PDA

View Full Version : Тест



eg_missy_
03-15-2009, 18:16
Здравейте!
Студентка съм в чужбина и от около 2 седмици съм в БГ.Ще остана още толкова ( късмет този семетър) . Откакто съм тук страдам от някакво ужасно главоболие и отидох на посещение на Джи Пи-то ми. Тъй като личната ми лекарка е майка на най-добрата ми приятелка, винаги е имала специално отношение към мен, макар за последната година да сме се виждали два пъти- за леко мускулно възпаление и една лятна настинка, която мина за 2 дни. Както и да е, тя се уплаши от много ниското ми кръвно и ме прати на кръвни изследвания със съмнение,че може би страдам от анемия, които предстоят да ми бъдат направени утре. Работата е там, че около Коледа бяхме в Амстердам и пушихме малко трева, а и снощи си дръпнах веднъж... предполагам, че това няма да излезе в кръвната картина, но никога не съм се интересувала от тестове за наркотици, защото и не взимам такива ... мисълта ми е, че не искам жената да си мисли някакви неверни за мен неща, все пак сме близки- та , правилно ли смятам? наличието на наркотичните вещества в кръвта при такава употреба не излизат при обща кръвна картина, нали?Т.е- правят се отделни изседвания затова, нали? Извинявам се, ако въпросът ми звучи наивно, но наистина не ми се ще да се излагам пред нея...

lcl
03-15-2009, 18:30
Няма проблем - чиста си... Концетрирай се върху проблема с кръвта :)

eg_missy_
03-15-2009, 18:37
Възможните ниски нива на червени кръвни телца ли? Според мен е малко вероятно, тъй като цялото ми семейство има ниско кръвно налягане , пък и в ДЕ е нон-стоп ужасен стрес, така че не вярвам да е чак анемия, но да видим. Интересувам се само от теста за наркотични вещества- другото се лекува по един или друг начин, пък аз съм старателен пациент :)

lcl
03-15-2009, 19:06
Това с тревата е било отдавна... А вчерашното ти дръпване, има минимален ефект върху организма. Няма да се разбере, че си пушила. Междудругото това с ниското кръвно не го подценявай - възможно е да го оправиш. А пушенето не е подходящо при проблеми със сърдечно-съдовата система.

eg_missy_
03-15-2009, 19:12
Знам, затова отказах цигарите , пък тревата ми се случва веднъж годишно... даже и по-рядко...Благодаря за помощта :)

lcl
03-15-2009, 19:53
Няма проблем. Щом е 1 път годишно и ден след "пафкането" няма да се разбере от теста :)

batkodoki
03-15-2009, 21:23
Здравейте!
Студентка съм в чужбина и от около 2 седмици съм в БГ.Ще остана още толкова ( късмет този семетър) . Откакто съм тук страдам от някакво ужасно главоболие и отидох на посещение на Джи Пи-то ми. Тъй като личната ми лекарка е майка на най-добрата ми приятелка, винаги е имала специално отношение към мен, макар за последната година да сме се виждали два пъти- за леко мускулно възпаление и една лятна настинка, която мина за 2 дни. Както и да е, тя се уплаши от много ниското ми кръвно и ме прати на кръвни изследвания със съмнение,че може би страдам от анемия, които предстоят да ми бъдат направени утре. Работата е там, че около Коледа бяхме в Амстердам и пушихме малко трева, а и снощи си дръпнах веднъж... предполагам, че това няма да излезе в кръвната картина, но никога не съм се интересувала от тестове за наркотици, защото и не взимам такива ... мисълта ми е, че не искам жената да си мисли някакви неверни за мен неща, все пак сме близки- та , правилно ли смятам? наличието на наркотичните вещества в кръвта при такава употреба не излизат при обща кръвна картина, нали?Т.е- правят се отделни изседвания затова, нали? Извинявам се, ако въпросът ми звучи наивно, но наистина не ми се ще да се излагам пред нея...

докато си в БГ се опитай да изясниш генезиса на проблема с кръвното налягане. много ниското кръвно може да е симптом на сериозен здравословен проблем!

тестовете за наркотици /все още/ не са част от стандартният пакет "общи" кръвни изследвания.

друг е въпроса, че самите тестове са с различен афинитет и широта.
масовите тестове хващат злоупотреби в рамките на дни.
специализираните-профилирани и много скъпи, могат да докажат употреба преди много години.

chf0
03-18-2009, 22:32
Спокойно аз съм взимал всичко което се сетиш (без хероин), а ми правеха изследвания не само на кръвта, но и на урината.Нищо не излиза бъди спкойна те гледат съвсем различни работи. 8)

LifeIsGood
03-20-2009, 03:46
Не, няма да излезе нищо!! Изобщо не се притеснявай, освен ако не правят тест специално за наркотици нищо не излиза...
Надявам се всичко да е наред с кръвната ти картина! =;

Red_Hair
03-20-2009, 15:18
ам защо не си купиш един тест за бременност съдейки по главоболието и ниските RBC може да зарадваш вашите :)