PDA

View Full Version : Възможно ли е да е варикоцеле?



reflexx
03-18-2009, 04:24
Значи четох за това разширение на вените на тестиса и малко се понаплаших. На 17 години съм и имам една по голяма вена на левия тестис която се вижда примерно като се искъпя. Представлява нещо като вената която минава отгоре на члена само че е малко по тънка.Не ме боли нито имам някакви изменения на тестиса. Има ли причина да се притеснявам или е нормално да си я има тази вена? :-#

LudoMlado
03-19-2009, 09:05
Нормално е да имаш вени бате споко. Тая на топките няма никва разлика от тия на ръцете или където и да било другаде по тялото. Споко, притесняваш се за глупости.

reflexx
03-19-2009, 11:47
благодаря

batkodoki
03-20-2009, 20:43
Значи четох за това разширение на вените на тестиса и малко се понаплаших. На 17 години съм и имам една по голяма вена на левия тестис която се вижда примерно като се искъпя. Представлява нещо като вената която минава отгоре на члена само че е малко по тънка.Не ме боли нито имам някакви изменения на тестиса. Има ли причина да се притеснявам или е нормално да си я има тази вена? :-#

ако няма "теглене", "тежест" болка в тестиса или ниско в коремната област - няма за какво да се тревожиш за сега

reflexx
03-21-2009, 08:32
вече ходих на преглед няма какво да пишете по темата