PDA

View Full Version : образование в чужбина?



pinkbutterfly
03-13-2009, 17:40
Хайде някой ако учи или смята да учи в чужбина да пише:къде,кога,как,защо и т.н. :)


Moderated by slun4ice
т.1 от правилника

hahavteen
03-13-2009, 18:00
Kъде: В Германи
Kога: От 2008
Kак: С мерак :D Кандидатствах и ме приеха. Първо ест си взех изпита за език.
Защо: Защото ми харесва града а и университета е на челни места в ranking list-a за психология в Германия. Освен това родителите ми са тук и беше добе че първия семестър можех да си живея у нас докато посвикна с всичко. :)

Belair
05-21-2009, 14:18
Аз ще чакам сестра ми да завърши средно образование догодина,и ако си вземем изпитите ще ходим да учим в Австралия

Darkkiss
05-25-2009, 00:49
приет съм на 4-5 места в америка, 1-2 в канада и 3-4 в Европа, но още не съм се спрял къде...

CaSsIe
06-11-2009, 17:03
За сега съм се спряла на Холандия с мениджмънт, но не знам какво ще реша, понеже имам още две години и почти всеки ден си променям мнението между Италия - моден дизайн и Холандия - мениджмънт. Но Холандия повече ми харесва, защото таксите са по - ниски. Другото което е, че лятото като бях при сестра ми(тя учи там) страшно много ми хареса обстановката, хората, всичко! :grin:

viketuyu
06-21-2009, 17:12
някой ще ми каже ли как се кандидатсва в чужбина и какво трябва да се направи за да учиш ?? :( :(

Water_lili
06-21-2009, 18:06
някой ще ми каже ли как се кандидатсва в чужбина и какво трябва да се направи за да учиш ?? :( :(

къде ? но ти трябва преди всичко сертификат за език

Aniiiii
06-21-2009, 21:00
някой ще ми каже ли как се кандидатсва в чужбина и какво трябва да се направи за да учиш ?? :( :(

къде ? но ти трябва преди всичко сертификат за език

И зависи за какво кандидатстваш? На колко години си също .. :)

JustLikeHeaven
06-21-2009, 21:25
Аз смятам да уча в САЩ,защото родителите ме подкрепят....Има много добри колежи,и без това сестра ми учи в Кънектикът....

viketuyu
06-26-2009, 22:57
на 14 и искам в Л.А.

но май ще трябва да почакам :(

PrOxY
06-27-2009, 21:20
Ми аз живея и уча в Португалия 8-ми клас ще сам за новата учебна година дойдох да живея тук защото родителите ми са тук :-D

Aniiiii
06-27-2009, 22:49
на 14 и искам в Л.А.

но май ще трябва да почакам :(

Еми незнам за Л.А обаче мисля че си малка. Можеш да изчакаш да пораснеш малко. Завърши в бг и после можеш да отидеш в юни там.

А иначе ако искаш сега - пак можеш. От друга страна пък сега е по-добре, защото ще свикнеш там, ще научиш езика..

Незнам, трябва да го обмислиш мн добре и да си сигурна, че можеш да издържиш на всичко и най-вече трябва да имаш възможност да отидеш. Аз отидох след 8 клас в Англия и като се има предвид системата тук си дойдох точно на време .. Първо трябва да се пойнтересуваш добре :)
успех :P

viketuyu
06-29-2009, 00:41
Еми незнам за Л.А обаче мисля че си малка. Можеш да изчакаш да пораснеш малко. Завърши в бг и после можеш да отидеш в юни там.

А иначе ако искаш сега - пак можеш. От друга страна пък сега е по-добре, защото ще свикнеш там, ще научиш езика..

Незнам, трябва да го обмислиш мн добре и да си сигурна, че можеш да издържиш на всичко и най-вече трябва да имаш възможност да отидеш. Аз отидох след 8 клас в Англия и като се има предвид системата тук си дойдох точно на време .. Първо трябва да се пойнтересуваш добре Smile
успех Razz
Благодаря ти много !!
обмислила съм го на 200 % искам да уча и да живея там ,но при мен проблема е че незнам много добре англискят , а и няма при кого да живея :(
единствените училища който намерих бяха частни и нито едно не беше в Л.А. :( и таксите варираха над 20 000 евро годишно :(

затова май наистина ще ми се наложи да почакам да завърша тук и тогава за замина :((:

windowlicker
06-29-2009, 02:23
на 14 и искам в Л.А.

но май ще трябва да почакам :(

По принцип има много такива програми, с които можеш да заминеш за САЩ специялно като студент на разменни начала или както там му се вика. Аз съм чувала от няколко мои приятели американци как родителите им приемат такива деца за по една учебна година. Не мисля, че езика играе главна роля в този случай. Стига родителите ти да са съгласни, и вече не знам как стоят нещата с такси и такива неща, но можеш да помислиш по този вариянт. :) Можеш да потърсиш в google неща като study abroad in the us, exchange students, high school study abroad.

Aniiiii
06-29-2009, 11:47
Пак заповядай :)

Ама все пак на 14 години и да отиде там САМА .. ауу това ще е многоо гадно от една страна за нея. Аз съм тук с семейството си ии пакк ми е толкова мъчно за всички в Бг а то пък на 14 - самаа :?

Има много по добри варяни като порасне малко :P

kalashnik
08-13-2009, 15:29
ВАРИАНТ 1
Местонахождение - Москва, Русия
Университет - Московский авиационный институт (государственный технический университет) (МАИ)
Факултет - № 1 «Авиационна техника» / № 2 «Двигатели на летателните апарати» / № 6 «Аэрокосмический» / Факултет за военно обучение

ВАРИАНТ 2
Местонахождение - Москва, Русия
Университет - Московский государственный университет имени М. В. Ломоносова (МГУ)
(1)Факултет - Механико-математически
Отделение - аеромеханика или механика на композитите
(2) Факултет - Физически
Отделение - ядрена физика
катедра - физика на космоса или ускорители с висока енергия
(3) Факултет - биологически
Отделение - физико-биологическо
катедра - генетика

ВАРИАНТ 3
Местонахождение - Москва, Русия
Университет - оенная Орденов Ленина, Суворова и Октябрьской революции академия Ракетных войск Стратегического назначения имени Петра Великого

ВАРИАНТ 4
Местонахождение - Москва, Русия
Университет - Военная академия Генерального штаба Вооружённых Сил Российской Федерации

ВАРИАНТ 5
Местонахождение - Москва, Русия
Университет - Московское высшее военное командное училище

ВАРИАНТ 6
Местонахождение - Рязан, Русия
Университет - Рязанское высшее воздушно-десантное командное училище (военный институт) имени генерала армии Маргелова В.Ф. (това ми е най-голямото желание, но едва ли, там чужденец не е влизал от 1984 година)

Година на влизане - неизвестна, най-вероятно като завърша в България.

kristo
08-14-2009, 18:51
Калашника пак изби рибата... ако случайно отида да уча в чужбина, точно пък ще е в руски военен университет, как позна :lol: :razz:


ВАРИАНТ 3
Местонахождение - Москва, Русия
Университет - оенная Орденов Ленина, Суворова и Октябрьской революции академия Ракетных войск Стратегического назначения имени Петра Великого
"Браво", вся власт советов. Да здрастват Ленина, Сталина, КПСС-БКП- вечна дружба :lol: :lol:

xXxXxScEnExXxKIdxXxXx
08-17-2009, 07:10
Sega sam si v bg no poprincip u4a ve4e 3 godini v Cyprus-Kipur ta taka imam si fr nau4ih ezika mnogo burzo i lesno ta taka da spodelq ^^ :lol: :lol: :lol:

tsoko
08-17-2009, 10:33
А колко човека имат намерение да се върнат в България след като се изучат ако не е тайна :)

gigaherz
08-17-2009, 13:41
tsoko написа:

А колко човека имат намерение да се върнат в България след като се изучат ако не е тайна

Ще се върна евентуално, чак когато остарея.

tsoko
08-17-2009, 14:04
Е жалко тогава!

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-17-2009, 14:40
уча в Торонто... абе Канада и САЩ са под един знаменател що се отнася до учене.... мн мн мн мн ниско нивоооооооооо!!! по математика още учим някфи неща тип материал 6-7-8 клас :о и съм в добро училище! в кофти училище те оставят и даже не ти преподават :smt078

tsoko
08-17-2009, 18:44
В крайна сметка за пореден път си обеждавам какво е образованието в Канада и САЩ това явно не са само митове.

amk933
08-18-2009, 14:46
А колко човека имат намерение да се върнат в България след като се изучат ако не е тайна :)

За сега аз не се броя в тази категория, но по наложителни причини. Дори искам и майка ми и баща ми да изтегля в Америка, ама да видим, че за сега се опъват нещо. :o

tsoko
08-18-2009, 14:55
Ще ти е трудно за тях тази промяна ще е много голяма.

amk933
08-18-2009, 15:08
Ще ти е трудно за тях тази промяна ще е много голяма.

Ясно ми е, но едни от най-добрите им приятели са там и те също ги убеждават, защото просто животът е хиляди пъти по-добре уреден и на тях не им беше толкова трудно да свикнат. :) Аз напускам България окончателно през 2012 и ще се връщам много рядко, колкото да ги виждам, така че и на мен самият ще ми е по спокойно ако не са ми на 10 000 км. :)

tsoko
08-18-2009, 20:24
Дано един ден България така да е че всички българи да искат да се върнат в нея :)

amk933
08-18-2009, 20:35
Дано, но вече е крайно време промяната да започне, ако искаме да спечелим войната за икономическото и етническото си оцеляване. :) Това правителство не сложи ли началото на промените, вече ще е късно предвид емиграцията и оставащото тук население. :)

tsoko
08-18-2009, 21:19
Дано, но вече е крайно време промяната да започне, ако искаме да спечелим войната за икономическото и етническото си оцеляване. :) Това правителство не сложи ли началото на промените, вече ще е късно предвид емиграцията и оставащото тук население. :)
Е да се надяваме ще видим резултата за сега единственото радващо е че ги няма БСП и тъпите турци дано промяната настъпи по бързо.

playerman
08-28-2009, 06:01
образованието в чужбина за мен е по добро от колкото тук :п

devi
08-28-2009, 09:33
Kъде: Прага, Чехия
Kога: От 2012-2014 някъде
Kак: С много труд и мерак.
Защо: Понеже там се намира един от най-добрите университети по визуални изкуства, знам чешки език и имам къща там.

Отделно ми се иска да уча мениджмънд и реклама, но още не съм решила къде.

gigaherz
08-28-2009, 12:34
Къде:Виена,Австрия
Кога :2012-......
Как:С много труд и постоянство
Защо:Защото това засега е любимият ми град и защото Виенския университет ми предлага това, от което имам нужда.

blago84
09-02-2009, 02:21
Магистратура "Транспортни системи"

Вариант 1: Кралски технологичен институт - Стокхолм, Швеция

Вариант 2: Технически университет - Мюнхен, Германия

Как: С труд естествено :) Но всичко опира до мотивация - ако е достатъчно силна, трудът не представлява тежест, а моята орпеделено е.

Не е сигурно, че ще ме огрее, но ще се постарая... Наученото смятам да прилагам тук, ако ми се отдаде тази възможност... ако ли не - пътища много.

Cameo
09-08-2009, 21:56
edit

goshka
11-06-2009, 08:34
Здравейте,


Имам няколко въпроса за кандидатстването в чужбина и живота там и по скоро в Америка.
От малка мечтата ми е да уча в щатите и може би да прекарам известно време там. Планирала съм долу горе нещата, но ми отбягват много от тях.
Плана ми е да завърша,след това да замина за 1 година да работя ,за да изкарам някакви пари,както и да опозная живота там и да науча добре езика.Въпроса ми е трудно ли се взима зелена карта и има ли вазможност да го направя без такава.И ако получа зелена карта след това ще попречи ли на завращането ми в България.

Сега за Образованието.

Какво се взима под внимание освен изпитите SAT , TOEFL и подобните...дипломата играе ли роля?Помагат ли участията в олимпияди,грамотите,и посещаването на извънкласни занимания(сипове,школи)?

Трудни ли са изпитите.На мен не ми се струва така...направих един , но само часта математика и ми се стори простичък,и може ли да положа изпитите в Америка?

Отношението към чужденците различно ли е сравнение със техните си хора?

Таксите на университетите включват ли общежитие и храна?

Как се получават стипендий и трудно ли е?Има ли стипендий който се дават от други организаций,не от самия унивеститет?

Мисля да уча програмиране,понеже и сега се занимавам с това,в такава паралелка съм и посещавам школа.Мисля че това е добра професия и знам че е много трудно,но съм чувала че за да получиш стипендия трябва да имаш договор за работа с някоя фирма...това вярно ли е?



Благодаря ви!Ако се сетя нещо пак ще питам.

:P :P :P

amk933
11-06-2009, 08:48
Здравейте,


Имам няколко въпроса за кандидатстването в чужбина и живота там и по скоро в Америка.
От малка мечтата ми е да уча в щатите и може би да прекарам известно време там. Планирала съм долу горе нещата, но ми отбягват много от тях.
Плана ми е да завърша,след това да замина за 1 година да работя ,за да изкарам някакви пари,както и да опозная живота там и да науча добре езика.Въпроса ми е трудно ли се взима зелена карта и има ли вазможност да го направя без такава.И ако получа зелена карта след това ще попречи ли на завращането ми в България.

Да, зелена карта се взима много трудно и е въпрос на дълги години пребиваване в страната след като завършиш. Освен това трябва да не нарушаваш закона и т.н. Вземеш ли зелена карта, задължително трябва да си в страната на всеки 6 месеца поне или я губиш. След като изтече зелената карта по твое желание може да получиш гражданство. Не е проблем да учиш в Америка без зелена карта - може със студентска виза.

Сега за Образованието.

Какво се взима под внимание освен изпитите SAT , TOEFL и подобните...дипломата играе ли роля?Помагат ли участията в олимпияди,грамотите,и посещаването на извънкласни занимания(сипове,школи)?

Специално в Америка за разлика от Англия се взима под внимание не само дипломата, ами и всички извънкласни занимания, лидерски позиции, школи, спортове и са много важни.

Трудни ли са изпитите.На мен не ми се струва така...направих един , но само часта математика и ми се стори простичък,и може ли да положа изпитите в Америка?

Много добре си се ориентирала. Изпитите хич не са лесни, освен математиката. И кои САТ 2 ще взимаш?

Отношението към чужденците различно ли е сравнение със техните си хора?

В университета - не, извън него - зависи, но пак по-скоро не. Все пак в Америка какво е американец?

Таксите на университетите включват ли общежитие и храна?

Как се получават стипендий и трудно ли е?Има ли стипендий който се дават от други организаций,не от самия унивеститет?

Мисля да уча програмиране,понеже и сега се занимавам с това,в такава паралелка съм и посещавам школа.Мисля че това е добра професия и знам че е много трудно,но съм чувала че за да получиш стипендия трябва да имаш договор за работа с някоя фирма...това вярно ли е?

Зависи страшно много от университета за стипендиите. Програмирането с финансите, правото и медицината са най-трудните специалности. Не е вярно, че се иска да имаш договор с фирма, за да ти дадат стипендия. Дали храната и спането са включени пак зависи много. Има университети, в които са и такива, в които не са. Къде се целиш?

Благодаря ви!Ако се сетя нещо пак ще питам.

:P :P :P

goshka
11-06-2009, 08:58
Благодаря много за бързия отговор!!!


Ами за унивеситет за сега проучвам,но се опитвам да съчетая престижен с не много скъп .

Много искам в Станфорд,Ню Йоркския,Калифорнийския,МИ Т,но таксите са около 30 000 $ на година и...

А също да попитам за студенстските кредити.Каква е вузможната сума за получаване и сроковете за изплащане как варират, и мога ли да запо1на изплашането след завършване на университета?

Благодаря!

amk933
11-06-2009, 09:04
Благодаря много за бързия отговор!!!


Ами за унивеситет за сега проучвам,но се опитвам да съчетая престижен с не много скъп .

Много искам в Станфорд,Ню Йоркския,Калифорнийския,МИ Т,но таксите са около 30 000 $ на година и...

А също да попитам за студенстските кредити.Каква е вузможната сума за получаване и сроковете за изплащане как варират, и мога ли да запо1на изплашането след завършване на университета?

Благодаря!

И в 4те се влиза много трудно. Ще ти трябват 2 САТ предмета (САТ 2). Кредити се отпускат от федералното правителство и започваш да ги изплащаш чак след като завършиш и си намериш работа, с която ще изкарваш определено количество пари, достатъчно за да живееш и да плащаш. ;) Но самите университети 100/100 имат и тяхна си финансова помощ, така че се разрови в сайтовете им и го виж и това. :)

goshka
11-06-2009, 09:07
Страшно много ти благодаря!!!

Аз все още съм на 16 ,но всичко това ми се вижда много близо и предпочитам да се подготвя от сега и да наблегна на това което ще ми трябва за да не хвърча в последния момент.

windowlicker
11-06-2009, 15:58
Аз искам само малко да уточня някои неща :)
Значи зелена карта се взима или от лотарията ( което си е късмет), ако се ожениш за американски гражданин, или ако си на работна виза и работодателя те спонсорира за зелена карта( което се случва доста рядко до кокото знам...)
За държавните кредити: да дават, НО не и на международни студенти...Иначе има стипендии доста, но там примерно 1000 човека или повече се борят за една. Също така ти ако дойдеш на студентска виза, по принцип университетите имат 2 цени(държавните). in state i out of state. Ти трябва да гледаш тия дето са out of state... а те са тройно по големи.
Иначе цените не включват общежитие. Общежитгието се води room and board.
И така.

goshka
11-06-2009, 19:39
Да това го проверих и е ацки кофти...но...
А може ли в университет да се карат две специалности,близки по същност...

А за кредита...ами гледах във сайтовете на български банки където присъства подобен,но е много неизгодно.Изплащането започва веднага след взимането на парите в срок от 5-10 години...аз през тези 5 години ще уча,кога ще мога да изкарам парите...

Вече започвам да се замислям за образование в България , но към това което съм се насочила няма реализация тук,а знам че не се приема добре в чужбина образованието в БГ...

windowlicker
11-06-2009, 20:52
Да това го проверих и е ацки кофти...но...
А може ли в университет да се карат две специалности,близки по същност...

А за кредита...ами гледах във сайтовете на български банки където присъства подобен,но е много неизгодно.Изплащането започва веднага след взимането на парите в срок от 5-10 години...аз през тези 5 години ще уча,кога ще мога да изкарам парите...

Вече започвам да се замислям за образование в България , но към това което съм се насочила няма реализация тук,а знам че не се приема добре в чужбина образованието в БГ...

Може да се карат две специалности да. Нямаш грижи. Вече отнема повече време да завършиш, но познавам много хора, които го правят :)
Иначе не съм запозната със заеми от български банки, аз си мислех, че говориш за американските.
А защо си мислиш да се отказваш? Ако не стане в САЩ защо не пробваш примерно в западна Европа някъде?
А ти английски говориш ли и ако да колко добре :)

goshka
11-07-2009, 08:18
Защо щатите?Ами от както се помня това е най голямата ми мечта.И се стремя да я изпълня.
А английския,ами от 5 години у4а английски и от миналата година съм във ПМГ,където учим засилено,пък и ми върви,с малко постоянство ще го оправя без проблем.Аз съм си казала че ако искам нещо, ще го постигна,каквото и да ми струва.Сега съм се изправила пред дилемата какво да уча,макар да ми е доста рано. :P И всеки ден за това си мисля 8-) 8-) 8-) .

goshka
01-03-2010, 15:38
Ам прочетох в един сайт че приетите в университет в Америка с над 2300 точки на САТ получават пълна стипендия....това вярно ли е...???
Ам и друго...за да кандидатстваш за стипендия трябва ли вече да учиш в унивеситета или е достатъчно да са те приели?
Ако до някъкъв момент можеш да си позволиш да плащаш за учебното заведение и след това спреш да го посещаваш това остава ли ти като опит на някъква хартия...така да се каже :D :D :D

starstrukk
01-05-2010, 04:07
Хора... вие не разбирате ли, че с образованието по английски най-вече, което ни преподават в България с малки изключения е на доста слабо ниво и ако не знаеш доста добре английски и не си ходил на уроци за да зубриш яко + ученето по други предмети, няма никакъв шанс да изкараш 2300 от 2400 точки на САТ .