PDA

View Full Version : Диета с цитруси



XTREMEFREERIDE
03-17-2009, 17:09
С цитруси ще изгубите 3 кг. и ще спечелите здраве
Плодовите киселини разграждат мазнините, а витамин С засилва имунната система.
Заради високото си съдържание на витамин С цитрусовите плодове са вашият най-добър помощник в борбата с простудните заболявания и грипа. Освен този ценен антиоксидант в тях се съдържат и витамини от В група, магнезий, манган, цинк и селен. А плодовите киселини в цитрусите подпомагат разграждането на мазнините, така че с тази 5-дневна програма вие ще успеете бързо и лесно да се спасите от 3 излишни килограма.
План на диетата
- Щом станете от сън, изпийте чаша минерална вода (150 мл) със стайна температура, в която е прибавен сокът на 1 лимон.
- За закуска изпийте чаша цитрусов сок и изберете един от вариантите: 1 филийка пълнозърнест хляб намажете с 1 с.л. (60 г) обезмаслена извара; в чаша нискомаслено кисело мляко сипете 3 с.л. овесени ядки и 1 нарязана на кубчета малка ябълка.
- В 10 часа изяжте 1 портокал или 2 мандарини.
- Преди обяда и вечерята пийте по 100 мл минерална вода, в която е изцеден половин лимон.
- За следобедна закуска изяжте 200 г кисело мляко.
Първи ден
Обяд
Сварете 1 яйце и го нарежете на кръгчета. Залейте го със сос от 4 с.л. кисело мляко, 1 ч.л. горчица, 1 с.л. ситно нарязан магданоз и 1 с.л. варен грах.
Вечеря
Нарежете на тънки филийки 200 г печурки. Залейте ги със сока на половин лимон, поръсете с черен пипер и посолете. Оставете ги да се мариноват 1 час. След това ги задушете за 10 мин. в 1 с.л. зехтин. Сварете 60 г зеленчукови макарони, отцедете ги и ги гарнирайте с гъбите. Отгоре поръсете с 1 с.л. настърган кашкавал.
Втори ден
Обяд
Нарежете 300 г моркови на кръгчета и 1 малка главичка лук - на филийки. Мариновайте ги с 2 с.л. лимонов сок. След 30 мин. ги задушете с 1 с.л. олио, 1 с.л. соев сос, 1ч.л. къри и 1 ч. чаша зеленчуков бульон. Гарнирайте ги с 60 г варен ориз и поръсете с магданоз.
Вечеря
Изпечете или задушете 100 г. пилешко филе. Залейте го със сос от 1 с.л. нискокалорична майонеза, 1 с.л. лимонов сок, черен пипер и сол. Изяжте и филийка пълнозърнест хляб, а за десерт една мандарина.
Трети ден
Обяд
Кипнете 150 г. картофи , нарежете ги на кубчета и ги задушете в 1 с.л. олио, 2 с.л. зеленчуков бульон, 1 с.л. лимонов сок и черен пипер. Гарнирайте с тях 120 г. изпечено на скара свинско филе.
Вечеря
В 300 мл вода сварете за 10 мин. 200 г замразени зеленчуци (зелен боб, карфиол, моркови , чушки). Подправете супата с 1 с.л. лимонов сок, черен пипер, сол и ситнонарязана целина.



Четвърти ден
Обяд
Сварете 1 голям картоф, срежете го по средата и полейте със сос от 2 с.л. извара, 1 с.л. лимонов сок, черен пипер и наситнен копър. Около две стръкчета сварен праз навийте по филенце пушена риба.
Вечеря
Изпечете във фолио 60 г. краве сирене. Поръсете го с 1 с.л. счукани орехи и прибавете към порцията 6-7 мариновани херинги. Поръсете със сока на половин лимон. Изяжте и филийка пълнозърнест хляб.
Пети ден
Обяд
Сварете 40 г. макарони. Гарнирайте ги с 40 г нарязана на кубчета пилешка шунка и 60 г. настъргано краве сирене. Залейте със сос от 1 с.л. извара, 1 с.л. лимонов сок, 1 ч.л. доматено пюре и черен пипер. Поръсете порцията с нарязан на ситно магданоз.
Вечеря
Пригответе си салата от 1 варен картоф, 2с.л. грах от консерва, 2-3 мариновани печурки и 1 киви. Подправете я с 1 с.л. лимонов сок, 1 с.л. зехтин и черен пипер. Изяжте с нея и филийка ръжен хляб.

Ако някой я е пробвал да каже какви са му впечатленията.

zvezdichkaaa
03-17-2009, 17:54
Ти не беше ли на Дюкан?Аз не харесвам този режим,но и тази диета нещо не ми допада,понеже е от рода на тези сваляте 2 кг за 3 дни и пр.Просто намали количеството на храната малко промени си навиците на хранене пробвай,ако искаш някой хранителен режим с по-бавни,но сигурни резултати!

kasidy
03-17-2009, 23:51
Стигнах до тук: - За закуска изпийте чаша цитрусов сок и спрях да чета. Знаете ли колко е вредно да се приемат кисели плодове/ кисели сокове на гладно? И какви болести може да се причинят от това?

Плюс това както каза момичето преди мен, това е от типа диети: 3 кг за два дни или обратното. Аз ще допиша резултатуте от тази диета: двойно връщане на килограмите + някоя язва или нещо от този род. Перфектно, нали?

KadifWerewolf
03-18-2009, 01:13
Вода с лимонов сок.. аааааа.. ееее... иииииии.. :shock:

XTREMEFREERIDE
03-18-2009, 11:22
Ти не беше ли на Дюкан?Аз не харесвам този режим,но и тази диета нещо не ми допада,понеже е от рода на тези сваляте 2 кг за 3 дни и пр.Просто намали количеството на храната малко промени си навиците на хранене пробвай,ако искаш някой хранителен режим с по-бавни,но сигурни резултати!

Бях на Дюкан точно 2 дена и се отказах. Страшен глед страшно нещо. Ще взема да си докарам някоя язва.. ами после?!
Взех друго решение. Няма да ям боклуците от вакуумираните пакети. И тва е общо взето. :)