PDA

View Full Version : Затъвам ;[



youRprincesS
03-13-2009, 16:28
Не знам какво да правя.. 7-ми клас съм, а по математика съм ужасно зле.Само 2-ки. Не мога да ги разбере тези задачи и толкова. Опитвам се,но не става, май ще остана на поправителен, ако не си оправя оценките..и никъде не мога да кандидатствам, майка ми ще ме убие, а проблемът е, че самата аз се чувствам много зле, усещам как пропадам..толкова ли съм тъпа :cry: :cry: :cry:

GbSy
03-13-2009, 16:40
Ама със седене пред компа няма да промениш нищо, нали знаеш? ;)
На уроци не ходиш ли? ... Би трябвало, де, повечето ходим.
Иначе... поговори с майка си, тя ще те разбере и поискай помощ от някого, някой съученик, който е добър по Математика или започни уроци.
Не е толкова късно, все още можеш да направиш нещо.
Успех.

Axe_vs_Sword
03-13-2009, 16:41
Взимаш учебника от миналата година и почваш подред

kotenceto_bonbon
03-13-2009, 16:44
:shock: Все едно аз съм го писала и аз съм така не само чи имам мн ниски оценки и не само това и на родителските срещи се оплакват от мен че съм се присъединила към хулиганите от класа :?

ivcheto0o
03-13-2009, 17:04
haha i az bqh taka ama tragnah na urovi zaradi kandidatstvaneto i razbrah vsi4ko...

Cable
03-13-2009, 17:06
Кат прочетох заглавието съвсеем друго ми дойде на акъла.Тва никво затъване не - просто мързел.Като не ти се учи няя учиш.Тва е.Аз така праа една седмица уча 2 не уча и как стаа така че иам се 5 и 6 не знам 8)

plmn
03-13-2009, 17:12
е, математика е специфично нещо, не става само със зубрене, трябва да ти идва отвътре. и аз съм така, хич не ми върви даже се чудя как я избутвам вече съм 11 клас 8-) на изпитите след 7 клас още се чудя как реших некви подточки от геометричната задача ... и аз ходих на уроци, но сякаш не ми помогнаха много, просто не е за мен тва. за тва добре, че уча хуманитарни науки, като се сетя как исках да уча в ПМГ .. добре че не направих тази грешка, не сме за там 8-)

LittleDude
03-13-2009, 17:33
Работата е проста... Частни уроци му е майката! Аз бях така по химия първия срок - само двойки. Отидох 6 пъти на урок и сега по-ниска оценка от 4 нямам. Ако майкати, или друг роднина не може да ти помогне, отивай на уроци. :)

blago84
03-13-2009, 17:33
Задачи, задачи и още задачи - математиката е като спорт - трябва да се тренира, зубренето не помага... В гимназията и аз пробвах да я зубря и с всяка изминала година затъвах все по-жестоко и мислех точно като plmn, за щастие се оказа, че съм грешал.

Уроците помагат,но ако след урока не се поупражняваш - нещата отиват по дяволите... все едно не си бил на урок...

youRprincesS хващаш сборниците и почваш от най-лесните задчи, като зациклиш някъде - отиваш и питаш някой, който да може да ти обясни какво се прави. Не скачай направо на засуканите, защото ще се оплетеш безнадеждно.
Има и едни справочници с формули - намери си един, вярно, че те са предимно за средния курс насочени, но и нещата от основния ги има вътре.

Asatov
03-13-2009, 17:44
Не се притеснявай, и при мен е така!Миналата година когато бях в седми клас по геометрия имах четири двойки просто незнам как проминах...Всъщност знам!Към края на срока и показах че съм заинтересован от предметта й ходех на консултацийте всеки път,(въпреки, че не разбирах нищо от това което говореше :D )знаеше че не съм добър в задачите, затова ме накара да науча около 10-15 теореми...И така ми писа 3-ка на края на срока така съм от 4 клас нататък!Никой от родата ми не е разбирал математиката...

Jumbie483
03-13-2009, 18:08
Нали знаеш, че с воля всичко се постига ?
мхм... ако нямаш воля и желание нищо няма да научиш..а ако имаш.. - е сама ще разбереш

Mi6inka
03-13-2009, 19:00
Няма невъзможни неща.. "не разбирам" каза... математиката наистина не е за всеки ,самата аз също не я владея... но 7ми клас бях си казала че ще вляза някъде!Тръгнах на уроци - почти задължително е ако искаш да кандидатсваш!И като се стегнах ...всичко се постига!НЕ само че завърших отлично ... и изпита си направих и влязах там където искам.. не може да позволиш едно нещо да ти прецака плановете!Просто се стягаш и готово!Мисля само че малко късно се усещаш... малко ще е трудно да наваксаш всичко!Успех!

youRprincesS
03-13-2009, 19:29
Просто се стягаш и готово!Мисля само че малко късно се усещаш... малко ще е трудно да наваксаш всичко!Успех!

Наистина късно..може би няма да успея!

blago84
03-13-2009, 19:55
Нямаш какво да губиш - стягай се и действай, пък каквото стане - това.

unicorn_f
03-13-2009, 21:25
Частни уроци! Аз така завърших 7ми клас 8-) инъче нямаше да мога :D

colymoly
03-14-2009, 05:36
хора и аз съм така, но само с учене не става, трябва да се родиш с това, ако го нямаш просто го нямаш аз съм и ебала майката на математиката, от мен математик няма да стане и по-важното, е че по другите предмети съм супер и майка ми и баща ми ме разбират отлично, малко съм срам за рода щото на баща ми всичките лели и братовчеди са учители по математика, икономисти, инженери и сякакви такива длъжности, но това, че ся шибаната математика не я разбираш, не означава, че ще пропаднеш, аз ще уча туризъм, там математиката е за обща култура и се учи до 10 клас а основни предмети са култура, география, история ще има химия физика и биология, езици...... общо взето неща които все ми прилягат :grin:

CuteBaby
03-14-2009, 09:35
Ходи на уроци или поне на косултации в училище и седни във вас решавай повече задачи и пререшавай,тези които сте ги решавали в даскало :)

selens
03-14-2009, 10:33
Частни уроци! Аз така завърших 7ми клас 8-) инъче нямаше да мога :D
+1

selens
03-14-2009, 10:34
И не забравяй да ходиш и на консултациите в ущилище те също помагат и пререшавай вкъщи каквото можеш :)

selens
03-14-2009, 10:34
И най-важното слушай в час!

selens
03-14-2009, 10:35
Нямаш какво да губиш - стягай се и действай, пък каквото стане - това.
+1

vivteen
03-14-2009, 17:40
Частни уроци,в час не само да преписваш от дъската ,ами да се опиташ да го разбереш,да почнеш да ходиш на СИП и консултации,да решаваш допълнителни задачи и да питаш учителката или учителя дали са вярни.Има хиляди начини,стига да имащ воля.А за това,че е късно поне опитай,нищо не губиш,а ако не ге научиш в 8 клас повече от 2 няма да видиш. :)

Mi6inka
03-14-2009, 18:34
хора и аз съм така, но само с учене не става, трябва да се родиш с това, ако го нямаш просто го нямаш аз съм и ебала майката на математиката, от мен математик няма да стане и по-важното, е че по другите предмети съм супер и майка ми и баща ми ме разбират отлично, малко съм срам за рода щото на баща ми всичките лели и братовчеди са учители по математика, икономисти, инженери и сякакви такива длъжности, но това, че ся шибаната математика не я разбираш, не означава, че ще пропаднеш, аз ще уча туризъм, там математиката е за обща култура и се учи до 10 клас а основни предмети са култура, география, история ще има химия физика и биология, езици...... общо взето неща които все ми прилягат :grin:


ее то това си е ясно.. математиката не е за всеки.. мисълта ми беше ,че просто не можеш просто да си кажеш "не мога!" Аз.. и аз така бяяяях ... само че 7ми клас... казах си че ще вляза.. стегнах се.. и всичко мина перфектно...сега 3 години по-късно пак не я владея.. Но когато пожелаеш нещо наистина... няма не мога.. има ли желание има и начин ,няма ли желание търсим оправдание...Към авторката.. по-дорбе късно от колкото никога.. нищо не губиш и сега да се стегнеш да се опиташ да разбереш основните неща... и с 3ка да си вземеш изпита.. поне си го взела нали. Успех!

TheRestorer
03-14-2009, 18:48
Номера е да учиш всичко, а не накрая на годината да се сепнеш.Седми клас ти е основен, защото в девети и осми без знания от 7 не те виждам.

CfEtii
03-14-2009, 19:42
Частни уроци му е майката.. :?

kr0seR
03-14-2009, 21:56
Частни уроци! Аз така завърших 7ми клас 8-) инъче нямаше да мога :D

+1 :razz:

afterforever
03-14-2009, 22:25
Частни уроци му е майката.. :?

Оф, не му е майката това, ама... айде

blago84
03-14-2009, 22:51
По въпроса за частните уроци - ако нямаш пропуски - не са необходими, така че съм съгласен с тезата, че не са 100% задължителни. Но ако имаш дупки в знанията си - без уроци не може, просто защото математиката е като пирамида - липсва ли ти някой камък от основата, всичко нагоре рухва. Такива пропуски трудно се попълват самостоятелно, а учителите в училище нямат време (и не е предвидено да имат) да се връщат назад из материала за да попълват пропуски, които при всеки са различни.

Частните уроци помагат, но не са магическа пръчка. Учителят на частен урок може да ти бъде много полезен (най-малкото, защото по време на урока се занимава само с теб, а не с още 25 души), но не може да ти налее нещата в главата, да заучи материала вместо теб и да се яви на изпита вместо теб. Така че човекът от когото най-много зависят нещата си ти.

Sharkey
03-15-2009, 08:17
А ако и уроците не помогнат - кандидатствай след 8ми клас :Р не губиш нищо, повечето гимназии почват специализирано обучение от 9ти клас.Един фр така се издъни по математика на държавния и си остана в кварталното даскало и на следващата година си влезе по документи в мн хубава гимназия (няма значение коя е) и сега всичко си му е ок :)

GossipGirl89
03-15-2009, 08:31
Попринцип Математиката е мното труден предмет и не се отдава на всеки. При нея със зубрене не става поради простата причина, че единственото, което можеш да назубриш са теоремите и определенията. Задачите няма как да ги зазубриш. Там всичко е логика. Аз също бях много зле с Математиката и ми се наложи да ходя на уроци, но не си мисли, че пс 2-3 ходения на уроци всичко приключва. Ако ти след всеки урок не сезнеш да порешаваш и да се упражниш сама просто забрави да разбереш задачите. Както казаха по-напред - тя е като спорта, всичко става с упражнения и практика ;) Ако наистина не можеш да се справиш сама почни да ходиш на уроци ама се отнеси сериозно не да ходиш колкото да отбиеш номера и после като имаш пак двойка да се тръшкаш и да казваш "Е ето аз пак имам 2, а пък ходих на уроци"... Почнеш ли уроци залягай стабилно и решавай докато не ги усвоиш нещата ;)

sweet_bunny
03-15-2009, 18:42
И на мен не ми върви математиката,но откакто ходя на уроци и вкъщи решавам повече задачи,нещата се подобряват.Човек наистина го домързява понякога,но като се сетя,че ако не решавам задачи няма да вляза където искам,мъзела ми отминава.Трябва желание и воля,за да ги разбереш.

Biskfitka
03-15-2009, 19:45
Охоу...тая математика...аз миналата година бях 7ми клас....и по алгебра и по геометрия имах 5 за годината (без да знам нищо...) и първия срок тая година пак така...просто не на всеки му се отдава.
Започни да ходиш на уроци или кажи на някой да ти обяснява задачите.... :)

sladur4etyYy
03-15-2009, 20:30
хмм... и аз си мислех, че нищо не разбирам от математика, ама като почнах да решавам по повечко задачи, се оказа, че я разбирам :D сега съм 9-ти клас и тряа да ти кажа, че почнах по- сериозно да решавам от 8-ми клас, като видях, че едва връзвам 3-ките и се стреснах, че ще остана на изпит . сега имам 5-ци и 6-ци, така че решаване му е майката. а в 7-ми клас и на уроци ходех, ама пак.. не я разбирах... то тогава така ме мързеше, чее.. и да ти кажа честно, на изпита преписах от някво момиче, дето не го познавах и се надявах да е умно и да са й верни задачите и слава богу, така се и оказа :D изкарах 4.30- тва си беше добре в сравнение с другите ии по български- добре че там ги разбирах нещата, изкарах 5.46 и си влязох в мн хубава паралелка. та значи решаване и пак решаване и наблегни и на българския, за да може, ако по математика мн се оплетеш, българският да ти вдигне бала. и най- важното- не се отчайвай! неуспехите трябва да те амбицират, не да те демотивират ;]

Mi6inka
03-16-2009, 06:45
лошото е ,че малко късно се е усетила..ама по-добре късно от колкото никога!Аз мисля ,че може да се справи!Само трябва да го пожелае (както за всяко нещо!)

john95
03-16-2009, 11:16
I az sym 7mi klas - no sym protivo polojnoto - Po matematika - sym pylen otli4nik :D

Po BEL - sy6to se spravqm i imam 6, no na probnite izpiti pove4e ot 80 to4ki ne otlepqm.

Po mat na probnite imam 85+ nai 4esto i sym ok

4astnite Uroci sa vajna 4ast, no ako si edin ot malkoto koito mogat i sami - Postiga se uspeh i sam (pod uspeh imam vpredvid mejdu 5 i 6 na izpitite)

devilsown
03-16-2009, 11:22
Ем аз отначало бях зле,но сега оправих :D :grin: Споко,но трябва да знаеш,че с мързел нищо не се постига :)

TheRestorer
03-16-2009, 11:33
Както не на всеки му е лесна химията и я разбира, така и математиката ... Макар, че аз по Алгебра съм на 5(шест не :D), а по геометрия ще се бориме за 4 :D

TPAKTOPUCTA
03-16-2009, 11:38
ами според мен, за да оправиш положението трябва да минеш материала от предните години и да го разбереш. най- лесно ще стане с частен учител. Математиката е лесна, ако я разбираш, а за да я разбираш трябва да знаеш основите. :)

говори с вашите и им обясни, че искаш да ходиш на частни уроци, тъй като в училище не можеш да разбереш всичко.

gLoRiToO
03-16-2009, 12:08
Ами гоовриш с госпожата дето ти предава и и казваш как стоят нещата.Попринцип учителите след часовете правят нещо като модули за такива дето не са разпрали нещо и искат да питат.Ако така не става ,има частни уроци особено ако смяташ да кандидатстваш са доста препоръчителни.А математика се учи с решаване на задачи,не само с гледане!

sawfan
03-20-2009, 08:58
Изключи си компа и телевизора взимаш учебници и частен учител

Guardd
03-20-2009, 09:06
Ами виш сега, аз по геометрия съм адски зле,но по алгебра иам смао 3-ки и 4-ки :P .Аз съм 8 клас помна че 7 клас го завърших с преписване.Но ти можеш да ходиш на частни уроци .Знам че си мислиш че там ще е същата работа и няма да можеш да научиш нищо но не е така :)
А ако не ти се дават пари за частни уроци просто като ви пусне контролни искаи от някои зубар/зубарка да препишеш

От мен много се оплакват казват че съм бил тартора на сички 8-ми класове и нз си кво ..

girl_in_black
03-20-2009, 10:36
Абе частни уроци, глупости-ти не седнеш ли да учиш и при професор да ходиш все тая....Частните уроци са даване на пари за неща, които човек ако седне малко по-сериозно да се занимава, ще се справи сам без проблем.

afterforever
03-20-2009, 10:44
Точно като girl_in_black мисля.