PDA

View Full Version : Голям Проблем С компа



john95
03-14-2009, 13:42
Накратко:
Моя комп работи 24/7 и досега не съм имал проблеми,но наскоро след като инсталнах една игрица - го реснах ( попринцип бавничко реска,но няма проблем), но уви този път когато се логнах с юзъра, и започна да зарежда програмите засече - странно засече - не можех да мръдна мишката, клавиатурата отказа и гледах само една "картинка" на десктопа, не можах да направя нищо освен рестарт, също така забелязах че доло на компа малката червена лампичка бе спряла да мига.. В Сейф Мод компа бачка нормално, но в обикновен мод - тц.
Компа е - 2.4 двуядрен, 2гб рам, Видео Картата е ок и съм с Уиндоус XP SP2

Благодаря предварително!

beretta92sd
03-14-2009, 14:02
Ми може на уйна да му е дошло времето за формат и прясна инсталация , ти да не мислиш че 10 години ще седи с 1 инсталация , то е хубаво на поне 4-5 месеца да се форматира и записва наново.
Щом в сеиф Мод бачка значи му няма нищо на ПЦ то хардуерно , а е от софтуера.

Outlaw87
03-14-2009, 16:08
preinstall 8-)

LittleDude
03-14-2009, 17:39
Махаш там играта, преинсталваш драйвърите на видеото, и ако не стане... Press any key to boot from CD :D

CucAgMuH
03-14-2009, 17:46
...то е хубаво на поне 4-5 месеца да се форматира и записва наново...

8-)

Колкото до компютъра: имаш една хубава опция bootlog(по поразбиране се намира на C:\bootlog.txt). Там можеш да погледнеш кое от всичките неща е сбозило, и да го подмениш/премахнеш за да стартира системата нормално.

bebygirl
03-14-2009, 19:42
i pri men se e sly4valo ne vednaj predi stava6e mn. 4esto i dori ako v prodyljenie na 1 4as ne mradna mi6kata i toi e zabil no slez preinstalaciq na windowsa se orpavi ;]

ivanstef
03-15-2009, 19:27
Виж имам предложение за всички, които мразят, немогат, неискат, мързи ги да се преинсталират компа.
1. Влизате в www.zamunda.net
2. В търсачката пишете XTweak
3. Теглите го
4. Инсталирате
5. Редовно пускате Register Defragmen and Disk Cleaner (останалите са по желание)
6. В краен случай - преинстал

Fjordr
03-15-2009, 20:11
Глупости...


Игрите си правят Restore Point в System Restore.

Пускаш един System Restore, връщаш до преди играта и си готов.

MakeMeLaugh
03-15-2009, 20:12
СисАдмин е прав.
Или виж error reporting-a като цяло.
Или според мен като си слагал играта, ако имала крак е бил с вирус... и те така, сещаш се ;)

Samoten89
03-19-2009, 06:36
Крака е заразен с някой вирус. Заразява дисплей драйвера и при сейф мод работи поради простата причина, че там се зарежда друг драйвер. Хубаво е систем рестора да се изключи, защото зарази ли се и неговият драйвер е кофти за теб. ;) След това реинстал на дисплей драйвера и яко чистене с подходящи програми след това се активира пак систем рестор ;). Проверка на системните файлове може да направиш при структурата им. Понякога това бави. start-run-cmd- chkdsk /R е командата като си в Ц дял.

HipHopBlond
03-23-2009, 18:53
explorer.exe не ти бачка... и на мене така ми се случи преди време, най-вероятно си с dell машина, проблема се получава като сложиш последния update от microsoft!

Съвет: Преинсталирай и изключи Updates ;)

Успех \\//