PDA

View Full Version : ЗА или ПРОТИВ задължителната казарма?



XceSS
03-15-2009, 11:02
Слушам :)

afterforever
03-15-2009, 11:03
То вече няма задължителна казарма. А аз съм против нея и дори да я имаше, щях да се освободя някак.

Jesus
03-15-2009, 11:07
Хубаво щеше да е ако все още имаше да се възпитаваме :) обаче е много опасно че ако някое емо иде там ще изтреби всички :(

Blab
03-15-2009, 11:09
За връщането на военното обучение.

XceSS
03-15-2009, 11:09
То вече няма задължителна казарма

Да бе знам, ама слушах Батальона, че се сетих за тая тема и да ви чуя мнението :)

LiveFlower
03-15-2009, 11:13
Аз съм твърдо ЗА задължителната казарма!
Защо я махнаха,въобще?!

По-късно,ако темата се развие,ще се включа да се обосновя ....

afterforever
03-15-2009, 11:15
Аз съм твърдо ЗА задължителната казарма!
Защо я махнаха,въобще?!

По-късно,ако темата се развие,ще се включа да се обосновя ....

Аз щи кажа защо я махнаха - глобализацията си казва думата.

MostHated
03-15-2009, 11:24
На България и трябват умни хора, не армия! Да се оправи политиката, економиката и тогава да се оправи армията

Jesus
03-15-2009, 11:29
Просто всички ги е стах от нас и трябваше армията да ни се съсипе, ние бяхме едни от тези в НАТО с най-голям процент от населението военни :(

afterforever
03-15-2009, 11:30
Хайде, всеки 2-ри да е военен... вие луди ли сте?

Jumbie483
03-15-2009, 11:36
На темата и трябва анкета ;)

Аз съм ЗА..
На днешните младежи определено им трябва твърда ръка и възпитание.. Както и да се научат на ред.

afterforever
03-15-2009, 11:37
На темата и трябва анкета ;)

Аз съм ЗА..
На днешните младежи определено им трябва твърда ръка и възпитание.. Както и да се научат на ред.

По 12 часа на ден 8 месеца да маршируваш, да се възпитава в теб чувстото, че каквото ти казват, трябва да го правиш... машинки ще ставаме...

mitkom89
03-15-2009, 11:42
Твърдо против! Загуба на време... Като сте много за влизайте сега в армията... пак ще ви научат и ще ви възпитат... аз се имам за възпитан младеж и не виждам нужда от нея... Плюс че там цари простотията...

afterforever
03-15-2009, 11:44
И аз все съм си мислил, че възпитанието се получава вкъщи, а в армията нещо друго се получава.. много лошо, ако оставим в казармата да ни възпитават.

Jumbie483
03-15-2009, 11:45
На темата и трябва анкета ;)

Аз съм ЗА..
На днешните младежи определено им трябва твърда ръка и възпитание.. Както и да се научат на ред.

По 12 часа на ден 8 месеца да маршируваш, да се възпитава в теб чувстото, че каквото ти казват, трябва да го правиш... машинки ще ставаме...

Казармата далеч не учи да се прави, всичко което ти се казва. Това да не е куклен театър с марионетки ?
Ред и дисциплина не означава да се превръщаш в кукла за всички...

TheBlackStranger
03-15-2009, 11:48
Дядо ми (мир на праха му) като бях малък ми казваше, че казармата прави от момчетата - мъже и че е нещо, през което трябва да мине всеки... Останал съм с впечетлението, че казармата е нещо добро ;-)


ЗА !

afterforever
03-15-2009, 11:54
На темата и трябва анкета ;)

Аз съм ЗА..
На днешните младежи определено им трябва твърда ръка и възпитание.. Както и да се научат на ред.

По 12 часа на ден 8 месеца да маршируваш, да се възпитава в теб чувстото, че каквото ти казват, трябва да го правиш... машинки ще ставаме...

Казармата далеч не учи да се прави, всичко което ти се казва. Това да не е куклен театър с марионетки ?
Ред и дисциплина не означава да се превръщаш в кукла за всички...

Казармата близко или далеч, учи точно на това - да правиш това, което ти се казва. Това е армия. В армията няма нито време, нито начин да кажеш "не", там де прави това, което ти се казва. Ред и дисциплина, на баба ми хвърчилото. Преспокойно можеш да научиш децата си на ред и дисциплина. Нали и училището на това учеше? Кво искате да кажете, че задължителната казарма, трябва да я има, за да се пълни с някви апатични деца, които само да броят дните си до уволнението? Който толкова много иска, казарма още има. Да ходи и да става войник, така поне ще прави това, което иска, а не да стои насила. Задължителната казарма е пълен измишльотък на някви болни мозъци, според мен, и според баща ми, който има нещо общо с тая работа.

Слабите характери ще се подчиняват на по-силните, в момента в който излязат от казармата, обаче, ще потискат всеки по-сляб от тях - не, няма да са марионетки за всички ; )

Jumbie483
03-15-2009, 12:01
Да, преспокойно можеш да научиш децата си, но като гледаш днешното поколение, дали са научени ?

afterforever
03-15-2009, 12:03
А вината, че не са, чия е?

Jesus
03-15-2009, 12:04
Е да малко е нецивилизовано да ставаш всяка сутрин в 5 без 10 да се бръснеш със студена вода и да тичаш 10тина км за норматив, целият ти ден да е разграфен и да имаш 30 мин през деня за почивка :(

afterforever
03-15-2009, 12:07
Не е "нецевилизовано", военно е.

Jumbie483
03-15-2009, 12:08
А вината, че не са, чия е?

На родителите, естествено... Училището също не помага за възпитанието като знам какво става там..
Но въпроса е не кой е виновен, а кой ще ги възпита в крайна сметка. Защото всички се оплакват, че с всяко следващо поколение, България (и не само) затъва.. Е как няма да затъва ?!!

Pliok0019
03-15-2009, 12:10
Твърдо "ЗА"

Jesus
03-15-2009, 12:12
Странно защо повечето момичета са ЗА ?

afterforever
03-15-2009, 12:16
А вината, че не са, чия е?

На родителите, естествено... Училището също не помага за възпитанието като знам какво става там..
Но въпроса е не кой е виновен, а кой ще ги възпита в крайна сметка. Защото всички се оплакват, че с всяко следващо поколение, България (и не само) затъва.. Е как няма да затъва ?!!

Тогава според мен би било много по-разумно да пратим родителите в казармата, за да могат да се научат как се възпитават деца. Но не... като се замисля, те родителите на тия 13-14-годишните са били в казарма (бащите им поне)... Казармата не е бавачница или място, където изтърваните да се възпитават. Там се дава елементарно военно образование. Трябва да се помисли за това как да се оправят родителите, а не как като родителите не мога т да се справят с децата си, се ще има и втори шанс. Как ще възпиташ едно "дете" на 18-19 години? То вече се е възпитало, квото има да му се възпитава. Първите 7 години са важни, след това училището. За казармата сте се хванали.

Jumbie483
03-15-2009, 12:16
Jesus защото ние момичетата искаме стабилни момчета и мъже до нас ;)

afterforever
03-15-2009, 12:17
О, santo cielo, споря с момиче за казармата?! Спирам...

Pliok0019
03-15-2009, 12:19
Jesus защото ние момичетата искаме стабилни момчета и мъже до нас ;)
Абсолютно си права.

afterforever
03-15-2009, 12:21
Искате магарета, които да ви носят хладилниците и гардеробите с дрехи... не любов. Готино се получава

Jumbie483
03-15-2009, 12:22
О, santo cielo, споря с момиче за казармата?! Спирам...

по-добре :D
..щом смяташ, че едно момиче 'как да се изразя' не е достойно да спори за казармата, тема която момчетата избягват, прав ти път :)

Jesus
03-15-2009, 12:23
Жените са нежни прекрасни същества който искат да обичат и бъдат обичани и си търсят някой когото да отговоря на условията, всичко друго може да се купи :( Ех като реклама на мастеркард прозвуча

Jumbie483
03-15-2009, 12:28
Жените са нежни прекрасни същества който искат да обичат и бъдат обичани и си търсят някой когото да отговоря на условията, всичко друго може да се купи :( Ех като реклама на мастеркард прозвуча

Жените искат МЪЖ (и всяка със своите си разбирания)
Аз например не искам до мен да е някой, по-слаб (физически, че даже и психически) от мен..

afterforever
03-15-2009, 12:30
И физиката се добива само в казармата, затова едно момиче е ЗА казармата. Тва е смешно. Се едно аз да седна кви са чувстата от раждането, защото се пак и аз някога съм се раждал...

Jesus
03-15-2009, 12:31
Искаш да дойде някакъв борец с IQ 0 :D

Абе казармата е хубаво нещо, но трябва да е доброволна :)

afterforever
03-15-2009, 12:35
Ти бил ли си в казарма, Jesus?

Jesus
03-15-2009, 12:40
не съм бил, но имам страшно много познати, който не само са били ами и все още работят :)

afterforever
03-15-2009, 12:43
А като е толкова хубаво нещо, ще идеш ли? А и като е хубаво, защо не си отишъл?

Jesus
03-15-2009, 12:46
Това което ме влече не мога да го уча там :(

afterforever
03-15-2009, 12:49
Е нищо, ще се научиш на дисциплинираност, ще станеш стабилен мъж, за да може някое момиче да те хареса. Пък и това са само 8 месеца, кво значение има ти кво харесваш. След като излезеш оттам няма да знаеш какво харесваш, споко.

(А ти какво учиш?)

FockidyFockFock
03-15-2009, 12:52
На България и трябват умни хора, не армия! Да се оправи политиката, економиката и тогава да се оправи армията
Да,определено умни хора ни трябват,жалко че не се вписваш в представата за 'умен'
п.с. кой нормален човек пише *Е*кономика бре ?!
Е, въобще няма смисал да го окачествяваш като нормален, ама въобще...

Jesus
03-15-2009, 12:53
Абе преди са ходели по 4ри години, за 8 месеца или 1 година почти нищо няма да научиш :( Иначе като държавна работа се е развалиха но преди е била много хубава :) Ако можех там да уча програмиране бих отишъл, макар че няма много смисъл понеже след това там заплатата е по-малка и не е сигурно до кога ще те държат :(

Jesus
03-15-2009, 13:32
ееее развали ми алибито :cry:

Lyubeto
03-15-2009, 13:36
Твърдо ЗА за задължителната казарма . Най - накрая педерастчетата трябва да станат мъже . Като слушам баща ми , приятелите му и дядовците ми как говорят за казармата , направо ме е яд да гледам в какъв свят живея . Пълно с женчовци, лигльовци и педерастчета.

SoFarSoG00d
03-15-2009, 13:45
'За',повечето момченца не знаят какво е ред и режим,свикнали са мама да им пере,готви,чисти,да се грижи за тях и да бъдат обгрижвани като малки дечица.Има нужда от казарма или някаква подобна институция.

raduna
03-15-2009, 14:40
Против
Брат ми беше в казарма и много добре знам за какво става въпрос. Българската казарма беше пълен фарс - не ги учеха на нищо от това, което се предполага, че трябва да знаят, отвратителни условия на живот, безмозъчни старшини, нереализирани в живота идиоти, избиващи комплекси там - яко затъпяване.
Да ставате много добри приятели с някои хора, ама то като изядете 100 торби сол заедно, няма как да е иначе, ама не е това целта на упражнението.
А за момичетата - ако това бяха ваши синове, друга песен щяхте да пеете (не че имам син, но не е зле човек да влиза в положението на хората :D ). Пък и има голяма вероятност да не излезе мъж от там, а изверг...

lams
03-15-2009, 15:09
'За', естествено. И без това мъжките вече достатъчно се омешаха с женските.. трябва да се върнат към първообраза си- мъже, а не момченца, лигльовци, мамини синчета и там всичките производни.

afterforever
03-15-2009, 15:15
Против
Брат ми беше в казарма и много добре знам за какво става въпрос. Българската казарма беше пълен фарс - не ги учеха на нищо от това, което се предполага, че трябва да знаят, отвратителни условия на живот, безмозъчни старшини, нереализирани в живота идиоти, избиващи комплекси там - яко затъпяване.
Да ставате много добри приятели с някои хора, ама то като изядете 100 торби сол заедно, няма как да е иначе, ама не е това целта на упражнението.
А за момичетата - ако това бяха ваши синове, друга песен щяхте да пеете (не че имам син, но не е зле човек да влиза в положението на хората :D ). Пък и има голяма вероятност да не излезе мъж от там, а изверг...

Ти ще да си единственото момиче, което мисли в тая тема, май...

SWASTIKA
03-15-2009, 15:22
Имам познат, ходил в казарама.
В момента е по-голямо бебе и от 15 годишен.
На какво по-точно го е научила казармата?

SoFarSoG00d
03-15-2009, 16:03
Мене не ме бърка,аз бих отишла в казарма,но да има истинска физическа подготовка и практика с оръжия,ами не само губене на време :)

MostHated
03-15-2009, 16:13
искам както в Русия... 24 месеца :D якатааа особено ако си до границата някъде

PainMonopoly
03-15-2009, 21:14
Много се извинявам, ама нямам излишни 6-9 месеца за да затъпявам.

OtherDimension
03-15-2009, 21:23
ПРОТИВ

изключителна глупост е това,да не говориме пък българската казарма какъв ташак и безсмислица е... който иска да е военен - нека е. но останалите да ги карат - смисъл няма. тва е изгубено време. да не говориме какви гаври си правеха преди години старшините с войничетата... казармата е затвор без присъда...

и стига с тия наизустени лафчета,че казармата те правела мъж... ти ако за близо 20 години не си станал такъв,нема да станеш и в казармата... а разни п*тки да не се обаждат по темата,щото нямат думата,още с раждането им е отнета...
какво повече да се добави? :)

XceSS
03-15-2009, 21:27
какви гаври си правеха преди години старшините с войничетата... казармата е затвор без присъда...



Хаха баща ми беше старшина.Като малък се сещам как идваха 20 войника да пренасят дърва до 6-я етаж...без асансьор :D

И аз съм против, ама като слушам тея дето са ходили, как са се кефили на 1 цигара, как са се крили да я изпушат, де да знам некво такова, тъпо ми става, че нема да го изпитам :)

EarthShaker
03-15-2009, 21:29
нищо 8-)

Rowdy
03-16-2009, 06:10
Пиша преди да съм прочел "великолепното произведение" на Карбовски ( не го казвам с ирония, защото аз самият обичам да го чета, а и е доста достъпен ) .. обаче за мен смисъл от казарма има само ако тя е не повече от 2-3 месеца... най-малкото всеки български мъж трябва да може да борави с бойно оръжие, иначе друго на страна, че човек за периода си в казармата отбелязва доста по-голям регрес 8-)

afterforever
03-16-2009, 14:00
Кое е произведението на Карбовски? Аз пак назад... :-o

SiegHeil
03-16-2009, 14:11
А и за теб много бой.

Казармата е насилие - който пропагандира задължителна казарма, нарушава правилата на този форум.

Аз съм твърдо против.

Който се изказва за задължителната казарма, трябва поне да се е запознал за какво става въпрос, да е прочел това великолепно произведение на Мартин Карбовски, което трябва да се изучава задължително и в училище:

КАЗАРМАГЕДОН (http://edno.info/f/showthread.php?t=1111)
Един много хубав цитат от въпросното произведение:
"Аз обаче ше ви кажа друго - ебът тези, които дават да ги ебът! Армията, бомбенца, не променя характера - който си е влязъл лайно - ще си излезе още по-голямо лайно. Който е пич, се втвърдява и излиза още по-пич! В Армията мухъла се разваля, а желязото се калява"
Много, ама много вярно..
Няма как да станеш човек без насилие..със седене на топло и четене на книжки воля не се калява..калява се капацитет, а той е нещо съвсем различно от истинския потенциал...мъжки путки сте ^^

afterforever
03-16-2009, 14:13
А с насилие се става човек?! Как, като те бият?! Как?!

DjBaloon
03-16-2009, 14:17
жалко е че повечето хора нямат сами собствено и свое мнение,а повтарят тва дето са им казали тати и дедо,
а тези тяхни доводи са много остаряли,разчупете вкарайте нещо ново,няква мисъл
бях убеден че 90% от постовете ще са "така се става мъж"
тва няма момче,което да не го е чувало от баща си, но защо е така,а дали вече е така?!
май никой не си ги задава тия въпроси,само се повтаря

SiegHeil
03-16-2009, 14:18
А с насилие се става човек?! Как, като те бият?! Как?!
Точно така ^^
Болката не е физическа, тя е психическа...не се става пич без болка ;)

CtrlAltDel
03-16-2009, 14:21
"За". Мъжете трябва да са оправни и дисциплинирани (когато се налага), а не некви разпасани пут*вци каквито са напоследък.. Друг е въпросът дали това се постига с едната казарма.

Аз съм момиче, но бих отишла, ако имах възможност.. Месеци кофти задачи и тормоз каляват.

HeartOfRaven
03-16-2009, 14:28
Не мисля, че в днешно време казармата е в състояние да наприви от едно момче мъж.

afterforever
03-16-2009, 19:56
А с насилие се става човек?! Как, като те бият?! Как?!
Точно така ^^
Болката не е физическа, тя е психическа...не се става пич без болка ;)

Психическа болка може и да е развода на ваште. И се става пич на улицата, не в казармата ; )

SiegHeil
03-16-2009, 20:35
Един много хубав цитат от въпросното произведение:
"Аз обаче ше ви кажа друго - е*** тези, които дават да ги е***! Армията, бомбенца, не променя характера - който си е влязъл лайно - ще си излезе още по-голямо лайно. Който е пич, се втвърдява и излиза още по-пич! В Армията мухъла се разваля, а желязото се калява"
Много, ама много вярно..
Няма как да станеш човек без насилие..със седене на топло и четене на книжки воля не се калява..калява се капацитет, а той е нещо съвсем различно от истинския потенциал...мъжки п**** сте ^^
И какъв е смисъла хората да стават от желязо, като е по-добре да си живеят живота?
Е че как, ние живеем в толкова мирни и толерантни времена, защо ни е да бъдем силни като можем да сме слаби ? :)
Плюс това путките не си живеят живота, те си го пропиляват пред компютъра и в McDonalds..

SiSsKkAa
03-16-2009, 20:40
Аз съм с две ръце ЗА понеже колкото и да е вътре мъжете се учат на дисциплина и издръжливост и ако имаше казарма нямаше да има сега толкова много пиклъовци,които ходят под полите на мама.

XY
03-16-2009, 20:44
Един много хубав цитат от въпросното произведение:
"Аз обаче ше ви кажа друго - е*** тези, които дават да ги е***! Армията, бомбенца, не променя характера - който си е влязъл лайно - ще си излезе още по-голямо лайно. Който е пич, се втвърдява и излиза още по-пич! В Армията мухъла се разваля, а желязото се калява"
Много, ама много вярно..
Няма как да станеш човек без насилие..със седене на топло и четене на книжки воля не се калява..калява се капацитет, а той е нещо съвсем различно от истинския потенциал...мъжки п**** сте ^^
И какъв е смисъла хората да стават от желязо, като е по-добре да си живеят живота?
Е че как, ние живеем в толкова мирни и толерантни времена, защо ни е да бъдем силни като можем да сме слаби ? :)
Плюс това путките не си живеят живота, те си го пропиляват пред компютъра и в McDonalds..
а ето го отново и дебелият пръст на Роналд Макдоналд, намесен дори и в българската казарма :D

afterforever
03-16-2009, 20:47
Едно си баба знае... и така...

Fjordr
03-16-2009, 20:52
Global-чо в казармата! :evil: :evil: :evil: :evil:

ScionOfStorm
03-16-2009, 20:56
бе недей да не ги зариби със своите идеи и да има мадона на милитарно ниво О.о

hahavteen
03-16-2009, 20:56
К'во ста'аааааааааааааааааааа, ескимосииииииииииииииииии иииииииииииииииииииииииии иииииииииииииииииииииииии иииииииииииииииииииииииии ииииииииии :D :D :D
Много здраве от западна Германия :D
^^^ Моисей а.к.а. hardball

slun4ice няма общо, освен че ми позволи да изспамя 1 мнение от нейно име :D
И ще колабира заради "ииииии"тата дето разтягат страницата :D
Спаменето е забавно, хилиме се от 20 минути вече, а дори не съм го пуснала :D :D

К'во стааааа, мангизииииииииииии :D

Едит: А отдолу седи ееетакъвнадпис "правила на форума" :razz:

SiegHeil
03-16-2009, 21:08
3 думи: Умри мъжка путко. :)

ПП: Бас ловя че през живота си не си изпитвал болка по голяма от навехнат глезен или пукната кост най-много, така че никога няма да разбереш истинското значение на болката, физическата болката извисява духовно и морално, факт..жалко че няма да го разбереш никога най вероятно...

SiegHeil
03-16-2009, 21:15
Е как ? Ще ме оставиш да се оттърва без псувня по бащина линия ? Срамота !

ScionOfStorm
03-16-2009, 21:16
Всякакви луди има.


http://img15.imageshack.us/img15/6199/btv2s.jpg

;-) ;-)

SiegHeil
03-16-2009, 21:26
Баща ми е бил в казарма ^^ 8-)

afterforever
03-16-2009, 21:28
И това го прави повече човек от всички останали, които искаме да учим, а не да си губим времето с глупости, примерно.

Fjordr
03-16-2009, 21:30
И това го прави повече човек от всички останали, които искаме да учим, а не да си губим времето с глупости, примерно.

И като свирнат сирените и дойдат турците ще се криете по дупките, нали?

afterforever
03-16-2009, 21:33
Излизайте от филма, вие ще скачате с калашниците, нали?

Fjordr
03-16-2009, 21:37
На това ще се надявате.

afterforever
03-16-2009, 21:38
Само на това ще знаеш. Ай тръчкай в казармата, докато и избирателната не са я закрили, че после няма кой да брани родината, в която турците са мнозинство, беж крачета.

SiegHeil
03-16-2009, 21:57
Излизайте от филма, вие ще скачате с калашниците, нали?
Само че ти, дето не си бил във филма, като попаднеш на един кофти човек на улицата, извади ти един нож - заколи ти жената, ограби те и си тръгне..няма и да реагираш, не си ли бил под напрежение никога дори и да имаш оръжие, няма да можеш да реагираш ;)


че после няма кой да брани родината, в която турците са мнозинство, беж крачета
Смешно, нали ?

swords1010
03-16-2009, 22:00
Ми против съм. :)

afterforever
03-16-2009, 22:04
Излизайте от филма, вие ще скачате с калашниците, нали?
Само че ти, дето не си бил във филма, като попаднеш на един кофти човек на улицата, извади ти един нож - заколи ти жената, ограби те и си тръгне..няма и да реагираш, не си ли бил под напрежение никога дори и да имаш оръжие, няма да можеш да реагираш ;)


че после няма кой да брани родината, в която турците са мнозинство, беж крачета
Смешно, нали ?

1. Защото не съм бил в казарма, ли бе джанъм? Вие я изкарахте живото подържаща тая казарма. Кво са правили хората преди откриването й... Как тия лудите, дето искаха да я закрият, са си позволили да не помислят над тези битови малки детайлчета с тъмни улички и ножове, коляне... Що не отвориш кабинет? Ще има много доктори, които ще искат да ти помогнат.

2. Да смешно е, че турците рисуват по църквите и училищата "смърт за гявурите", а вие само приказвате. Кво направихте? Дядо ми е човек, спасил един влак пълен с майки и деца и динамит, поставен от турците, а баща ми е ходел, В КАЗАРМАТА, по селата и е стрелял по хора, защото така са му казали, а той ми е казвал, че не знае защо, а думите му бяха "Щом така ти казват - така правиш... въпроси няма". Страхотното е, че в казармата се учи да устояваш на напрежение... НЯКОГА! Вече не е така. Ти кога тръгваш за там? Да дойдем да видим как ще се закълнеш и какво ще научиш.

SiegHeil
03-16-2009, 22:13
Преди да има казарма - хората са се трепели с бухалки, натрупването на опит е ставало навсякъде и винаги :) ^^
Кажи ми как ще се защитиш на улицата без оръжие ? Освен ако не си тренирал доста БИ начин няма, а тогава казарма няма да ти трябва ;)
Иначе отивам догодина, поканен си и ти 8-)

afterforever
03-16-2009, 22:16
Преди казармата е било, както ще бъде и след нея.
Ок, проблемът ми явно е този, че не забивам поглед в някви подобни случки. Мисля, че хората като раса се развиват, пък и не се сещам за други същества, които могат да говорят. Теб явно от това те е страх - някой да не те нападне на улицата. Не си представям какъв живот ще живееш в тоя страх. Дано намериш това, което търсиш в тая казарма. Жив и здрав!

afterforever
03-16-2009, 22:22
В Америка, драги ми Смехурко, дечица на по 17 влизат с калашници (които са им за защита на улицата, предполагам) и избиват съучениците и даскалиците си, после и себе си. Или бяга по улицата с автоматче и стреля хората, отишли за хляб, и никога няма да се върнат вкъщи ; ) Нямат казарма, ако имаха, щяха да се защитят от тоя бягащия и стрелящ человякъ 8)

afterforever
03-16-2009, 22:27
Естествено, че е друг проблем... просто реших да го намеся, че се заговорихме за оръжия и за защита на улицата..

SiegHeil
03-16-2009, 22:49
Оръжие не всеки може да си купи(поне не законно)..
А Америка е доста свбодолюбива нация, спор няма..държат си оръжията да си се пазят така тях си..отвреме на време само ходят на някоя екскурзийка я до Ирак, я до Афранистан, Корея, Виетнам...все екзотични дестинации..

Nikneg
03-17-2009, 05:20
На темата и трябва анкета ;)

Аз съм ЗА..
На днешните младежи определено им трябва твърда ръка и възпитание.. Както и да се научат на ред.

Твьрдо ЗА :o :o

afterforever
03-17-2009, 10:53
Не теб не ти липсва казарма, а часове по български.

zai4ety13
03-17-2009, 11:15
Аз съм едновременно и за и против.
Против съм, защото всеки има право на личен избор.Нали сме свободна държава,република.
За - защото последно време момчетата почнаха да стават много лигави. От моя клас има само 2-3 момчета които са си нормални,хубави момчета,които се отнасят сериозно към нещата,които не се държат гадно с момичетата. А пък другите.....Как се очаква от днешните лигавнета да изхранват семейство :( .... Трябва им дисциплина. Последно време доста от родителите постоянно са на работа,само и само за да изкарат още и още пари, и не им остава време за дацата им.На знаят какво правят децата им,не са със тях.Само на вечеря се събира цялото семейство(не при всички семейства е така де) и на всичко отгоре докато се хранят най-често гледат телевизия.....така че,как се очаква за 1-2 часа на дне да общуваш и да възпитаваш дацата си. Така че съм и за и против.

badju1
03-17-2009, 14:31
Трябва да има такава институция която да има всякакви права да наложи дисциплина и ред в младежта плюс ограмотяването в военен аспект,омръзнало ми е от 20 годишни мамини синчета,всеки трябва да го усети дебелия и да знае за какво става на вапрос,колкото и да са се чудили как да скатават вашите родители толкова и са съгласни сега с мен че трябва да има задължителна военна подготовка

PiruBloodz
03-17-2009, 14:32
Искам да видя фйешънче или емо, както се наричат там, в казарма.. 8-)

voodoodoll1
03-17-2009, 15:00
ЗА
Много взеха да се изнежват някои момченца.

Balooon
03-18-2009, 13:18
Искам да видя фйешънче или емо, както се наричат там, в казарма.. 8-)

Това ще е яка картинка 8-)
Иначе съм "за", било е добро някога, защо да не е добро и сега...

DisciplineAndOrder
03-18-2009, 13:35
против.

ако си путка,казармата няма да те направи нещо повече.

aresmurt
03-18-2009, 21:59
Не съм ходил казарма, ама съм за. Малко ред и дисциплина да има, че иначе нищо добро не я чака тая кледа страна. Пък и какво лошо има 5-6 месеца казарма ?

afterforever
03-18-2009, 22:03
Именно защото е 5-6 месеца? На нищо не учи, всичко преебава :-o Нещо или се прави, или не. Да се правим, че правим нещо... Айде всички, които са за, да видя снимките от клетвата.. юроди

aresmurt
03-18-2009, 22:25
Именно защото е 5-6 месеца? На нищо не учи, всичко преебава :-o Нещо или се прави, или не. Да се правим, че правим нещо... Айде всички, които са за, да видя снимките от клетвата.. юроди

Па оди две години тогава. Какво толкова има да се учи ?!? 5-6 месеца е перфектно. Ясно е, че каквато й физическа подготовка да придобиеш в казармата - за 3-4 месеца след това, ако не поддържаш форма си пак торба с лайна. Просто да бъде като един спец курс по боравене с оръжие и някаква тактика, провикване към ред и дисциплина, ей такива неща. А и при финансовото положение на държавата, по-дългия престой не е изгоден, отделно че няма и кой знае каква техника, че да се учи по-дълго. Пък и в днешно време войните се водят по много начини, а не само юрош на нож.

afterforever
03-18-2009, 22:45
Да, и? (Явно поради часа не мога да разбера какво казваш...) Все пак - аз съм против казармата. За 5 месеца изпускаш цяла академична година в университета, например.

aresmurt
03-18-2009, 22:53
То па едни университети, там нали се учи. Но отделно може да който иска да учи, служи след като завърши, а който иска първо да служи - кандидатства и ако го приемат мястото му се пази за след казармата. Има полза от казармата - поне разни емота, фешъни, мешъни и всякакви други дето не знаят за какво са на тоя свят, малко може и да им просветне.

KadifWerewolf
03-18-2009, 23:13
Ako si mislite che ot edna kazarma se stava muj.. gubene na vreme prosto.. propilqno vreme za prostotiq..

Dundy
03-19-2009, 06:30
ми аз съм за,макар че на чужд гръб и 100 тояги са малко :D .Момчетата почнаха много да изнежават и половината са страшно отпуснати и нищонеможещи.Затова съм за,но има някои неща за които съм против(да се бръснеш с лимонада примерно :D )

llumpy
08-31-2009, 09:05
Според мен трябва да я върнат. Днешното поколение има нужда от това. Не всички разбира се, ама голяма част от младежите са мамини синчета, които дори не се хващат на работа кинти да изкарат, нали има мама и тати да им дават, дори и да не са от богати семейства. Ще ме извините ама е пълно с малки лигьовци дето не могат и обувките да си вържат, камо ли и в ситуация да се наложи огън да запалят. То тва си е направо смешно каквото и да им дава казармата все ще ги научи на полезни неща. Толкова са малко вече умните момчета дето да могат и да искат да вършат нещо, всички останали си седят по цял ден на гъзовете ядат от на мама манджите и играят компютърни игри. Може и да има хора, които не са съгласни, но тва е моето мнение. ЗА задължителната казарма.

LadyDi
08-31-2009, 09:11
Че тя задължителната казарма не отпадна ли?

SuMmEr_KiSS
08-31-2009, 09:13
за

Joc
08-31-2009, 09:14
момичетата що казват "ЗА!" като няма да ходят ? :-o

FakeIdentity
08-31-2009, 10:54
Против съм.
Казармата няма да те направи мъж.По товва, което са ми разказвали баща ми и разни други познати е твърде вероятно психиката ти да бъде съсипана напълно.

w0sh
08-31-2009, 10:56
Като цяло против казармата, но съм за едноседмично военно обучеие, или нещо такова.

Oligofren
08-31-2009, 11:30
За,но за по кратък период

Disrespect
08-31-2009, 11:32
против..

никъв смисъл и загуба на време

влезеш ли копче - излизаш по-голямо копче

lipstik
08-31-2009, 12:18
Против
Какво ще правя без приятеля ми толкова много време заради тази глупост :( ?

Di
08-31-2009, 12:22
против

aresmurt
08-31-2009, 14:19
Има си нужда от казарма, но не 2 години и повече както е било на времето, а нещо от рода на 3-6 месеца. Че като гледам как е тръгнало, някои "момчета" трудно може да отличиш от момиче. То не е епилация навсякъде, то не е скубане на вежди, че и маникюри даже и какво ли още не. Плюя на такива "мъже" !!!

BomberStomper
08-31-2009, 20:02
противuскα мu се дα тu кαжα:
cтuгα толковα.Оtuвαм сu!Но uзрu4αм другα фрαzα:Не плαчu,прощαwαм тu!

0409
08-31-2009, 20:33
Казармата трябва да си остане по избор :-o защото не може никой да ме задължава кво да правя щото е ДЕМОКРАЦИЯ. Пък и ако искаш да учиш и да се развиваш те спъва. И какви мъже прави казармата 8-) ?!
В казармата се изпростява :-o
И ако стане война :-D и да имаме армия от 30 хиляди нищо няма да стане щото са САЩ натискат едно копче и всичко гърми така че... :razz: :-o :razz:

gabi_94
08-31-2009, 22:28
ЕДНО ГОЛЯЯЯЯМО ЗА!!!!!!!!!! Повечето момчета са тъпи идиоти или лигави мамини синчета и трябва да се стегнат. Но да, може би не за две години, ами за 6мес. или една година.

plmn
08-31-2009, 22:55
против

faststep
09-01-2009, 06:13
ЕДНО ГОЛЯЯЯЯМО ЗА!!!!!!!!!! Повечето момчета са тъпи идиоти или лигави мамини синчета и трябва да се стегнат. Но да, може би не за две години, ами за 6мес. или една година.
А какво да кажем за тъпите момиченца и таткови дъщерички, тях монахини ли да ги правим?

0409
09-01-2009, 07:18
ЕДНО ГОЛЯЯЯЯМО ЗА!!!!!!!!!! Повечето момчета са тъпи идиоти или лигави мамини синчета и трябва да се стегнат. Но да, може би не за две години, ами за 6мес. или една година.
А какво да кажем за тъпите момиченца и таткови дъщерички, тях монахини ли да ги правим?
Тия требва да ги затрият всичките 8-)

Disrespect
09-01-2009, 07:28
ЕДНО ГОЛЯЯЯЯМО ЗА!!!!!!!!!! Повечето момчета са тъпи идиоти или лигави мамини синчета и трябва да се стегнат. Но да, може би не за две години, ами за 6мес. или една година.

ебаси смотаните дрисли, честно...

поне да имахте на представа какво е казармата, че да говорите..

всички си мислите, че който влезе в казармата излиза Шварценегер...


жаалко, жалко

HardcoreSyndrome
09-01-2009, 08:25
Момите тука са много "компетентни ". Ако си мислите, че казармата прави чудеса...много се лъжете 8-).

Joc
09-01-2009, 08:31
хмм.. за 2 години някой да ти кряска и да маршируваш не може да ти се промени характера, граден 18 години.

Terorist
09-01-2009, 11:00
Значи трябва казарма 18 години - да се изравнят с първите 18.

kalpazanka
09-01-2009, 11:24
Категорично против! Това си е чиста проба губене на време.
Относно аргумента с мамините синчета, които щели да влязат в правия път- нищо подобно! Мамата и татето на маминото синче кихат на специалисти, които лепват на отрочето диагноза, която го освобождава от казарма => глезльото се скатава.