PDA

View Full Version : варени картофи



Stela90
03-14-2009, 09:37
значи картофите са въглехидрати,което означава,че са хляб..въпроса ми е,ако си позволявам на седмицата по два пъти дали ще кача кг,защото бях ограничила въглехидратите до минимум

FucKtheSyStem
03-14-2009, 09:39
Абе не е толкова фатално..Има разлика дали ще изядеш един картоф при това варен,и да се тъпчеш с хляб.Нищо толкова няма да ти стане според мен.

lcl
03-14-2009, 09:52
значи картофите са въглехидрати,което означава,че са хляб..въпроса ми е,ако си позволявам на седмицата по два пъти дали ще кача кг,защото бях ограничила въглехидратите до минимум
Месото е белтъчини, значи ли че месото е мляко?
По-принцип няма смисъл да се хапват картофите и ориза с хляб.

Каква е идеята на свеждането на въглехидратите до минимум ? Как се храниш вообще?

Stela90
03-14-2009, 10:11
имам предвид,че хляб не ям,ориз и картофи също..общо взето само зеленчуци и месо

koshtramba
03-14-2009, 10:15
vareni kartofi s kroasan ebasi qkoto :D i edna purjolka sushto taka za otskok

kasidy
03-14-2009, 11:55
имам предвид,че хляб не ям,ориз и картофи също..общо взето само зеленчуци и месо

Тялото ни се нуждае от три основни съставки: мазнини , протеини и възглехидрати. Като го лишаваш от едно от трите резултата няма да е много добър :D Два пъти в седмица умерено количество възглехидрати няма да ти навреди. Този ден ще поспортуваш малко повече и няма да има шанс да качиш и 100 грама!

SoFarSoG00d
03-14-2009, 11:56
В 100 гр картофи(варени) има 73 калории,следователно няма как да напълнееш,ако хапваш по малко.

girl91
03-14-2009, 12:33
Аз ям почти всеки ден картофи, не само варени, а приготвени по всякакъв друг начин, и не дебеля :)

SiSsKkAa
03-14-2009, 12:35
Аз ям почти всеки ден картофи, не само варени, а приготвени по всякакъв друг начин, и не дебеля :)

Това не значи,че друг не би надебелял от пържени картофи примерно.Те и ориза са най-калоричните зеленчуци,и ако си решила да отслабваш не са най-добрия вариант

Sensuality
03-14-2009, 12:40
Доколкото знам варените картофи в умерено количество са диетични..

girl91
03-14-2009, 13:46
Аз ям почти всеки ден картофи, не само варени, а приготвени по всякакъв друг начин, и не дебеля :)

Това не значи,че друг не би надебелял от пържени картофи примерно.Те и ориза са най-калоричните зеленчуци,и ако си решила да отслабваш не са най-добрия вариант

Да, знам много добре. Да не би да съм казала, че на всички хора не се отразява яденето на много картофи на фигурата, както на мен? Btw ям предимно катрофи и ориз, не мога без тях.. особено без картофите :smt049
Според мен няма да е фатално 2 пъти в седмицата да се ядат варени картофи, те присъстват в много диети. Аз никога не съм била на диета, но майка ми много пъти е била и в диетите и присъстват картофите :)

SoFarSoG00d
03-14-2009, 15:03
Аз консумирам голямо количество картофи и ориз откакто се помня,не ми са се отразили по никакъв начин на теглото.