PDA

View Full Version : ***да си пробия ли езика***



foreverr
03-15-2009, 12:22
Здравейте.Исках да си пробия езика без наще да знаят, защото не мислих, че ще ми дадат и бях решила да си събера пари и лятото да си го пробия и да отида на село докато фъфля.И все пак днес незнам какво ми стана и питах майка си дали може да си го пробия и тя каза не и почна да ми се кара, че било опасно.И сега според вас лятото да го пробивам ли или да не рискувам???

rali4ka91
03-15-2009, 12:35
Е сама реши дали искаш да си го пробиеш. Само,че след около 2 месеца ще ти е омръзнала обицата и ще искаш да я свалиш. 2 мои приятелки си сложиха обици преди около половин година. 1ната съвсем успешно скри от баща си за това, макар че фълеше - човека така и не разбра. :) Другата махна обецата,щото 2 вечери щеше да си глътне езика заради нея и я махна... Избора си е твой, но имай в предвид,че родителите почти винаги имат право :)

Jesus
03-15-2009, 12:48
Сложи си :) ако не ти хареса за 2 часа ще ти е зараснало :)

ELiTyYy
03-15-2009, 12:49
ххах ...аз си го пробих без да питам нашите..
майка ми разбра веднага след туй понеже фъфлех-и ми се разсърди щото преди време исках и тя ми кза не...
А баща ми още не знае ,че имам обица на езика...нищо,че мина година и 2-3 месеца,а си приказвам с него всеки ден...явно очила му трябват нз и аз... 8)

Swinkenhoffer
03-15-2009, 12:56
Aре бе.. кви сте такива лигни?! Мама, баба, стринка не давали. И какво от това? На мен също не ми даваха, ама се пробих, защото чувството е невероятно.
Ако ще се интересуваш от родителите ти дали да си пробиваш собственото (!!!) тяло, при това на място, което не е чак толкова показно, по-добре си избий всякакви идеи за пробиване от главата.
Не забравяй, че доста възрастни имат разни остарели схващания по такива въпроси... имат право да се притесняват, само ако отидеш при някой некадърен пиърсър, който не си разбира от работата. :)

angelcheeee_93
03-15-2009, 13:06
Една приятелка разправяше,че никога през живота си не е изпитвала подобна болка.Езикът и се подул,седмици наред не могла да яде нищо,едва говорела.

TheGossipGirl
03-15-2009, 17:16
това си е лично твое решение, но аз лично никога не бих си хо пробила. майка ти е права, наистина е много опасно, ако ти се засегне някое от вкусовите сетива, може да изхубиш вкуса си и да не знаеш какво ядеш (имам предвид няма да правиш разлика между сладко, солено, горчиво, кисело и т.н.). опасността си е опасност... това, което ти казвам го смятай за 100% достоверено и вярно, просто се случи на една моя приятелка и така... друга опаснот, която се крисе в пробиването на езика е алергията, ако имаш някоя алергия, езикът ти може да се подуе ужасно много и да се застраши живота ти. не искам да те плаша с това, то не се случва на всеки 2-ри, но все пак не можеш да си 100% сигурна, че няма да се случи на теб. пожелавам ти успех, ако ще си го пробиваш, но най- важното, преди да го направиш, го обмисли много добре :)

foreverr
03-16-2009, 12:59
:( И все пак вчера като седяхме в стаята аз, мама и тати и мама каза на таи, че съм искала дса се пробивам и татко почна да ми се кара и каза, че асамо да ме е видял с обеца, щял да не ме пусне вънка докато не съм я махнела.За това се отказах, не мисля, че е одбра идея да рискувам :?

Loshotia
03-16-2009, 13:06
Е много ясно! При положение, че и да го направиш, като се върнеш вкъщи няма как да не забележат, са си само пари на вятъра. Аз нямам обеца там, но съм чувала, че бързо зарастнат. Така че по- добре не си разваляй отношенията с ваште.

Infinity
03-16-2009, 13:31
Не,не си го пробивай доста тъпо е вече, а пък и щом като не ти дават няма смисъл сама да си викаш проблемите!

kapinka
03-16-2009, 14:23
Ох и аз искам супер много, ама хем родителите ми не са съгласни, хем от игли ме е страх :neutral: ...

pepeputkata
03-16-2009, 15:11
na kolko godini si ?

Mi6inka
03-16-2009, 18:23
незнам дали да се пробиваш или не,.. само искам да споделя моя случей... вече повече от година и половина имам обеца на езика и баща ми не знае... беше трудно 1вата седмица когато леко фъфлех ама правих така да не се засичам с него и сега всичко си е 6 :) Ама да ти кажа... вече не е и чак толкова модерно.. и наистина омръзва...

cherrypezz
03-16-2009, 20:29
Пробий си го като искаш....

ThisIsMe
03-16-2009, 20:48
сама си решаваш.АЗ лично не бих го направила.

Mihailova
03-16-2009, 21:24
Грозно ми е , при това много , да видя момиче/момче с обеца на езика. Гадория.

titinkaa
03-17-2009, 04:56
Не,не си го пробивай доста тъпо е вече, а пък и щом като не ти дават няма смисъл сама да си викаш проблемите!+1 :)

Madn3s5
03-17-2009, 09:44
Зависи на колко години си.. и все пак е по добре да го направиш със съгласието на родителите ти, верно че като разберат 2 3 дни ще викат и после ще им мине, но доверието им ще се изгуби.. Аз моя го пробих миналата година със съгласието и на майка ми и на баща ми. Ако ти харесва толкова много изчакай година две докато се навият, за да си я носиш с кеф, вместо да се криеш и да се страхуваш как ще те хванат и ще те накарат да я махнеш. :)

anity92
03-22-2009, 12:22
според мен ти сама трябва да прецениш.. тфа за фъфленето не е кой знае какъв проблем, то даже почти не фъфлиш само дето не може да изговаряш някои думички както трябва :) след време ако ти омръзне може и да си махнеш обичката дупката зараства много бързо.. но те съветвам да не го правиш тайно от ваще.. айде късмет :)

marin4itu
03-22-2009, 16:10
Поговори с ваще, може да ги обедиш..дори и месец да отнеме..после ще се пробиеш с кеф..

selens
03-26-2009, 06:57
Aре бе.. кви сте такива лигни?! Мама, баба, стринка не давали. И какво от това? На мен също не ми даваха, ама се пробих, защото чувството е невероятно.
Ако ще се интересуваш от родителите ти дали да си пробиваш собственото (!!!) тяло, при това на място, което не е чак толкова показно, по-добре си избий всякакви идеи за пробиване от главата.
Не забравяй, че доста възрастни имат разни остарели схващания по такива въпроси... имат право да се притесняват, само ако отидеш при някой некадърен пиърсър, който не си разбира от работата. :)
+1

mirkisss
03-26-2009, 07:30
Една от нашият клас си проби езика без техните да знаят .. и една седмица не я пускаха във вкъщи .. :? По-добре им кажи,че искаш когато са в адското настроение.. не се знае.. може и да те дадът. :)

ramoss
03-26-2009, 09:58
Не го прави. Адски тъпо е.