PDA

View Full Version : Предложение за пълнолетие в България на 21години



glez0rankaaa
03-15-2009, 09:18
Без пиене и кола до 21 г.
Пълнолетието да се отложи с три години, предлагат МВР и депутати от БСП

Кола, водка и булка да са забранени до 21 години. Това предлагат група депутати заедно с МВР. Те настояват българчетата да стават пълнолетни не на 18, а три години по-късно, както е в САЩ и повечето държави в Европа. Дотогава те няма да имат право да карат кола, да употребяват алкохол, да се женят без родителско разрешение и да гласуват.
Идеята за тази поправка в конституцията е заради серията брутални убийства и жестоки катастрофи с младежи. Най-често те са провокирани от алкохол, сочи черната статистика. Ако зависи от МВР, ще променим закона, защото това ще спаси живота на много хора, каза пред "Стандарт" генералният комисар Павлин Димитров. Стоя твърдо зад предложението, коментира и Светослав Спасов от Комисията за младежта и спорта в парламента.

jambo_bs
03-15-2009, 14:26
Ммммм не не твърдо ПРОТИВ съм.Не стига че имам още 2 години до пълнолетие и сега ако ми направят тоя номер ши ти е*а и политиците

NawleK
03-15-2009, 14:50
тея защо не го **********

Sunrisee
03-15-2009, 16:44
Това е върхът. :?

MakeMeLaugh
03-15-2009, 20:17
Мисля, че ще е малко по-добре.
Все от някъде трябва да се започне :)

babity
03-15-2009, 20:47
Еми не мисля, че е особено удачно да се направи. Такъв ни е стандарта на живот, че на 30 повечето (от средната класа) сме вече похабени и стари. А и как точно ще работим? Да не забравяме, че все още имат изисквания за височината на контактите в помещенията, където работят непълнолетни (а не малолетни - там е друго).

5StaR
03-15-2009, 21:03
Хмм дано го приемат след 3 години! :oops: :oops:

Mihailova
03-15-2009, 23:06
Все ми е едно .. Нито пуша , нито пия , нито кола карам , нито ще се женя;

rubi
03-15-2009, 23:11
Да ама нали се сещате че ако го направят така всички които извършат престъпление не могат да бъдат съдени като възрастни и много престъпници ще отърват кожа само щото нямат 21...тфа е пълна лудост+това в горе посочената Америка Шофьорска книжка се зима на 16.....тия правила според мен няма да попречат на никой да кара...те сега карат на 17 без книжка какво ще стане ако трябва да чакат до 21...още по-голяма лудница и учвеличен брой на каращи без книжка....

MakeMeLaugh
03-15-2009, 23:21
^
То не е уточнено кое ще може и какво и на каква възраст.
И аз съм иначе на твоето мнение, скоро го бистрих даже :)
Алкохол-а и книжката са за 21 е казано, ама престъпленията едва ли.. Те и сега на 16 могат да се съдят като куче ;д

А бе не се връзват. Щото вземаш книжка на 21 + 2 год после си млад шофьор и накрая на 23 си вече 6+. Няма да се получи много добре.

Едва ли ще одобрят тази идея :-o

Mihailova
03-15-2009, 23:28
MakeMeLaugh О , не. 100% откъм престъпления ще са по-жестоки. В Америка независимо на колко си години , те съдят като голям човек. Естествено , ако не става въпрос за бонбона открадната от супермаркета на леля Трендафилка.

NawleK
03-16-2009, 00:51
Да ама нали се сещате че ако го направят така всички които извършат престъпление не могат да бъдат съдени като възрастни и много престъпници ще отърват кожа само щото нямат 21...тфа е пълна лудост+това в горе посочената Америка Шофьорска книжка се зима на 16.....тия правила според мен няма да попречат на никой да кара...те сега карат на 17 без книжка какво ще стане ако трябва да чакат до 21...още по-голяма лудница и учвеличен брой на каращи без книжка....

USA:

G1- 16 години(на писмен тест и не можеш да караш сам кола( трябва да има човек който има пълно G + 4 години стаж до тебе + да няма алкохол, не можеш да караш на магистрала и между 12 и 6 вечерта))

G2- 17 години ( не можеш да имаш повече от 1 човек в колата, не можеш да караш в алкохол в кръвта, не можеш да караш между 12 и 6 сутринта( да не говориме застраховката ти че е 300 кинта на месец))

G - 18 години (не можеш да караш повече от 1 под 21 години, не можеш да караш между 12 и 6 докато не навършиш 21)

G 4 stars - имаш право на 0.05 промила алкохол в кръвта, имаш право на 4 пасажера в колата (докато не навършиш 26-7 години застраховката ти не е под 220 кинта на месец))

за всички застраховки съм казал най-евтината(с най-тъпата кола като си)

сега за парите ако кажете че там лесно се искарват
не не се искарват лесно!!!

и тея дето ми викат ми то в УСА е така защо тука да не е така

ще ви кажа да ми го ********** и като не знаете да не си давате некомпетентното мнение.

ПС: да не говоря че тука като пиеш. пиеш за да си велик, а не защото си се сабрал с компания и пииваш за настроение....

като го приемат този закон
кажете чао на България (буквално)

rubi
03-16-2009, 22:41
Да ама нали се сещате че ако го направят така всички които извършат престъпление не могат да бъдат съдени като възрастни и много престъпници ще отърват кожа само щото нямат 21...тфа е пълна лудост+това в горе посочената Америка Шофьорска книжка се зима на 16.....тия правила според мен няма да попречат на никой да кара...те сега карат на 17 без книжка какво ще стане ако трябва да чакат до 21...още по-голяма лудница и учвеличен брой на каращи без книжка....

USA:

G1- 16 години(на писмен тест и не можеш да караш сам кола( трябва да има човек който има пълно G + 4 години стаж до тебе + да няма алкохол, не можеш да караш на магистрала и между 12 и 6 вечерта))

G2- 17 години ( не можеш да имаш повече от 1 човек в колата, не можеш да караш в алкохол в кръвта, не можеш да караш между 12 и 6 сутринта( да не говориме застраховката ти че е 300 кинта на месец))

G - 18 години (не можеш да караш повече от 1 под 21 години, не можеш да караш между 12 и 6 докато не навършиш 21)

G 4 stars - имаш право на 0.05 промила алкохол в кръвта, имаш право на 4 пасажера в колата (докато не навършиш 26-7 години застраховката ти не е под 220 кинта на месец))

за всички застраховки съм казал най-евтината(с най-тъпата кола като си)

сега за парите ако кажете че там лесно се искарват
не не се искарват лесно!!!

и тея дето ми викат ми то в УСА е така защо тука да не е така

ще ви кажа да ми го ********** и като не знаете да не си давате некомпетентното мнение.

ПС: да не говоря че тука като пиеш. пиеш за да си велик, а не защото си се сабрал с компания и пииваш за настроение....

като го приемат този закон
кажете чао на България (буквално)
предполагам че както сам виждаш съм дала прост пример и мисля че самия факт че можеш законно да караш кола е достатъчен...не ме интересуват подробностите около законите в Америка... :x обобщих какво би се получило ако се опитат да прокарат тези закони омаловажени и недоизпипани тук!!!
В Дания например са си решили проблема с младите шофьори с огромни застраховки...веднъж се плаща застраховка за млад шофьор(възраст до 24 години) и още веднъж се плаща застраховка за стаж до 4 години.....ама тъпото е че ти може да не си карал кола тея 4 години...оставаш си същия некадърен шофьор...и подминаваш застраховките

NawleK
03-16-2009, 23:43
Да ама нали се сещате че ако го направят така всички които извършат престъпление не могат да бъдат съдени като възрастни и много престъпници ще отърват кожа само щото нямат 21...тфа е пълна лудост+това в горе посочената Америка Шофьорска книжка се зима на 16.....тия правила според мен няма да попречат на никой да кара...те сега карат на 17 без книжка какво ще стане ако трябва да чакат до 21...още по-голяма лудница и учвеличен брой на каращи без книжка....

USA:

G1- 16 години(на писмен тест и не можеш да караш сам кола( трябва да има човек който има пълно G + 4 години стаж до тебе + да няма алкохол, не можеш да караш на магистрала и между 12 и 6 вечерта))

G2- 17 години ( не можеш да имаш повече от 1 човек в колата, не можеш да караш в алкохол в кръвта, не можеш да караш между 12 и 6 сутринта( да не говориме застраховката ти че е 300 кинта на месец))

G - 18 години (не можеш да караш повече от 1 под 21 години, не можеш да караш между 12 и 6 докато не навършиш 21)

G 4 stars - имаш право на 0.05 промила алкохол в кръвта, имаш право на 4 пасажера в колата (докато не навършиш 26-7 години застраховката ти не е под 220 кинта на месец))

за всички застраховки съм казал най-евтината(с най-тъпата кола като си)

сега за парите ако кажете че там лесно се искарват
не не се искарват лесно!!!

и тея дето ми викат ми то в УСА е така защо тука да не е така

ще ви кажа да ми го ********** и като не знаете да не си давате некомпетентното мнение.

ПС: да не говоря че тука като пиеш. пиеш за да си велик, а не защото си се сабрал с компания и пииваш за настроение....

като го приемат този закон
кажете чао на България (буквално)
предполагам че както сам виждаш съм дала прост пример и мисля че самия факт че можеш законно да караш кола е достатъчен...не ме интересуват подробностите около законите в Америка... :x обобщих какво би се получило ако се опитат да прокарат тези закони омаловажени и недоизпипани тук!!!
В Дания например са си решили проблема с младите шофьори с огромни застраховки...веднъж се плаща застраховка за млад шофьор(възраст до 24 години) и още веднъж се плаща застраховка за стаж до 4 години.....ама тъпото е че ти може да не си карал кола тея 4 години...оставаш си същия некадърен шофьор...и подминаваш застраховките

1. тея застраховки и тука ги има ако не ги виждаш
2. знаеш ли какви са идиоти тея тука?
3. няма значение къде си
или в америка как е
Ние сме Българи и в България трябва да си се оправиме ние сами
не да гледаме некфи пропаднали нации дето само по телевизията ги има какво правят
когато се смени правителството
и шибаните боклуци в България почнат да мислят като хора а не като боклуци тогава ще се реши всичко

вариант номер 2:

Всички скапани селяни се изнизвате от София и ~50% от проблема е решен в първата година...

но какво да ви обеснявам
винаги ще се намери кой да ме нападне
и никой няма да ме разбере
защото му е по лесно да се прави на ербап...

x3eme
03-16-2009, 23:48
Само това остава да въведат.....то другите ни проблеми са решени ама това да направят :? .

Sasha2k8
03-17-2009, 08:24
Ми като искат да е като в САЩ, защо не го направят така, че да си взимаме книжките на 16!?
Може би наистина ще е малко по-добре така, но винаги ще си ги има идиотчетата които ще си пият и т.н. Не е мното трудно пак да се качат зад волана...

secet
03-17-2009, 11:25
ПРОТИВ!!!

afterforever
03-17-2009, 13:25
Тая граница на пълнолетие е много относителна. Никой не ти гарантира нищо. Надали разликата в умствения ти капацитет и мвного голяма последния ден на 17 и първия на 18 години. Тъпо е да го вдигат на 20+ години. Това е само защото не могат да се оправят с положението сега. Предложението е най-вероятно, защото сред "младите" са ясни настроенията в политическите убеждения. И кво? Какво ще спечелят като направят пълнолетието до 21? Ще направят висшето образование задължително после и така... :lol: :lol: :lol:

Lysit0
03-17-2009, 14:02
Без пиене и кола до 21 г.
Пълнолетието да се отложи с три години, предлагат МВР и депутати от БСП

Кола, водка и булка да са забранени до 21 години. Това предлагат група депутати заедно с МВР. Те настояват българчетата да стават пълнолетни не на 18, а три години по-късно, както е в САЩ и повечето държави в Европа. Дотогава те няма да имат право да карат кола, да употребяват алкохол, да се женят без родителско разрешение и да гласуват.
Идеята за тази поправка в конституцията е заради серията брутални убийства и жестоки катастрофи с младежи. Най-често те са провокирани от алкохол, сочи черната статистика. Ако зависи от МВР, ще променим закона, защото това ще спаси живота на много хора, каза пред "Стандарт" генералният комисар Павлин Димитров. Стоя твърдо зад предложението, коментира и Светослав Спасов от Комисията за младежта и спорта в парламента.



Нямат право да карат кола казваш?
Тогава защо повече от половината невръстни лапета в USA не само ,че имат книжки ,но и ходят с кола на училище лично карана от тях?И то не на по 18-19,a 15-16......Аз лично не съм съгласна.

NawleK
03-17-2009, 15:55
Без пиене и кола до 21 г.
Пълнолетието да се отложи с три години, предлагат МВР и депутати от БСП

Кола, водка и булка да са забранени до 21 години. Това предлагат група депутати заедно с МВР. Те настояват българчетата да стават пълнолетни не на 18, а три години по-късно, както е в САЩ и повечето държави в Европа. Дотогава те няма да имат право да карат кола, да употребяват алкохол, да се женят без родителско разрешение и да гласуват.
Идеята за тази поправка в конституцията е заради серията брутални убийства и жестоки катастрофи с младежи. Най-често те са провокирани от алкохол, сочи черната статистика. Ако зависи от МВР, ще променим закона, защото това ще спаси живота на много хора, каза пред "Стандарт" генералният комисар Павлин Димитров. Стоя твърдо зад предложението, коментира и Светослав Спасов от Комисията за младежта и спорта в парламента.



Нямат право да карат кола казваш?
Тогава защо повече от половината невръстни лапета в USA не само ,че имат книжки ,но и ходят с кола на училище лично карана от тях?И то не на по 18-19,a 15-16......Аз лично не съм съгласна.

първо ела в Америка
после ми обеснявай как е тука...

rubi
03-17-2009, 22:43
а ограничаването на изборните права на младежите.
Нормално е да искат да ограничат изборните права на младежите,защото виждат че те почват да осъзнават за какво става дума...как иначе ще крадат милиарди след като не са на власт...и страха че бабичките са недостатъчно ги кара да правят какви ли не идиотщини...
в крайна сметка предполагам че този както и останалите тъпи закони,измислени за собствена полза няма да бъдат гласувани .....
Така беше преди години с матурите...когато им изнасяше да няма матури...отлагаха...сега когато на всички министри децата им завършиха без полагане на въпросните матури..."така изисквал ЕС"

03-18-2009, 09:13
...
„В Народното събрание не е обсъждана идеята пълнолетие да се навършва на 21 години вместо на 18, за да се намалят катастрофите“, заяви пред „Класа“ независимият депутат Светослав Спасов, ... „Бих подкрепил предложението за по-късно пълнолетие, но то първо трябва да бъде обсъдено с МВР“, допълни Спасов.
...

http://www.class.bg/view.php?id=33737
Светослав http://www.parliament.bg/images/Assembly/237.png Спасов (http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=3&action=show&did=237)

nicolepcd
03-20-2009, 18:09
Ако ще и на 51 да ставаш пълнолетен, това няма да спре хората да пият, да си карат кола без книжка и т.н. Сега, че ставаш пълнолетен на 18 не пречи на 13-14-15... годишни пикли да се напиват като.. не знам като кво... Същото се отнася и за момчетата... Нищо няма да направят с тия глупави закони, а иначе на мен ми е все едно, не ми пречи :? Пък и е ясно, че няма да влезе в сила тва нещо :?

anitram
03-21-2009, 02:35
neee v nikykyv slu4ai nie sme bylgari ne amerikanco d**a politicite ne6tasni :-x :-x :-x

MakeMeLaugh
03-21-2009, 09:42
^ Точно ти нямаш много право на глас, "како".

Такива лапешки гледки след 9 дори по центъра, с алкхола или как скачат като паунчета пред дискотеките са ми крайно грозно-неприятни, та чак ме засърбяват шамарите.

Този закон е мислен в отговор на вашето държание, няма откъде да си го измислят ей така.
Така че, не винете политиците (за единственото правилно решение ;д) ами винете себе си, щото нали сте големи "гЪзета"...

vesito13
03-21-2009, 10:08
^ Точно ти нямаш много право на глас, "како".

Такива лапешки гледки след 9 дори по центъра, с алкхола или как скачат като паунчета пред дискотеките са ми крайно грозно-неприятни, та чак ме засърбяват шамарите.

Този закон е мислен в отговор на вашето държание, няма откъде да си го измислят ей така.
Така че, не винете политиците (за единственото правилно решение ;д) ами винете себе си, щото нали сте големи "гЪзета"...Попринцип си прав , че такива гледки в България са грозни и за съжаление доста често срещани . Но смяташ ли , че като се въведе това , на 21 да ставаш пълнолетен ще промени нещо ? Ето това е тъпото в хубавата ни родина , измислят се закони , които никой не спазва :? Дори това да се приеме за пълнолетие в България на 21 , не вярвам че нещо много ще се промени , пак ще си има пияните хлапета по центъра , по заведенията . :o

LadyDy
03-21-2009, 17:49
АРЕ СТИГА БЕ! :-x

guinessgirl
03-22-2009, 09:39
какъв е тоя зор да подражаваме на сащ,не знам. :?

CucuPops
03-24-2009, 19:24
Аз съм твърдо против това !!!
Според мен няма никакъв смисъл,защото не мисля,че за 21 ще съм много по зряла или разумна от колкото като съм на 18 //

...в USA взимат книжки на 16 , а тука искат да чакаме до 21 ... :smt021

Darkkiss
03-24-2009, 21:44
Аз съм твърдо против това !!!
Според мен няма никакъв смисъл,защото не мисля,че за 21 ще съм много по зряла или разумна от колкото като съм на 18 //

...в USA взимат книжки на 16 , а тука искат да чакаме до 21 ... :smt021

моля те прочети първите 2 страници.... после говори...
и за сащ
първо ела тука
после ми спами...