PDA

View Full Version : Спешно! Въпроси по литература



edisozcan
03-13-2009, 15:49
имам няколко зададени въпроса за утре по литература но не мога да им намеря отговорите моля ви помогнете..........
1.Кои факти предизвикват гордост в българската история.
2.Каква е ролята на библейския разказ в началото.
3.Каква е ролята на бог в историята.
4.Как Паисий изгражда самочувствие за народа.

Moderated by slun4ice
т.1 и т.7 от правилника

TEARS
03-13-2009, 20:42
1.Пуснато на: Пон Юни 05, 2006 6:16 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Според мен всеки човек трябва да уважава родната земя, да "тачи и милее" за нея.Аз мисля ,че съм истински българин и защо не и патриот.Може би тези думи са доста клиширани, но въпреки това аз вярвам в тях и също така вярвам, че всички трябва да вярваме в тях.Стана една малка главоблъсканица от вяра ,но всъщност много необходима главоблъсканица.Тя е пътя към националната ни идентичност и национална гордост.Много хора казват ,че няма с какво да се гордеят, но според мен това са признаци на самосъжаление и невяра в собствените сили и възможности.
Като изключим проблемите (те са като призраците ...всички знаят че ги има, но никой не ги е виждал) в страната ни , които са друга тема, мисля, че има предостатъчно поводи за национална гордост. Личностти като Вазов, Ботев, Йовков, толкова харизматични и символизиращи българщината, винаги ме карат да се чувствам горд. Всеки знае какви шедьоври на литература са сътворили те.Самия факт, че те са творили преди много години, но дори и днес техните произведения са основна част от изучаването на литература в гимназиите и университетите.Произведен я като "Под игото" "На прощаване" и "По жицата" са нравственото и естетичното самопознаване на българина.
Дати като националния празник на България 3ти март, 24 май - Ден на Светите братя Кирил и Методий, 2ри юни, 9ти септември са дати които ни карат да казваме гордо, че сме българи и, че сме си заслужили всеки сантиметър от родната земя, че сме си извоювали честно свободата и независимостта.
Градове като Калофер, Карлово, Велико Търново, Котел са места на българщината, места дали живот на българската нация.И до ден днешен когато посетим родната къща на апостола на свободата - Васил Левски се зареждаме неподправен чист патриотизъм и воля за промяна.
Националната гордост е себеуважение и самочувствие.Националните светини са проповедниците и.