PDA

View Full Version : Предразположен към...



pieceOheaven
03-17-2009, 17:38
Здравейте!
От известно време не се бях замислял, но наскоро отново в съзнанието ми изникна факта, че съм генетично предразположен към оплешивяване - от бащина линия дядо ми и баща ми са така, а от майчина дядо ми, но като се позамисля той беше възрастен човека, но съм виждал негови снимки в периода от 25-30тата година от неговия живот и там е минимално оплешивяването. Чувал съм че то е наследствено по майчина линия.
Аз лично съм на 16, и като всеки нормален човек не бих искал да си изгубя косата. :-D Косата ми е рядка и не до там, но все пак тънка.
Чувал съм също така, че тя може да бъде поддържана за да не се стига до оплешивяване, но пък от друга страна си нямам на идея как, ако има някой по- компетентен който може да ме светне нека го направи- ще съм му много благодарен.
Възнамерявам и да потърся съвет от специалист, но реших да попитам първо тук защото в последно време не ми остава много време за лекари и тем подобни.
Благодаря Ви предварително!

Boyd
03-18-2009, 13:18
Май няма спасение от това. То си е наследствено.. допитай се до специалист, но според мен най-добрия вариант е самобръсначката на контра и готово. Няма да имаш проблеми с косата.

batkodoki
03-18-2009, 22:32
Здравейте!
От известно време не се бях замислял, но наскоро отново в съзнанието ми изникна факта, че съм генетично предразположен към оплешивяване - от бащина линия дядо ми и баща ми са така, а от майчина дядо ми, но като се позамисля той беше възрастен човека, но съм виждал негови снимки в периода от 25-30тата година от неговия живот и там е минимално оплешивяването. Чувал съм че то е наследствено по майчина линия.
Аз лично съм на 16, и като всеки нормален човек не бих искал да си изгубя косата. :-D Косата ми е рядка и не до там, но все пак тънка.
Чувал съм също така, че тя може да бъде поддържана за да не се стига до оплешивяване, но пък от друга страна си нямам на идея как, ако има някой по- компетентен който може да ме светне нека го направи- ще съм му много благодарен.
Възнамерявам и да потърся съвет от специалист, но реших да попитам първо тук защото в последно време не ми остава много време за лекари и тем подобни.
Благодаря Ви предварително!

тоя "специалист" ще ти източи всики парички с "програми" чийто краен резултат ще е = на нищо!

генетично предиспозирано е! няма технически начин да го промениш нито с чудодейни водорасли от езерото космоглавораст нито с всяка друга измама!
писано е мноооого пъти по темата!

а ако вашите имат толкова много пари, че да ги даваш шарлатани - заповядай, още като студент имах твоя прооблем и бях даже измислил мазило предпазващо ме от родовата плешивост.
маниашки се плесках поне три години - ефект никакъв, но поне сега имам повече коса от сина си :-P