PDA

View Full Version : Кожата... голям комплекс!



uSmivKaLovE
03-18-2009, 08:35
За пореден път пиша, за да ви искам съвет :( Този път наистина съм се отчаяло за разлика от предишните. Тогава не го вземах на сериозно, но сега ... :(
До скоро имах чистичко личице, рядко да ми се появи нещо. Но напоследък не е така. Кожата ми постоянно се омазнява, появяват се някакви ситни сърбящи пъпчици. :shock: Ужас е. Много се дразня и ми е супер неприятно :( :( :(
Спазвам си страхотна хигиена! Почиствам си лицето 2 пъти на ден с лосион, който ползвам от 2 години.
Не знам даже какво очаквам. Може би тези, които са се справили с такъв проблем да опишат по-подробно как? :(

SpAcE_LaDy
03-18-2009, 08:44
Значи за лицето си вземи има едни лосиончета.. със 7 билки.. продават ги в аптеките.. аз в Ремедиум съм ги виждала /Ремедиум е верига от големи патеки/, има една и на Графа.. м/у славейков и попа, ама не помня точно къде.. по пътя там някъде.. та там го има това лиосионче.. шишенцето бе6ше по 80 стотинки някъде, сега да е на 1 лв примерно, но не повече от 1,50.. евтино е, но така чисти лиьцето, че ти е бедна фантазията.. смъква всички умряли клетки от кожата.. можеш след него да се мажеш и със салицилов спирт, за да изсуши пъпките, тва гоправи вечер.. а сутрин мажи с хидратиращ крем за лице.. за да не се изсушава мн кожата.. би трябвало лицето ти да се подобри, поне така си мисля :)

kasidy
03-18-2009, 08:52
На колко години си? Ако си по-мъничка, може да те е хванал пубертета.

uSmivKaLovE
03-18-2009, 08:54
На колко години си? Ако си по-мъничка, може да те е хванал пубертета.18 :(

kasidy
03-18-2009, 09:01
Хмм значи не е от това. И от времето надали е щом преди не се е появявало ( примерно при мен като стане зима и все ми излиза една гадна пъпка на бузата )

Може да е нещо от лосиона ... да са му сменили някоя съставка. Смени го и ако не се оправи ходи на ... аа забравих му името, много мразя така :razz: :razz: :razz: "пъпколог" ако ме разбираш. Като се сетя как му се викаше , ще едитна :D

uSmivKaLovE
03-18-2009, 09:04
Хмм значи не е от това. И от времето надали е щом преди не се е появявало ( примерно при мен като стане зима и все ми излиза една гадна пъпка на бузата )

Може да е нещо от лосиона ... да са му сменили някоя съставка. Смени го и ако не се оправи ходи на ... аа забравих му името, много мразя така :razz: :razz: :razz: "пъпколог" ако ме разбираш. Като се сетя как му се викаше , ще едитна :DДерматолог. Ходих. :( Тогава бях дори по-добре от колкото сега.

kasidy
03-18-2009, 09:08
Да, същото :D Какво ще рече, че си била по-добре тогава? Препоръчал ти е нещо, което е влошило нещата?

А колкото до ситните сърбящи пъпчици ... да не си получила някакъв обрив нещо!? :-o Защо иначе нямам и идея как така от никъде са ти се получили тези проблеми.

uSmivKaLovE
03-18-2009, 09:29
Да, същото :D Какво ще рече, че си била по-добре тогава? Препоръчал ти е нещо, което е влошило нещата?

А колкото до ситните сърбящи пъпчици ... да не си получила някакъв обрив нещо!? :-o Защо иначе нямам и идея как така от никъде са ти се получили тези проблеми.Не знам... Просто нещата се влошават. А за ситните пъпчици, не знам дали е обрив или просто нещата наистина се влошават. :( И нищо не ми помага срещу това.

GbSy
03-18-2009, 09:35
'Ми и аз от доста време се боря с кожата ...
Сега съм си взела крем на Виши .. Норма дерм..
Малко скъпичко излиза, но пък помага, поне при мен.
И не си пипай кожата, по-лошо става, от опит знам.

zloto
03-18-2009, 10:21
Има ли нещо, което да действа на ситните пъпчици? Защото моята кожа на студ също става на пъпчици и сърби, само с разликата, че не е постоянно и че кожата ми е сравнително суха. И моето се появи така изведнъж, от студа и е алергия. Затова се замисли и върху това, че може и да е алергия. И по-добре не се мажи с разни скъпи лосиони - или нещо на билкова основа, което няма как да ти навреди, или се посъветвай с лекар.

uSmivKaLovE
03-18-2009, 14:00
Има ли нещо, което да действа на ситните пъпчици? Защото моята кожа на студ също става на пъпчици и сърби, само с разликата, че не е постоянно и че кожата ми е сравнително суха. И моето се появи така изведнъж, от студа и е алергия. Затова се замисли и върху това, че може и да е алергия. И по-добре не се мажи с разни скъпи лосиони - или нещо на билкова основа, което няма как да ти навреди, или се посъветвай с лекар.Вече не слагам скъпи козметики. Бях чела че са супер канцерогенни и изобщо не си и помислям да си слагам. :(

t1n4e7o
03-18-2009, 16:31
Еми вземи си направление от личния и отиди на лекар да ти предпише някакъв крем с антибиотик и ще се оправиш :)

intotheblue
03-18-2009, 17:20
Малите червени пъпки с връхчета се премахват от козметик който ги изстисква и полсе де мажи с успогояващ гел,но след това няколо дни ходиш с малко белези и с зачервяване на мястото на пъпките.Това зачервяване и белези траят различно,защото това зависи от кожата-най-много една седмица.Аз нямам пъпчи само черни точки който са отратителни и си ги почиствам с Garniet Pure и може да се каже,че съм доволна.Добре почиства и предпазва от умажняване на кожата.С изтракт от глина е и лицето става по-гладко.На опаковката пише,че е против пъпки и е за масна към смесена кожа.Опитъй може да има ефект.За пъпките не гарантирам,но за умасняването да-намаля се.
УСПЕХ!

intotheblue
03-18-2009, 17:22
нз

intotheblue
03-18-2009, 17:22
нз

ThisIsMe
03-18-2009, 17:25
Първо си измивай лицето със чиста вода и сапун и след това нанасяй тоника и там другите неща.(нанасят се на чиста кожа) нали знаеш..
пробвай със силицилов спирт-доколкото съм чувала омекотява кожата и я прави мн гладка! :)

bibi90
03-18-2009, 17:30
Първо да те питам,ядеш ли много мазни храни и захарни изделия?
И имаш ли някакви проблеми с цикъла?

galu6a
03-18-2009, 18:05
маже да е от времето или ако си алергична към нянкаква храна :)

galu6a
03-18-2009, 18:06
може да е от времето или ако си алергична към нянкаква храна :)

uSmivKaLovE
03-18-2009, 18:25
Първо да те питам,ядеш ли много мазни храни и захарни изделия?
И имаш ли някакви проблеми с цикъла?Не за всичките въпроси. Ограничавам мазното до минимум. :) Гледам да хапвам повече плодове. Единствено когато съм на училище ям... солети или някакви сухарки. :( Цикълът ми е редовен.

bibi90
03-18-2009, 18:36
Първо да те питам,ядеш ли много мазни храни и захарни изделия?
И имаш ли някакви проблеми с цикъла?Не за всичките въпроси. Ограничавам мазното до минимум. :) Гледам да хапвам повече плодове. Единствено когато съм на училище ям... солети или някакви сухарки. :( Цикълът ми е редовен.


Това за ситните пъпчици ми звучи като обрив или алергия,може да е към храна,може да е нещо от времето и на мен ми се появяват пролет и есен,а може и нещо от нещата които ползваш да не ти понася.Най-добре иди на друг дерматолог да ти предпише нещо,може да започнеш да пиеш някакви витамини,при смяната на сезона отслабва орагнизма,но задължително първо с консултирай с лекар.