PDA

View Full Version : Какво е Часът на Земята на WWF



bulgarche
03-18-2009, 11:53
Международната природозащитна организация WWF организира за трети път глобалната кампания "Часът на Земята". На 28 март 2009 г., събота, в 20,30 ч. местно време хората по целия свят ще угасят осветлението за един час – "Часът на Земята". Целта е да се обединят повече от 1 милиард души, в над 1000 града и да се покаже, че е време за сериозни действия срещу промените в климата.

Тази година в "Часът на Земята 2009" вече потвърдиха своето участие над 1000 града. Сред тях са Лондон, Париж, Брюксел, Рим, Москва, Атина, Истанбул, Копенхаген, Хелзинки, Лос Анжелис, Лас Вегас, Рио де Жанейро, Хонконг, Дубай, Сингапур, Буенос Айрес, Торонто, Сидни, Мексико Сити, Манила и Кейптаун.

По време на "Часът на Земята 2009" ще угасне осветлението на някои от най-познатите места на планетата като Айфеловата кула в Париж, виенското колело Ландън Ай в Лондон, статуята на Христос в Рио де Жанейро, небостъргача Си Ен Тауър в Торонто и най-високата съществуваща сграда в света - Тайпей 101.

Сред хората, които подкрепят "Часът на Земята 2009" са Линкин Парк, Кейт Бланшет, Аланис Морисет, Колдплей, Шепърд Фейри, популярен с портретите си на Барак Обама.

Настоящата година е много важна за действията срещу промените в климата, защото световните лидери ще се съберат на среща на върха за промените в климата под егидата на ООН в Копенхаген през декември. На нея се очаква да се подпише ново споразумение, което да продължи Протокола от Киото.

Какво се случва в България

В София между 20.30 и 21.30 ч. на 28 март 2009 г., събота, ще притъмнеят над 20 сгради и забележителности:
Народен театър "Иван Вазов"
Народна библиотека „Св.Св. Кирил и Методий”
Българска народна банка
Народно събрание
Национален дворец на културата
Национална галерия за чуждестранно изкуство
Национална опера и балет
НАТФИЗ
Национална художествена академия
Национална спортна академия
Нов драматичен театър "Сълза и Смях" и театър „Българска армия”
Паметник на Васил Левски
Паметник на Царя-Освободител
Софийски университет "Св.Климент Охридски"
Централна софийска синагога

Освен София в "Часът на Земята 2009" се включват още Видин, Ценово, Никопол, Борово, Гулянци и Долна Митрополия.

От 21 до 25 март 2009 г. по улиците на София ще може да проследите „климатичното турне на WWF”. То е част от кампанията по промените в климата, която WWF ще проведе за втори път през тази година в Централна и Източна Европа.

Климатичното турне ще спре на площада срещу Националната художествена галерия, в Южния парк, в двора на ректората на Софийски университет, в Бизнес парк София и (подлежи на потвърждение) в Нов български университет.

На 27 март, петък, от 18 ч. в Дома на киното ще може да гледате три от филмите от поредицата на WWF „Наблюдатели на промените в климата”. Входът е срещу безплатни покани, които може да получите по време на климатичното турне.

На 28 март, събота, от 19,30 ч. пред Народния театър концерт на открито на свещи ще отбележи "Часът на Земята 2009". Ще участват Самба бенд, както и други изпълнители.
http://vbox7.com/contests/earth.hour/images/wwfFooter.jpg

SWASTIKA
03-18-2009, 12:35
Аз предлагам и ден в който всички да акаме по едно и също време.

Snuffles
03-18-2009, 17:11
Бравоо, подкрепям с 2 ръце!! :grin:

Jesus
03-18-2009, 17:13
Аз предлагам и ден в който всички да акаме по едно и също време.

Недай така че ако всички Индийци и Китайци го направят просто ужас :(

Disrespect
03-18-2009, 17:34
Аз предлагам и ден в който всички да акаме по едно и също време.

тва е единственото умно нещо което съм чул от теб...

cherinka
03-18-2009, 19:11
Аз предлагам и ден в който всички да акаме по едно и също време.
хахахахахаха :lol:


Много взехте да ме разсмивате тая вечер във форума.
:lol: :lol: :lol:

5StaR
03-18-2009, 19:45
Now is the time! Кой иска да ограбваме банки :| :|

TERRORMACHINE
03-18-2009, 23:27
Аз предлагам и ден в който всички да акаме по едно и също време.
хахахахахаха :lol:


Много взехте да ме разсмивате тая вечер във форума.
:lol: :lol: :lol:много са ти навитаците...

bulgarche
03-27-2009, 10:31
http://panda.org/bg/get_involvedd/earthhour2009/earthhour_bulgaria/

VQTUR
03-27-2009, 20:09
Kaто цяло инициативата е мн хубава, но не мисля че ще се осъществи успешно.

RAWRRR
03-27-2009, 21:39
А аз предлагам режим на тока направо.

Иначе аз ще си изгася тока утре.

bubaAbu
03-31-2009, 16:28
Now is the time! Кой иска да ограбваме банки :| :|


:razz: :razz: :razz:

brokeninside13
04-02-2009, 09:16
с 3 ръце съм за тва да го има ако трябва всеки месец. :-P време е да се осъзнаем и да помогнем малко на земята.

brokeninside13
04-02-2009, 09:16
с 3 ръце съм за тва да го има ако трябва всеки месец. :-P време е да се осъзнаем и да помогнем малко на земята.