PDA

View Full Version : Има ли голям шанс??Мн се притеснявам..



kat4enceto
03-16-2009, 16:57
Значи с приятеля ми правим редовно секс с презерватив и той все пак не свършва в мен но сме го превили 1-2 пъти без и то само в началото на половия акт. Пия противозачатъчни от 1 месец на 10ти този месец започнах 2рата опаковка. През първия се появи дълго леко кървене отидох на гинеколког и той каза че е адаптивно и че не е проблемно и ненормално. От 3ти до 10ти ми беше почижката от 7 дни за хапчетата през които дни правихме без. И сега все още го няма цикъла, та въпросът ми е възможно ли е да съм браменна от случайно някакжа предекулационна течност или ми закъснява защото имаше дълго кървене първия месец? Кажете защото започвам да се вкарвам в някъкъв филм моля ви... :smt120 :smt089 ](*,) :-s :-#

Abigoria
03-16-2009, 18:06
Да бе мирно седяло...

kat4enceto
03-16-2009, 19:21
Никой друг ли не знае ??

TheBeliever
03-16-2009, 19:47
Никой друг ли не знае ??

Според мен не си бременна. Целта на хапчетата е да не позволят на организма да отдели яйцеклетка годна за оплождане. След като си минала цяла опаковка не би трябвало да има опасност от бременност. Възможно е закъснението да в следствие адаптацията на организма, но все пак посети гинеколога си. Даже противозачатъчните не са на 100% сигурен начин за контрацепция.

kat4enceto
03-16-2009, 19:55
Благодаря ти много надявам се на още мнения :)

LifeIsGood
03-20-2009, 03:34
И аз мисля че не си бременна. По принцип от хапчетата се получава нередовна менструация...Споко. Щом си пила хапчета няма страшно, ако не ти дойде до след 2-3 седмици може да направиш тест за бременност но на този етап всичко е нормално така че нямаш причина да се притесняваш....

kat4enceto
03-20-2009, 17:22
Nparvih si test4e i be6e otricatelno puk da vidim kakvo 6te stane :S

batkodoki
03-20-2009, 19:58
Значи с приятеля ми правим редовно секс с презерватив и той все пак не свършва в мен но сме го превили 1-2 пъти без и то само в началото на половия акт. Пия противозачатъчни от 1 месец на 10ти този месец започнах 2рата опаковка. През първия се появи дълго леко кървене отидох на гинеколког и той каза че е адаптивно и че не е проблемно и ненормално. От 3ти до 10ти ми беше почижката от 7 дни за хапчетата през които дни правихме без. И сега все още го няма цикъла, та въпросът ми е възможно ли е да съм браменна от случайно някакжа предекулационна течност или ми закъснява защото имаше дълго кървене първия месец? Кажете защото започвам да се вкарвам в някъкъв филм моля ви... :smt120 :smt089 ](*,) :-s :-#

отговора на твоя въпрос:

"...та въпросът ми е възможно ли е да съм браменна.." - е ДА, възможно е да си бременна.

и фактът, че този месец не се е реализирала тази възможност - по никакъв начин не ти гарантира същият късмет през всички останали месеци в които ще разчиташ само на хормоналните контрацептиви.

запомни: НЯМА метод гарантиращ 100% сигурност!
а в периода на окончателно съзряване статистическите отклонения стават толкова големи, че често обезсмислят системната дългосрочна употреба на казаните средства само с цел контрацепция.

LifeIsGood
03-21-2009, 03:37
и фактът, че този месец не се е реализирала тази възможност - по никакъв начин не ти гарантира същият късмет през всички останали месеци в които ще разчиташ само на хормоналните контрацептиви.



Искаш да кажеш че хормоналните контрацептиви не са ефикасни ли???
Защото не си прав/а. По-ефикасни са от презервативите - 99.9% им е ефективността. Така че сама може да си направи сметка какъв е шанса да е бременна-прекалено минимален за да предизвиква притесненя.