PDA

View Full Version : Кавалер ли е българският мъж ?



mitkom89
03-14-2009, 10:11
Здравейте отново.
Имахме нещо като дискусия снощи и изникна въпроса кавалер ли е българският мъж/момче. Няколко момчета скочиха, че е пълно с кавлери и дрън дрън, но аз лично смятам, че за да е кавалер един мъж, то трябва да има и дами... Защото в БГ може да се види някоя дама сууууупер рядно... Знам че е малко остаряло това с кавалерството, но ми е интересно да видя и вашите мнения...

3oPuTy
03-14-2009, 10:13
Всяко момче е малко или много кавалер :)
То си ви е вродено просто,но при някои индивиди се проявява доста рядко :D

dimitar_ak
03-14-2009, 10:15
Автора е прав. Как да има кавелери като дамите липсват?

selens
03-14-2009, 10:25
Автора е прав. Как да има кавелери като дамите липсват?
Е то как да има дами като кавалерите липсват :D Има и изключения не всички момичета са еднакви

EeeBobii
03-14-2009, 10:30
Намират се.

mitkom89
03-14-2009, 10:33
Зори какво му е кавалерското на всяко момче ?!? И да ти кажа не е кавалерство да платиш сметката когато ти се прави секс... А по принцип е по-важно присъствието на дамите, защото жените се водят по-нежния пол, по-изискания иии не смятам, че е поведение на дама да седне и да изпие 1 бутилка водка... Не смятам, че е поведение на дама да отидеш на дискотека и да чакаш да те черпят...
И както казах този начин "Няма дами защото няма кавалери" не е правилен, защото в едно цивилизовано общество в което жените са повече от мъжете, трябва да има поведение типично за една жена...
Все пак има някакви неписани етични правила и порядки...

mitkom89
03-14-2009, 10:40
Намират се.

да... те истинските кавалери се ровят във форуми и се занимават с глупости... и си слагат тъпи снимки на който правят още по-тъпи физиономии... :o

Jumbie483
03-14-2009, 10:44
да, кавалери има, но това се мъжете на средна възраст..
сегашната младеж никакви кавалери не са..

sweet_sorcerer
03-14-2009, 10:44
Зори какво му е кавалерското на всяко момче ?!? И да ти кажа не е кавалерство да платиш сметката когато ти се прави секс... А по принцип е по-важно присъствието на дамите, защото жените се водят по-нежния пол, по-изискания иии не смятам, че е поведение на дама да седне и да изпие 1 бутилка водка... Не смятам, че е поведение на дама да отидеш на дискотека и да чакаш да те черпят...
И както казах този начин "Няма дами защото няма кавалери" не е правилен, защото в едно цивилизовано общество в което жените са повече от мъжете, трябва да има поведение типично за една жена...
Все пак има някакви неписани етични правила и порядки...
мн вярно!

Jesus
03-14-2009, 10:45
90% от хората който познавам не са :( от тези 10% които са 9 са поза, а от тези 1 % само 0.0001 са винаги, защото на другите след известно време започва да им омръзва :( и почват да спадат към 90% Друго за българите те като че ли са копие на Реджеп Иведик :( (който е копие на г-н Ганьо Балкански, но това е друга тема :( )

mitkom89
03-14-2009, 10:52
и има голяма заблуда, че кавалерството трябва да прави голямо впечатление... въпреки че аз самия не съм кавалер, то трябва да нещо нормално и смятам, че сме много далече от истината... А и сега се ценят качества, които са в разрез с кавалерството, но за това са виновни отново ДАМИТЕ :D

Jesus
03-14-2009, 11:32
Все повече от дамите него ценят :( и не са романтични :(

3oPuTy
03-14-2009, 11:45
Не знам за другите ама аз съм си супер романтична :-) :-) :-)

Що се отнася до по-горе споменатото кавалерство с плащането на сметката ... Ей това е едно от нещата,което НИКОГА не позволявам на момче!!! :? За целия си живот само 2 пъти са ми плащали и моята сметка (първия път една бира,а втория една кока-кола) и после щях да убия момчето :? :o :? Много го мразя това нещо еййй ... :o :o :o

А иначе не е нужно едно момче да се държи като мъжете от приказките за да бъде наречен кавалер :) В повечето случаи кавалерството се изразява в малки жестове,а не в нещо голямо и запомнящо се :?


Абее всеки с мнението си :) Според мен все още има кавалери,пък за вас щом няма - окей :-D Явно живея в някоя приказка с леки розови нюанси :D :-) :D

valdesbg
03-14-2009, 11:47
Абе като цяло българите не сме кавалери. Но се намират отделни субекти, който да развалят това амплоа :)

Митко, що се заяде точно с Боби?

Wrathchild
03-14-2009, 11:52
Кавалери има, както и дами. Аз за щастие, на такъв попаднах.

mitkom89
03-14-2009, 11:55
зори май не си много наясно с понятията... говориш ми работи ей така, за да защитиш загубена теза... къде живееш си е твоя работа, но щом е розово май си далеч от реалността... валдес защо да съм се заял? Просто дадох оценка на това което виждам и това което той каза...

EeeBobii
03-14-2009, 11:57
Намират се.

да... те истинските кавалери се ровят във форуми и се занимават с глупости... и си слагат тъпи снимки на който правят още по-тъпи физиономии... :o

Някои хора верно не знаят значението на някои думи.Нищо лично.Не съм имал това предвид... къде си помислил.

Adwokat
03-14-2009, 12:03
Намират се.

да... те истинските кавалери се ровят във форуми и се занимават с глупости... и си слагат тъпи снимки на който правят още по-тъпи физиономии... :o

Ххахахаха.. че го заби.. не е истина.. :lol: :lol:

mitkom89
03-14-2009, 12:25
И аз не съм имал нищо лично... да виждаш някъде да съм казал нещо за теб? Като се смяташ за такъв се обиждай колкото искаш... сам си прави изводите :)
И вЕрно извинявай, ако съм те обидил 8)

Presley
03-14-2009, 16:16
Ае стига поставяхте момчетата и момичетата под общ энаменател бе дееба.

MartyParty
03-14-2009, 16:27
Трудно е да се каже.Критериите са паднали доста.
Повечето от българските мъже(за момчетата да не говорим) не са типичния Ромео,даже не са близо.Някои се стараят,но истината е ,че някой трябва да им покаже как.Обикновено такава роля изиграват бащите,а според съвременните проучвания един баща отделя на детето си най-много по час на ден.Наистина малко...Това се дължи на други проблеми,като например факта,че за да изхранваш семейство трябва да работиш от сутрин до вечер и пак не стига.М,да..Тъжно е.
Когато говорим за дами обаче мислите ми поемат в друга посока.Можеби са виновни "кавалерите".Когато вижда,че на човека отсреща не му пука дали ще те заведе у тях да си задоволи нуждите,или ще отидете на ресторент,всяка дама ще си зададе въпрос."Защо го правя?Какъв е смисъла да се държа на положение,а простакът отсреща да ме разочарова с поведението си?"И всичко отива на кино.Хората се променят.
Соу ит съкс. 8) В край на сметка зависи на кого ще попаднеш.

Bellatrix
03-14-2009, 16:45
Попринцип рядко се срещат. И дамите също не са от най-разпространения вид. Какво да се прави, жените откачат по мъжките работи (к*рварството, наливането с алкохол, говоренето на "кво искаш бе г*з, п**ка ти да е*а и тн.) Една такава жена не може да е дама.
А за плащането на сметката, и аз не обичам друг да ми я плаща, но така става сега. Той често иска насам натам, а аз не съм богато момиче. Той ми се моли: "Айде на кино, мило, айде да ядем, айде тва, айде онова...." всеки ден. Нямам откъде просто да ги извадя тия пари и когато остана на червено (често) той плаща, ама и той кани.

valdesbg
03-14-2009, 17:19
Ае стига поставяхте момчетата и момичетата под общ энаменател бе дееба.

Ау... :)

Ние сме класи над вас по простащина, не е честно така. :)

evelinka1122
03-14-2009, 17:56
аз съм свидетел на дами... ма на кавалери НЕ! :? голяма част от момчета са: агресивни, недорасли пубертети, пълни грубияни, изключително некоректни... без всякакъв подход към едно момиче!!! :?

aka6a_vamp
03-14-2009, 18:03
Специялно МОМЧЕТАТА в България са много зле...повечето,не всички,са големи простаци,да се чудиш как може да има такива индивиди :? А дали за кавалери,дори няма да коментирам

EeeBobii
03-14-2009, 18:16
Хайде да сменим темата,какво ще кажете.Че светът отива на провал, няма да можеш да се разберем в никакъв случай.Кавалерство при тийнейджърите са едно към милион...кавалерство се проявява когато натрупаш опит в живота.И много зависи от възпитанието ти.

lululu
03-14-2009, 18:17
На последък е по-популярно да си тарикат и използвач, а не кавалер.

PeopleAlwaysLeave
03-14-2009, 18:18
Има и кавалери, но определено не се срещат често... Повечето са простаци :D

TheRestorer
03-14-2009, 18:28
И галфони и путки недорасли, дето ще се избият една друга.Кви ли ги няма....

moneycomeme
03-14-2009, 19:00
..po moe mnenie ne mogat da se slagat vsichki momcheta pod edin znamenatel...istinata e che ima po-malko kavaleri v Bylgariq veroqtno...no i damite kakto samiq ti kazvash ne sa mnogo :) :) (vkluchitelno i az ne spadam v kategoriq ,,DAMI,, )

DimovB
03-14-2009, 19:35
На кавалерството не му ли мина модата вече? :-D

3oPuTy
03-14-2009, 19:50
Хайде да сменим темата,какво ще кажете.Че светът отива на провал, няма да можеш да се разберем в никакъв случай.Кавалерство при тийнейджърите са едно към милион...кавалерство се проявява когато натрупаш опит в живота.И много зависи от възпитанието ти.
И как очакваш да се смени темата специално заради теб,при условие,че самата тема е за кавалерите?! :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz:

EeeBobii
03-14-2009, 19:57
Хайде да сменим темата,какво ще кажете.Че светът отива на провал, няма да можеш да се разберем в никакъв случай.Кавалерство при тийнейджърите са едно към милион...кавалерство се проявява когато натрупаш опит в живота.И много зависи от възпитанието ти.
И как очакваш да се смени темата специално заради теб,при условие,че самата тема е за кавалерите?! :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz:

Жалко,както гледам само ти не можеш да ме разбереш,не не не просто нямам думи.
Джаф,Джаф,Джаф
Джаф,Джаф,Джаф
Стига се здрачава, се с повърхностни работи!!!

Nekasa4a
03-14-2009, 19:57
Автора е прав. Как да има кавелери като дамите липсват?

Съгласен съм и още нещо: " Кавалери много госпожа, места няма "

mitkom89
03-14-2009, 20:10
Специялно МОМЧЕТАТА в България са много зле...повечето,не всички,са големи простаци,да се чудиш как може да има такива индивиди :? А дали за кавалери,дори няма да коментирам

СпециЯлно момичетата пък сте толкова добре, че направо нямам думи... И образовани и начетени...
И как според вас от един олигофрен, който си бърка в носа и яде като прасе, ще стане кавалер като натрупа опит, че аз нещо не мога да си го представя...

Wrathchild
03-14-2009, 20:46
Дайте да дефинираме какво е кавалерство...

HipHopBlond
03-14-2009, 20:50
Намират се.

да... те истинските кавалери се ровят във форуми и се занимават с глупости... и си слагат тъпи снимки на който правят още по-тъпи физиономии... :o

OWNED \:D/ :lol:

kypo
03-14-2009, 20:56
а какво разбираш под кавалер? да отваряш вратата преди да влезе дамата ли. и на колата така (тва пък не съм го правил никога :lol: )

иначе да си кавалер не е интересно за повечето "дами", те се впечатляват само от тъпаци - тва си е истината. ако решиш да снемеш маската на ръб, каквато и аз си имам защото решиш че момичето заслужава, то неминуемо след време ти се качва на главата или и писваш и тръгва да си търси някой друг дето ще се отнася зле с нея...ама като не оценяват- да си трошат главите кухи

HipHopBlond
03-14-2009, 21:05
а какво разбираш под кавалер? да отваряш вратата преди да влезе дамата ли. и на колата така (тва пък не съм го правил никога :lol: )

иначе да си кавалер не е интересно за повечето "дами", те се впечатляват само от тъпаци - тва си е истината. ако решиш да снемеш маската на ръб, каквато и аз си имам защото решиш че момичето заслужава, то неминуемо след време ти се качва на главата или и писваш и тръгва да си търси някой друг дето ще се отнася зле с нея...ама като не оценяват- да си трошат главите кухи

Ееее недей така бе братле :? Все още се намират някои свестни, които като цяло не ценят момчето по това колко простотии е изрекло.

Надеждата умира последна :D

sweet_sorcerer
03-14-2009, 21:12
Нека си ги кажем - в България и кавалерите, и дамите са ни малко.Но има и някакви останали представители и на двата пола,които оценяват и заслужават да се нарекат кавалери/дами...Поне такива легенди съм слушала... :-D :-D :-D

mitkom89
03-14-2009, 21:15
а какво разбираш под кавалер? да отваряш вратата преди да влезе дамата ли. и на колата така (тва пък не съм го правил никога :lol: )

иначе да си кавалер не е интересно за повечето "дами", те се впечатляват само от тъпаци - тва си е истината. ако решиш да снемеш маската на ръб, каквато и аз си имам защото решиш че момичето заслужава, то неминуемо след време ти се качва на главата или и писваш и тръгва да си търси някой друг дето ще се отнася зле с нея...ама като не оценяват- да си трошат главите кухи

Кавалер... ами да видим, възпитан, образован, добре облечен, държащ се добре, отнасящ се подобава с хората обкръжаващи го, изискан etc... И това с вратата също. Защо говориш все едно си на 40 години ?!? Не си го правил никога, ами след време ако се ожениш, кво ще правиш??? Ще се отнасяш тъпо с жена си и ще и викаш аре ма мърло направи ми да ям... Базирайки се на твоя коментар явно момичетата се впечатляват доста от теб. И откъде знаеш че се качват на главите на кавалерите, а не на гламавите неграмотници като теб??? А ти не искаш ли да се отнасят добре с теб? Да си чувал за "Каквото повикало, такова се обадило"

BaiToq
03-15-2009, 06:50
Аз съм кавалер-особено
с момичета и жени,които знаят как да се
държат.
Естествено не говорим за серенади
и поклони стил 18 век.

LizZz
03-15-2009, 07:32
Познавам само 2-ма истински кавалери.

hgfh
03-15-2009, 08:42
Има ,обаче рядко срещано явление са .На същото мнение съм и за дамите .

mickelangelo
03-15-2009, 08:47
ооо да има .. всъщност .. почти в всяко момче .. се намира малко от кавалерството .. всеки е чул това онова от тук и там .. и се мъчи да го прилага ..

колкото до сметката .. момиче не бих да дал .. да ми я плати .. а аз съм плащал доста пъти .. не защото ми се прави секс .. а просто .. ми се е искало да видя някоя щастлива .. просто така .. за да се почуствам по добре ..

не бих твърдял че съм кавалер .. !

EeeBobii
03-15-2009, 08:50
:razz:

Fortuna
03-15-2009, 09:03
Az poznavam samo edin kavaler na moqta v1zrast , a dami 8-) tv1rdo nie :D

Wrathchild
03-15-2009, 09:22
Аз съм кавалер-особено
с момичета и жени,които знаят как да се
държат.
Естествено не говорим за серенади
и поклони стил 18 век.Евала за което, хубаво е в тийнейджърски форум да се види някой като теб.

Sanguis
03-15-2009, 11:46
Ако има кавалери,то аз поне не съм попадала на такова чудо! :x Всеки ден,когато пътувам в автобуса,се изумявам как може всички мъже да си седят спокойно,докато дамите стоят прави!И не говоря за нещо от сорта на 10-20 минути,аз пътувам по 40 минути(междуградски автобус)И на моята спирка като се качат всички и не остават много свободни места,а пък на следващата спирка не стига,че мъжете първи се качват,но и,когато жените останат прави,не им прави впечатление!Аз на няколко пъти щях да избухна и да им се развикам!!! :-x Какво е това отношение!Даже аз съм ставала да си отстъпя мястото,защото е непоносимо да гледаш една възрастна жена как стои права,а мъжете си седят спокойно и преспокойно!Унизително е за самите тях! :-x

mitkom89
03-15-2009, 11:52
Да живее майка България :grin:

petito93
03-15-2009, 12:56
СпореД мен имА каВалери,нО те сА маЛко,а зА дамиТе . . . те сЪщо сА на иЗчеЗване :D за жаЛосТ :o

lipsvashh_mi
03-15-2009, 18:23
има,но е толкова рядко срещано явление,че просто нямам думи..и все пак може да ти стане кеф като видиш някое мило момче,което има добри относки.Не като повечето кретени дето на влизане в кабинета се опитват да те премажат и да те отнесат като куцо пиле-домат,ами да ти направят място да минеш пред тях...да ти помогнат когато имаш нужда от помощ по някой от предметите примерно..абе малките жестове винаги правят най-голямо впечатление... :) направо да не повярва човек,но в класа ми има 2 такива мочета...цяло съкровище са си :-D

sweet_sorcerer
03-15-2009, 18:28
btw изненадващо,но и в моя клас има един такъв индивид...мн е сладко :-)

mitkom89
03-15-2009, 18:30
Май коментарите са силно в подкрепа на моето твърдение... колко е неловко да си прав за неща, които сочат колко зле е положението...

Re5peC7
03-15-2009, 18:31
тва е нещо като да питаш, останаха ли свестни момичета?

sh3_1s_7h3_0n3
03-15-2009, 18:32
Кавалер е само докато се старае да впечатли 'дамата'. След това 'принцът' в него умира... :?

mitkom89
03-15-2009, 18:34
Кавалер е само докато се старае да впечатли 'дамата'. След това 'принцът' в него умира... :?

Дори в много случай и тогава го няма...

sh3_1s_7h3_0n3
03-15-2009, 18:39
Е то зависи и от момичето. Но за себе си признавам, че съм попадала на такива псевдо кавалери. ;) Сещат се само докато се стараят да те 'свалят' или в случай, да те спечелят 'отново'.
:?

Enough
03-15-2009, 18:40
Кавалер е само докато се старае да впечатли 'дамата'. След това 'принцът' в него умира... :?

Дори в много случай и тогава го няма...

:( Metallica - Sad But True ...

Lyubeto
03-15-2009, 18:43
Според мен кавалери почти няма и дори са толкова рядко срещани , че другите момчета/мъже им се подиграват като направят нещо по - така за жена .Твърде жалко е ...

billytalent
03-15-2009, 19:36
Кавалери почти няма,повечето момчета се държат като животни,но и момичетата от части са виновни за това

rusova
03-15-2009, 19:37
за жалос ги няма вече или по- точно твърде срещано явление.... момчетата си мислят ,че да си кавалер е някво престъпление май.. мнго ще се радвам ако те станат повече:)

ANTIHUMAN
03-15-2009, 19:48
Кавалер е само докато се старае да впечатли 'дамата'. След това 'принцът' в него умира... :?
Глупости. Аз всеки път отварям вратата на момичето което е зад мен, не не искам да правя секс със нея, независимо коя е. Даже и да не ги познавам. Днеска ми се случи в магазина, отворих врата и жената ми благодари. Беше около 22-25 години.
Както и да е, не си права! ;)

Mite94613
03-15-2009, 21:03
Даам 98 процента от мъжете и момчетата в българия са простаци а останалите 2 процента кавалери пишем във форума и се занимаваме с глупости по цял ден...И сигурно 99 процента от момчетата когато не сме в женска компания се държим бая по-просташки. Пример: В часа по физическо първо дойдохме само момчета-цинизми,простотии и псувни няма да ви разправям.Аз направо си мислех мене казарма не ми трябва и в даскалото мога да изпростея след 5 минути дойдоха едни момичета от другия клас ама не какви да е а хубави,забавни с невероятни характеристики и хооп псувсните секнаха и започнахме да говорим за филмите, на които сме плакали

Vesk0u
03-15-2009, 21:12
Логично е да има, защото това е един от начините да изпъкнеш сред масовата простащина (поне според мен). Но като цяло мисля, че ДА - българският мъж е кавалер! :)

Blab
03-15-2009, 21:14
В този дух - дама ли е българската жена?
К'ви са тея обобщения? Има хора и хора.

mitkom89
03-15-2009, 21:19
Веско обоснови се...
Блаб това вече го дискутирахме, направи си труда да прочетеш темата

Tempest
03-15-2009, 21:31
емм аз се имам за такъв, момичетата около мен го оценяват... един, на пръв поглед изтъркан, жест - даването на път, се отразява доста добре, като се има предвид, че останалите момчета от моя клас и простаци не мога да ги нарека... бутат се, блъскат се, ученолюбиви... бързат да влязат в стаята...

Flapjack
03-16-2009, 02:21
българинът е кавалер, доматите са червени небето е синъо, а тревата зелена. Много ми е досадно като се правят такива заключения.
Какво точно имате в предвид?Статистически, не, не сме кавалери не мисля - това е заради възпитанието, което на мнооого от младежите днешно време липсва.

От друга страна зависи какъв смисъл влагате в думата - кавалер не означава едниствено да отваряш врати, да си мил, да си учтив и да имаш добър етикет. Кавалер има и значението на мъж от добро семейство( добро тук е синоним на богато).
Така че ако имате в предвид 1вото значение - кавалери в България няма, просто защото това е отживелица на времето, бих казъл,че това значение е по скоро да си просто възпитан и добре образован днешно време ( добро разбиране и прилагане на общоприети човешки ценности)
Но ако имате предвид 2рото значение на думата - мъж от добро семейство - пълно е със такива - за съжаление това не означава, че са добре възпитани.

В миналото да си от богато семейство обикновенно е било признак за добро възпитание и образование, а бедността - липса на образование
поради материални липси.
За съжаление днешно време тези две полюса често са преобърнати -
поради презадоволенсто богатите деца чувстат че нямат нужда да се държат добре с околните тъй като силата на парите действа доста добре в България.
Както някой беше казъл - Богатите понякога имат много по малко от бедните.


(Стена от текст ви удря централно и изпадате в несвяст)

moon_flower
03-16-2009, 04:01
Не бих казала,че за това може да се направи статистика или нещо подобно.Попадала съм на много момчета,които са били изключителни кавалери.Вярно е,че има и такива,които изобщо не знаят какво означава това,но според мен всичко идва от възпитанието на човека,а не от от това в коя държава живее. :)

evichka_lonelyy
03-16-2009, 04:51
Всяко момче е малко или много кавалер :)
То си ви е вродено просто,но при някои индивиди се проявява доста рядко :D

:smt023

slun4ice_90
03-16-2009, 06:46
Почти са на изчезване... :D

Dark_Angel_F
03-16-2009, 12:38
Като глдам света около мен кавалерите са толкова малко , че чак ми се приревава .... но важното е , че все пак и има , колкото и малко да са те.

myNameIsImmortal
03-16-2009, 13:33
Както винаги се намират кyрви,
така винаги се намират и кавалери :!:

Lysit0
03-16-2009, 13:44
Кавалери има, както и дами. Аз за щастие, на такъв попаднах.
Същото. :)