PDA

View Full Version : Какво жертвате в името на външният вид?



sladkatababy1234
03-17-2009, 10:55
Та кажете какво правите за цялостната си поддръжка, от какво се лишавате примерно, за да поддържате перфектната фигура, спортувате ли, какви компромиси правите със себе си и тн? 8) И моля без отговори от рода на "Аз ям по 10 шоколада и 5 сандвича на ден, не правя минимално движение и съм 45 кг - природно перфектна съм" или "ползвам козметика от по 3 лв ама съм природно перфектна и така..."
Давайте искрени отговори. :)

jenichka
03-17-2009, 11:05
хах ами аз не се лишавам от ядене!В определени периоди качвам по някое друго килце което не е фатално и после от самосебеси го смъквам!само че за да изглеждам добре жертвам доста време например вместо да си поспя с 1 и половина повечко аз ставам да се понаглася и така... :)

hottie
03-17-2009, 11:06
Ям здравословно и спортувам много, но това не е лишение за мен, а начин на живот. Така ми харесва и така се чувствам добре :)

ThisIsMe
03-17-2009, 11:07
Ако става дума за храна,изобщо не се лишавам.Естествено полагам грижа за себе си и външния си вид постоянно и правя така,че да се чувсвтам добре и да изглеждам добре при всеки случай,но не мисля че жертвам нещо фатално в името на красотата.

stealthyGirl
03-17-2009, 11:26
Най-много да се огранича от храна някой път... Спорта ми е по физкултура в училище. :) Сега имаме плуване и съм се стегнала доста Преди ходех във фитнес залата и поне 30мин. не спирах (не, че е много, ама според мен си стига :) ) .
Ако говорим за козметика от какво друго да се лиша, а и не точно аз... от пари за други неща (като дрехи xD), но няма да лъжа, че имам скъпи и маркови козметики, тъй че и от твърде много пари не се лишавам. :)

SiSsKkAa
03-17-2009, 11:33
От храна точно в момента доста се лишавам ама както казваш ти красотата иска жертви.Колкото до козметиката смея да твърдя,че нямам много скъпа козметика,но пък ми върши работа и се правя "красива" хах :)Не всичко скъпо е хубаво и полезно.Наскоро бях чела статия,че точно по-скъпичките козметики вредят много на бъбреци черни дробове и така нататък.Ако не ми вярвате мисля,че статията беше в Космополитън

nefchi_bs
03-17-2009, 11:37
От хране не се лишавам,то си и личи де 8-) Гледам да изглеждам добре всеки ден,зависи най-често се лишавам или от сън или от написана домашна :D

DisciplineAndOrder
03-17-2009, 11:59
От храна точно в момента доста се лишавам ама както казваш ти красотата иска жертви.Колкото до козметиката смея да твърдя,че нямам много скъпа козметика,но пък ми върши работа и се правя "красива" хах :)Не всичко скъпо е хубаво и полезно.Наскоро бях чела статия,че точно по-скъпичките козметики вредят много на бъбреци черни дробове и така нататък.Ако не ми вярвате мисля,че статията беше в Космополитън

глупости

не се лишавам от храна,не се лишавам от сън (да стана с един час по-рано,за да се гримирам,ноу уей :shock: )

само джобчетата ми се изпразват бързо-бързо,защото ежемесечно давам много пари за козметика-евтина или не,повече от 50 лева месечно отиват за сенчици,червилца,лосиони,с рейове,душ гелове и т.н.

zai4ety13
03-17-2009, 13:06
Ами аз си ям манджите вкъщи и само тва....Не ям вафли,сладки,шоколади.какт казах ям само от манджичките на мама и някой път може кашкавалени солети или натурален шоколад милка.Не спортувам много, но пък вървя много(знам че от това също се горят калории) И почти всеки час по физическо скачам на въже=)
За лицето: Всяка сутрин и вечер си чистя лицето със тоника на нивеа от тийн серията и това е.като имам пъпчици се мажа със крем здраве или нещо друго. Май е само това.не използвам сенки,спирала или пък молив за очи и др.Се пак съм само на 13, според мене ще изглежда грозно момиче на такава възраст намацано с тон грим(макар че има момичета от класа ми които се "контят' още от сега).

Stela90
03-17-2009, 13:45
Ами аз си ям манджите вкъщи и само тва....Не ям вафли,сладки,шоколади.какт казах ям само от манджичките на мама и някой път може кашкавалени солети или натурален шоколад милка.Не спортувам много, но пък вървя много(знам че от това също се горят калории) И почти всеки час по физическо скачам на въже=)
За лицето: Всяка сутрин и вечер си чистя лицето със тоника на нивеа от тийн серията и това е.като имам пъпчици се мажа със крем здраве или нещо друго. Май е само това.не използвам сенки,спирала или пък молив за очи и др.Се пак съм само на 13, според мене ще изглежда грозно момиче на такава възраст намацано с тон грим(макар че има момичета от класа ми които се "контят' още от сега). ti ne be6e li pro-ana be :razz: kvi manji,az mislih,4e vuob6te ne qde6

pinki
03-17-2009, 14:00
Ами от мн строги диети и гладуване без малко да си докарам язва :) Ограничавам се ама напоследък доста НЕ се ограничавам и си проличава :-D По едно вс мн си бях окипазила лицето и косата от агресивната козметика, която използвах и оправих проблемите по следния начин:
Косата си я потдържам като през къпане си слагам някаква маска или горещо масло (маската ми е от Avon, хидратираща от серията Planet SPA, а маслата от oriflame), за лицето хм.. като се замисля, а да вс сутрин го мия с един почистващ гел за лице от avon и вс седмица поне по 1 си правя маска (имам 3 маски от AVON пак от серията Planet SPA - мн са хубави :) ), а като излезят пъпчици крема Здраве оправя проблема :P
Перфектна няма да кажа, че съм никога ! :) В резултат на строгите диети бяха започнали да ми се чупят и ноктите ... за там заздравителя на Oriflame . И както забелязвате всичките лоши неща, които са ми се случвали са в резултат на строги диети от рода на "10 дена само вода и лимонов сок" и изводите сами си ги правете :)

P.S. всъщност нз дали съм писала точно по темата 8-)

Pedigree
03-17-2009, 14:23
Шоколади мога да ти ям по 15 на ден. Чипсове, глупости, само с такива неща се храня. Супер нездравословно, да. Всъщност... каквото ми се яде, ям го, ако си искам и в огромни количества. Не се ограничавам.
Баскет тренирам, движа се много. А и си е до ген. Не съм слаба, не съм и дебела.
За козметика давам доста кинти, да. И то най-вече заради косата. 8-)

galu6a
03-17-2009, 15:38
начи за тялото се ограничавам от сладки неща тестени изделия ,газирани напитки и хляб не ям въобще.Спорт не съм голяма привърженичка ,но започвам да спортеувам вече.За косата си се къпя с шампуан на Дав и с маска на Дав мн хубава ми става косата.Топирвам се и ставам мисля дабре.Лицето с тоник и когато имам пъпчици ги мажа с една лекарство.Гримирвам се само за официални поводи или ,когато не ме мързи ,като използвам ФДТ лятото пудра червило по бледо спирала ,молив очна линия и понякога сенки :) и така...

KadifWerewolf
03-17-2009, 19:39
ot nishto ne se lishavam, qm kvoto iskam, pravq kvoto iskam.. no sym debel i kosmat :o

sodomicdream
03-17-2009, 19:46
жертвам килограмите си в имто на красотата =)

Jesus
03-17-2009, 19:49
Не ми пука как изглеждам и без това съм природно грозен. Не виждам смисъл в това да се храня здравословно за какво евентуално 1-2 месеца повече живот, и да не мога да се насладя на хубавата храна, да спортувам и по-бързо да ми се износят ставите, вместо това лежа си в леглото и си джиткам на лаптопа, и всичко това ми струва 0 усилия.

Mihailova
03-17-2009, 20:37
Жертвам сън , а понякога и нерви.

sladkatababy1234
03-17-2009, 20:53
Не ми пука как изглеждам и без това съм природно грозен. Не виждам смисъл в това да се храня здравословно за какво евентуално 1-2 месеца повече живот, и да не мога да се насладя на хубавата храна, да спортувам и по-бързо да ми се износят ставите, вместо това лежа си в леглото и си джиткам на лаптопа, и всичко това ми струва 0 усилия.
Jesus, ако тва не е бъзик мога само да ти съчувствам за такива разсъждения. Не ти ли се живее пълноценен живот?
Иначе евалата на всички мацки, които спортуват, хранят се правилно и тн.. тоя баланс мн трудно се постига. :-D

kasidy
03-17-2009, 22:48
В името на красотата не може да се каже, че жертвам нещо. Що годе се храня здравословно, но това си ми е нещо като удоволствие на мен. Спортта не го приемам като "отслабваща" дейност - просто забавление. Козметика ползвам за "натурален вид". Шампоан, маска, лосион за тяло, крем за лице + тоник иии балсам за устни - това е. Ако съм в настроение - и молив за очи.

Slave4You
03-18-2009, 18:35
Аз не се глася особено.. нито се ограничавам с храната.. нито спортувам (вече).. и както се досещате нямам кой знае колко прекрасен външен вид :D :D Това, което жертвам може би, е единствено време - преди да изляза да реша как да се облека добре, слагам си молив за очи, косата ми да е долу горе в приличен вид.. И то пак не става въпрос за кой знае колко време :D

StanislavV
03-18-2009, 19:54
Най-големите жертви които правя за външният си вид сега са,че по диетата която спазвам сега(за качване на мускулна маса) ям цяла зима от 5 до 8 пъти на ден.По често 8 (rofl).За това примерно на даскало ходя с раница пълна с храна,а това е много неудобно,но поне се храна със здравословна храна.Почти всеки ден трнирам по няколко часа,а сега април като почна да бягам не ми се мисли.Също така бях наскоро пред делемата дали да отида на 5-6 купона и дискотеки или да си напазаря дрехи...За мен това беше най-голямата жертва за външният вид,всеки път ми става гадно кат си видя новите дрехи :D

SoFarSoG00d
03-18-2009, 20:15
Не жертвам нищо,ям си нормално,не си губя времето пред огледалото и пак ме харесват....

Jaffs
03-18-2009, 20:42
Не се лишавам от нещо кой знае какво. Ям колкото и каквото ми се яде. Не спортувам много, защото първо нямам време, второ нямам воля (което си признавам).
Единственото, за което ме е яд е, че пръскам твърде много пари по себе си. Дрехи, обувки, козметика, процедури, храна дори... Но след като изкарвам достатъчно, за да се грижа за себе си и да спестявам, значи съм една материално щастлива жена :-D

Pliok0019
03-18-2009, 21:18
Пари и време.

Бих предпочела да чета повече, например.

AutumnTears
03-19-2009, 04:57
Понеже съм перфектционист, делничните ми дни минават по график.Бягам около 3-4км на ден, не ям месо, но колата не мога да я спра.Давам и много пари за козметика, главно за да си поддържам естествения цвят на косата.
:D

Axel_f
03-21-2009, 07:08
Чак пък жертви...Не ям сладко,само от време на време черен шоколад или баклава, но това е защото не обичам. Не пия газирано, пак защото не обичам, пък и е вредно за здравето. По същата причина се старая да отбягвам джънк фууд-а. Спортувам рядко, така че не може да се каже, че жертвам пари или време :o Харча околко 60лв на месец за козметици и сигурно около 10тина за козметика, мисля, че не е кой знае какво. Не е като да отделям 2 часа всеки ден за фитнес или 1 час за грим пред огледалото.Или да давам безумни пари за ноктопластики :? :D

Infinity
03-21-2009, 07:52
Не жертвам нищо,ям си нормално,не си губя времето пред огледалото и пак ме харесват....

Nadelina
03-21-2009, 08:10
Zashto si mislish, che naistina nqma momicheta, koito qdat po 10 shokolada na den i po 10 sandvicha i nqmat perfektno tqlo? E, az ne sym ot tqh, ama imam syuchenichka, koqto e tipichen primer. Vseki e razlichen, ne e shega. Az lichno za sebe si moga da kaja, che otkakto jiveq sama i se otdelih ot nashite otslabnah strashno mnogo, a dori az ne moga da razbera zashto. Ne pravq nishto po-razlichno ot predi.

Swinkenhoffer
03-21-2009, 09:54
Нищо не жертвам, затова съм дебела и грозна. :/

EarthShaker
03-21-2009, 10:04
ot nishto ne se lishavam, qm kvoto iskam, pravq kvoto iskam.. no sym debel i kosmat :o

8-)

иначе аз... отвреме навреме в нас карам велото, цъкам се от една седмица с вибриращ колан, ама то по-скоро си е масаж :lol: на фитнес като се сетя ходя, също и лостове, но супер несистемно.. заради даскалото.

гледам да не ям храни в пакетчета и с мн захар и така..

Evanescencefan
03-21-2009, 10:21
В името на красотата...хм исках да стигна завидните за моя ръст 45-6 кг,за това периодично гладувах и не се хранех редовно.Резултата-вчера ми откриха язва.

MaLty
03-21-2009, 11:05
Ми от храна не се лишавам..най - много да стана по рано..тфа е :)

TheNewReligion
03-21-2009, 11:46
Не се лишавам от храна. Тази година нямам никакво време за сериозен спорт, но всеки ден си скачам на въже у дома, тичам на едно място и така. Относно козметиката....нито е скъпа, нито е евтина. :)

BigFakeSmile
03-21-2009, 13:32
лишавам се от шоколадови глупости, ама вече свикнах без тях и ми е добре :D
и месо не ям, но това не е лишение..прото го мразя
упражнения мн мн не правя..
иначе си хабя косата всеки ден с изправяне и топиране...ама адскиии мнооого държа да изглеждам идеално :) тва ми е мания..

anonymous497065
03-21-2009, 16:40
Жертваме? :-o

VilleBaby
03-21-2009, 16:44
По малко време и нерви.

Sensuality
03-21-2009, 16:56
Отдавна съм забравила за сладкото и хляба. :Д
Е случва се от време на време да хапна малко шоколадец(натурален) ,който обожавам;д
Ммм правя упражнения в къщи,почти всеки ден.
Гледам през седмицата да си лягам по рано,за да се наспя.
Ходя на козметик на 2 седмици,но само за веждите.Използвам измиващи гелове,кремчета и такива неща.
А най-много държа на косата ,но я горя честичко.. и полагам бая грижи,за да не е суха и изтощена от пресите и т.н.

Blo0dSuGaR
03-21-2009, 19:27
Ако става дума за храна,изобщо не се лишавам.Естествено полагам грижа за себе си и външния си вид постоянно и правя така,че да се чувсвтам добре и да изглеждам добре при всеки случай,но не мисля че жертвам нещо фатално в името на красотата.
И при мен е така :)
Смятам го за абсурдно това да се ограничаваш.Все някога ще трябва да ядеш нали?Аз дори се мъча да кача малко отгоре.Важно е да се чувстваш добре.Дори да си красива естествено,ако нямаш нужното самочувствие си просто една от тълпата.Не ,че окуражавам тъпите кифли,които се надуват с повод и без повод,ей така ,защото се имат за Яки.
Спорта е най-доброто решение ;)

eple
03-21-2009, 19:34
относно храна никога не съм се ограничавала.
за косата ми доста пари дадох напоследък-за лекарства и кво ли не.
иначе тва е общо взето...друго не жертвам

KoRnFlAkE
03-22-2009, 04:38
не ставам по- рано, направо си представям да не се наспя за да си опраа косата, примерно.
откъм храна не се ограничавам и не съм дебела. спорт му е майката. давам пари за гримчета, кремчета и тн, тва е.

Jamalska
03-22-2009, 09:37
Ми..снощи си легнах в 5 и днес станах в 9 за фитнес хах.И тфа е май

Lolitta
03-22-2009, 10:06
Време и средства за козметични продукти :D
Иначе ако реша че съм понапълняла гледам да се ограничавам с храната. Също така тренирам от време на време.. :D

kuklichka_bg
03-22-2009, 10:10
пари и сън сутрин ставам в 5:30 за да се укъпяя :?

Converse333
03-22-2009, 10:49
Ми аз ставам в 7 без 10.Изправям си косата за 5 минутки,измивам си лицето,лосион,фон дьо тен,пудра и готово.15-20 минути и съм ready for school :D А като излизам може да добавим още 3-4 минутки докато си сложа спирала туй онуй :D

magneziq
03-22-2009, 13:41
Не се лишавам от храна. За закуска ям вафла/грейпфрут/сандвич/брускети и тем подобни неща. Единственото нещо, което държа да има в закуската ми е сок от грейпфрут и помякога го комбинирам със зърнена закуска с обезмаслено мляко. На обяя или ям банан или готвено( в повечето случей грах/боб и задължително месо), а на вечеря филия със сирене + цитрусов плод.
Отностно тренировките: минимум между 30 минути и 5 часа на ден ходене пеша. Каране на велоергометър в къщи по 30-40 минути. Сутрин упражнения за разсънване за 30 минути. За сега съм 44 килограма на 16 години и съм много доволна.
Понякога се лишавам от храна, за да си купувам дрехи и козметика. На месец ми отиват към 100 лева за козметика и 200/300 за дрехи. Естествено и наще ме спонсорират + това и аз работя , иначето само от закуски не става. Принципно не гледам толкова цените на продуктите колкото марката. Доволна съм от много малко продукти и си ги ползвам само тях, а именно: Крем "Здраве", новия тоник на Нивея, Nivea control shine, Nivea Byebye spot, шампоан на Johnsons baby,Johnsons baby oil,балсам за устни Nivea lip care натурален,рол-он Nivea double effect с екстракс от авокадо, парфюм Celebre на Avon... имам и още много неща, но това е козметиката, която на мен най-много ми харесва и бих я препоръчала на всеки. Струва си човек да се лиши от нещо, за да си ги купи тези неща.

zai4ety13
04-07-2009, 12:04
Ами аз си ям манджите вкъщи и само тва....Не ям вафли,сладки,шоколади.какт казах ям само от манджичките на мама и някой път може кашкавалени солети или натурален шоколад милка.Не спортувам много, но пък вървя много(знам че от това също се горят калории) И почти всеки час по физическо скачам на въже=)
За лицето: Всяка сутрин и вечер си чистя лицето със тоника на нивеа от тийн серията и това е.като имам пъпчици се мажа със крем здраве или нещо друго. Май е само това.не използвам сенки,спирала или пък молив за очи и др.Се пак съм само на 13, според мене ще изглежда грозно момиче на такава възраст намацано с тон грим(макар че има момичета от класа ми които се "контят' още от сега). ti ne be6e li pro-ana be :razz: kvi manji,az mislih,4e vuob6te ne qde6тва кво пречи? Не може вобще да не ядеш, иначе ще припаднеш! И да ям! Манджите не са много калорични, а и в тях(поне в повечето) има зеленчуци, които са полезни и в които има витамини :) А иначе вафли,газирано,хляб и всякакви тестени неща не ям. Както казах ям само манджичките на мама от рода на орис със зеленчуци,лапат,гувеч...

GbSy
04-07-2009, 12:24
Хм, не се лишавам от нищо.
Спрях газираното, шоколада и чипса, но така ми е добре.
Иначе си хапвам бисквити, примерно...
От храна не се ограничавам, ама аз не ям много.
Иначе - давам пари за козметика, няма как...

Blo0dSuGaR
04-07-2009, 12:44
Хм, не се лишавам от нищо.
Спрях газираното, шоколада и чипса, но така ми е добре.
Иначе си хапвам бисквити, примерно...
От храна не се ограничавам, ама аз не ям много.
Иначе - давам пари за козметика, няма как...
Дояде ми се чипс.. 8-)

teenems
04-07-2009, 16:25
нищо не жертвам и от нищо не се лишавам

Kras4eto_lp
04-07-2009, 21:19
От храна не се лишавам...не е по силите ми :D Единственото което съм спряла са газираните напитки :) Иначе ходя на фитнес, гледам да ходя пеша повечко. Що се отнася до козметика...имам в излишък, по едно време се бях вманиачила харчех по 100-150лв на месец за някви неща дето ги имам :D За косата полагам най-много грижи, защото ми е много къдрава ии отнема много време :) Общо взето е това...ако се сетя нещо друго ще го напиша :)

FancyGirl
04-07-2009, 22:42
Спрях хляба... от много време и не се сещам дори да го ям, сладко - мога да изям 2 бонбона днес и да ми стигнат... Абе всичко ще жертвам бееее :o

sweet_bubka
04-08-2009, 10:54
Никога през живота си не съм била на диета(дано и да не ми се налага,но нищо не се знае) ям през 3 часа даже напоследък се мъча да кача 5-6 кг,които загубих от много притеснения.Давам парички за гримове,кремчета,парфюми и други,но за маски много рядко повече наблягам на домашни маски мисля че са по ефектни
P.S. И един съвет момичета ограничавай те се,но недейте да гладувате,защото може да си навлечете някоя болест,спортувай те и всичко ще е ок.Казвам го понеже видях това в нета http://vbox7.com/play:c8dfff50 на никого не го пожелавам :(

Wrathchild
04-08-2009, 13:21
Пари жертвам. Спортувам от време на време само и единствено в името на добрата ми физическа форма - не утре да се наложи да направя нещо тежко физически, а да се окаже, че не мога и половината. Но за кремове, лосиони и т.н... жертва са само и единствено парите ми.

billytalent
04-08-2009, 13:25
Средства

tonie__
04-08-2009, 13:32
лишавам се от храна :-D :-D решила съм си,че ще стигна до заветните 50 килограма :D (сега съм 55,да не си помислите,че съм някоя дунда) *168см*
от средства определено..то неможе да се мине без някоя кремче/гланц/спирала 8)
ии най-вече вероятно си съсипвам здравето с моите 2 пакета солети на ден..амаа красотата иска жертви. 8-)

Shia
04-08-2009, 14:12
Пари,но не здраве

Bianca
04-08-2009, 14:15
Нищо, затова и приличам на премазана от багер. 8-)

BrokenInnocence
04-08-2009, 14:38
Пари. Не мога да си сложа на лицето нещо, което не е купено от аптека, а от кварталния магазин примерно. Имам си и определено ниво на продукти за косата, под което не купувам нищо... Кожата и косата са ми едни от най- ценните неща и за тях полагам най- мн грижи. Иначе що се отнася до храна... не ям месо, не ям пържено, не ям разни мазни боклуци... не заради диети, а отново заради кожата... Мразя спорт, килограмите ми са си ок.

kuklichka_bg
04-08-2009, 17:44
пари, сън, нерви понякога

clever
04-08-2009, 18:05
Спорт ,здравословно и разнообразно хранене-това е.Не ми се налага да жертвам нещо. 8)

Jumbie483
04-08-2009, 18:05
Никога не съм се лишавала от храна :?
Чипса и шоколада само отказах.. но безалкохолно си пия и не ми пречи честно казано :-o
Но жертвам много свободно време за усилени тренировки.. Само това ми е достатъчно, това с диетите и тем подобни за мен са глупости :booooomb: След това много бързо се връщат килограмите, че даже понякога и двойно.. шитня :D

EroSennin
04-08-2009, 18:19
аз съм дебел и грозен но съм се примирил и не се старая да съм нещо което не мога да съм :)

MarRyJanEe
04-08-2009, 18:33
li6avam se ot hrana ... ot sun .. ii qko sport :)