PDA

View Full Version : Ами какво идва след нас ?



LUDAKIS1
03-14-2009, 21:32
Веднъж си говорихме с майка ми и тя ми сподели , че слушала мои връсници как си говорят помежду си . Разказа ми за държанието им за това как са викали в автобуса и как никой не е посмял да им направи забележка. :? Как са псували , храчили и други тем подобни глупости без да им бъде направена някаква забележка (в това число влиза и майка ми ест. ). Беше ми зададен въпроса ' И ти ли се държиш така навън ? " Отоговорих й но след това си влезнах в стаята и се замислих... всеки отивайки на даскало няма как да не забележа едно и също момче на 13 години с цигара в ръка .. всичките затллъстели и нагримирани с тонове грим кифли .. малките наркоманчета от .. 8-9 клас , надутите малки пишлемета с телефони за 500 - 600 лв, който те гледат нагло и нахално се едно ще те пребият и други тем подобни изродщини.. и си мисля ами добре ние (говоря за набор 92 ) се държим така - крещим в автобусите , псуваме и също козим ... ами какво ще правят тези малки деца след 2-3г как ще се държат след като преди 5 мин четох форум на тема " аз съм на 13 и искам да правя секс , но се чудя дали тряя първо да ми мине цикала и тогава ? " ние ако сме простотитята на днешното общество то не искам да си помисля какво ще стане в следващите 2-3 макс 5г. Какви са тези родители които "образоват и възпитават " по такъв начин децата си ? :-x
И от всичко изписано (смислено или безсмилслено ) искам да ви попитам докога ще деградира нашата нация ? И имали накъде повече ? ](*,) ](*,) [/b]

kr0seR
03-14-2009, 21:58
Спокойно ве.

selens
03-14-2009, 22:05
Винаги е имало черни овци е винаги ще има просто едни премнават пубертета по тежко от други .... :( :o

kalashnik
03-15-2009, 05:42
Докато гледаме американски боклучави филми които ни промиват мозъците, докато смятаме Америка за страната на свободата и за много велика, докато искаме да се държим като американци ще има такава младеж. Ще се оправим, когато спрем да гедаме тъпите американски фими.

girl_in_black
03-15-2009, 08:03
Ох големи моралисти излязохте, голямо чудо.

littlebaby
03-15-2009, 08:05
То да не е само от Америка и едните филми...Идва и от скапаните политици, от чалгата, от средата, от всичко...Нацията ще деградира още много, докато има хора, за които единствената цел в живота им е да направят колкото се може по - голяма бройка, докато има деца, които се стараят да изглеждат като курвички, с извинение и да се праскат наляво и надясно и да си мислят,че са голямата работа.... Ще станем по - зле и от циганите :?

GossipGirl89
03-15-2009, 08:37
Да за съжаление всичко написано от теб е вярно. Днешното поколение иска да порасне по-бързо и това, което виждаме по улиците, автобусите, дори училищата е просто трагично... Аз също съм се замисляла докъде ли ще стигне всичко, но отговор така и не успях да открия. Единственото, което ни остава е ние да възпитаме добре децата си макар че то като заобикалящата те среда е от боклуци много трудно би успял и ти да не станеш такъв... Остава само надеждата :?

LizZz
03-15-2009, 09:06
Ники, ти ли си тва, бе? 8-)

gLoRiToO
03-15-2009, 10:25
Винаги има на къде не се безпокой.Щом веднъж е тръгнало надолу по баира,само се засилва и почти е невъзможно да се спре.В днешно време всеки си избира пътя който смята за най-добър и тези дето имат поне малко акъл в главата ще се запитат"Абе аз сега съм така,ами след време като никой не ме издържа какво ще правя?".

XceSS
03-15-2009, 10:29
Това е щото, примерно 93-94 набор, като малко семейстовото немали пари, ей сега направили някое бизнесче, дават на 13-14 годишен келеш по 10 лв на ден и то си мисли, че никой не може да му каже нищо, защото има повече пари от съучениците си.
А и това което се вижда по телевизията, не говоря само за Хамерикански филми и тем подобни, дори по новините, всеки вижда, как ако имаш пари, никой не може да ти каже нищо.
Абе въпроса си е доста заплетен.

LUDAKIS1
03-15-2009, 11:12
Ники, ти ли си тва, бе? 8-)

да аз съм :D ама чакам да се включш дай отговор 8-)

LiveFlower
03-15-2009, 11:23
Да,аз ще подкрепя социолозите политолозите,които твърдят,че за тая помия е виновен прехода-от социализма към демокрацията.

Много семейства намазаха и почнаха да въртят бизнесчета,легални и нелегални.Синчето вижда,че баща му се прибира с пистолета в калъфчето,и на другия ден на даскало-хей,кой съм аз!
Добива се едно такова самочувствие от цялата работа,а самочувствието знаете кво прави.
В момента,в който детето прави золумища в двора на даскалото или парка и не му се направи забележка,то пренася тия золумища и в автобуса и в магазина,защото знае,че пак няма да има кой да му направи забележка ;) що пък не.

Кой внесе мижавите субкултури (имам предвид емотата),кой вкара бруталните филми по телевизията,кой създаде нов идеал за малоценност-АМЕРИКА!

И когато спрем да се поамериканизираме,тогава ще спре и деградацията..да...!

Sanguis
03-15-2009, 11:30
Напоследък и на мен ми се набиват в очите такива хора...Не,че преди не съм ги забелязвала,но сега,като че ли,броят им значително се увеличи.Само като слушам приятелките ми какво ми разказват(аз не излизам много-много и не съм запозната с новостите в малкото ни градче)...Вчера за пореден път слушах как 11-12 годишни момиченца шмъркали,купували си тревичка,пушели наргилета с алкохол и още не знам си какви щуротии!И ги гледам същите тези момиченца(аз не съм много по-голяма от тях-'94 набор съм)си купуват спиралки,фон дьо тен-и,лакове за коса,гримове и се правят на магистралки...пък и се гордеят с това...Те сега приличат на 20 годишни,а като станат на 20-не знам!Да не споменявам за поведението им,което е под всякаква критика!Мен ме е гнус само да ги гледам,а като ги чуя какво говорят...просто нямам думи! :-x Наистина това обществ деградира с ужасно бързи темпове,радвам се поне,че още има хора,които го осъзнават и по някакъв начим му се противопоставят! :(

teenems
03-15-2009, 11:36
тва е съвсем правилно ! и аз съм срещала такива хора и им се възмущавам ..

LUDAKIS1
03-15-2009, 11:54
Да,аз ще подкрепя социолозите политолозите,които твърдят,че за тая помия е виновен прехода-от социализма към демокрацията.

Много семейства намазаха и почнаха да въртят бизнесчета,легални и нелегални.Синчето вижда,че баща му се прибира с пистолета в калъфчето,и на другия ден на даскало-хей,кой съм аз!
Добива се едно такова самочувствие от цялата работа,а самочувствието знаете кво прави.
В момента,в който детето прави золумища в двора на даскалото или парка и не му се направи забележка,то пренася тия золумища и в автобуса и в магазина,защото знае,че пак няма да има кой да му направи забележка ;) що пък не.

Кой внесе мижавите субкултури (имам предвид емотата),кой вкара бруталните филми по телевизията,кой създаде нов идеал за малоценност-АМЕРИКА!

И когато спрем да се поамериканизираме,тогава ще спре и деградацията..да...!

Аз малко бих поспорил с теб за прехода щото баща ми също има пари .. така де ама не е тръгнал да ми бута 50 лв в джоба а ме научи да пестя и да разбера че тези пари с които той се прибира са изкарани с пот на челото . Въобще .. научи ме да уважавам тези хартиики който малките пишлемета расят наляво и надясно .

MrUndaztood
03-15-2009, 12:07
Ох големи моралисти излязохте, голямо чудо.

Що ма моме?Да не се намери в описанието на Пост N1 и да се засегна? Недеееей мила,недеееей

LUDAKIS1
03-15-2009, 12:12
Ох големи моралисти излязохте, голямо чудо.

Що ма моме?Да не се намери в описанието на Пост N1 и да се засегна? Недеееей мила,недеееей

:-D :D :D добре казано !

girl_in_black
03-15-2009, 15:09
Ох големи моралисти излязохте, голямо чудо.

Що ма моме?Да не се намери в описанието на Пост N1 и да се засегна? Недеееей мила,недеееей
Повярвай, не съм се намерила в ничие описание, а просто защото и да цъкате с език, и да се възмущавате, ще промените ли нещо?Теми като тази е имало хиляди и все едно и също се пише страници и страници. Само си чешете езиците и се изкарвате кой от кой сте по-примерни и идеални.По-зле и от пенсионерите, които знаят само "а едно време колко хубаво беше...".Да не говорим, че някои тук се правят на света вода ненапита, а в реалния живот са бетер като хората, описани в първия пост.

LUDAKIS1
03-15-2009, 17:42
Ох големи моралисти излязохте, голямо чудо.

Що ма моме?Да не се намери в описанието на Пост N1 и да се засегна? Недеееей мила,недеееей
Повярвай, не съм се намерила в ничие описание, а просто защото и да цъкате с език, и да се възмущавате, ще промените ли нещо?Теми като тази е имало хиляди и все едно и също се пише страници и страници. Само си чешете езиците и се изкарвате кой от кой сте по-примерни и идеални.По-зле и от пенсионерите, които знаят само "а едно време колко хубаво беше...".Да не говорим, че някои тук се правят на света вода ненапита, а в реалния живот са бетер като хората, описани в първия пост.

мисля че ето тази част от поста ми не си прочела - ... и си мисля ами добре ние (говоря за набор 92 ) се държим така - крещим в автобусите , псуваме и също козим ... ами какво ще правят тези малки деца след 2-3г как ще се държат...
никой не е казал , че ние се дървим по примерно просто се чудя , че има деца който са стигнали или дори минали нашите "постижения" а саа на едва 12-15г. :)

LizZz
03-15-2009, 18:19
Проблема е в родителите.

LiLGrizzly
03-15-2009, 18:52
Вярно е тва.. аз съм един от малкото от набор 94 дето не съм такъв дето ги описвахте до сега ! Но и аз преди време доста се чудех.. щом нашото поколение е такова какво ще стане със следващите ? Те са още по зле.. ! Преди време си чатих с няква си кифла дето няма още 13 и ми разправя как смъркала да даскало и бегали от някви ченгета... ! Но както и да е я си помислете като пораснем кво ще става ? Масови убийства,побоища... и т.к чак не ми се мисли как ще се оцелява след време ! :? :? :?

shmurkam
03-15-2009, 19:39
Не, т'ва не е истина... :razz:
Ей това ви е проблемът. Проблемът на всички българи-все някой друг ни е виновен. :-x
Аз лично познавам големи курволяци на по 12-13-14 и мога да кажа, че на повечето родителите са чудесни хора. Аз също не приличам на своите родители по характер. Не че псувам като каруцар или пуша като маймуна хашиш...просто...абе де да знам. Яд ме е, защото всеки ден, когато се огледам в очите на родителите си-виждам едно разочарование, един провал. Боклук. Аз също съм на 14. Не пия. Не пуша. Не съм правила секс(преживях първата си целувка преди година, дам, знам, че съм изостанала-натякват ми го всеки ден, но аз един Бог знае защо си чакам Ромео :oops: ). Уча си редовно, не обиждам и т.н. Но...просто нещо е ми е наред. Мн съм затворена в себе си и когато се случи нещо с мен, родителите ми винаги са крайно изненадани и разочаровани, защото не са предполагали, че съм способна на еди-какво си. Още като съм била малка, са ме водили на ушен лекар, защото се страхували, че съм глуха...като се замечтая или замисля...никой не чувам. :lol: Но аз мисля прекалено странни неща, прекалено философски и объркани...та...както и да е. Да, ходя из коридорите като призрак, с призрачно бялата си кожа 8-) ,и когато не съм се отнесла отново нанякъде-забелязвам. Мисля си-Боже, тези деца! Веднъж видях едни четвъртокласници с цигари зад ушите и просто бях П-О-Т-Р-Е-С-Е-Н-А. Аз не се правя на моралистка, защото, ако трябва да бъда честна поне пред себе си:леле, колко грешки съм правила! Но не съжалявам за тях. Знам какво е правилно вече и какво не е. Старая се да не ги повтарям. Но при повечето днешни младежи се забелязва точно противоположната тендениция-целият им живот е една голяма грешка. Но не мисля,че ние като седим и пишем тук, те ще се трогнат-просто трябва да си изпатят. От личен опит го знам. Така че...пожелавам ви лека нощ и приятни сънища. Това е от мене! :-P

LiveFlower
03-15-2009, 20:40
Да,аз ще подкрепя социолозите политолозите,които твърдят,че за тая помия е виновен прехода-от социализма към демокрацията.

Много семейства намазаха и почнаха да въртят бизнесчета,легални и нелегални.Синчето вижда,че баща му се прибира с пистолета в калъфчето,и на другия ден на даскало-хей,кой съм аз!
Добива се едно такова самочувствие от цялата работа,а самочувствието знаете кво прави.
В момента,в който детето прави золумища в двора на даскалото или парка и не му се направи забележка,то пренася тия золумища и в автобуса и в магазина,защото знае,че пак няма да има кой да му направи забележка ;) що пък не.

Кой внесе мижавите субкултури (имам предвид емотата),кой вкара бруталните филми по телевизията,кой създаде нов идеал за малоценност-АМЕРИКА!

И когато спрем да се поамериканизираме,тогава ще спре и деградацията..да...!

Аз малко бих поспорил с теб за прехода щото баща ми също има пари .. така де ама не е тръгнал да ми бута 50 лв в джоба а ме научи да пестя и да разбера че тези пари с които той се прибира са изкарани с пот на челото . Въобще .. научи ме да уважавам тези хартиики който малките пишлемета расят наляво и надясно .Ти явно не ми разбра смисъла.Добре,кажи ми от коя година баща ти върти бизнес и ти на колко си.

Да,разбира се има и заможни родители,следователно деца,които остават ХОРА,макар и парите да се опитват да ги направят под-човеци.
Да,има и такива,нооо за да се изградиш ти такъв е е помогнал баща ти,защото по-горе го казаха-виновни са родителите.Явно твоите са направили,каквото е трябвало,за да си това днес,но голяма рядкост са ти я случаи ;)

neocide
03-15-2009, 22:54

LittleDude
03-16-2009, 06:48
Щом сега има някакви 12 годишни кифлички, дето са праят на к*рви, пушат, пият и ходят със по 10 момчета сяко на 15 години, представям си след 10 години как ще е... :(

devilsown
03-16-2009, 11:37
Аз имам една позната,беше 7 клас,когато майка й и даваше да пуши и да ходи в Пловдив при ' прилятеля и '.btw живее в Благоевград. ;]] На 14 съм и мисля,че родителите на тези т.нар. ' лиглички ' трябва сериозно да се замислят върху възпитанието на децата им. :? :)

girl_in_black
03-16-2009, 16:56
Ох големи моралисти излязохте, голямо чудо.
]]
Аха, а безнравствените плужеци, путьовци и дегенерати да си "инжойвът животьъ нъ макс менче", без да се месят много :)
Дееба.. като почнете с изкривените си осрани представи за морал... образовайте се малко бе майка му стара, не боли!! :booooomb:
Не съм по-необразована от теб, спокойно, дишай дълбоко.

neocide
03-16-2009, 17:27

girl_in_black
03-16-2009, 17:39
Сериозно?

смЕх... :>

Добре де, щом претендираш да си толкова умна, отговори ми на един съвсем елементарен въпрос-как всички вие, пишейки тук милиони заучени фрази, смомагате описаните индивиди в първия пост да изчезнат или поне да намалеят драстично.И не се опитвай да се измъкнеш с фразата "ма те могат да прочетат тук, да се замислят"-всички знаем, че това НЯМА как да стане. И да прочетат няма да ги трогне това, че групичка тийнейджъри, които се мъчат да се изкарат кой от кой по-примерни и културни изразяват с безброй клишета възмущението си от тях.

neocide
03-16-2009, 18:42

girl_in_black
03-16-2009, 18:45
Не знам за фразите на другите, но моите не са заучени.
И тоя лаф "заучени фрази".. винаги го употребявате в случай, че се заговори за морал
:lol:
жалка работа... клишета... апф
Преставам да пиша по темата, както искаш го разбирай.Дори ако искаш се самозаблуждавай, че си най-моралното, умно и оригинално същество на планетата 8-)

moon_flower
03-16-2009, 18:50
Това всички го знаем.А и какво като се възмущаваме толкова?Помагаме ли?Само се жалваме...няма нищо да се промени,така че няма и смисъл да се трогвате толкова хора.Нито ще се спре масовото пушене и дрогиране,нито кифлите ще изчезнат.Не си хабете нервите и си гледайте собствения живот.