ти пречи, само да не прекаляваш, защото е вредно.

Taa pa neshto protiv kroasanite li!!

lcl
03-14-2009, 08:28
При положение, че не ти е нужно да отслабваш, защо е това драстично ограничаване? По-добре си яж нормално, само сведи до минимум чипсовете, кроасаните, пържените храни и газираните напитки - щом ти се яде сладко, малко не ти пречи, само да не прекаляваш, защото е вредно.

Taa pa neshto protiv kroasanite li!!
ДА

colymoly
03-14-2009, 09:50
добре, плодовете на вечеря са супер, обаче тези корнове и солети, не мисля, че трябва да присъстват в менюто ти щом искаш здравословна храна, както беше написано по-горе може супички, но не от фабрикатите :? , домашни

FuckTheSys
03-27-2009, 20:07
Амфетамин

+ :D :D :D :D 8-) :smt033 W33d Is all w3 n33d ! SUPER za pruf prut tva da se 4ue ot momi4e

galu6a
03-28-2009, 08:42
всичко е до волята просто намали газираното хляба и срадкото и след време даже ще можеш и да ги спреш е шикилад можеш да си хапваш малко ама не по едни шоколад на ден мисля ,че това което ядеш в момента е добро :)

colymoly
03-28-2009, 09:03
всичко е до волята просто намали газираното хляба и срадкото и след време даже ще можеш и да ги спреш е шикилад можеш да си хапваш малко ама не по едни шоколад на ден мисля ,че това което ядеш в момента е добро :)
добре, ама аз като ги спрях, що не съм отслабнала

ReBeL
03-28-2009, 09:07
всичко е до волята просто намали газираното хляба и срадкото и след време даже ще можеш и да ги спреш е шикилад можеш да си хапваш малко ама не по едни шоколад на ден мисля ,че това което ядеш в момента е добро :)
добре, ама аз като ги спрях, що не съм отслабнала

и аз това се питам :(

billytalent
03-28-2009, 09:10
При мен е много странно всеки ми казва,че съм отслабнала и аз го виждам,но кг са ми същите както и обиколката на талията и ханша,защото за мен това и по важно от кг :-o

colymoly
03-28-2009, 09:22
всичко е до волята просто намали газираното хляба и срадкото и след време даже ще можеш и да ги спреш е шикилад можеш да си хапваш малко ама не по едни шоколад на ден мисля ,че това което ядеш в момента е добро :)
добре, ама аз като ги спрях, що не съм отслабнала

и аз това се питам :(
ами сериозно обмислям, да ходя на доктор да се изследвам дали не съм болна от нещо, ако и това не е влизам в лудницата :-x

ReBeL
03-28-2009, 11:18
всичко е до волята просто намали газираното хляба и срадкото и след време даже ще можеш и да ги спреш е шикилад можеш да си хапваш малко ама не по едни шоколад на ден мисля ,че това което ядеш в момента е добро :)
добре, ама аз като ги спрях, що не съм отслабнала

и аз това се питам :(
ами сериозно обмислям, да ходя на доктор да се изследвам дали не съм болна от нещо, ако и това не е влизам в лудницата :-x
аз вече сериозно се замислям за лекар - ендокринолог , много е странно това, писна ми да ям само трева като някаква коза и ябълки дето язвата ми от тях на гъз стана и накрая нищо :-x :x много особен случай сме двете с тебе :? :(

colymoly
03-28-2009, 12:13
всичко е до волята просто намали газираното хляба и срадкото и след време даже ще можеш и да ги спреш е шикилад можеш да си хапваш малко ама не по едни шоколад на ден мисля ,че това което ядеш в момента е добро :)
добре, ама аз като ги спрях, що не съм отслабнала

и аз това се питам :(
ами сериозно обмислям, да ходя на доктор да се изследвам дали не съм болна от нещо, ако и това не е влизам в лудницата :-x
аз вече сериозно се замислям за лекар - ендокринолог , много е странно това, писна ми да ям само трева като някаква коза и ябълки дето язвата ми от тях на "задни части" стана и накрая нищо :-x :x много особен случай сме двете с тебе :? :(
веротно имаме проблем с обмяната на веществата, има си хапчета за това и съм чувала, че като се нормализира това отслабваш, но ме е страх после да не си върна килцата и отгоре, при това съм много против такива хапчета, но ако имам такъв проблем ще се наложи, мислех да ходя на прифилактичен преглед, но какво ще ми открият там... нищо, само кръв ще ме претегли и кръвно едни такива и нищо, първо на диетолог според мен и след това ако не помогне на ендокринолог

ReBeL
03-28-2009, 12:43
и мен да ти кажа не ми харесват много много такива хапчета :( и мен ме е страх да не стана после още по - дебела, че с хормони шега не бива :( Абе да си караме на здравословно хранене, ето вече се стопли ще тичаме яко и трябва да стане , дано да е било просто от зимния сезон , не знам и аз вече от какво може да е :(

colymoly
03-28-2009, 13:08
ами и аз точно това мисля, да бягам, не ме мързи имам воля и си гладувам с тези здравословни боклуци, ама няма как най-лошото е да се гледам в огледалото и да виждам, че няма никаква разлика, при положение, че от месец и половина, не съм яла като хората, ами преживям като камила с тези мюсли и тем подобни

BrokenInnocence
03-28-2009, 13:14
Здравословната храна не е боклук. Като имам предвид, наистина здравословната... Боклуци са всички мазни лайна, с които се тъпчете през останалото време и наричате "вкусотии". А тея мюслита са толкова пълни със захар, че не знам как изобщо можеш да спазваш диети с тях...

Sissy90
03-28-2009, 13:17
Зависи за какво мюсли става въпрос - в моето няма грам захар, само ядки и малко сушени плодове, аз добавям и сусам, че много обичам.
А за момичетата, които казват, че не отслабват - пробвали ли сте да броите колко калории приемате? Това, че ядете здравословно само по себе си не означава, че ще отслабнете. Отслабването се дължи основно на отрицателен енергиен баланс, а не толкова на храната, която ядете.

rusova
03-28-2009, 13:43
Амфетамин

+ :D :D :D :D 8-)
+42774892798327 da da mai tova 6te ti pomogne nai dobre :) :-) :-) :booooomb: 8-) 8-) :P :P

colymoly
03-28-2009, 13:56
Здравословната храна не е боклук. Като имам предвид, наистина здравословната... Боклуци са всички мазни лайна, с които се тъпчете през останалото време и наричате "вкусотии". А тея мюслита са толкова пълни със захар, че не знам как изобщо можеш да спазваш диети с тях...
в моето няма захар, нито плодове и аз се замислих, че е възможно да е от него, сега ще го спра пък да видим :-o

RaI4etO
03-28-2009, 17:24
Здравословната храна не е боклук. Като имам предвид, наистина здравословната... Боклуци са всички мазни лайна, с които се тъпчете през останалото време и наричате "вкусотии". А тея мюслита са толкова пълни със захар, че не знам как изобщо можеш да спазваш диети с тях... +10000

ReBeL
03-28-2009, 18:10
и аз мюсли не ям и не знам как има хора, които го ядът .. отвратително е , поне според мен, обичам краставички , доматчета, зелена салата ям макар че не е много вкусно и ябълки най - вече, варен грах , варен кафяв ориз ама без олио, сол и др. ама не помага .. аз съм си широка в ханша до ген опира работата отчасти при мен, но не искам да се примиря с това, ако трябва и на глад ще мина , поне знам, че съм направила всичко по силите ми, за да съм слаба :(

shmatka888
04-03-2009, 10:28
Абе не е хубаво и само такива храни да ядеш...Организна има нужда и от мазнини.Истинския шоколад е полезен, но не и да се прекалява, в смисъл-всичко, скоето се прекалява е вредно...Яж си всичко и не се ограничавай...Да ядеш само плодове и ядки също не е много хубаво :? И още повече, че си слаба...яж си :) Аз пък съм супер слаба и винаги съм била такава...Храна не подбирам-ям всичко ама не пълнея, а искам :(

Pliok0019
04-03-2009, 10:59
Е...няма как да не е здравословно, при положение, че това не е ядене. Яденето ти е всъщност една моя закуска, пък нямам 50кг...