PDA

View Full Version : Справедливост ?!?



mitkom89
03-16-2009, 10:21
Интересно ми беше как мислите... има ли справедливост според вас в България ? Защо мислите така? Как според вас трябва да се раздава справедливоста у нас??? Няма да го правя анкета, просто искам да ви прочета мненията

Blab
03-16-2009, 10:42
Сигурна съм, че имаш друго предвид, но просто да отбележа какво установих току що.

Чак сега видях финалистите в "Мюзик Айдъл" и, по дяволите, колко от тях са случайни? 2(? май са повече) от предишни издания. Една, на която от малка някой й снима клипове, въпреки че гласът й не е нищо особено(Както, впрочем, на повечето <показани>, но няма значение), не са пуснали момичето, което пееше с Васил Петров обаче... и т.н., и т.н...

В театъра няма места. Няма, не защото много хора се интересуват от изкуството, а по други, материални причини. Факт.

Днес се говореше в предаването на Марта <Вачкова> колко е трудно да си дете на известен. А, да бе, да бе, добре. Милите те. "Мело ТВ Мания", например, бе сбрало само такива отрочета. Сашка, признавам, много е талантлива, но Никито, Софиянска, Наско... Тези са деца, на които всичко им е уредено, дори да не го искат, колкото и да отричат, то просто си стои, едно име, което им отваря всякакви врати. И не е само името, но да речем, че е самичко.

Та, честно със сигурност не е. Понякога ми се ще да бях богаташче, но предполагам, щеше да е за сметка на друго...

mitkom89
03-16-2009, 11:22
Мисля че 90-95% от продължилите напълно го заслужиха...

VerryBerry
03-16-2009, 13:32
"Мюзик айдъл" се прави предимно за шоуто и затова е нормално да се пускат всякакви музикални инвалиди,за да гледат хората сеир.Не следя предаването,но в редките случаи,когато съм го гледала съм оставала разочарована,че тези,които могат ги отхвърлят..А сега за справедливостта като цяло-моето мнение е,че ако нещо е справедливо за един,то ще е 100% несправедливо за друг-и винаги има сърдити.Както е сега с "айдъла" :)

SiegHeil
03-16-2009, 13:43
Искаш ли справедливост - взимаш си я сам. Никой няма да ти я даде иначе ;)

afterforever
03-16-2009, 13:48
Бе аре бе, справедливост. Днеска ми се случи да имам "проблем" със служителите в едно "заведение". Когато поисках съдействие от "охраната", тя едва ли не се застъпи за тях, след едно безумно обяснение на въпросните "служители". Справедливост и България не се споменават в едно изречение. Виж kУрупцията е друг случай...

Seducti0n
03-16-2009, 14:29
Справедливостта никой не ти я дава даром,
тя се постига.
Вместо да седите и да хленчите, че някой не е постъпил добре с вас или е нарушил правата ви-просто действайте и настоявайте този някой да си понесе последствията.
Повечето хора ги е страх да се застъпят за това, което им се полага и са мишки, когато стане напечено, ама иначе отварят огромните усти и бълват желания.
Да искаш, значи да можеш. :wink:
За да получиш тлябва и да дадеш.

SoFarSoG00d
03-16-2009, 16:08
Не.

Blab
03-16-2009, 18:56
Мисля че 90-95% от продължилите напълно го заслужиха...
Лично мнение.;

Jesus
03-16-2009, 18:59
в кретен идол-а се търси шоу, онова момче дето свиреше на пианото беше класа над всички и беше ясно че той щеше да победи, но понеже беше твърде ясно решиха да го разкарат :(

ПП: Урааааа имам кабелна и вече няма да гледам такива тъпотии :)

Decu
03-16-2009, 19:06
'no peace without justice
I'll battle, I'll fight for who and why do I die?'

afterforever
03-16-2009, 19:12
Справедливостта никой не ти я дава даром,
тя се постига.
Вместо да седите и да хленчите, че някой не е постъпил добре с вас или е нарушил правата ви-просто действайте и настоявайте този някой да си понесе последствията.
Повечето хора ги е страх да се застъпят за това, което им се полага и са мишки, когато стане напечено, ама иначе отварят огромните усти и бълват желания.
Да искаш, значи да можеш. :wink:
За да получиш тлябва и да дадеш.


Е когато вземането се обвързва и с даване... малко не зависи всичко само от нас.

LiveFlower
03-16-2009, 19:38
"Мюзик айдъл" се прави предимно за шоуто и затова е нормално да се пускат всякакви музикални инвалиди,за да гледат хората сеир.Не следя предаването,но в редките случаи,когато съм го гледала съм оставала разочарована,че тези,които могат ги отхвърлят..А сега за справедливостта като цяло-моето мнение е,че ако нещо е справедливо за един,то ще е 100% несправедливо за друг-и винаги има сърдити.Както е сега с "айдъла" :)Не бе,не е нормално!

По тоя "айдъл" съдя в колко лошо състояние е изпаднал българския народ.Че те журито са олицетворение на целия народ,дай им сейр и стой та гледай.Пуснаха ония мангали,а изгониха мн добри,например момчето с пианото,щото сещаш ли се трябва пари да се подават и правят,нищо че някои страдат.
Таа исках да кажа,че народа е много болен душевно,ама много и мюзик айдъла го показва най-добре...

А по темата:Не справедливост няма,но няма и да има,ако само хленчиш без да действаш ;) Ще ви дам един пример със съдебната власт:За една незначителна грешчица в акта те връщат,за 1 лев пак те връщат..и така до безкрайност.И така можем да изреждаме до сутринта ...
За въпроса как да се раздава справедливост,освен с тоягата,друго не виждам!

Jesus
03-16-2009, 19:40
Е щом почнахме и на англ. ето ви малко :

We are both men, drawn to act in the name of revenge and we call it 'Justice.' But when we call our vengeance 'Justice,' it only breeds more revenge...forging the first link in the chains of hatred