PDA

View Full Version : 13-годишна роди момиченце



Redo
03-17-2009, 13:36
http://www.dnes.bg/images/photos/0067/0000067626-article.jpg
13-годишно момиче е станало майка на 13 март в габровската болница. Бебето е момиченце и тежи 2,8 килограма.

Баща на детето е 17-годишен младеж, съобщава Дарик радио.

Единственият официален документ, представен от младата майка, е акт за раждане, според който тя е от Троян.

Засега липсват данни за местонахождението на родителите на 13-годишната. Тя твърди, че живее при роднини в Габрово.

Малолетната майка и нейното новородено момиченце ще бъдат изписани от областната болница в понеделник.

В началото те ще бъдат разделени. Майката ще бъде настанена в Дома за деца, лишени от родителски грижи, а детето - в Дома за медико-социални грижи за деца до 3 години в Габрово.

Социалните работници продължават работа по случая.

В момента се издирват родителите на момичето, за да се прецени дали е възможно те да поемат грижата за двете деца.

Според запознати 17-годишният баща и 13-годишната майка били твърдо решени да отглеждат дъщеря си.

Срамота .....

Biskfitka
03-17-2009, 13:40
Вече не се учудвам! Много пъти съм казвала...познавам 16-годишна (9 клас) и скоро роди второто си дете...а първото миналата година по време на стачката на даскалите.....
Като се ебЪт (без извинение) без да мислят да се оправят! :)

NawleK
03-17-2009, 14:58
е такива трябва да се избиват

therocky
03-17-2009, 17:40
О БОЖЕ!
Все едно аз да родя сега?! Аз съм на 13! Аз дори и да правя секс не си помислям... LOL
Някои май не си използват мозъка по предназначение :? :shock:

selens
03-17-2009, 17:45
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)

Redo
03-17-2009, 17:49
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)
Няма да бъде и единствена.Мога да сложа пари зад думите си че тенденцията и границата на годините за родители ще пада.

Carlos
03-17-2009, 17:56
стига сте се занимавали с тея цигани и вие. голямо внимание им обръщате с всички тея новини. ИЗОЛАЦИЯ!!!

Redo
03-17-2009, 17:58
Прогресивно нарастват, правилно ли е според теб да се изолира такъв проблем който не клони към отминаване ?!

therocky
03-17-2009, 18:07
Тя е родила на 13... Забременяла на 12... Хах :X
Психични отклонения ли има този, който е спал с нея? А пък и тя? :-x :-x :-x

Carlos
03-17-2009, 18:49
Прогресивно нарастват, правилно ли е според теб да се изолира такъв проблем който не клони към отминаване ?!
човече, навсякъде е пуснато като новина, като сензация, а не като проблем! това ме дразни! медиите си търсят сензацията, а че проблемът е налице и жизнено важен за родината ни - да така е! ама..

LadyDy
03-17-2009, 19:19
Роми ли са..?

Redo
03-17-2009, 19:24
Прогресивно нарастват, правилно ли е според теб да се изолира такъв проблем който не клони към отминаване ?!
човече, навсякъде е пуснато като новина, като сензация, а не като проблем! това ме дразни! медиите си търсят сензацията, а че проблемът е налице и жизнено важен за родината ни - да така е! ама..

Нещо се бъркаш.Даден проблем за да стане достояние и да се разбере от повече хора трябва да бъде пуснат като новина или сензация.Както в случея темата на новината.Как Бай Стоян от с.Плитковица да разбере за увеличаването на пасмината ако не от медиите.


Роми ли са..?

Да.

therocky
03-17-2009, 19:42
Няма значение дали са роми или не! Важно е... Глупаво е... И не засяга само родината ни!

Bee
03-17-2009, 20:05
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)
Няма да бъде и единствена.Мога да сложа пари зад думите си че тенденцията и границата на годините за родители ще пада.
Залагам, че скоро на по 11 години вече внучета ще имат.. 8-)

Carlos
03-17-2009, 20:19
Прогресивно нарастват, правилно ли е според теб да се изолира такъв проблем който не клони към отминаване ?!
човече, навсякъде е пуснато като новина, като сензация, а не като проблем! това ме дразни! медиите си търсят сензацията, а че проблемът е налице и жизнено важен за родината ни - да така е! ама..

Нещо се бъркаш.Даден проблем за да стане достояние и да се разбере от повече хора трябва да бъде пуснат като новина или сензация.Както в случея темата на новината.Как Бай Стоян от с.Плитковица да разбере за увеличаването на пасмината ако не от медиите.


Роми ли са..?

Да.
отново съм съгласен. и нека пак добавя. така е, НО дотук се приключва. това не го ли забеляза. винаги има такива новини, нека се почне със сензацията, обаче това е всичко. край. след това всичко се потулва и разминава. ето например смяташ ли, че момчето Калинчо някой ще го съди за педофилия??? в България сексът преди 14 е забранен от закона! разминава се. друго - това момичето да е продадено за 1000 лева... ами ако аз изтъргувам некое 12 годишно момиче в Италия или на когото и да е - какво ще стане? ще ми сцепят задника от глоби, съд и какво ли не. на тая родителите - нищо! законите са срещу нас, но не и срещу циганите. затова аз казвам, че медиите си търсят сензацията и оттам нататък не им дреме! вземат си паричките за новината и заебават случая, вместо да го раздухат едва ли не на европейско ниво!!! да се знае хубаво какво става и да е за пример, не за шибаната медиина сензация!
цялият свят знае йозеф фрицъл - благодарение на медиите и на закона! а ние ще духаме пак, щото нашия закон облагодетелства мангалите и медиите си траят. ако не те кой друг да направи нещо? аз нямам гласност на мнението. ама те си пазят задниците и си траят. затова се нервя и говоря така!!!

Carlos
03-17-2009, 20:22
Роми ли са..?
на теб само да кажа... не са роми, ЦИГАНИ СА!!!
те наричали себе си роми и айде и ние. ами германците като на немски са "дойчен" дойчовци ли да им викаме или как???
няма роми, има ЦИГАНИ! запомнете това!!!

Rofl4e
03-17-2009, 21:44
малеее.. аз си посмилих че тва е някъде извън бг като прочетох темата.. :shock: :shock:
направо нямам думи.. пък се смяхме че англичанките раждали по на 15

Carlos
03-17-2009, 21:51
малеее.. аз си посмилих че тва е някъде извън бг като прочетох темата.. :shock: :shock:
направо нямам думи.. пък се смяхме че англичанките раждали по на 15
нали! ей тука си много права!

hottie
03-18-2009, 07:35
Роми ли са..?
на теб само да кажа... не са роми, ЦИГАНИ СА!!!
те наричали себе си роми и айде и ние. ами германците като на немски са "дойчен" дойчовци ли да им викаме или как???
няма роми, има ЦИГАНИ! запомнете това!!!

Ако обичаш не се отклонявай от темата. Тук не се говори за роми, а за ранно майчинство. А ти очевидно не знаеш разликата между цигани и роми(Не си мисли, че цигани е обидно).

Carlos
03-18-2009, 09:01
Роми ли са..?
на теб само да кажа... не са роми, ЦИГАНИ СА!!!
те наричали себе си роми и айде и ние. ами германците като на немски са "дойчен" дойчовци ли да им викаме или как???
няма роми, има ЦИГАНИ! запомнете това!!!

Ако обичаш не се отклонявай от темата. Тук не се говори за роми, а за ранно майчинство. А ти очевидно не знаеш разликата между цигани и роми(Не си мисли, че цигани е обидно).
Да, извинете ме, че бях вън от темата с това изказване, бях се поразпалил. А недей ми казва, че не знам разликата, пределно ясно ми е какво казах и защо го казах. Не мисли, че като си мод ти си права, а се замисли над написаното

darla
03-18-2009, 09:30
АААдски често 12-13-14 годишни циганки раждат,от този случай се направи сензация,защото родителите на момичето са в неизвестност и няма кой да се грижи за нея и новороденото.Но това се случва постоянно-вече започвам да го приемам като нещо нормално за тяхната психология!

hottie
03-18-2009, 09:57
Роми ли са..?
на теб само да кажа... не са роми, ЦИГАНИ СА!!!
те наричали себе си роми и айде и ние. ами германците като на немски са "дойчен" дойчовци ли да им викаме или как???
няма роми, има ЦИГАНИ! запомнете това!!!

Ако обичаш не се отклонявай от темата. Тук не се говори за роми, а за ранно майчинство. А ти очевидно не знаеш разликата между цигани и роми(Не си мисли, че цигани е обидно).
Да, извинете ме, че бях вън от темата с това изказване, бях се поразпалил. А недей ми казва, че не знам разликата, пределно ясно ми е какво казах и защо го казах. Не мисли, че като си мод ти си права, а се замисли над написаното

Знам много добе, тъй като това ми е работата. А не защото съм мод.

hahavteen
03-18-2009, 23:12
В Германия има често такива случаи. Даже най-младата майка май роди на 12 пък си е чиста немкиня която беше в гимназиум (за запознатите със системата тук) така че не мога да разбера какво толкова се очудвате. Не че е нормално но се случва и ще се случва все по-често и не виждам как подобни теми и възмущението ще променят нещата. :-o

П.П.: Разлика между роми и цигани наистина има и съм съгласна с Хоти за това :wink:

Carlos
03-19-2009, 22:50
пак оффтопик, съжелявам, нека някой ми обясни разликата на ЛС
благодаря :)

Wrathchild
03-20-2009, 12:03
пак оффтопик, съжелявам, нека някой ми обясни разликата на ЛС
благодаря :)Аз също няма да откажа...

Pepincetyy
03-21-2009, 14:33
Ненормална работа....

krem4et0
03-21-2009, 16:40
И аз не я знам. Ползвам ги за синоними...

Evanescencefan
03-21-2009, 16:49
До колкото знам, "циганин" на техния език означава езичник...

vesito13
03-21-2009, 17:33
пак оффтопик, съжелявам, нека някой ми обясни разликата на ЛС
благодаря :)Аз също няма да откажа...Присъединявам се :neutral: В града ми има доста цигани/роми , а за такава разлика не знам :?

iiirish
03-23-2009, 12:07
Роми ли са..?

че какви да са 8-)

Jumbie483
03-27-2009, 16:53
Не ме изненада тази тема..
Ако за всяка циганка на 13/14/15 правехме по една тема... Не ми се смята :-o

А относно ''циганите'' и ''ромите'' .. и аз няма да откажа едно ЛС с обяснение..
Правилно си е ЦИГАНИН, това РОМ са го измислили циганите и така са се наричали..
Въобще не знам защо се обиждат, като ги наречеш цигани пфф :smt104

Mihailova
03-27-2009, 18:20
Сега ще Ви обясня , защо се обиждат циганите , когато ги нарекът роми и съответно ромите , когато ги нарекът цигани. Преди много , много години те са били едно цяло - сплотени , но са се родили двама братя - Ром и Циган. / това са им имената/ Очевидно е станало някакво скарване между тях и са се разделили - съответно се разделя техният народ на две части - едната наричат себе си роми , а другата цигани.

Jumbie483
03-27-2009, 19:43
^ това звучи като мит, легенда...
т.е: тотална измислица

Mihailova
03-27-2009, 20:35
Това го знам от хора занимаващи се и преподаващи точно на цигани и роми. Сега кажи и , че е легенда , че България някога е била голяма сила. Звучи , като легенда , но не е;)

vesito13
03-28-2009, 08:57
Добре де и аз от къде да знам кои са цигани и кои роми ? Как да не обидя някой от тях като го нарека по грешен начин ? Някак си не се връзва :? И след като преди са били един народ , аз разлика не мога да видя :-o

darla
03-28-2009, 09:00
съжалявам ако прозвучи грубо,ама...за мен са си цигани! "Роми" звучи прекалено високомерно за техния народ. ЦИГАНИ са си били,ЦИГАНИ ще си и останат!

Mihailova
03-28-2009, 11:36
vesito13 Същата е работата между нас и македонците , те са си чисти българи , но искат да ги наричат македонци. Така е и с ромите , те са си чисти цигани , но искат да ги наричат роми. Имат се за отделен народ.

vesito13
03-29-2009, 10:29
^^Благодаря :smt003

sladuranata130296
04-08-2009, 10:35
Тя е още дете.... на 13г. и ще гледа друго дете... леле на къде отива света..... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

anity92
04-25-2009, 18:14
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)

напълно вярно :D !!!!!!

MegabytE
05-05-2009, 17:56
Е, заедно ще си ходят на училище! :razz: :razz:

Mimzi
06-26-2009, 10:37
Аз не го разбирам това момиче а още по малко разбирам и неговите родители . . Но в днешно време всичко е възможно така че не се учудвам

cookie_master
07-10-2009, 17:39
бати курвето :lol: :lol: :lol:

titinkaa
07-10-2009, 20:01
не се учудвам вече всико съм чула и видяла така че no comment по тоя въпрос

Riot
07-10-2009, 20:36
Смърт за ромите

Wrathchild
07-11-2009, 13:17
vesito13 Същата е работата между нас и македонците , те са си чисти българи , но искат да ги наричат македонци. Така е и с ромите , те са си чисти цигани , но искат да ги наричат роми. Имат се за отделен народ.На теория е добре. Обаче си има държава Македония, така че не е трудно да направиш връзката. А циганите като нямат собствена държава и излиза, че е доста трудно да не ги обидиш.

ivanstef
07-12-2009, 12:45
Роми ли са..?

Ми не всъщност са МАНГАЛИ!!!

justgodlike
07-18-2009, 12:33
Роми ли са..?

Ми не всъщност са МАНГАЛИ!!!

ЕВАЛАТА ! :lol:

selens
07-26-2009, 19:01
Ненормална работа .. :?

Ilikeliljon
07-26-2009, 22:53
vesito13 Същата е работата между нас и македонците , те са си чисти българи , но искат да ги наричат македонци. Така е и с ромите , те са си чисти цигани , но искат да ги наричат роми. Имат се за отделен народ.

Доколкото съм чувал ром означава на цигански език циганин. Все едно негрите, които си казват помежду си нига, но не харесват някой да им казва нига. Само те (циганите) може да си викат циганин, но ние не. :-o :-o

gabi7u
08-04-2009, 16:18
леле . .


:-o

teddybearhugx
08-17-2009, 15:12
:lol:

jujencetyyyy
08-18-2009, 16:56
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)
Няма да бъде и единствена.Мога да сложа пари зад думите си че тенденцията и границата на годините за родители ще пада.
Залагам, че скоро на по 11 години вече внучета ще имат.. 8-). това ми хареса :D за 11 годишни бабички и дядовци :D .Добре шегата настрана,но на тая възраст децата(вече майки) ,си мислят ЧЕ ТОВА ГИ ПРАВИ големи и най-вече възприемат секса и то без предпазни средства като игра на криеница :shock: незнам....не ги разбирам :?

buu
01-04-2010, 19:30
всички си мислят че като са се е***и (с извинение ) са голямата работа тва е тъпо и просто незнам представятели си всеедно сега да съм бременна вместо да ходя по кафета и т.н с приятелки аз ше се грижа дете :(

Dimana99
01-04-2010, 19:33
Ужас. Толкова млада..

LubOpItNoTy
01-13-2010, 10:30
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)

pamii
03-25-2010, 21:28
Според запознати 17-годишният баща и 13-годишната майка били твърдо решени да отглеждат дъщеря си.


очудващо .. попринцип повечето ги изоставят ^^
:razz:

transformable
03-27-2010, 20:34
оле този народ нормален ли е ? :booooomb:

ImmortalTechnique
04-03-2010, 12:29
Хора, РОМИ И ЦИГАНИ Е ЕДНО И СЪЩО!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Romani_people

Вижте! Роми, джипсита, цигойнери (на немски), все са си гадни мангали. Слушал съм лекция на професор в Софийския университет, който обясняваше, че няма такова нещо като етническа дискриминация спрямо циганите, защото те нямат етнос. Те са на племенно ниво на развитие. Скалата е племе-етнос-народ-нация.

За такива случаи като този, прокуратурата трябва да се самосезира, а всички мангали с по 2 и повече лапета - на химическа кастрация.

simi4ka
04-07-2010, 21:08
ужас :( аз и чиниите не мога да си измия ,дето се вика , пък да не говорим да гледам бебе :D

TheMostBestest
04-09-2010, 07:27
Е, все едно не знаете че при повечето цигани е тенденция гва. Какво се учудвате, не знам. Тая поне в болница е родила...

LoveLetter
04-25-2010, 19:03
Момиченце роди момиченце.. :lol:

Вече хич не ми е странно при такива случаи.

Neutral
06-07-2010, 16:12
Милото им дете !
ИСКАЛИ ДА СЕ ГРИЖАТ ЗА НЕГО :-x :-x АМА ДАЛИ ШЕ МОГАТ Е ВЪПРОСА !?!?!?!? ТВА ДЕТЕТО ДА НЕ Е ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ ?? НЕ СЕ ИСКА САМО ДА СЕ ХРАНИ И КЪПЕ ПРИМЕРНО !!

viqnkababyy
06-21-2010, 12:41
Всичкото това раждане на по 12-13 е от роми.

vilito2589
07-28-2010, 14:47
але оставете ги да си се ебат кво ви пука нали те ся ще се чудат кво да го правят тва дете пък квото и да правим те ще си продължат да се размножават като хлебарки ...!

sToyAncHo
08-02-2010, 20:19
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)

стига бе и ти ли :lol:

fastuka96
08-14-2010, 19:24
Спам.
kalpazanka

SEXTRAVAGANTE
09-09-2010, 16:09
Ами циганска работа

IoNiiTyYy
09-10-2010, 21:34
еми те циганите като нямат грам мозък в главите си кво да се прави :(

gab4i7o
09-11-2010, 09:35
На скоро имаше някакъф репортаж по Бтв ако не се лъжа след поредния случай на 12годишна майка и докторите казаха, чее не раждат само роми толкова млади, а че все повече се увеличават българките...

TVDQueen
09-18-2010, 16:40
ОМГ :shock: Все едно аз да родя, защото съм на нейната възраст.Ей такива момичета як бой от родителите си заслужават :? :?

Tiin
09-30-2010, 19:20
Лошото е че тая не е единствената ..... 8-)
Няма да бъде и единствена.Мога да сложа пари зад думите си че тенденцията и границата на годините за родители ще пада.
Залагам, че скоро на по 11 години вече внучета ще имат.. 8-)
След години пък може и пра баби и дядовци на 11 може да са!

Wwe1fenka
10-01-2010, 16:24
Ми циганите според мен не са цигани или роми,а чисти МАНГАЛИ!
Те са като зайците,размножават се постоянно,в живота си са родили към 10/11 деца.

papi357
10-25-2010, 10:38
Божее... И аз съм на 13 ама даже не съм си помисляла за секс, пък камоли за бебе... Но честно казано не се учудвам много. За ромите това е напълно нормално (не говоря за всички, има и свестни, но е срещат по-рядко). Защо мислите, че са толкова много - защото като почнат от 13, 14 години да раждат и после не се спират. Нали трябва да има кой да проси!!!:-x А колкото до това, че искат да се грижат за бебе.. ами да си вземат baby born по-добре ще е!!!

SwEeTMuFFiN
12-17-2010, 14:35
има мн такива. в моето село на борбите се записва един 13 годишен баща. вече женен и живеят с 13 годишната маика в една кола :shock:

diditu97
12-17-2010, 17:10
а не се и изненандвам , това вече става модерно :)

аз съм на 13 и знам , че рядко се случват момичета който като мен да ги е страх да го направят :) просто като слушам в училище или като седна някаде на кафе как се хвалят , че са го направили с еди си колко годишен според мен те тая глава я носят за украса :wink:

twilightkid
12-19-2010, 15:34
Щом на всички им се е приумило да правят секс на 12-13 години, нека поне да взимат предпазни средства, като презервативи, противозачатъчни и т.н... Щом не знаят рисковете при полов акт, защо, за Бога, са тръгнали да правят секс на тези години !? :? Да бяха отделили 5 мин да потърсят в интернет някаква информация поне.. Ама не .. :? Болни мозъци, какво друго да кажа..

FataMorgana
12-27-2010, 08:45
Оф тия мангалии! Няма ли кой да ги изтреби, бе? Мангалите имат по 10 деца, после бедни били. Българите едва две деца могат да изхранят, в повечето случаи едно а тия се множат като зайци! И после държавата ни става циганска! Ама, няма как, то нали хаща държава само за мангалите можи да се грижи, кой му пука за нас? Отврат.

Adynamia
02-25-2011, 06:56
:lol: Дошъл им цикъла и айдеее юруш за бебе.. :D

--

Относно разликата между цигани и роми.

В миналото циганите са били избягвани от всички. Смятали се за магьосници и крадци. Държали се нечовешки с тях. От там циганите между си започнали да си викат роми, което означавало "хора". Та явно за това на някой като му кажеш циганин се обижда.. :-o :D

sladkoto
03-19-2011, 12:59
Няма значение дали са роми или не! Важно е... Глупаво е... И не засяга само родината ни!
Не е въпроса и до глупавото...Представи си следното след 10 години няма вече бели хора в бг, а само мургави. Това не е ли по-глупаво?
Който има мозък може да разбере какво пиша, не искам да дискриминирам никой, но истината е че българи не останаха в българия едната причина е: имиграция, другата ниска раждаемост! Раждат само хора с ромски произход. Факт!
Ама как да родиш без нищо без дом, без пари, а то времето си лети ли лети не чака, обърнал си се и си станал на 35 г. примерно, та как да раждаш на 35 без нищо? Затова и който може бяга...не говоря за случаите в които просто жената не иска да става майка никога.
Глупаво е да не се раждат деца, а не да се раждат за малцинствата държавата се грижи, но не и за Българите които вече са си малцинство и в собствената държава!!! С болка казано....

MiimmySchmidt
07-29-2011, 16:13
Еб*т се като за последно! :booooomb:

Cucko0
07-29-2011, 16:19
Мар 17, 2009 ??