PDA

View Full Version : За ислямизацията ....



Jesus
03-15-2009, 14:46
В Гоце Делчевското село Брезница учат ЗИП ислям от 2-3 години, това е единственото училище в цяла югозападна България с подобно нещо :(

Друг въпрос който искам да повдигна е за кмета на Хасково, смятате ли че обвиненията към него са адекватни, защото според мен факта че преди години турците и помаци са управлявали хасковска област а от няколко години вече почват да губят властта си върху тази област.

pussycat_dolls15
03-15-2009, 15:16
И това ако е държава!Как може такова нещо?

InitialD
03-15-2009, 17:05
И това ако е държава!Как може такова нещо?

Welcome to Bulgaria a country of a dying nation!

Diam0nD
03-15-2009, 17:11
а бе аз се чудя как сте го позволили ... аз до колкото знам в югозападна не си поплуювате и има бой за турци и цигани ... и то често ^^ доста ме изненада тази информация :x

Jesus
03-15-2009, 18:10
Жалкото е че има ЗИП ислям а няма ЗИП християнство :(

kristo
03-15-2009, 18:20
Жалкото е че има ЗИП ислям а няма ЗИП християнство :(
Определено! Но проблема, че няма ЗИП Християнство е в повечето български родители, които нададоха вой до небесата когато се предложи да има такъв! Видите ли, не било демократично, не било хуманно да им се "налага" Християнство, можело да има ученици-атеисти, които не искали да им "промиват" мозъка с него и искали да си останат такива... Ебати изпростялата нация сме на моменти... Значи според повечето родители по-добре децата им да цъкат по цял ден CS, да гледат кеча или други подобни простотии, вместо да научат нещо наистина прекрасно, каквото е Християнския морал. И именно защото българската нация днес е много далече от Християнските ценности, които векове наред са ни крепяли и правели по-силни, сега сме толкова зле в духовно отношение, включително и в национално, защото Християнството възпитава и национален дух, въпреки, че е общочовешка религия.

Jesus
03-15-2009, 18:24
Точно там командва ДПС и от СИП ислям стана ЗИП :( А какво ще коментираш за кмета на Хасково ?

Кристо, Ленчето е фенка на Здрач :cry: :cry: :cry:

Vesk0u
03-15-2009, 19:58
Жалкото е че има ЗИП ислям а няма ЗИП християнство :(
Определено! Но проблема, че няма ЗИП Християнство е в повечето български родители, които нададоха вой до небесата когато се предложи да има такъв! Видите ли, не било демократично, не било хуманно да им се "налага" Християнство, можело да има ученици-атеисти, които не искали да им "промиват" мозъка с него и искали да си останат такива... Ебати изпростялата нация сме на моменти... Значи според повечето родители по-добре децата им да цъкат по цял ден CS, да гледат кеча или други подобни простотии, вместо да научат нещо наистина прекрасно, каквото е Християнския морал. И именно защото българската нация днес е много далече от Християнските ценности, които векове наред са ни крепяли и правели по-силни, сега сме толкова зле в духовно отношение, включително и в национално, защото Християнството възпитава и национален дух, въпреки, че е общочовешка религия.

Съгласен съм, че ни трябват патриотични и общочовешки обучения (или нещо подобно) в училище, но в никакъв случай религиозни. При по-малките деца може да се стигне до промиване на мозъка и фанатизъм.

kristo
03-15-2009, 20:36
Правиш грешка, като приравняваш морала на Християнството с този на другите религии, особено на исляма, защото има огромна разлика. Защото ако българчетата бяха поне малко възпитани в християнски ценности нямаше да са толкова прости и ограничени както в момента, нямаше да се увличат по кеча, да смятат, че проблемите в живота се решават като удариш 5 ракии, намериш отнякъде един пистолет и гръмнеш някой, който те дразни...

И никой не говори за фанатизиране, за сляпо налагане на Християнството, а просто за широко запознаване с неговите принципи на учащите се. Оттам нататък всеки ще си прави сметка дали го приема или не :wink:

Точно там командва ДПС и от СИП ислям стана ЗИП Sad А какво ще коментираш за кмета на Хасково ?

Кристо, Ленчето е фенка на Здрач Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Кмета на Хасково си е доказан мошенник още от първите си два мандата. Обаче е приближен на президента и никой не го пипа. Даже съм чувал, че имат общ бизнес с него. Отделно е минал през всички партии- първо беше от СДС, после в близки отношения с хора на ДПС, сега на последните избори беше издигнат за уж "независим" кандидат-кмет от БСП... Като цяло е политически играч и то много сериозен, но за себе си. Хасково в момента изглежда долу-горе добре, но икономически е един от градовете в България с най-ниски доходи. Така че е ясно на какво се дължи това.

А и в момента ДАНС го разследва за далавери, ама той щото се чувства "невинен" е отишъл на "екскурзийка" в Германия- убавец!

Що се отнася до Ленчето- имаш предвид, че слуша черно ли под здрач?

Jesus
03-15-2009, 21:14
Има 1 книга и 1 филм казва се Здрач как може да не си чул за него :shock: Ужасно глупава книга :(

Сега етническата обстановка в Хасково е по-добре и ДПС иска да си върне позициите, затова е битката или поне така е в моите очи :)

kristo
03-15-2009, 21:50
Има 1 книга и 1 филм казва се Здрач как може да не си чул за него :shock: Ужасно глупава книга :(

Сега етническата обстановка в Хасково е по-добре и ДПС иска да си върне позициите, затова е битката или поне така е в моите очи :)
Не съм чул/чел, какво да се прави, ще се запозная да видя закакво иде реч по-нататък :)

За Хасково си прав- ДПС си губи позициите и почва да реве на умряло, само че и кмета е гола вода и им дава възможност да трупат дивиденти чрез изкарване на далаверите му на светло, които за съжаление не са мираж...

Mihailova
03-15-2009, 23:10
По принцип не съм против изучаването на исляма , но това , че не предоставят възможност да се изучава християнството - е , вече съм против , грехота е.

blago84
03-16-2009, 07:12
Аз съм "против" каквито и да е религиозни лица да влизат в училищата. Те нямат място там. Както и да се преподава една конкретна религия, без значение дали става дума за ислям, христянство, будизъм, момрмонство, шинто или каквото ви дойде на ум.
Аз съм "за" да има предмет "религия",който да се води от светски преподаватели, по програма одобрена от МОН, в който децата да учат за религиите като цяло и характерните особености и вярвания на по-разпространените от тях (естествено на достъпно за учениците равнище).

Vesk0u
03-16-2009, 15:13
Аз съм "против" каквито и да е религиозни лица да влизат в училищата. Те нямат място там. Както и да се преподава една конкретна религия, без значение дали става дума за ислям, христянство, будизъм, момрмонство, шинто или каквото ви дойде на ум.
Аз съм "за" да има предмет "религия",който да се води от светски преподаватели, по програма одобрена от МОН, в който децата да учат за религиите като цяло и характерните особености и вярвания на по-разпространените от тях (естествено на достъпно за учениците равнище).

Напълно съм съгласен! В никакъв случай не трябва да се изповядва каквато и да било религия в българските училища!

dshiznit
03-17-2009, 16:12
Аз съм "против" каквито и да е религиозни лица да влизат в училищата. Те нямат място там. Както и да се преподава една конкретна религия, без значение дали става дума за ислям, христянство, будизъм, момрмонство, шинто или каквото ви дойде на ум.
Аз съм "за" да има предмет "религия",който да се води от светски преподаватели, по програма одобрена от МОН, в който децата да учат за религиите като цяло и характерните особености и вярвания на по-разпространените от тях (естествено на достъпно за учениците равнище).

Предмет в който се изочават повечето религий и техните особености има. А за предмет "религия" не трябва и да става дума.

Някой беше казал по-горе как моралните цености на христянството са ни съхранили през вековете. Съхранили са ни 5 века като роби. Сееш се като те одарат по едната буза подай си и другата...

Redo
03-17-2009, 17:50
Обвиненията са напълно адекватни и попити в обективност.Време беше да се потърски по каналния ред на нещата сметка на този пазвантин.Както прочетох по-нагоре и съм съгласен, че религия по никакъв начин не трябва да се преподава с изключение на специализираните училища.Религията както обединява така и разделя.

>...Redo...<

Jesus
03-17-2009, 21:49
Значи религия като СИП, добре нищо лошо, но задължителна е това вече е прекалено, в гоце делчевкият район има много села, където нетърпимостта се засилва, помаците стават все по-арогантни :(

blago84
03-18-2009, 06:08
Хммм нас ни запознаваха с религиите в десети клас ако не се лъжа... А според мен трябва да става много по-рано, преди разни фанатици да са се възползвали от неосведомеността на децата по тези въпроси.

InitialD
03-19-2009, 13:59
Аз съм "против" каквито и да е религиозни лица да влизат в училищата. Те нямат място там. Както и да се преподава една конкретна религия, без значение дали става дума за ислям, христянство, будизъм, момрмонство, шинто или каквото ви дойде на ум.
Аз съм "за" да има предмет "религия",който да се води от светски преподаватели, по програма одобрена от МОН, в който децата да учат за религиите като цяло и характерните особености и вярвания на по-разпространените от тях (естествено на достъпно за учениците равнище).

Напълно съм съгласен! В никакъв случай не трябва да се изповядва каквато и да било религия в българските училища!

Като привърженик на Католическа Националистическа организация каквато е ИРА ... нещо яко си объркал в цялата поста!!! :?