PDA

View Full Version : Как да издам книга?



kellyy16
03-14-2009, 11:31
:) znaci...pisa kniga i iskam da ya izdam. No ne znaya kak. I kakiv bi bil nay-podhodyactiya nacin i tam takiva podobni podrobnosti. Molya za sivet i za mneniya po temata. Knigata e bosti gotova, a i imam i drugi koito imam napisani, no prosto neznam kak da gi izam....... :lol: :lol: :-o



*Липсва описателно заглавие на Кирилица!
Точка 1 и 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

bloodyF
03-14-2009, 15:21
ако и книгата е написана като поста ти ....горките читатели

NawleK
03-14-2009, 15:34
Първо се научи да пишеш

xXxMixXx
03-16-2009, 16:03
ако и книгата е написана като поста ти ....горките читатели
:D :D :D

еми иди в някое издаделство.. :lol:

woshata
03-25-2009, 20:12
Да не е посветена на Здрач ? 8-)

SuNsEt
03-25-2009, 20:28
Да не е посветена на Здрач ? 8-) :lol: ...

Ами отиваш в някое издателство и там ще ти обяснят най-добре как се процедира. :) Но има възможност и да не я удобрят,зависи от самата книга.

kellyy16
03-26-2009, 11:32
Благодаря на всички за коментарите. Извинавам се за правописа. Но имах проблеми с компа и не бях писала до тогава с такива букви на клавиатурата, а и бързах сигурно е за това. ..Да знам, че трябва да отида в някое издателство, но съм от малкъ град и там няма. А и отгоре на всичко мисля, че ще ми струва доста скъпо...Както и да е ! Ако има някой, който е написал и вече издал книга моля да ми пиши. Просто искам подробностир и препоръки!

dimi93
03-27-2009, 19:30
Благодаря на всички за коментарите. Извинавам се за правописа. Но имах проблеми с компа и не бях писала до тогава с такива букви на клавиатурата, а и бързах сигурно е за това. ..Да знам, че трябва да отида в някое издателство, но съм от малкъ град и там няма. А и отгоре на всичко мисля, че ще ми струва доста скъпо...Както и да е ! Ако има някой, който е написал и вече издал книга моля да ми пиши. Просто искам подробностир и препоръки!

Ами защо не я пуснеш в интернет? Като електронна книга... а? Като за начало е супер, а ако намериш фенове на книгата си във виртоалното пространство говори с издателство, или просто я издай сама....

miloto_girl_4e
03-30-2009, 11:16
Защо ти е да я издаваш тази книга ?
Пари от нея няма да изкараш, в най-добрия случай ще си покриеш разходите, а иначе .. като си неизвестна, надали ще ти пробие книгата и всички усилия ще са ти напразни, защо, както казаха преди мен, не пуснеш книгата в интернет, та да видиш дали събужда достатъчен читателски интерес ?

kellyy16
04-02-2009, 12:37
Ще може те ли да ми кажете някакви сайтове, където мага да пусна книгата си...за да я четат, както ми препорахте.

alex
05-25-2009, 07:01
Здравей,

наскоро си имах вземане-даване с издателства и мога да ти кажа как стоят нещата. Има няколко варианта.

1. Издателството те харесва толкова че финансира само издаването на книгата.
2. Поделяте си разходите с издателството и си поделяте и печалбата.
3. Изцяло ти си финансираш книгата и издателството само разпространява книгата и взима малък процент.

Проблемите? Наистина много много трудно би спечелила от подобно нещо освен ако не си Дан Браун и зад теб не стои екип от PR-и които наливат милиони в разни кампании.

Най-добре си купи еидн домейн от superhosting.bg (просто те са най-добрите), след което си вземи и хостинг там (това ще ти коства до 65 лв на година) и си подкарай свой блог. Пускай по една глава от книгата на определено време. Така можеш да пуснеш не една книга в този блог а от рекламите които ще показваш можеш да спечелиш и някой лев (примерно пускаш си Google AdSense). Гарантирам ти че така за година ще спечелиш повече читатели и повече пари през издаването на хартиено издание.

machoka
05-25-2009, 09:11
^^ разбира ги момчето :-D

betterman
09-06-2010, 17:49
някои да препоръча програма за писане на книга

KumchoValcho
09-06-2010, 18:21
някои да препоръча програма за писане на книгаТалант + Уърд

mitternacht
09-06-2010, 21:05
Е, има и напълно безплатни блогове :) blog.bg или wordpress или суумата му други :))

betterman
12-23-2010, 21:10
Споделете нещо повече как се изкарват пари от блок

ArrowsOfDeath
12-23-2010, 21:55
Направил си си тема за това. Тази е история.