PDA

View Full Version : Какво да правя?



Asatov
03-15-2009, 12:19
Здравейте,най-после събрах смелост...Попринцип в училище(и не само) съм доста скромен(не от най-скромните и затворените но все пак съм скромен) и естествено все някога, някой трябваше да се възползва от това.Както знаете почти всеки клас си има нещо като ''Лидер'' човек с който никой не се закача или подиграва...да не говорим за сбивания,той може да се закача с другите но те с него никога....Та, от края на миналият срок до този ''мил'' момент почти всеки ден трябва да ходя да му купувам нещо за ядене...по някой път ходя по два-три пъти на ден...Не вярвам аз да съм единственият с този проблем...Преди ме беше страх да се опълча...но сега като че ли ми е напълно безразлично може би защото нервите ми са към краят си...Изключено е с ''дипломация'' да се оправят нещата не разбира от думи...И просто незнам вече какво да правя,вие какво бихте направили на мое място?

Jumbie483
03-15-2009, 12:40
:shock: на колко години си ?!
Как така ще ходиш да му купуваш закуска ?
Естествено, най-доброто решение е да му се противопоставиш. Такива ''Лидери'' попринцип не са нищо повече от въздух под налягане.
( в нашия клас имаше една пикла дето си въобразяваше, че целия свят в краката и.. е да ама не.. )

Asatov
03-15-2009, 12:44
На 14 съм скоро ще навърша 15...И да нещо подобно е мисли си че светът е в краката му...Усещам че дори момчето до което седи не му е приятно но няма да каже и да го питаш...

Axe_vs_Sword
03-15-2009, 12:46
И к'во ти пречи да му откажеш

crazymm
03-15-2009, 12:47
И в нашия клас имаше един такъв мръхльо, който си мислеше, че цял живот ще прецаква другите без да му се размине, ама не стана точно така. Веднъж се изпика в кабинета, издадохме го и ся е аут оф гейм :).
Трябва да му се опълчиш, вероятно е доста комплексиран щом напад по - слабите.

Asatov
03-15-2009, 12:56
Имам чувството че подръжават на един филм(Говоря в множествено число защото те са цяла група но са от различни класове, само нашият ''Лидер'' ме кара другите само се позакачват от време на време но нищо сериозно...)Филма за който говорех е ScarFace в който има една реплика която те се опитват да следват а тя е...
-Какво ти принадлежи Тони?
-Светът и всичко в него...
Естествено не от там тръгва всичко...

plmn
03-15-2009, 13:16
пич... доста си наплашен от тия, знам кво е като малък съм се чувствал така и съм бил в подобна ситуация. просто се научи да казваш 'не', може да те набият, но няма да си роб. а и не се примирявай толкова лесно, че са много кво било. тва са некви пикльовци, сигурен съм че не знаят кво е бой и както сам каза живеят в некъв филм и подражават на героите...опълчи се, ако се налага се повъргаляйте малко, не виждам друг начин.

Asatov
03-15-2009, 13:32
Вероятно си прав!Лошото е че и други започнаха да се възползват,други от който не съм го очаквал!Трябва да сложа край на това в близките дни ако не искам да се разрасне...

tItEufFf
03-15-2009, 17:53
Така...моето положение е сходно на твоето.

Има едно момиче от класа ми. Ужасно е злобна. Но аз се опитвах да се държа мило с нея - винаги и давам учебника си, да препише домашното, химикали, листи (дребни неща, но са услуга все пак). Докато тя не дойде просто един ден и не ми каза "Ти си едно нищо". Нищо не й казах, бях дооооста изненадана, въпреки че знаех, че е гадна.
Аз не живея в България. Французойките никога не казват, това което мислят. Оная ги тъпчи, обижда ги. Някои от тях реват, други правят финзиономии. Но мършата продължава да се държи така, защото никой не е посмял да й каже нещо.
Вчера тя реши да рисува някакви глупости и главната героиня бях аз. Мина през всички от класа и накрая стигна до мен. В първия момент се чудих какво да направя - да го обърна на майтап ли, да й се развикам ли. Реших, че някой трябва да я сложи на място. Вложих всичките си актьорски усилия да изглеждам разстроена и се оплаках на госпожата. Да, може би беше малко бебешко, но ефектът беше поразяващ. Даскалка побесня, а онази цялата се изчерви и потъна в земята. Голямата отворка, няма що. После ме напсува, но на мен не ми пука. Знам, че следващия път няма да се осмели да го направи. И без това учителката не я харесва.

Та...съветът ми е - просто направи нещо. Недей да бездействаш. Може да е глупаво, но ако смяташ, че така ще престане да бъде такъв (поне към теб), то..направи го ;)
Успех :)

TheRestorer
03-16-2009, 11:43
Scarface:The world is yours

Така, че номера е просто да му кажеш.Иди си сам.Не вярвам да ти налети на бой, макар, че въздухари бол.Като се примириш - нема да направиш нищо.
tItEufFf - добре си я насолила гадната сополанка.И едно дърво да и удариш в муцуната лигава :D

MrUndaztood
03-16-2009, 14:44
Ти май само на приказки го караш? Трябва...ако...ами...май... ееееееееееееееееееееее или слагаш край,или пък спираш да коментираш.Със стоене и реплики от "трябва да сложа край" няма да си помогнеш,и едва ли някой от форума ще дойде да ти помогне!

algel4eto_1995
03-16-2009, 14:49
Грешката ви е била още в началото-оставили сте го да командва и да се държи така надменно..Но ти не си тук за да ти казвам какви са ти грешките, затова няма га те отегчавам с неща, които не можеш да поправиш..Сега ти и да напраиш нещо, тоя ще намери друг да тормози ..така чеее най-добре всички да сте единни срещу този кретен.. :)

Asatov
03-16-2009, 16:15
Грешката ви е била още в началото-оставили сте го да командва и да се държи така надменно..Но ти не си тук за да ти казвам какви са ти грешките, затова няма га те отегчавам с неща, които не можеш да поправиш..Сега ти и да напраиш нещо, тоя ще намери друг да тормози ..така чеее най-добре всички да сте единни срещу този кретен.. :)
Ами той още преди да дойде в класа ни(преди беше в друг клас ''специален'' където са събрани такива като него...)си беше такъв така че няма начало...А за единното мислене сигурен съм че почти всички от класа мислят като мен но когато спомена подобно нещо всички започват да се правят на разсеяни...Забравих да споделя и нещо друго има два начина единят е да се опълча другият е просто да изчакам края на срока,когато ще кандидатствам в друго училище...Мисля че до тогава ще мога да го изтърпя!А, когато отида в другото още от началото ще трябва да им покажа че трябва да ме уважават както аз уважавам тях!

MrUndaztood-Така е,за мен боят е просташки изключение прави защитата, дори ако бях по силен физически от него(не че съм сигурен че не съм...)пак щях да се опитам да се изразя с думи...Така че да обичам приказките :) А за коментирането не си ти човекът който ще каже...(без да се обиждаш)...

john95
03-16-2009, 16:22
Vyob6te ne se vryzvai na tiq .... Otkaji im kogato te nakarat da napravi6 ne6to.Ako ti sko4at na boi - Bii gi kolkoto moje6, izbira6 si edin koito nai mrazi6 i samo na nego mu lupa6 katericata. Za drugite - ima6 cqla u4ebna godina...
Da vidi6 tiq vyzduhari ne6tastni kak vijdat zvezdi posred bel den...

Horata sa kazali : If you cant beat them join them,; Az kazvam: If you cant beat them, fuck em one by one.....

Sy6tata istoriq v moq klas, tykmo stanah 7klas i ve4e 2ma ot tiq si zaminaha, ne otidoha v drug klas, biha si 6uta nekade iz lulin..
Sled kato nabih 1viq tiq ot moq klas neznaino kak si otvoriha ustata pred klasnata i ve4e ne gi be6e 6ube...

Taka 4e 6tom vidi6 nqkoi ot tiq da ti se zaqjda, otvori mu se, ako ti sko4i na boi - s negovite kamyni po negovata glava!!! 8)

john95
03-16-2009, 16:28
[quote="Asatov"]

MrUndaztood-Така е,за мен боят е просташки \[quote]


Dobre 6tom smqta6 taka prosto go prenebregvai i spokoino moje6 da go nasira6 samo s dumi stiga da uspee6 da rysi6 lafovete v to4noto vreme po to4niq na4in....
Primerno ako ti kaje: Otidi mi kupi dyvki - mu kaji : Otidi ti i si gi zavri tiq dyvki otzad ( Ama ako toq e nekav nadut ili 6te ti sko4i na boi ili ne6to 6te smota ne6tata,kolkoto da ne se razbere 4e " nqkoi mu se e opynal".)

got2Bthe1
03-16-2009, 16:38
При нас има 2 които се мислат за баровци там ама не ми пука аз съм събрал около мене 4 4овека които са ми верни колкото и аз съм им верен.То4ка. Онзи ден например имахме рисуване и както обикновено 5имцата си пуснахме муци4ка и седнахме да си пеем и да си лафим един от тези индивиди тръгна да се приближава и да ни крещи как щял да ни пребие и да ни потроши просто...исмяхме му се в лицето а другия "Лидер" го върна на мястото му ... извън 4ас оба4е не смее да се отваря щото ше го премеляме...така 4е събери си приятели на които можеш да вярваш и да не ти пука следващия път като доиде да ти се дърви "Майната ти" ако ско4и го пребивате и решен е въпроса а ако не ско4и го заебете едва ли ше се издърви пове4е...Успех бате и споко си4ки минават през тва рано или късно... 8)

krisy
03-16-2009, 20:01
Чакай бе човек ти достойнство нямаш ли !? :shock: Как така ще му ходиш по гъза.. Не вярвам да е толкова страшен .. Трябва да му се опълчиш,да покажеш,че неможе да те разиграва.Всеси си има място в обществото и неможе "по-отворените" да са нещо повеече от "по-тихите".. Кфи са тия!? Яяя му покажи с кой си има работаа :smt077

taNcheto93
03-16-2009, 20:20
От първи клас досега - девети имам такива съученици. Един от тях се мести 2 пъти(в различни паралелки) и продължи да тормози такива като теб, които ги е страх от всичко и всеки. Ако някой от "жертвите" се опълчи следва бой, освен ако някой не ги спре. Това да се съберете по-голяма групичка едва ли е решение на проблема ти, нищо не им пречи да ви бият всичките. Давам ти и друг пример...няколко момчета от класа ми в началото на миналата година ги биеха на всяко междучасие, но сега един от тях е приятел с тези които го тормозеха. Пробвай да им се опълчиш на "лидерите", но не казвай на госпожата, повярвай ми целия клас ще ти се подиграва. Никой от този форум не може да ти помогне. Я се стегни малко и не се примирявай толкова лесно.

ThisIsMe
03-16-2009, 20:40
Излагаш се!
Не се унижавай по този начин.
Ти да не си му роб случайно?
или му дължиш живота си?
разбирам да си хлапе на 8,ама си на 15 бе човек
замисли се малко!Осъзнай се!
Закуска му купувал.Следващия път ,ако пак поиска,бий му 1 шут и му кажи да си гледа рабоатата-Съвсем сериозно говоря.[/b]

john95
03-18-2009, 11:36
Пак да повторя щом са групичка като им се опълчиш ако ти скочат на бой, избираш си един който най-мразиш и колкото можеш да му вкараш - гледай да ги изяде ... Писна ми от такива копелета - в моя клас имаше не един. :-x

Ама заминаха... За жалост бях на 11, 12 и никав бой не ми беше в главата :x

Сега как ми се искаше да им избия някой друг зъб на каквато и да е цена :booooomb: :x

TPAKTOPUCTA
03-18-2009, 12:20
кажи му да си гледа работата, ако ти посегне се обърни към класната и го пратете на педагогически съвет, ако има и други да се оплачат има голям шанс да го пратите в трета глуха ;)

Asatov
04-13-2009, 11:49
Здравейте,това е развитието на темата...когато прочетох мненията ви, на следващият ден се бях решил да се ''опълча''.Когато дойде до чина ми и каза да му взема сандвич аз казах "не" той продължи да настоява но отговорът ми беше един и същ...Това продължи около 2 минути...накрая ми писна и ударих с юмрук по чина и станах и го погледнах в очите(мисля че се сещате как точно...)гледахме се около 10 сеунди след което той напусна класанта разярено,мислех си че на другият ден ще свика групичката но не стана така...изминаха три седмци от тогава,дори не ме е закачал...След това което направих класа ми беше учуден никой не вярваше че ще го направя...

diksi
04-13-2009, 19:39
Еми, Браво... Аз ако съм няма да се задоволя с това... (И какво и да се очаква от зодията ЛЪВ) 8)

alwaysnforever
04-13-2009, 20:05
Много по-рано е трябвало да направиш това, защото тези "лидери" са нищо повече от останалите в класа и от личен опит знам, че още отначало се налага да се "опълчиш", за да знаят, че имаш мнение и достойнство и няма да вървиш зад гъза на така наречените "лидери" (които от това, което съм виждала са или комплексари, които нямат къде да избият комплексите си, или се мислят за най-великите и едва ли не "всичко, което хвърчи се яде").
ПП: И все пак браво за постъпката ти. :) :)

alex4e7y
04-13-2009, 20:31
Олее..и в нашия клас има 1 такава.Много е тъпа,но много лесно се справих с нея..Просто му/й откажи,а за да направи6 това си измили някакво оправдание(като например:боли ме корема/лошо ми е/не ми се ходи..),но го кажи с някакъв по-мек тон.А ако мислиш че не е нищо особено (имам предвид да не те бие/както прави по-голямата част от новото поколение/),тогава му/й го кажи направо в лицето:
ОСТАВИ МЕ НА МИРА!НАМЕРИ СИ НЯКОЙ ДРУГ,КОЙТО ДА ТИ ХОДИ ПО ГАЙДАТА!!!
А последния начин за който се сещам е да събереш хората ,които не го/я харесват и да говорите с него/нея да си рпомени поведението. :) Айде успех и дано да съм ти помогнала!

Asatov
04-14-2009, 10:02
Еми, Браво... Аз ако съм няма да се задоволя с това... (И какво и да се очаква от зодията ЛЪВ) 8)

Благодаря на всички за подкрепата!А ти от къде знаеш че съм лъв? :D

nadety250
04-14-2009, 16:38
Откажи му и го прати по дяволите .. Ако бях на тебе нямаше да ме интересува колко приятели има , дали е "кралска особа" просто щях да му тегля една майна .. :booooomb: :? :-)