PDA

View Full Version : Счупен преден зъб :(



skailer
03-15-2009, 12:04
Здравейте,
Както написах в заглавието проблемът ми е че днес докъто се хранех захапах вилицата и резултата е леко счупване на предния резец ...счупването е малко, но ми "закача" а отделно ме кара да се притеснявам да се усмихна. Не знам дори дали от далеч ще се забелязва ,но самата мисъл ме притеснява :-o

Ще ми дадете ли някакъв съвет , че иначе цялата седмица ще приличам на тая емотиконка - 8-)

NIKY
03-15-2009, 12:24
Ами зависи колко е голямо.. Ако е някво съвсем мъничко примерно 1 мм. няма за кво да се притесняваш :)

skailer
03-15-2009, 14:44
Ми не е много голямо :-D

Mihailova
03-15-2009, 15:31
Отиди на зъболекар. Той ще ти даде съвет и ако има нужда ще ти го оправи.

RubiGlum
03-15-2009, 17:02
ako pazish par4eto moje da ti go zalepi
ili da ti sloji par4ence ot hubav material ot koito nqma da si li4i defekta.

Abigoria
03-15-2009, 17:44
ako pazish par4eto moje da ti go zalepi
ili da ti sloji par4ence ot hubav material ot koito nqma da si li4i defekta.
Уат да фак??? Ти виждаш ли какво пишеш изобщо?

Няма НИКАКЪВ смисъл да пазиш парчето. Отиваш на зъболекар и за 10 минути ти правят пломба. Няма да личи, че е бил счупен :)

bloodyF
03-15-2009, 18:28
ako pazish par4eto moje da ti go zalepi
ili da ti sloji par4ence ot hubav material ot koito nqma da si li4i defekta.
Уат да фак??? Ти виждаш ли какво пишеш изобщо?

Няма НИКАКЪВ смисъл да пазиш парчето. Отиваш на зъболекар и за 10 минути ти правят пломба. Няма да личи, че е бил счупен :)





пломба!?аз си мислех ,че се гради наново :o

Mi6inka
03-15-2009, 19:18
мисля,че зъболекаря си знае разботата.... зависи от големината на счупеното и от незнам си какво още... тааа към автора .. щом те дразни това. .. ние няма какво друго да те посъветваме освен да отидеш на зъболекар (колкото и неприятнно да е :S )

Abigoria
03-16-2009, 06:32
ako pazish par4eto moje da ti go zalepi
ili da ti sloji par4ence ot hubav material ot koito nqma da si li4i defekta.
Уат да фак??? Ти виждаш ли какво пишеш изобщо?

Няма НИКАКЪВ смисъл да пазиш парчето. Отиваш на зъболекар и за 10 минути ти правят пломба. Няма да личи, че е бил счупен :)





пломба!?аз си мислех ,че се гради наново :o
Изграждането си е жива пломба. 2 пъти са ми изграждали наново зъб. Веднъж левия горен резец, другия път заради кариес между двата горни резци. Просто ти слага малко от сместа за керамични пломби (изглеждащи точно като зъба ти- цвят, блясък и т.н.), светва ти с УВ лампичката за 2 минути, полира и готово.

skailer
03-16-2009, 12:51
записах си час ,благодаря :-D