PDA

View Full Version : CORNY



mishlenceto0o
03-14-2009, 11:34
Мога ли да ям по 1 Corny на ден ако съм на диета

Сутрин - к.к. мляко със овесени ядки
11- плод
Обяд - Пържола със салата
Вечеря до 7 - Голяма салата

и примерно след обяд към 4 да си хапна по 1 корни, че не мога без сладко, ще откача :-D :-D :-D

kasidy
03-14-2009, 11:45
Еми ако питаш мен Корнито е като всяко друго сладко нещо - не знам от къде го изкараха толкова "диетично" По-добре си хапвай направо шоколад ( черен ако не ти е гаден )

Бтв: Бях чела че от шоколадите в БГ най-добре било да се консумира бял шоколад . Не помня причините, ако намеря статията ще я постна.

kasidy
03-14-2009, 11:51
Намерих статията. Друго е били обяснението за белия шоколад ... не че е най-"полезен" :D

Voila!
Защо шоколадът не е супер храна?

За съжаление в състава на сладките блокчета се използват две основни какаови съставки, които имат напълно противоположни свойства.
Едната представлява парченца какао без мазнини, богати на ценните фловоноиди, която често се означава и като какаово брашно.
Другата е какаовото масло, което е изцяло мазно и не съдържа никакви антиоксиданти.
Съотношението между двете рядко се посочва на етикетите, но те винаги са в комбинация.
Няма гаранция, дори да си хапвате възможно най-черния шоколад, че той наистина е толкова полезен, колкото се твърди.
В този смисъл, твърдият десерт с бял цвят не съдържа абсолютно никакви флавоноиди, защото се прави изцяло с какаово масло.

Може ли да се яде всеки ден?

Шоколадът в малки количества е неизменна част от Средиземноморската диета от векове.
В днешно време обаче в 100 грама от него се съдържат максимум 20 грама какаово брашно, а както знаем твърдата сладост не е сред нискокалоричните храни.
Хапвайте не повече от 40-50 грама черен шоколад дневно и не повече от 2 пъти седмично същото количество млечен.
А ако се опитвате да отслабнете, пийте мляко с какао – когато е на прах, наистина е полезно.

Източник: tialoto.bg

Darkkiss
03-14-2009, 14:14
не не можеш

Romance
03-14-2009, 15:45
Ходи на фитнес и след това и по 2 ще можеш да ядеш

DisciplineAndOrder
03-15-2009, 06:29
абе тва нещо е много гадно.

за кво ти е да се тъпчеш с подобна гадост? яж натурален шоколад.

galu6a
03-15-2009, 08:00
аз мисля ,че по-добре е да ядеш кексчета БРАВО имат 42 калории :)

partychild
03-15-2009, 15:18
зеленото корни мисля че е диетично ..съдържа ядки,бадеми и още някфи такива с мед :)

NawleK
03-15-2009, 15:27
направо спри да ядеш...