PDA

View Full Version : България - страната, в която искам да живея.



ivanstef
03-16-2009, 06:20
Попринцип това е темата ми за есе. От вас не искам да ми напишете есе, аз просто да споделяте вашите мнения, визгледи и желания относто сегашното ни положение.

П.С. Естествено очаквам kalashnik да се включи.

Valentin123
03-16-2009, 06:27
Силна,обединена и благоденстваща България,гордост за всеки един българин и покровителка на българите по света!

Redo
03-18-2009, 15:54
Искам като вляза в магазина да не гледам кое колко струва, а да си взема това което ми трябва ! Колко е просто и същевременно трудо за осъществявавен.

>...Redo...<

Vesk0u
03-18-2009, 18:23
Сложна тема... Аз бих живял в България ако нямаше:
толкова много престъпления, турци, цигани, мафия, корупция, крадливи депутати, насилие, простотия, емиграция, високи цени и т.н. (в момента само за това се сещам)

Не ме разбирайте погрешно - в момента аз живея в България. И аз като вас милея за майка България, но мисля да емигрирам след няколко години, защото искам да живея нормално, а не вечно да воювам. Пак казвам - не ме разбирайте погрешно!!!

ivanstef
03-18-2009, 20:18
Ами и аз съм на същото мнение. Между другото си написах есето но ще го пусна след като ни ги върнат, защото имам опасения, че господина ще го открие тук и после върви доказвай, че аз съм го писал.

Diam0nD
03-18-2009, 20:29
"Не ме разбирайте погрешно - в момента аз живея в България. И аз като вас милея за майка България, но мисля да емигрирам след няколко години, защото искам да живея нормално, а не вечно да воювам. Пак казвам - не ме разбирайте погрешно!!!"
не е ли казано че е най-лесно да избягаш от проблема, а трудно е да се бориш с него :?

Vesk0u
03-19-2009, 10:52
"Не ме разбирайте погрешно - в момента аз живея в България. И аз като вас милея за майка България, но мисля да емигрирам след няколко години, защото искам да живея нормално, а не вечно да воювам. Пак казвам - не ме разбирайте погрешно!!!"
не е ли казано че е най-лесно да избягаш от проблема, а трудно е да се бориш с него :?

Да, но тук неможеш индивидуално да се пребориш с проблема. Трябва всички да се надигнат - а ако живот и здраве имам семейство и деца, не искам те да израстнат сред простотията и престъпленията сред, които аз раста.

guinessgirl
03-26-2009, 13:56
"Не ме разбирайте погрешно - в момента аз живея в България. И аз като вас милея за майка България, но мисля да емигрирам след няколко години, защото искам да живея нормално, а не вечно да воювам. Пак казвам - не ме разбирайте погрешно!!!"
не е ли казано че е най-лесно да избягаш от проблема, а трудно е да се бориш с него :?

Да, но тук неможеш индивидуално да се пребориш с проблема. Трябва всички да се надигнат - а ако живот и здраве имам семейство и деца, не искам те да израстнат сред простотията и престъпленията сред, които аз раста.

щото простотията и престъпленията ги има само в България..

и се научи да пишеш,мамка му. не винаги пред ''които,който'' има запетая.

kalashnik
03-26-2009, 17:06
Искам да живея в една здрава и силна държава, чието мение да има значение, и всимки да се допитват до нея. Искам армията да не е половината национален стадион, а една силна и мощна структура, която с дисциплината си да води напред едно здраво и силно общество, което има морал, висока културу и сведе престъпността до мининум (до нолува е невъзможно по никакъв начин, затова не си го и помислям). Искам държава която да дава на младежта качествено образование. Искам да няма бедни българи, а циганите и турците да си знаят мястото - в наказатените лагери. Искам държава в която, когато някой краде от страната си, не само да бъде изхвърлян от врастта, а и наказван на доживотен труд. Искам българите да не ги е срам да се нарекат българи, когато са в чужбина, а вместо да намаляваме, да станем още повече българите. Искам българите да сме единни. Ето това искам, някои скептици ще кажат, че звучи хубаво, но е невъзможно. Аз обаче съм на мнение, че е възможно, когато властта бъде дадена на армията, т.е. на най-качествените, доблестни и единствените с грам морал хора в България. Не искам да прозвучи, че всички които не са военни са тъпаци, но повечето от българите са деградирали напълно, има само около 1-2% свестни цивилни или с армията общо малко по-малко от 300 000 души.

Cherryy
06-29-2009, 07:17
България само от българи.
Българите са с привилегия, а не другите етноси.
Да говоря ли за държавността ? Трябва ни ново правителство, да не говоря, че трябва да направят сегашното на сапун. :)
дай идеи за правителсвто, от кои политически сили да е съставено, със без коалиции?

amk933
06-29-2009, 23:29
"България - страната, в която искам да живея." - недостижама утопия поне за сега, заради 240 крадливи говеда и още 40-50 подобни във Министерски Съвет.....тъжно, но факт. :x :x :-x