PDA

View Full Version : Memory Card 4gb Micro SD HC ?



MostHated
03-13-2009, 20:24
искам да си купя такава, имам NokiaN95 и някои ми казват, че ще си работи супер, други ми казват,че нямало да тръгне...

точно че са некфи нови НС

някой да знае нещо по въпроса? Какви проблеми би могли да изникнат ?


*Грешен раздел!
Точка 1 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Jesus
03-13-2009, 20:30
Я кажи какво е НС че отдавна не съм се интересувал ?

SoFarSoG00d
03-13-2009, 20:31
Става за Нокиата,ама по-добре си вземи 8гб.

Jesus
03-13-2009, 20:33
Ама не се излагай как само 4 гб я си вземи направо 128 гб ей така да имаш :)

SoFarSoG00d
03-13-2009, 20:34
На мен и 16 гб не ми стигат :)

MakeMeLaugh
03-13-2009, 20:38
Увеличеният капацитет осигурява по-голяма производителност и удобство при съхраняване на цифровото съдържание.

Kingston добавя 8GB microSD High-Capacity (SDHC) флаш карти към своята мобилна линия памети. Новите модули предлагат изключителни възможности за съхранение за най-новите модели мобилни телефони и цифрови устройства в миниатюрни размери.

„Потребителите изискват все повече от своите мобилни телефони двойно повече музика и преносими игри, работа с фотокамери, мейл клиенти, браузъри и навигатори. По-голямото място за съхранение, особено във формата на флаш карти, оставя вградената памет на устройството свободна, за да може да осигури цялата тази мултифункционалност,” - обяснява Уенди Лекот, бизнес мениджър флаш карти в Kingston. „Нашите 8GB microSDHC предоставят такова пространство, че потребителите могат лесно да преместят цели цифрови библиотеки от своя компютър на мобилния си телефон,” допълва тя.

Според производителя, 8GB microSDHC картите могат да поберат над 1500 цифрови песни, над 4000 снимки от 5-мегапикселова камера на телефон, или до 8 часа видеозапис, значително надвишавайки възможностите за съхраняване на телефоните без слот за флаш карта.

Форматът microSDHC се откроява като преобладаващия стандарт за мобилна памет, след като редица производители, включително HTC, LG, Motorola, Nokia, RIM, Samsung го прилагат в своите мобилни телефони. Сред новите модели, тествани с Kingston 8GB microSDHC карта, са например BlackBerry Pearl 8120; LG evV2 (VX9100) и Voyager (VX10000), както и Samsung BlackJack II (i617) и Glyde (U940).

„Очакваме до средата на Август новите 8GB microSDHC карти да бъдат достъпни и у нас,” съобщава Константина Маврова, продуктов мениджър в АСБИС България.
От Kingston информират, че microSDHC е еднаква по размер с оригиналната microSD памет, но първата е съвместима единствено с устройства, които приемат - четат microSDHC формата. Kingston microSDHC картите идват с доживотна гаранция и 24/7 техническа поддръжка.

Основните им характеристики са: Съвместимост: със спецификациите на SD Асоциацията, Version 2.00; Съвместимост: само с microSDHC-съвместими устройства-четци; Гъвкавост: може да се използва вместо пълноразмерни SDHC или miniSDHC карти с подходящия адаптер; Файлов формат: FAT 32; Надеждност: доживотна гаранция.
Технически спецификации на 8GB microSDHC е: Капацитет: 8GB; Размери: 11 x 15 x 1 mm; Рейтинг за скоростен клас: Class 4: 4MB/sec. минимален поддържан трансфер на данни; Работна температура: -25°C до 85°C; Температура на съхранение: -40°C до 85°C; Тегло: 1,4g.

-=-
http://www.intomobile.com/2007/06/16/nokia-n95-supports-4gb-sdhc-microsd-cards.html

-=-
Тоест - ще разботи без проблем! Но повече от 4 ГБ НЕ е сигурно дали ще приеме от този стандарт софтуера ти освен, ако не си с най-новия ;)
4 ГБ Кингстън ~ 28 лв.

Jesus
03-13-2009, 20:38
Ама то е невъзможно да ги поддържа толкова, пък и нз повече от 2 макс 4 не виждам смисъл, ще имаш 500-600 снимки и след като се рестартира ще зарежда по-бавно :(

Прочети тук http://www.nokia.bg/find-products/all-phones/nokia-n95/technical-specifications

MakeMeLaugh
03-13-2009, 21:27
А, възможно е :)
До 8 ГБ макс поддържа.
Както казах зависи - с колко нов софтуер си ;)

Явно сайта не е ъпдейтван откакто е излязъл телефона..


Няма да се рестартира. За бавното зареждане зависи по колко файла има в една папка - като при комповете - колкото повече, толкова повече бави.
Макар, че галерията показва всииички снимки от всички папки и може да има леко забавяне.
НО процесора е по-добър на Н95 в сравнение с другите + тази карта памет е малко по-бърза от стандартните.
Колкото по-висок клас - толкова по-бърза е :)

П.П. Един ценен съвет: НИКОГА не пълнете картата памет на макс! Затова ви забиват телефоните в повечето случаи. Оставяйте минимум 10% от големината на картата да са свободни. - т.е. 1 гб -> минимум 100МБ, 2 ГБ -> мин. 200 мб!
При компютрите отново важи и това ;д

MostHated
03-14-2009, 11:54
аз си оставям свободна винаги, просто искам повече музика, филми ...

renegade1990
03-17-2009, 03:43
... 4 ГБ Кингстън ~ 28 лв.

Ти прати човеко на луната!
Такива карти аз си ги взимам по 16 лева, тая цена дето си дал или е в магазин от някоя верига хипермаркети за техника, или квартален магазин за компютри, или в някой магазин на GSM операторите.
А от там такива неща не се пазаруват, изобщо от там нищо не трябва да се пазарува!
Само от правилните магазини за компютърни компоненти, а не от прекупвачи.

MakeMeLaugh
03-17-2009, 08:47
Хахах, и защо не трябва?

renegade1990
03-18-2009, 09:41
Хахах, и защо не трябва?

Ти да не си им реклаемн агент?
50% надценка достатачна причина ли е?

renegade1990
03-18-2009, 10:12
А на фалшиви карти попадал ли си? :)

Не, понеже както казах пазарувам само от вносители, не от квартални магазини, мобилни оператори и молове където е пълно с такива.

MakeMeLaugh
03-18-2009, 10:14
А бе не точно рекламен агент ;д

Ама ти както го каза, ще кажеш, че производството е различно или нещо от тоя сорт.
Всеки купува, от там където му е удобно.

Примерно аз не бих бил път, ако е на повече от 10-15 мин път само за 2-3 лв отстъпка.. :)

Да речем, че на всеки 100 карти 1 дефектира до 1 ден, което е6+

ivanstef
03-21-2009, 14:39
Аз на моя съм си сложил една 1 TB. Не ми сече нищо. Имам цялата база данни на ЕВН вътре. И пак не ми стига. :grin: :grin: :grin: :grin: