PDA

View Full Version : България над всичко!



ivan_gr
03-15-2009, 00:03
Какво мислите за идеята - България на 3 морета ? 3 Континента или пък още по добре България на 3 планети?


мислите ли,че в България може да се постигне нещо , след като БПВ ни е равен на капитала на Coca Cola?

България в момента е управляване от укр. евреин(Станишев) , турчин (Доган) и Немец живял в Испания последните 30 години ( Цара..) .

Къде по точно виждате преспективи ? Какво е бъдещето в България?
Емиграцията ли е единственото спасение ?


Не е ли по добре България да стане Гръцка територия? Поня няма да се строяд джамии ЗА СТРА> и ще се запази християнството.

LiveFlower
03-15-2009, 00:45
Какво мислите за идеята - България на 3 морета ? 3 Континента или пък още по добре България на 3 планети?

Колкото и оптимистично да мислим това за момента,пък и за в бъдещето е просто нереално.Съседките,както и да ги определим те са СИЛИ.В момента нямаме нужното,за да постигнем тая цел.Отношенията ни са що годе добри,изключваме икономическите с Гърция,за моралните става въпрос.


мислите ли,че в България може да се постигне нещо , след като БПВ ни е равен на капитала на Coca Cola?

България в момента е управляване от укр. евреин(Станишев) , турчин (Доган) и Немец живял в Испания последните 30 години ( Цара..) .

Къде по точно виждате преспективи ? Какво е бъдещето в България?
Емиграцията ли е единственото спасение ?

Преспективи в България все още има!Аз лично ги намирам в туристическата атрактивност,преспектива има също и в земеделието.Но като за начало и като най-голямата,намирам Българското родолюбско движение.

В България бъдещето за момента е много трудно,за да се постигне трябва да се създаде нов ИДЕАЛ у българина.За да имаш бъдеще тук,трябва много,много упоритост и труд,даа...разбира се,минимален е шанса да пробиеш,при положение,че ония си плаща висшето,или пък другия го "лигава",за да успее...дам гадно е,когато си честен.Но това искам да кажа,че трябва да си много упорит,много постоянен,ако искаш бъдещето ти да в България да е на добро ниво.

Емиграцията е единственото НЕ решение!Не може,когато искаш в България да живееш качествено,да избягаш и да даваш оценки от чужбина ;) Да се жалваш и говориш за това кога ще те се оправи дъжавата,когато не правиш абсолютно нищо за нея,а си кръстосваш краката в Америка,примерно!Твърдо против емигрантите съм,който имитират любов към Родината...


Не е ли по добре България да стане Гръцка територия? Поня няма да се строяд джамии ЗА СТРА> и ще се запази християнството.

На тоя ти въпрос,тотално се отчаях!И после питайте как ще се оправи България.
Е,докато има такива болни мозъци,няма да е скоро...

pussycat_dolls15
03-15-2009, 15:17
Сигласна съм!

NawleK
03-15-2009, 15:22
Какво мислите за идеята - България на 3 морета ? 3 Континента или пък още по добре България на 3 планети?


мислите ли,че в България може да се постигне нещо , след като БПВ ни е равен на капитала на Coca Cola?

България в момента е управляване от укр. евреин(Станишев) , турчин (Доган) и Немец живял в Испания последните 30 години ( Цара..) .

Къде по точно виждате преспективи ? Какво е бъдещето в България?
Емиграцията ли е единственото спасение ?


Не е ли по добре България да стане Гръцка територия? Поня няма да се строяд джамии ЗА СТРА> и ще се запази християнството.

Гръмни се чадо мое !!!

kristo
03-15-2009, 18:01
Ебати идиотското предложение, да се дадем на шибаните гърчове... Това българин да ми го предложи... направо не мога да повярвам.

По същата логика някой утре може да каже "ами Турция е доста по-добре от нас, що не вземем пак да станем част от нея" :-x

Явно някой хора нищо не са чели от историята, не знаят как Сърбия и Гърция са избивали българите и са унищожавали Българщината в заграбените от тях български земи Македония, Западни покрайнини, Одринска Тракия... И сега мераклии да станем гръцка територия, егати гаврата...

ivan_gr
03-15-2009, 18:58
LiveFlower, за мен няма нищо общо в любовта към Родината и любовта към държавата(управлявана НЕ от хора от Родината , а от турци , еврей и немци живяли в Испания.)
В България както каза ти - има природа , за да се разве туризъм и земеделие , но определен кръг от хора спира развитието на държавата , поради лични интереси.

NawleK, отговора ти на темата няма да го коментирам.

kristo, - ние държава от 110 000 кв.км. и пак няма изгледи да се оправи.
Представи си каква ще е разликата , ако в държавата ни бяха включени - Македония, Западни покрайнини, Одринска Тракия - АБОСЛЮТНО никаква : )

Живи и здрави ;)

mitternacht
03-15-2009, 19:01
Чакай, брат, той цяра също си е от "ложите" :)
Джедай и половина!

А че трябва да сме на три морета-трябва.
Е, може и компромис-да сме с териториите от ВСВ-на две морета и Охридското езеро.

XY
03-15-2009, 19:21
Зорба, че тя Гърция да не е цъфнала?...

SiegHeil
03-15-2009, 19:25
Facepalm..

Vesk0u
03-15-2009, 19:45
Комунизмът е единствената алтернатива. И послание за тези, които веднага ще ми скочат с фразите "комунист" и нз. си още к'фо... Сравнете младото поколение преди 89-та и тези родени след 89-та.

SiegHeil
03-15-2009, 19:55
Комунизмът е единствената алтернатива. И послание за тези, които веднага ще ми скочат с фразите "комунист" и нз. си още к'фо... Сравнете младото поколение преди 89-та и тези родени след 89-та.
Преди 89та са ограничени сдъвканяци..след 89та са пропаднали курви...не знам кое е по лошо.. :-o

Vesk0u
03-15-2009, 20:22
Комунизмът е единствената алтернатива. И послание за тези, които веднага ще ми скочат с фразите "комунист" и нз. си още к'фо... Сравнете младото поколение преди 89-та и тези родени след 89-та.
Преди 89та са ограничени сдъвканяци..след 89та са пропаднали к**ви...не знам кое е по лошо.. :-o

Преди 89-та законите са били спазвани - сега всеки прави каквото си иска.

kristo
03-15-2009, 20:42
Комунизмът е единствената алтернатива. И послание за тези, които веднага ще ми скочат с фразите "комунист" и нз. си още к'фо... Сравнете младото поколение преди 89-та и тези родени след 89-та.
Преди 89та са ограничени сдъвканяци..след 89та са пропаднали к**ви...не знам кое е по лошо.. :-o

Преди 89-та законите са били спазвани - сега всеки прави каквото си иска.
Да но народа е бил смачкан и с насадено мислене на подчинени хора, които не могат да определят живота си според свободната си воля, а така както Партията им заповяда.

XY
03-15-2009, 20:45
тези след '89 са продукт на прехода, който се оказа толкова мъчителен и неуспешен точно заради предшествалия го комунизъм, който тотално ни е сменил манталитета

SiegHeil
03-15-2009, 20:50
Преди 89-та законите са били спазвани - сега всеки прави каквото си иска.
Не е хубав признак са се подчиняваш на извратени закони ;)

kristo
03-15-2009, 20:51
тези след '89 са продукт на прехода, който се оказа толкова мъчителен и неуспешен точно заради предшествалия го комунизъм, който тотално ни е сменил манталитета
Абсолютно точно казано.

Vesk0u
03-15-2009, 21:06
Преди 89-та законите са били спазвани - сега всеки прави каквото си иска.
Не е хубав признак са се подчиняваш на извратени закони ;)

При социализма не е имало хомосексуалисти - пращали са ги в затвора! Кое е по-извратено - гейовете или закона? А сега тръгнали да ми правят гей паради... Даже от "Джемини" са ходили в някакви училища и са карали децата да се обличат в дрехите на другия пол, за да усетят какво е да си от другия бряг!!! Това не е ли изрватено?!

LiveFlower
03-15-2009, 21:32
А бе да ви имам и морала!
Сега не сме ли по извратени от всякога,бе?
Много ми е приятно всеки да срещам намацани травестити.
Много ми е приятно да виждам как брат ми (1-ви клас) виси пред телевизора и гледа как си играят хомосексуалистите.
Много ми е приятно да виждам как малката ми братовчедка копира някоя фолк певици,заснела вчера клип.
Много ми е приятно цигани да изнасилват мои съученичка,къде е наказанието?Страх ги е да се обадят,че утре няма и живи да са.Ама ако беше онова време,само да пуснеш молбата против циганина и без много много объртания,айде на топло.
Много ми е приятно да чувам за 12-годишни,дето вчера са си направили сефтето,а това не е ли ИЗВРАЩЕНИЕ,бе??Направили са го,защото по-онова време имаше КОНТРОЛ над медията и телевизията,а сега откъде мислите са видяли какво да правят?

Да,мога да изреждам до утре сутринта извергите на днешното поколение,виновник за това прехода....


Айде,моля ви се!Няма база за сравнение онова време и това време!

kristo
03-15-2009, 21:42
А бе да ви имам и морала!
Сега не сме ли по извратени от всякога,бе?
Много ми е приятно всеки да срещам намацани травестити.
Много ми е приятно да виждам как брат ми (1-ви клас) виси пред телевизора и гледа как си играят хомосексуалистите.
Много ми е приятно да виждам как малката ми братовчедка копира някоя фолк певици,заснела вчера клип.
Много ми е приятно цигани да изнасилват мои съученичка,къде е наказанието?Страх ги е да се обадят,че утре няма и живи да са.Ама ако беше онова време,само да пуснеш молбата против циганина и без много много объртания,айде на топло.
Много ми е приятно да чувам за 12-годишни,дето вчера са си направили сефтето,а това не е ли ИЗВРАЩЕНИЕ,бе??Направили са го,защото по-онова време имаше КОНТРОЛ над медията и телевизията,а сега откъде мислите са видяли какво да правят?

Да,мога да изреждам до утре сутринта извергите на днешното поколение,виновник за това прехода....


Айде,моля ви се!Няма база за сравнение онова време и това време!
Има! Следа като 45 години си бил напълно смачкан и подчинен и си нямал право на никаква свободна волеизява е логично като дойде така да се каже демокрация да минеш в другата крайност- пълна свобода, граничеща със свободия, което е също достатъчно лошо.

И изобщо след диктатура се стига до другата крайност... Това, което го виждаме днес е следствие от 45 години комунистически терор.

LiveFlower
03-15-2009, 21:55
А бе да ви имам и морала!
Сега не сме ли по извратени от всякога,бе?
Много ми е приятно всеки да срещам намацани травестити.
Много ми е приятно да виждам как брат ми (1-ви клас) виси пред телевизора и гледа как си играят хомосексуалистите.
Много ми е приятно да виждам как малката ми братовчедка копира някоя фолк певици,заснела вчера клип.
Много ми е приятно цигани да изнасилват мои съученичка,къде е наказанието?Страх ги е да се обадят,че утре няма и живи да са.Ама ако беше онова време,само да пуснеш молбата против циганина и без много много объртания,айде на топло.
Много ми е приятно да чувам за 12-годишни,дето вчера са си направили сефтето,а това не е ли ИЗВРАЩЕНИЕ,бе??Направили са го,защото по-онова време имаше КОНТРОЛ над медията и телевизията,а сега откъде мислите са видяли какво да правят?

Да,мога да изреждам до утре сутринта извергите на днешното поколение,виновник за това прехода....


Айде,моля ви се!Няма база за сравнение онова време и това време!
Има! Следа като 45 години си бил напълно смачкан и подчинен и си нямал право на никаква свободна волеизява е логично като дойде така да се каже демокрация да минеш в другата крайност- пълна свобода, граничеща със свободия, което е също достатъчно лошо.

И изобщо след диктатура се стига до другата крайност... Това, което го виждаме днес е следствие от 45 години комунистически терор.Кристо,явно няма да сме на едно мнение.
Според мене това,което го каза,няма смисъл.Сега се сетих за едно нещо,което каза дядо ми "Не можеш да направиш от фашистка държава комунистическа" и е бил много прав!

Аз пък друго не мога да разбера,сега като е демокрация кое ви е свободното,с какво сте по изявени от преди,какво постигнахте повече от преди??Ааа сетих се,че можете да крадете от народа,да минавате по тънката лайсна,да се държите като пълни идиоти,или пък да псувате и мачката даскалите!Да ви имам и демокрацията
По-смачкани сте и от социалистическото време,разберете!

kristo
03-15-2009, 22:47
А бе да ви имам и морала!
Сега не сме ли по извратени от всякога,бе?
Много ми е приятно всеки да срещам намацани травестити.
Много ми е приятно да виждам как брат ми (1-ви клас) виси пред телевизора и гледа как си играят хомосексуалистите.
Много ми е приятно да виждам как малката ми братовчедка копира някоя фолк певици,заснела вчера клип.
Много ми е приятно цигани да изнасилват мои съученичка,къде е наказанието?Страх ги е да се обадят,че утре няма и живи да са.Ама ако беше онова време,само да пуснеш молбата против циганина и без много много объртания,айде на топло.
Много ми е приятно да чувам за 12-годишни,дето вчера са си направили сефтето,а това не е ли ИЗВРАЩЕНИЕ,бе??Направили са го,защото по-онова време имаше КОНТРОЛ над медията и телевизията,а сега откъде мислите са видяли какво да правят?

Да,мога да изреждам до утре сутринта извергите на днешното поколение,виновник за това прехода....


Айде,моля ви се!Няма база за сравнение онова време и това време!
Има! Следа като 45 години си бил напълно смачкан и подчинен и си нямал право на никаква свободна волеизява е логично като дойде така да се каже демокрация да минеш в другата крайност- пълна свобода, граничеща със свободия, което е също достатъчно лошо.

И изобщо след диктатура се стига до другата крайност... Това, което го виждаме днес е следствие от 45 години комунистически терор.Кристо,явно няма да сме на едно мнение.
Според мене това,което го каза,няма смисъл.Сега се сетих за едно нещо,което каза дядо ми "Не можеш да направиш от фашистка държава комунистическа" и е бил много прав!

Аз пък друго не мога да разбера,сега като е демокрация кое ви е свободното,с какво сте по изявени от преди,какво постигнахте повече от преди??Ааа сетих се,че можете да крадете от народа,да минавате по тънката лайсна,да се държите като пълни идиоти,или пък да псувате и мачката даскалите!Да ви имам и демокрацията
По-смачкани сте и от социалистическото време,разберете!
:? :? :?
Мойто момиче с бая сбъркани представи си, но го отдавам на твърде зеленета ти възраст все още...

дядо ти пък очевдино си няма никаква представа що е фашизъм, иначе нямаше да те учи на такива глупости, че България е била фашистка държава- това е повече от смешно. Ако България е била истински нормална и развита страна, то това е по времето на царския й период(1878-1944).

Мисълта ми, която явно няма да схванеш беше, че морала през комунизма също е бил достатъчно изкривен"Партията е права дори и когато греши". От такъв нереален тоталитарен морал се ражда развален демократически морал, ама ще ти е трудно да го схванеш наистина. Че един модел на мислене и поведение в настоящето е следствие от модела на морала и мисленето в предходната епоха.

Bimmer
03-20-2009, 13:17
xxx

Vesk0u
03-20-2009, 17:18
Преди 89-та законите са били спазвани - сега всеки прави каквото си иска.
Не е хубав признак са се подчиняваш на извратени закони ;)

По-лошо е когато всеки пренебрегва законите.

Vesk0u
03-20-2009, 17:22
А бе да ви имам и морала!
Сега не сме ли по извратени от всякога,бе?
Много ми е приятно всеки да срещам намацани травестити.
Много ми е приятно да виждам как брат ми (1-ви клас) виси пред телевизора и гледа как си играят хомосексуалистите.
Много ми е приятно да виждам как малката ми братовчедка копира някоя фолк певици,заснела вчера клип.
Много ми е приятно цигани да изнасилват мои съученичка,къде е наказанието?Страх ги е да се обадят,че утре няма и живи да са.Ама ако беше онова време,само да пуснеш молбата против циганина и без много много объртания,айде на топло.
Много ми е приятно да чувам за 12-годишни,дето вчера са си направили сефтето,а това не е ли ИЗВРАЩЕНИЕ,бе??Направили са го,защото по-онова време имаше КОНТРОЛ над медията и телевизията,а сега откъде мислите са видяли какво да правят?

Да,мога да изреждам до утре сутринта извергите на днешното поколение,виновник за това прехода....


Айде,моля ви се!Няма база за сравнение онова време и това време!
Има! Следа като 45 години си бил напълно смачкан и подчинен и си нямал право на никаква свободна волеизява е логично като дойде така да се каже демокрация да минеш в другата крайност- пълна свобода, граничеща със свободия, което е също достатъчно лошо.

И изобщо след диктатура се стига до другата крайност... Това, което го виждаме днес е следствие от 45 години комунистически терор.Кристо,явно няма да сме на едно мнение.
Според мене това,което го каза,няма смисъл.Сега се сетих за едно нещо,което каза дядо ми "Не можеш да направиш от фашистка държава комунистическа" и е бил много прав!

Аз пък друго не мога да разбера,сега като е демокрация кое ви е свободното,с какво сте по изявени от преди,какво постигнахте повече от преди??Ааа сетих се,че можете да крадете от народа,да минавате по тънката лайсна,да се държите като пълни идиоти,или пък да псувате и мачката даскалите!Да ви имам и демокрацията
По-смачкани сте и от социалистическото време,разберете!
:? :? :?
Мойто момиче с бая сбъркани представи си, но го отдавам на твърде зеленета ти възраст все още...

дядо ти пък очевдино си няма никаква представа що е фашизъм, иначе нямаше да те учи на такива глупости, че България е била фашистка държава- това е повече от смешно. Ако България е била истински нормална и развита страна, то това е по времето на царския й период(1878-1944).

Мисълта ми, която явно няма да схванеш беше, че морала през комунизма също е бил достатъчно изкривен"Партията е права дори и когато греши". От такъв нереален тоталитарен морал се ражда развален демократически морал, ама ще ти е трудно да го схванеш наистина. Че един модел на мислене и поведение в настоящето е следствие от модела на морала и мисленето в предходната епоха.

И ето изводът:
"Демокрацията" (капитализма) в България е пълна свобода и пренебрегване на закоиите, а комунизма е ПЪЛЕН ред и дисциплина - да твърде строго е найстина, но изобрът си е ваш... според мен е по-добре режимът преди 89-та.

П.С.

И изобщо след диктатура се стига до другата крайност... Това, което го виждаме днес е следствие от 45 години комунистически терор.

Приятелю, тук грешиш. Замисли се и сам ще стигнеш до елементарната логика, че на младежите родени след 89-та няма как да им е повлиял социалистическия режим.

Wildchildd
03-20-2009, 19:59
Младежите след 89 стават такива заради родителите си,който са живяли преди 89... :)
И по-добър режим от тея двата няма.Най-добре е било преди 44г,за съжаление е едва ли могат да се поправят щетите от комунистите.

kristo
03-20-2009, 21:09
Демокрация не бива непременно да се свързва с капитализъм- може да има и демокрация на социални начала. А освен всичко друго е още по-глупаво да се свързва демокрация с беззаконие- напротив, класическата демокрация означава точно закон и ред, но не по тоталитарно му, а по друг начин. За съжаление такава класическа демокрация няма никъде по света, едва ли и някога ще има. Демокрацията е наистина най-добрата система на управление, но нереализируема в класическия си вид.

А всъщност няма нужда от спор- същите комунисти, които преди 89 бяха изцяло предани на партията след 89 зарязаха комунизма и станаха най-големите "демократи" и капиталисти. Така че е ясно, че демокрацията в България се строи от комунисти, затова и е толкова "читава".

Що се отнася за спекулациите отностно реда и законоста, с които се свързва комунизма бих отговорил, че комунизма е добър само за комунистите, за всички останали той е нещо зло и съвсем основателно щом всички, които не представляват пролетарската класа са обявени за "паразити" и подлежат на унищожение според комунистическата идеология. И това ако е нормална и правилна идеология здраве му кажи. Значи аз може да съм почтен и примерен човек, но понеже родителите ми примерно са дребни буржоа ние ставаме автоматично "народни врагове". Това е комунизма, това е неговата законност- мачка се всичко извън комунистическата идеология, унищожава се, не му се дава право на съществуване.

А иначе както беше отбелязано също най-нормална държава България е била преди 9.09.1944. Тогава и законите са били по-нормални, и държавността като цяло. На всеки се е давало право да се изяви ако спазва законите, независимо дали е комунист, антикомунист, националист, демократ и т. н. А през комунизма могат да се развиват само комунистите- другите кучета ги яли.

mquuu
03-21-2009, 06:48
Интересното при Кристо е,че колкото и да му се обеснява и да му се посочват аргументи,той пак ще отстоява на своето и ще дъвче на едно място.Всички разбрахме,Кристо,че твоите родители са дребни буржоа.Снощи,между другото,по Панорама даваха една жена,която държеше книжарница,да обеснява как лошите "комунисти" взели книжарницата на дядо им и колко били нещастни...Ама явно жената не си е взела поуката,че да се държи книжарница е лошо,защото тя пак е отворила книжарница...Е,аз нямам нищо против дребните буржоа по принцип,защото принадената стойност от капитала е сравнително низка и само трудът,който е вложен и усилията си заслужават печалбите.
Демокрацията в превод означава "власт на народа",но това понятие си противоречи,защото народа не може да упражнява власт над себе си.За мен демокрацията е класово понятие и в сегашната и форма защитава интересите на буржоазната класа,която държи средствата за производство и изкарва своите доходи на базата на непроизводителен труд.
Интересно е да се знае как сме живяли преди девети и след девети.Да се твърди,че България в периода 1878г-1944 е било нормално развита страна е смешно...Кристо,за теб може да е нормално България да е бедна аграрна страна.Всъщност един икономически строй не може да се определя като нормален и ненормален.Тук става въпрос за факти.Факт е,че след девети в България се осъществи колективизация на земята,което увеличи с десетки пъти производителността,както и индустриализация в огромни мащаби.Факт е,че по време на прехода се разрушиха ТКЗС-етата,а машините и средствата за производство бяха разграбени от жалките капиталисти...Затова сега селското стопанство ни е на такова дередже,защото на всеки се даде земя и произвежда сам за себе си,тоест върнахме се 50 години назад,както беше преди девети.Кристо,честито,оста а да се установи монархическия режим и всичко ще си е като по старому...

Valentin123
03-21-2009, 16:00
Ама явно жената не си е взела поуката,че да се държи книжарница е лошо,
Просто гениално! :D :razz: :lol:
А небивалиците за развития комунистически строй преди 10 ноември оставям без коментар.Всеки що-годе грамотен човек вижда несъстоятелността им.

mquuu
03-21-2009, 16:55
Valentin123,от целия ми коментар извади половин изречение с ироничен характер и едва ли не си изтриваш гъза с него...Това показва само колко си жалък,ти и всичките твои съмишленици.А относно "комунистическия строй" не пиша небивалици,става въпрос за факти,които не определяш нито ти,нито партията,към която се самоопределяш.
В този раздел на форума няколко човека с явна политическа ориентираност ежедневно пускат коментари като по този начин пропогандират и отстояват интереси,някои от тях които недостоверни,други с политическа насоченост и по този начин манипулират масата съфорумници,които не се интересуват съществено от политика.За тези неща съм предупредил модераторите отдавна,ама кел файда...

Valentin123
03-21-2009, 17:08
Жалък си ти,и ако се раздаваха банове за политическа агитация,точно ти трябваше да си първият наказан,защото по-промит мозък от теб няма в този форум.Мога да започна да ти обяснявам дълго за "превъзходния" комунизъм,мога да ти разкажа и за движението на горяните,и за бунтовете през 50-те, тръгнали точно заради ТКЗС-та,но просто няма смисъл,защото вие,анархистите,сте коне с капаци и не виждате нищо различно от вашата утопична и нереална идеология.Най-смешното е,че колкото сте заоблудени,толкова и вярвате във безпогрешността и величието си,което е характерно за такива комплексирани душици със замъглено съзнание.По нищо не се различавате от скинарите и футболните хулигани-една и съща пасмина сте!

mquuu
03-21-2009, 17:59
Ами колективизацията се е осъществявала и по принуда,но какво искаш да докажеш по този начин?Оборва ли това твърдение горепосочените мои твърдения?
За теб може представата за смяната на един класов строй с друг да е утопична,но тя в действителност e закономерна.Феодалния строй спъваше производителните сили и затова се извърша неговата смяна било насилствено или ненасилствено(пруски или американски преход),а капиталистическият строй също спъва производителните сили,затова той трябва да отстъпи място на коренно различни производствени отношения.
Аз не защитавам политически партии,нито агитирам.Виж,разбирам например да си националист,да се обосновеш защо се самоопределяш като такъв,да изразяваш реални действителни събития,а не преиначени и съответно да предлагаш алтернативни виждания(всмисъл реакционни виждания,защото твоите са точно такива).Но да изразяваш симпатии към определени партия и в същото време да се ръководиш изцяло от нейните съображения не бива....

Valentin123
03-21-2009, 18:14
Мога да ти кажа,че "развитата" ни промишленост по времето на комунизма не беше нищо друго,освен един надут балон,който се спука.Видяхме също така,че "лошите" капиталистически държави се оказаха много преди "развитите" социалистически,видяхме и как една разрушена и победена след ВСВ Германия се оказа много преди СССР по икономически растеж.Въобще,комунизмът имаше своя шанс и се провали.Капитализмът има нужда от реформи-не го отричам , и сегашната икономическа криза го доказа.Държавата наистина трябва да участва в икономическия живот и да използва механизмите за регулация,за да се охлади алчният ентусиазъм н някои бизнесмени,но само когато това се налага.Бях против въвеждането на плоския данък,защото той защитава интересите на мутрите и изедниците,които печелят като не спазват никакви норми и част от персонала си.

kristo
03-21-2009, 18:55
Всъщност това, което съм чел и чувал от доста източници е, че класическите анархисти са антикомунисти и са се борили срещу комунизма, както анархиста Георги Константинов, който е взривил паметника на Сталин в София. А гледам mquuu, проявява доста голяма симпатия към комунизма... Уж си против държавата, а хвалиш нейния краен вариант- тоталитарната държава?! Аре кажи ми как става това и после коментирай мен и мойте идеологически принципи.

А, и само да повторя, макари да съм го правил десетки пъти, че икономиката на царска България особено през 30-те години е била една динамична и прогресивно развиваща се икономика, която е мерела сили с развитите икономики на останалите европейски страни и е била номер 1 на Балканите. Просто защото е съвместявала неизбежната и нужна държавна регулация и в същото време е давала възможност за либерално развитие в нея, тоест частна собственост, пазарно стопанство. Когато двата елемента се съчетаят- има правилно развиваща се икономика. Когато има пъллна държавна регулация и липса на пазарно стопанство- в един момент настъпва регрес и разруха на тази тоталитарна икономика. Другия вариант- либералната икономика без държавна регулация също е еднакво вреден.

Valentin123
03-21-2009, 19:02
Кристо е абсолютно прав!Най-добра е смесената икономика,където средствата за производство са предимно в частни ръце ,но държавата също има инструменти и механизми за регулация(фискална и монетарна политика) при инфлация или рецесия.Нито прекомерната намеса,нито крайният либерализъм са полезни за икономическото развитие на една страна,защото икономиката в днешно време е адски динамична.

Vesk0u
03-21-2009, 19:13
Младежите след 89 стават такива заради родителите си,който са живяли преди 89... :)
И по-добър режим от тея двата няма.Най-добре е било преди 44г,за съжаление е едва ли могат да се поправят щетите от комунистите.

По тази логика нашите родители трябва да ни държат изкъсо както са ги държали тях, но като гледам май не е така.

SiegHeil
03-21-2009, 19:53
Младежите след 89 стават такива заради родителите си,който са живяли преди 89... :)
И по-добър режим от тея двата няма.Най-добре е било преди 44г,за съжаление е едва ли могат да се поправят щетите от комунистите.

По тази логика нашите родители трябва да ни държат изкъсо както са ги държали тях, но като гледам май не е така.
Току що сам си отговори ^^