PDA

View Full Version : за или против смъртното наказание



Dundy
03-14-2009, 14:28
водихме дискусия в клас за или против смъртната присъда и се изказаха доста интересни доводи.Аз донякъде подкрепям 1-то,донякъде другото.Та вие какво мислите

Jesus
03-14-2009, 14:29
Само ГОСПОД БОГ има право да отнема живот.

woshata
03-14-2009, 14:31
Против съм .
Мъчението в затвора години наред според мен е доста по-лошо от няколко минути в газовата камера например .
Само че да е до живот,разбира се .. не за 10-20 години ..

XY
03-14-2009, 14:32
..не знам, аз съм със смесени чувства...ако беше сигурно, че като влезе изверг в затвора и няма да излезе оттам, никакви помилвалия, добри поведения..., тогава против.. Обаче пък и затворите се пълнят, а тия хора въре ние ги храним, че и място няма вече.

JUSTDNB
03-14-2009, 14:32
Tova e adski subektivno.Kato cqlo sam protiv,no neznam kak bih reagirala ako nqkoi izvratenqk pri4ini na nqkoi moi blizak,ne6to tolkova jestoko i izvrateno,4e da ne zaslujava ni6to drugo osven smurt.Nz,dano nikoga da ne razbera...

NawleK
03-14-2009, 15:04
ЗА

CtrlAltDel
03-14-2009, 15:08
Не мога да преценя. И не знам кой изобщо има правото да решава дали да отнеме или не човешки живот.

Darkkiss
03-14-2009, 15:24
много сте зле
вие не мислите по правилния начин

сметнете некъф боклук изнасилил 10 жени
и отива в затвора за 50 години
не стига че ги е изнасилил и те вече нямат спокоен живот
не стига че ще се опита да избяга
и не стига че пак ще го прави като избяга

ние трябва да плащаме за това че той е в затвора
от къде мислите че се издържат тея боклуци
някой др ли им плаща храната, охраната, медицинските и тн ????

като ги избият плащаме 1 такса и после спираме да плащаме за тея боклуци...

TERRORMACHINE
03-14-2009, 15:37
много сте зле
вие не мислите по правилния начин

сметнете некъф боклук изнасилил 10 жени
и отива в затвора за 50 години
не стига че ги е изнасилил и те вече нямат спокоен живот
не стига че ще се опита да избяга
и не стига че пак ще го прави като избяга

ние трябва да плащаме за това че той е в затвора
от къде мислите че се издържат тея боклуци
някой др ли им плаща храната, охраната, медицинските и тн ????

като ги избият плащаме 1 такса и после спираме да плащаме за тея боклуци...Точно па ти плащаш... :? :?

SoFarSoG00d
03-14-2009, 15:41
Твърдо 'За',всеки предизвикал смърт трябва да бъде наказан със същото,става въпрос за умишлено убийство.

Darkkiss
03-14-2009, 15:42
много сте зле
вие не мислите по правилния начин

сметнете некъф боклук изнасилил 10 жени
и отива в затвора за 50 години
не стига че ги е изнасилил и те вече нямат спокоен живот
не стига че ще се опита да избяга
и не стига че пак ще го прави като избяга

ние трябва да плащаме за това че той е в затвора
от къде мислите че се издържат тея боклуци
някой др ли им плаща храната, охраната, медицинските и тн ????

като ги избият плащаме 1 такса и после спираме да плащаме за тея боклуци...Точно па ти плащаш... :? :?

ол да.... забравих че ти ми плащаш данаците на 2-те ми къщи в София...

ол много се извинявам
много моля за прошка

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

смешник
като не знаеш
няма да говориш!!!
и спри да правиш спам!!!

Elichka666
03-14-2009, 15:44
много сте зле
вие не мислите по правилния начин

сметнете некъф боклук изнасилил 10 жени
и отива в затвора за 50 години
не стига че ги е изнасилил и те вече нямат спокоен живот
не стига че ще се опита да избяга
и не стига че пак ще го прави като избяга

ние трябва да плащаме за това че той е в затвора
от къде мислите че се издържат тея боклуци
някой др ли им плаща храната, охраната, медицинските и тн ????

като ги избият плащаме 1 такса и после спираме да плащаме за тея боклуци...

Напълно съм съгласна с мнението ти.

afterforever
03-14-2009, 15:55
много сте зле
вие не мислите по правилния начин

сметнете некъф боклук изнасилил 10 жени
и отива в затвора за 50 години
не стига че ги е изнасилил и те вече нямат спокоен живот
не стига че ще се опита да избяга
и не стига че пак ще го прави като избяга

ние трябва да плащаме за това че той е в затвора
от къде мислите че се издържат тея боклуци
някой др ли им плаща храната, охраната, медицинските и тн ????

като ги избият плащаме 1 такса и после спираме да плащаме за тея боклуци...

Аз също съм съгласен ; ) Ама примера с изнасилването не е толкова силен, колкото този с "един човек убива 2 момичета и после се отървава с условно и 1000 лева обезщетение" примерно.

SoFarSoG00d
03-14-2009, 16:06
За изнасилвачите :Кастрация,доживотен затвор и анална ебан!!!

ivcheto0o
03-14-2009, 16:10
az sam protiv.. mislq 4e tova da se ma4i v zatvora s godini E po-golqmo nakazanie otkolkoto da umre za minuta

afterforever
03-14-2009, 16:11
Като имат доживотен затвор, защо трябва да се кастрират? За да не забременят някоЙ съзатворник?

marzilia
03-14-2009, 16:14
Против. По-добре е да се мъчат цял живот,отколкото да се отърват така лесно ;)

afterforever
03-14-2009, 16:22
Идеята е да не се убива, да се предизвика страх, дори, у човека, който иска да убива, а не да знае, че ще се мъчи. Който пречи е аут, тва е.

А между другото имаше една приказка "Защо убиваме хора за убийство на хора, за да покажем, че убиването на хора е лошо нещо?"

Decu
03-14-2009, 16:26
Кои сте вие, че да казвате кой да живее и кой не? ..

NawleK
03-14-2009, 16:29
Извинете ме дами
но Българските затвори са като някой апартамент в дружба...

не е хубаво място
но хората спокойно си живеят...

Riot
03-14-2009, 16:37
Смърт

Swinkenhoffer
03-14-2009, 17:00
Кои сте вие, че да казвате кой да живее и кой не? ..
А кои са престъпниците, за да решават кого да убият и кого не?

Доживотен затвор е по-гадно при всички положения.

LiveFlower
03-14-2009, 17:23
Смърт!

Прегрешил ли си веднъж,и втори път ще го направиш,вродено е...

Vesk0u
03-14-2009, 17:24
Напълно го подкрепям!

Decu
03-14-2009, 17:39
Кои сте вие, че да казвате кой да живее и кой не? ..
А кои са престъпниците, за да решават кого да убият и кого не?

Доживотен затвор е по-гадно при всички положения.

Това си е за тях.

Riot
03-14-2009, 17:42
СМЪРТ
кажи не на хуманизма

EarthShaker
03-14-2009, 17:46
Твърдо 'За',всеки предизвикал смърт трябва да бъде наказан със същото,става въпрос за умишлено убийство.

а ако стане грешка и осъдят не когото трябва?

(не ми казвайте, че не се случва)

SoFarSoG00d
03-14-2009, 17:53
Случва се,но за пример искам да дам,жестокото убийство извършено преди седмица,да убие и накълца човек и само около 11 години затвор,убиецът ще излезе от там на 30 и ще продължи да убива,затворът ще го озлоби още повече,та какъв е смисълът?

afterforever
03-14-2009, 18:02
Твърдо 'За',всеки предизвикал смърт трябва да бъде наказан със същото,става въпрос за умишлено убийство.

а ако стане грешка и осъдят не когото трябва?

(не ми казвайте, че не се случва)

Ами айде ти обясни как ще стане? Според наказателния кодекс който обвинява, той доказва. След като ДОКАЖАТ, че си виновен, кой ще ти повярва, че не си, освен теб самия?

cherrypezz
03-14-2009, 18:05
Против...

raduna
03-14-2009, 18:14
Аз съм за доживотен затвор на строг режим, без право на помилване, но това е общо взето невъзможно, защото една от основните функции на правосъдието е не само да наказва, а и да превъзпитава. Т.е. ако се прецени, че гадината е влязла в пария път има голяма вероятност да я пуснат - не трябва така...

П.С. към по-горе писалите - За колко случая на избягали от затвор в България знаете, които да не са заловени и върнати обратно? По-малко Призън Брейк ще е по-добре...

ScionOfStorm
03-14-2009, 18:22
Ако е извършил прекалени зверства - против. ЗА за тотално мъчение и нечовешко отношение към изверга, за да се моли за смъртта си. Според мен всъщност това е по-тежката санкция от смъртна присъда.

Бтв, авторе, нека силните не владеят хаУса, а ХаОса ;)

VHack
03-14-2009, 22:26
ЗА, ЗА, ЗА, по-добре от колкото да се мъчиш цял живот в кутия

raduna
03-14-2009, 22:38
ЗА, ЗА, ЗА, по-добре от колкото да се мъчиш цял живот в кутия
мисля, че целта е да ги измъчим, не да им правим живота по-лек :?

TERRORMACHINE
03-14-2009, 22:56
много сте зле
вие не мислите по правилния начин

сметнете некъф боклук изнасилил 10 жени
и отива в затвора за 50 години
не стига че ги е изнасилил и те вече нямат спокоен живот
не стига че ще се опита да избяга
и не стига че пак ще го прави като избяга

ние трябва да плащаме за това че той е в затвора
от къде мислите че се издържат тея боклуци
някой др ли им плаща храната, охраната, медицинските и тн ????

като ги избият плащаме 1 такса и после спираме да плащаме за тея боклуци...Точно па ти плащаш... :? :?

ол да.... забравих че ти ми плащаш данаците на 2-те ми къщи в София...

ол много се извинявам
много моля за прошка

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

смешник
като не знаеш
няма да говориш!!!
и спри да правиш спам!!!Беден народ... :-|

afterforever
03-14-2009, 23:22
ЗА, ЗА, ЗА, по-добре от колкото да се мъчиш цял живот в кутия
мисля, че целта е да ги измъчим, не да им правим живота по-лек :?

А аз мислех, че целта е да има съответно наказание срещу престъплението, а не да се измъчваме. Средновековието мина отдавна...

TERRORMACHINE
03-15-2009, 00:14
Абе да живее Влад Цепеш!!!

LizZz
03-15-2009, 07:28
ЗА, ЗА, ЗА, по-добре от колкото да се мъчиш цял живот в кутия
ТОЧНО ТОВА Е ЦЕЛТА - ДА СЕ МЪЧИ!!
КРУМОВИТЕ ЗАКОНИ!! Това е най-правилното!
Който каквото причини на другиго да бъде причинено в същата сила на него.
Ама всичко трябва да се изпълнява както трябва и да няма пропуски.;)
Само така ще се оправят нещата.
Не ме интересува дали е хуманно, защото престъпниците и убийците не заслужават хуманност.

raduna
03-15-2009, 08:22
ЗА, ЗА, ЗА, по-добре от колкото да се мъчиш цял живот в кутия
мисля, че целта е да ги измъчим, не да им правим живота по-лек :?

А аз мислех, че целта е да има съответно наказание срещу престъплението, а не да се измъчваме. Средновековието мина отдавна...
За изключително тежки престъпление трябва да има изключително тежки наказания. А и не става въпрос за средновековни мъчения, а за това, че ще ти е по-тежко на строг режим доживот, отколкото смъртно наказание (не че при него не се мъчат).

Nam3less3
03-15-2009, 08:24
За естествено, защото после ако бъдат освободени или избягат, тия хора ще създават още неприятности. За най-тежките престъпления - смъртно наказание.

afterforever
03-15-2009, 09:15
ЗА, ЗА, ЗА, по-добре от колкото да се мъчиш цял живот в кутия
мисля, че целта е да ги измъчим, не да им правим живота по-лек :?

А аз мислех, че целта е да има съответно наказание срещу престъплението, а не да се измъчваме. Средновековието мина отдавна...
За изключително тежки престъпление трябва да има изключително тежки наказания. А и не става въпрос за средновековни мъчения, а за това, че ще ти е по-тежко на строг режим доживот, отколкото смъртно наказание (не че при него не се мъчат).

Средновековни не мъчения, а начини на мислене визирах аз. Пък и от Софийския затвор няма нито един избягал, те всичките са такива сакатници грозни и прости, че... И все пак. Няма никакъв смисъл от това да се мъчи, след като това ще има край. В затвора хич не е толкова зле. Зная за случаи, в които хора обират банки, за да си уредят семействата и влизат в затвора, там те издържат, топло ти е (защото законът изисква в затвора да е топло), имаш си легло, имаш си покрив над главата, това ли е измъчването?? И кво ще разбере един психо от това? След като един път е решил да убие, не мислиш ли, че е досаттъчно откачил, че да не може да го научиш на нищо. За кво изобщо приказвате.. на стола и т`ва е.

Tedi4ka
03-15-2009, 09:29
АБСОЛЮТНО ПРОТИВ :?

Pliok0019
03-15-2009, 11:03
Твърдо 'За',всеки предизвикал смърт трябва да бъде наказан със същото,става въпрос за умишлено убийство.
Аз също съм "за"

Има хора, които нямат място не само в обществото, но и в живота.

Jesus
03-15-2009, 11:05
като ги избият плащаме 1 такса и после спираме да плащаме за тея боклуци...

Така или иначе плащаш, те може да се ползват за работна ръка, освен това предпочитам да плащам за да живеят хората от колкото да плащам на софиянци парното :?

afterforever
03-15-2009, 11:08
Ти кво, поредния провинциалист, населил столицата ли си?!!

Jesus
03-15-2009, 11:09
Не тук не опира до това от къде си :? Плащаш ли данъци значи плащаш парното им :(

afterforever
03-15-2009, 11:10
Не тук опира до това дали си "за" смъртното наказание, а лишените от известна доза интелигентност думи, написани от теб, показва, че не си от най-проницателните по отношение за какво става въпрос в темата.

ps. А парното ни го плащат наште.

Jesus
03-15-2009, 11:14
Идеята ми беше че това че за тези хора се давали пари не е критерий дали да живеят или не :?

ПП: За парното ако не си чул скоро парното "поевтиня", но доставчика си го носи на старата цена а държавата с нашите данъци плаща разликата :(

afterforever
03-15-2009, 11:17
OFF: не мисля, че е поевтиняло, а че забавиха поскъпването му

Jesus
03-15-2009, 11:19
все 1 как му викат, просто държавата доплаща до реалната цена, мислиш ли че това е редно ? примерно ако си от видин или малко търново защо ти да плащаш на софиянци парното ?

afterforever
03-15-2009, 11:21
(време е да се сетиш, че не му е тука мястото. Голямата конспирация не съществува, хора, проумейте го)

TERRORMACHINE
03-15-2009, 16:48
Средновековни не мъчения, а начини на мислене визирах аз. Пък и от Софийския затвор няма нито един избягал, те всичките са такива сакатници грозни и прости, че... И все пак. Няма никакъв смисъл от това да се мъчи, след като това ще има край. В затвора хич не е толкова зле. Зная за случаи, в които хора обират банки, за да си уредят семействата и влизат в затвора, там те издържат, топло ти е (защото законът изисква в затвора да е топло), имаш си легло, имаш си покрив над главата, това ли е измъчването?? И кво ще разбере един психо от това? След като един път е решил да убие, не мислиш ли, че е досаттъчно откачил, че да не може да го научиш на нищо. За кво изобщо приказвате.. на стола и т`ва е.Един път съм лежал в районно управление и ми требваха 20 часа(толкова ме държаха), за да разбера какво е свободата...повервай ми не е толкова лесно като имаш само 1 легло, покрив и ти е топло!!!

psychopath
03-15-2009, 17:32
за

afterforever
03-15-2009, 18:01
Средновековни не мъчения, а начини на мислене визирах аз. Пък и от Софийския затвор няма нито един избягал, те всичките са такива сакатници грозни и прости, че... И все пак. Няма никакъв смисъл от това да се мъчи, след като това ще има край. В затвора хич не е толкова зле. Зная за случаи, в които хора обират банки, за да си уредят семействата и влизат в затвора, там те издържат, топло ти е (защото законът изисква в затвора да е топло), имаш си легло, имаш си покрив над главата, това ли е измъчването?? И кво ще разбере един психо от това? След като един път е решил да убие, не мислиш ли, че е досаттъчно откачил, че да не може да го научиш на нищо. За кво изобщо приказвате.. на стола и т`ва е.Един път съм лежал в районно управление и ми требваха 20 часа(толкова ме държаха), за да разбера какво е свободата...повервай ми не е толкова лесно като имаш само 1 легло, покрив и ти е топло!!!

Нали говорим за хора, убили други хора? Районното не е затвора. Районните са много по-мизерни. В половината районни управления в София, кагато вали вънка, вътре вали дваж повече. Не знам що не ми вярвате...

raduna
03-15-2009, 18:11
Аз мисля, че доживотния си е много тежко наказание, дори и да ти е топло и да имаш храна. В крайна сметка нямаш свобода.
А за тези, които нарочно влизат в затвора - те влизат за по година, две и пак излизат - не е същото.

afterforever
03-15-2009, 19:26
Аз мисля, че доживотния си е много тежко наказание, дори и да ти е топло и да имаш храна. В крайна сметка нямаш свобода.
А за тези, които нарочно влизат в затвора - те влизат за по година, две и пак излизат - не е същото.

Пак излизат, за да влязат отново.

XY
03-15-2009, 19:35
излизат, влизат, излизат, влизат, 'ма не са постоянно вътре...

hottie
03-15-2009, 21:07
"Против" съм, защото ако някой е направил толкова лошо престъпление, то по-добре да гние до живот в затвора, отколкото да изпита няколко секунди болка и да се отърве от ада в затвора.

SiegHeil
03-15-2009, 21:18
"Против" съм, защото ако някой е направил толкова лошо престъпление, то по-добре да гние до живот в затвора, отколкото да изпита няколко секунди болка и да се отърве от ада в затвора.
Това гниене само дето ние го плащаме ^^

GREEN_OR_DEAD
03-15-2009, 22:26
СМЪРТ ! Няма да го храня цял живот , за тва, че е утрепал някой ! СМЪРТ !

pussycatdolls
03-15-2009, 22:59
СМЪРТ ! Няма да го храня цял живот , за тва, че е утрепал някой ! СМЪРТ !

Jesus
03-15-2009, 23:02
Ох стига сте вряскали че ги храните :?

MaLyKoLiU
03-15-2009, 23:06
Що се отнася до депутатите, ЗА!

Mi6inka
03-16-2009, 08:57
Дали ако знаеш ,че ако убиеш човек и теб те чака това ..ще го направиш... (изключваме това дали изобщо ше бъдеш заловен ..ама да предположим,че да)...Сега убиваш.. влизаш за 10-15 години .. излизаш и все едно нищо не си направил...Да.. обаче не само че си прекратил нечий човешки живот (Което е немислимо) ами си и стъжнил още нз си колко... (роднини,близки,приятели..) Та... аз съм ЗА не затова,защото ми харесва да си умират разни хора ( в случея изроди) а защото ако беше така много по-малко хора щяха да убиват...

Bellatrix
03-16-2009, 09:18
Дали ако знаеш ,че ако убиеш човек и теб те чака това ..ще го направиш... (изключваме това дали изобщо ше бъдеш заловен ..ама да предположим,че да)...Сега убиваш.. влизаш за 10-15 години .. излизаш и все едно нищо не си направил...Да.. обаче не само че си прекратил нечий човешки живот (Което е немислимо) ами си и стъжнил още нз си колко... (роднини,близки,приятели..) Та... аз съм ЗА не затова,защото ми харесва да си умират разни хора ( в случея изроди) а защото ако беше така много по-малко хора щяха да убиват...

Съгласна съм. В България условията в затворите хич не са толко страшни, а и наистина: колко хора биха се осмелили да отнемат човешки живот, ако с това рискуват да седнат на електрическия стол? Убийствата просто щяха да намалеят.
А сега какво? Колко често чувате за доживотна присъда изобщо? То вече каквото и да направиш лежиш максимум 20 години. Поне в България е така.

hottie
03-16-2009, 10:12
"Против" съм, защото ако някой е направил толкова лошо престъпление, то по-добре да гние до живот в затвора, отколкото да изпита няколко секунди болка и да се отърве от ада в затвора.
Това гниене само дето ние го плащаме ^^

Да бе, имайки предвид какво е в затвора, няма да ни се отрази толкова зле на портфейла.
Да не говорим, че често се допускат грешки...

по темата може да гледате филма "The life of David Gale" . Точно за смъртната присъда става дума. Много хубав филм.

SWASTIKA
03-16-2009, 10:26
Само да вметна, че вашите ДЖОБОВЕ нямат нищо, нищо, нищо нищо,НИЩО, АМА НИЩО общо със изържането на затворниците.
Точка.
Деее*а, майка му МАЛОУМНА, д****ба...
Прост народ, проста държава...

Adwokat
03-16-2009, 10:30
Против.. Да не забравя ме все пак всички сме хора...

DimovB
03-16-2009, 10:33
За. Живот се заплаща с живот.

tedi_hi91
03-16-2009, 12:42
Против смъртната присъда съм. Никой не е Бог, че да убива. Освен това няма нищо по-лошо от това да живееш с мисълта, че си отнел живот и че ще прекараш остатъка от живота си затворен.

HeartOfRaven
03-16-2009, 14:23
Брей, че съдите. Тоя трябвало да умре, онзи трябвало да умре. Че това е най-лесното. Както беше казано свободата е най-важното, нямаш ли я - загубен си.
Аз бих била удовлетворена да гледам човека, причинил ми зло да страда, да изпитва физическа и най-вече психическа болка, така че да се моли за смърт. Това да се убие за секунди няма да ме удовлетвори и ме превръща в убиец, като него.

VerryBerry
03-16-2009, 14:27
Не е задължително да прекараш 10год. в затвора и като излезеш да си чист като сълза.Според мен някои от излезлите затворници стават още по-озлобени и по-жестоки.Аз съм "за" смъртното наказание,но то да се прилага САМО в случаи на изключително жестоки престъпления,защото в противен случай може да бъде убит някой,който е бил натопен примерно за кражба.

afterforever
03-16-2009, 14:55
Брей, че съдите. Тоя трябвало да умре, онзи трябвало да умре. Че това е най-лесното. Както беше казано свободата е най-важното, нямаш ли я - загубен си.
Аз бих била удовлетворена да гледам човека, причинил ми зло да страда, да изпитва физическа и най-вече психическа болка, така че да се моли за смърт. Това да се убие за секунди няма да ме удовлетвори и ме превръща в убиец, като него.

А да го гледаш как се мъчи, страда, физически или психически, на теб ще ти достави удоволствие ли?! Това мисля, че е доста... ъъъ... ненормално... А що се отнася до "причиненото ЗЛО(??!?!)"... нямам коментар. Ако някой убие мой познат, не само, че няма да искам да го погледна повече, на тия хора трябва да им забранят да притежават парцел в гробищата.

HeartOfRaven
03-16-2009, 16:04
А да го гледаш как се мъчи, страда, физически или психически, на теб ще ти достави удоволствие ли?! Това мисля, че е доста... ъъъ... ненормално... А що се отнася до "причиненото ЗЛО(??!?!)"... нямам коментар. Ако някой убие мой познат, не само, че няма да искам да го погледна повече, на тия хора трябва да им забранят да притежават парцел в гробищата.

Ако е убил мой близък или ме е наранил до такава степен - да. Не мислиш ли, че е гавра и е крайно долно и унизително за близките на жестоко убит да получиш условна, глоба, делото да се точи години или в най добрия случай 10-15 години затвор?
А нормално ли е някакви 12-13 (или малко повече) годишни да пишат, че заслужават само смърт или биха го убили саморъчно като отмъщение?

tItEufFf
03-16-2009, 16:11
За!
Убиваш ли - убиват те! Точка.
За кражби (дори и въоръжени) не мисля, че трябва. Ето днеска едно момиче от другия клас открадна чантата на съученичката си. Постъпката е адски долна, но тя не заслужава смърт

Mi6inka
03-16-2009, 17:58
За!
Убиваш ли - убиват те! Точка.
За кражби (дори и въоръжени) не мисля, че трябва. Ето днеска едно момиче от другия клас открадна чантата на съученичката си. Постъпката е адски долна, но тя не заслужава смърт

е разбира се... говорим за жестоките ,нечовешки убийства... защото какво... примерно бащата ,който уби двете си собствени деца заслужава да живее ли?Не съм аз Бог ,да , за да казвам кой заслужава и кой не... но не мисля че и той е ,за да отнема живот.. и то на невръстните СИ ,невинни деца...

afterforever
03-16-2009, 18:57
А да го гледаш как се мъчи, страда, физически или психически, на теб ще ти достави удоволствие ли?! Това мисля, че е доста... ъъъ... ненормално... А що се отнася до "причиненото ЗЛО(??!?!)"... нямам коментар. Ако някой убие мой познат, не само, че няма да искам да го погледна повече, на тия хора трябва да им забранят да притежават парцел в гробищата.

Ако е убил мой близък или ме е наранил до такава степен - да. Не мислиш ли, че е гавра и е крайно долно и унизително за близките на жестоко убит да получиш условна, глоба, делото да се точи години или в най добрия случай 10-15 години затвор?
А нормално ли е някакви 12-13 (или малко повече) годишни да пишат, че заслужават само смърт или биха го убили саморъчно като отмъщение?

Чай, чай!
Да, мисля, че е повече от гавра! Точно за това и аз говоря. Просто каза, че "свободата е най-важното, нямаш ли я - загубен си". Да, супер, обаче колко хора мислят така? Убиваш ли човек - ненормален си, следователно изобщо няма никъв ефект (от това да му отнемаш свободата като наказие. Ако някога свободата стане висша ценност - ок. Едно време, когато е имало робство, робите са били единствените, които могат да оценят свободата. как ще обясниш на едно дете, родено в свободна държава, в свобода от малко, че не знае какво притежава? За него това е даденост). Затворът е за поправка. Как можеш да поправиш убиец?!
А това, че 13-14-годишни пишат, че ще го убият собственоръчно (се казва) и то КАТО отмъщение, всеки го казва от емоционална гледна точка. (Дай си сметка, че няма да искаш човекът, убил твой близък, да живее)

HeartOfRaven
03-16-2009, 19:28
Чай, чай!
Да, мисля, че е повече от гавра! Точно за това и аз говоря. Просто каза, че "свободата е най-важното, нямаш ли я - загубен си". Да, супер, обаче колко хора мислят така? Убиваш ли човек - ненормален си, следователно изобщо няма никъв ефект (от това да му отнемаш свободата като наказие. Ако някога свободата стане висша ценност - ок. Едно време, когато е имало робство, робите са били единствените, които могат да оценят свободата. как ще обясниш на едно дете, родено в свободна държава, в свобода от малко, че не знае какво притежава? За него това е даденост). Затворът е за поправка. Как можеш да поправиш убиец?!
А това, че 13-14-годишни пишат, че ще го убият собственоръчно (се казва) и то КАТО отмъщение, всеки го казва от емоционална гледна точка. (Дай си сметка, че няма да искаш човекът, убил твой близък, да живее)

Първо, няма какво да обяснявам на едно дете на 7-8 години какво е свободата - едва ли ще тръгне да кълца другарчетата си в първи клас (макар, че ако му спреш плейстейшъна както е сега, ще разбере какво е).
Затвора е за поправка - добре, но за дребни престъпления, за които едва ли пак ще помогне. Това, което написах е мнението ми относно смъртната присъда - че по-добре убиецът (най-общо казано) да страда, а не да умре за секунди, защото това заслужава.
Е мерси за поправката. Че моята емоционална гледна точка може да е друга.

afterforever
03-16-2009, 19:36
Поради същите причини (няма да обясняваш на 7-годишно какво е свободата) в България се отлага всичко. Няма днес да му говоря за презервативите - утре ще дойде да ми каже, че гаджето е бременно. Не, по-лошо, поради липса на разговори, той дори няма да ми каже, че гаджето му е бременно. На децата трябва да им се говори като на възрастни. Миналото лято на морето с едни хора се запознахме, имаха дете на 6 години. Супер сладко дете, което не знаеше глагола "ям", той "папаше", то не знаеше "вода" - знаеше "дичка". Желязото се кове, дарде е горещо; дървото се изправя, докато е фиданка, както желаеш. Да, да му спреш компютъра/плейстейшъна е начин да му покажеш за какво иде реч. Всички се наказват, но никой не олбяснява защо, и какъв е смисълът от целия тоя фарс.
Може и да не тръгне да кълца другарчетата си, а трябва да го направи ли, за да му обясним някои неща? Откъде е това желание първо да се чака нещо да се случи, после да се обяснява защо то е лошо. Някои неща се поправят, други хич не може. Превантивно, от малко, на детето трябва да му се обяснява, че живее в общество с правила, които трябва да спазва. Няма да чакам да разбие нечия глава, за да му обяснявам, че това е лошо.
Именно, защото затворът е поправка за поправими неща, за това същество не трябва да има затвор - а смърт. А самият факт, че искаш убиецът да страда, означава, че той трябва да бъде мъчен, което, както казах, си е доста средновековно. Да се разстрелят няколко убиеца, да се покаже, че убиеш ли, няма да те бавят въобще, че няма да можеш да се измъкнеш, и да видим кой ще тръгне да убива.

HeartOfRaven
03-16-2009, 19:46
Това за детето наистина не беше никак уместно, най-вече за плейстейшъна, защото все съм си казвала, че на едно дете не трябва да се налага наказание, а да се обяснява (а написах точно обратното). Прав/а си. Все пак съм във време, в което ми се изграждат дадени позиции и манталитет. След няколко месеца ако осъзная дадени неща може да не мисля по този начин, но сега си изразявам това мнение, било то грешно или правилно за дадени хора.
Относно смъртната присъда - казах си вече позицията.

afterforever
03-16-2009, 19:54
В случая е трудно да се каже правилно или грешно ти е мнението. Всяко мнение си е правилно за човека, който го изказва. Аз се опитвам да те убедя. Момченце съм си. 8)

HeartOfRaven
03-16-2009, 19:59
За децата беше прав, но в момента си държа на мнението за смъртната присъда и няма да ме убедиш в обратното. :)

Mi6inka
03-17-2009, 17:59
Поради същите причини (няма да обясняваш на 7-годишно какво е свободата) в България се отлага всичко. Няма днес да му говоря за презервативите - утре ще дойде да ми каже, че гаджето е бременно. Не, по-лошо, поради липса на разговори, той дори няма да ми каже, че гаджето му е бременно. На децата трябва да им се говори като на възрастни. Миналото лято на морето с едни хора се запознахме, имаха дете на 6 години. Супер сладко дете, което не знаеше глагола "ям", той "папаше", то не знаеше "вода" - знаеше "дичка". Желязото се кове, дарде е горещо; дървото се изправя, докато е фиданка, както желаеш. Да, да му спреш компютъра/плейстейшъна е начин да му покажеш за какво иде реч. Всички се наказват, но никой не олбяснява защо, и какъв е смисълът от целия тоя фарс.
Може и да не тръгне да кълца другарчетата си, а трябва да го направи ли, за да му обясним някои неща? Откъде е това желание първо да се чака нещо да се случи, после да се обяснява защо то е лошо. Някои неща се поправят, други хич не може. Превантивно, от малко, на детето трябва да му се обяснява, че живее в общество с правила, които трябва да спазва. Няма да чакам да разбие нечия глава, за да му обяснявам, че това е лошо.
Именно, защото затворът е поправка за поправими неща, за това същество не трябва да има затвор - а смърт. А самият факт, че искаш убиецът да страда, означава, че той трябва да бъде мъчен, което, както казах, си е доста средновековно. Да се разстрелят няколко убиеца, да се покаже, че убиеш ли, няма да те бавят въобще, че няма да можеш да се измъкнеш, и да видим кой ще тръгне да убива.


И отново съгласна!

afterforever
03-17-2009, 20:18
Теб щ`е черпя едно тия дни 8)

KiLLeR_InSTiNkT
03-17-2009, 21:00
Против - който е виновен ще трябва да се мъчи години наред в затвора, а не ей така изведнъж - оп - без мъка, без да помисли върху това, което е направил - да го премахнат. На всичкото отгоре, ако не дай боже, осъдят някой невинен и му изпържат мозъка какво ще стане?

Не съм чела другите мнения, ако повтарям някого, моля да ме извините.

VHack
03-17-2009, 21:54
А и след като "отстранят" повече от затворниците тва не е ли държавна печалба, че повече няя ги хранят цял живот а само ше им платят ковчега

Mi6inka
03-18-2009, 07:27
Против - който е виновен ще трябва да се мъчи години наред в затвора, а не ей така изведнъж - оп - без мъка, без да помисли върху това, което е направил - да го премахнат. На всичкото отгоре, ако не дай боже, осъдят някой невинен и му изпържат мозъка какво ще стане?

Не съм чела другите мнения, ако повтарям някого, моля да ме извините.


Ама въпроса е там ,че ако имаше смъртно наказание,което се спазваше стриктно,убийствата щяха да намалеят!!!Никой (е чак никой не ама процента ще е по -малък) няма да тръгне да убива ,като знае ,че след това и той ще бъде убит!

Mi6inka
03-18-2009, 07:30
Теб щ`е черпя едно тия дни 8)


само кажи кога :) Айде да не спамя

Mi6inka
03-18-2009, 08:53
да ..но там е въпроса...че никой няма да даде 20 години затвор за убийство..нали виждаш какво става ,особено в нашата страна... а дори и 20 да са.. ако този въпросния убиец е заклал детето ти...20 години мъки и после пак е на свобода и да.. няма никой и нищо,но пак продължава да живее ,нали.. Не искам да променям мнението на никой ,всеки има право на мнение ,просто си говорим ;) Както и не искам да ме смятате за безсърдечна и незнам каква още..просто и на мен както и на всички ,ми е писнало от нечовешките постъпки на "хора" ,който нямат право!!!

afterforever
03-18-2009, 10:11
Оо, айде бе, 20 години също няма да върнат детето ми. А 20 години за човек отнел живот си е направо милостиво. Няма смисъл да говорим за това какво се прави на практика в България в момента. Въпросйт е кой на каква позиция е и защо. Аз съм на позиция, четрябва да има смъртно наказание, защото за убиец нито "поправяне" е нужно, нито ме инетерсува колко ще му е съсипан живота, ако му дадат 40 години, примерно, колко ще се мъчи, ако е изложен на физически и психически тормоз. Фактът е факт - той е отнел живот, убил е собственоръчно човек. Също не вярвам и в деня на страшния съд, рая и ада, така че искам за убийство наказанието да е равностойно.

afterforever
03-18-2009, 10:36
А нима има равностойно наказание срещу подобна извергщина?!

Да, не е равностойно, ето защо убийството като присъда е много различно от убийството, което е извършено преди това от престйпника. Не, нямаме такава дилема, ама изобщо. Българинът е комплексиран страхливец в болшинството си. Наложи смъртна присъда, САМО при условие, че убитият ще бъде хванат, няма да о изкарват за всичко немвменяем, а и въпреки невменяемостта му, присъда ще има и тя ще е смърт чрез разстрел от упор, и да видим колко хора ще продължат да убиват. Първото нещо, което всеки си казва преди да направи нещо, дори най-тъпият, какво ще стане, след като го направя. Дори за добро или лошо, важни са последствията. Действа психически "ако го направя, ще ме убият". А затворите все пак не могат да се пълнят до безкрай.

Mi6inka
03-18-2009, 18:01
така е.. дори и 40 години да му дадат той ще е жив нали.. за разлика от убитото ти дете-примерно..Нека не говорим за правосъдието в държавата ни... (няма нужда да се коментира ) Лошото ,когато не може да се поправи с добро ( т.е. че 20 години затвор за убийство не плаши убийците) се поправя с лошо... + това има и една приказка "Каквото почукало -такова се обадило"