PDA

View Full Version : Изборът да бъдеш сам



Kukumqvka
03-18-2009, 12:49
Хората са различни...Ама най - различни.Всеки с неговият си вътрешен свят и мотиви да прави или не прави нещо.Та поради това, аз мога единствено да изложа своята гледна точка по един от многото въпроси, отнасящи отношенията между мъжете и жените.
Изборът да бъдеш сам.
Има страшно много самотни хора.Стари моми и ергени, разведени, вдовци и вдовици.То да не дава Господ да съм в тяхното положение.Но пък си мисля, че ако недай Боже, все пак се окажа в това положение бързо, бързо ще изляза от него.
" За всеки влак си има пътник ", казваше баба ми - мъдра жена, и си е точно така и според мен.
Защо всъщност, някой хора така и не се събират в семейство.Ако питам тях - получавам отговор: "Не съм я/го срещнал още".Разбирай, голямата любов не е дошла.Под голяма любов се разбира идеала за мъж/жена, който тези хора имат в главите си и който търсят.Някой го търсят цял живот.Какво представлява този идеал - някаква представа за другия.Напълно субективна и измислена.Най - често се ражда от силно чувство към някой в миналото и стремежа да го срещнеш пак.Но него го няма, нали?По едни или други причини не си с него.Значи мисията се е оказала невъзможна...Защо се продължава тогава самомъчението?Няма логика в такова поведение.Падаш, ставаш, продължаваш.Животът не чака.А когато си сам, животът, поне според мен е по - труден отколкото, ако сте двама.
Мъжете дирят, жените и те търсят.Ами срещнете се бе хора!Срещнете се и се съберете.Няма да сте идеални един за друг - най-вероятно, но няма да сте сами.
Та, мислейки си аз по темата, логично стигам до извода, че тези хора всъщност нямат желание да бъдат наистина с друг човек.По ги устройва да прелитат от цвят на цвят, от кафе на кафе, от креват на креват.Жените да си намерят богат спонсор.То пък аз ако съм един мъж що ли си мисля, че няма да стана спонсор на никоя?!Ама казват - бъкало от такива случаи.
Или пък вечната причина е в любовта към свободата, към купона на необвързаните, които могат да са с когото им хрумне, когато им хрумне?
Самотата самота ли е всъщност или егоистична любов към свобода?

sweet_sorcerer
03-18-2009, 16:08
Ами на някои хора просто им е по-добре да са сами.Аз познавам такива и някои от тях въобще не се срамуват или обиждат от факта, че са "стари моми/егргени".Една моя леля даже след като се разведе каза,че никога повече нямало да повтори грешката да се обвърже с друг човек до такава степен и от тогава наистина има само краткотрайни връзки и е мн щастлива така. Всеки си има свой начин...Не всички могат да се съобразяват с друг и да се отдадат на човека до себе си."Разни хора,разни идеали".Доста хора правят избора да бъдат сами напълно отговорно и са щастливи от това! :)

Jessieee
03-18-2009, 16:33
Хубаво е понякога да останеш сам с мислите си и да обмислиш всичко , което ти предстой или с което трябва да се справиш :wink:

EeeBobii
03-18-2009, 16:38
Хубаво е понякога да останеш сам с мислите си и да обмислиш всичко , което ти предстой или с което трябва да се справиш :wink:
Много точно казано.

Alabalaportokala
03-18-2009, 16:48
Не търся перфектното момиче, не искам половинка до себе си. Аз съм от типа който предпочита да прескача от цвят на цвят, от кафе на кафе и от креват на креват. Защо трябва да сме самотни когато не сме във връзка с друг човек? Който е общителен и има гоелми социални контакти никога няма да бъде самотен !

napalm
03-18-2009, 17:31
Ето това "За всеки влак си има пътници" не винаги е вярно. Защото има много самотници, но не всички успяват да се качат на влака. Това е толкова плашещо и мъчително...

Mi6inka
03-18-2009, 17:35
Да си сам не означава непременно да си самотен! ;)

Lyubeto
03-18-2009, 18:08
Няма човек , който да е истински щастлив и да е сам!! Хората сме устроени така ,че в живота да сме двама . Всеки , който каже ,че обича да е сам просто все още не се е находил и не е слезнал на земята . Понякога действително е добре да останеш сам със себе си , но никой не го иска винаги . Едно е да имаш много приятели , познати , роднини и т.н . , а съвсем друго е когато имаш своята половинка . Защо има толкова много обяви по вестниците на самотни хора? Защо възрастни хора отиват по разни домове за възрастни (освен ,че няма кой да се грижи за тях) ? Животът не е създаден , за да го изживееш сам .

PaMit0
03-18-2009, 18:18
според мен си е точно егоистична любов към свободата. Наистина има много различни персонални типажи..лично аз обичам да съм свободна ..да хубаво ми е когато имам до себе си здраво стъпил на краката си човек,но за съжаление нищо не е вечно.
Докато когато съм сама се чуствам не ангажирана, мога да грабя с пълни шепи от радостта и щастието което ми поднася всеки един нов ден..свободата ме прави щастлива..смятам 4е ''за всеки влак си има пътници'' и рано или късно по голяма част от нас ще намерим това което търсим..но до тогава смятам да се радвам на всеки ден по всевъзможни начини 8)

Kukumqvka
03-18-2009, 19:43
Хубаво е понякога да останеш сам с мислите си и да обмислиш всичко , което ти предстой или с което трябва да се справиш :wink:

Да,хубаво е да останеш сам с мислите си . Но не и ли по хубаво ако има рамо на което да поплачеш ?

''Ето това "За всеки влак си има пътници" не винаги е вярно. Защото има много самотници, но не всички успяват да се качат на влака. Това е толкова плашещо и мъчително...
да поплечеш? :?: '' Напротив вярно си е! Но понякога изтърваш момента .. или испускаш влака :D

Valentin123
03-18-2009, 19:44
No woman-no cry! :D

Kukumqvka
03-18-2009, 19:48
No woman-no cry! :D

No woman-No sex :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:



... 8)

Blab
03-18-2009, 19:50
Повърхностни разсъждения виждам аз.

Valentin123
03-18-2009, 19:52
Повърхностни разсъждения виждам аз.
По-скоро опити за такива.

Kukumqvka
03-18-2009, 19:54
Повърхностни разсъждения виждам аз.
По-скоро опити за такива.

какво трябва да значи това?

myNameIsImmortal
03-18-2009, 20:00
No woman-no cry! :D

No woman - No sex = rubber doll .. left or right hand :lol: :lol:

Kostadin_682
03-18-2009, 20:07
No woman-no cry! :D

No woman - No sex = rubber doll .. left or right hand :lol: :lol:
hahhahaha :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: .
По темата... зависи, кой как му е най-добре

Maja
03-18-2009, 20:08
да си сам не винаги е добре както казаха хубаво е да останеш сам да преосмислиш нещата които ти предстоят както казах също " За всеки влак си има пътници " но друго си е с човек до теб

sweet_sorcerer
03-18-2009, 20:13
No woman-no cry! :D

No woman - No sex = rubber doll .. left or right hand :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Всъщност един познат даже си беше "кръстил" ръцете...Ама това е друга тема... 8-)

AnGel_fReE
03-19-2009, 15:22
hubavo e da ima s kogo da spodelim radostnite momenti i ne mislq che chovek koito e sam moje da bude napulno shtastliv horata koito kazvat che sujalqvat che sa bili s nqkoi prosto sa postrdali ot lubovta no tova ne oznachava che bez neq sa po shtastlivi

krisy
03-19-2009, 15:56
Наистина немога да си обясня как някой хора си имат идеал за половинка .. Ами ако никога не открият същия човек!? Правилният човек често може да се срещне на най-наочакваното място,по най- неочакваното време и да е такъв какъвто никога нне сме си и представяли,че би могъл да е.. Може би тези ... нобвързаните.. са в очакване на най-най-подходящия.Но дори и да не е принцът от мечтите важно е да дава подкрепа,любов, да има разбирателство .. Други пък им харесва да си живеят живота,да купонясват,да са независими и свободни .. Трети с течение на обстоятелствата са останали сами .. Абе най-добре си е да имаш някой до себе си,който да е упора в трудни моменти,защото сам човек неможе.. и все пак всичко е въпрос на собствени виждания и избор :neutral:

Ivalinka
03-19-2009, 17:06
колкото и да имаш 'идеал' за половинка, когато се влюбиш... никой не те пита дали го искаш висок, със зелени очи, да харесва музиката, която ти слушаш и така... влюбваш се, дори и привидно никога да не си си мислил, че е дори възможно точно в него/нея...!!!

а за самотата- неестествено е човек да е сам. хората са създадени, за да се допълват. хората не са съвършени и единият би трябвало да даде на другия това, което му липсва, и обратното..

но това е някаква висша хармония, която се постига много трудно.

и, естествено, тя не съществува (почти) в тийнейджърските години, когато е периодът на 'опитване', 'вкусване' на света и нещата, които той може да предложи...

:)

moneycomeme
03-19-2009, 17:36
....самотата си е самота и нищо повече...еми на някои им е по-добре да си прескачат от цвят на цвят както ти самата каза...и какво лошо след като не вредят на никого и в същото време се забавлят....какво те бърка?Важно е едно нещо в този живот-да откриеш щастието,вече по какъв начин всеки сам избира :) Е,а за Lyubeto искам да кажа нещо.Сама съм и съм истински щастлива,не защото съм сама,а защото знам какво искам и знам че ще го постигнаа.

GossipGirl89
03-19-2009, 17:43
Попринцип е хубаво да имаш някой до себе си...хубаво е да знаеш, че някой те обича, че му пука за теб, че ако за всички други си никой, то за него си някой... Но понякога като претърпим някакво разочарование и като са ни наранили предпочитаме да останем сами...да си починем малко от всичко, да обмислим нещата занапред и така :) Но човек, който цял живот е сам не мисля че може да бъде щастлив.

Re5peC7
03-19-2009, 17:47
No woman-no cry! :D

No woman-No sex :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:



за това Бог е измислил ръцете, сливенско девойче :P :D

ThePowerOfLove
03-19-2009, 18:07
Попринцип е хубаво да имаш някой до себе си...хубаво е да знаеш, че някой те обича, че му пука за теб, че ако за всички други си никой, то за него си някой... Но понякога като претърпим някакво разочарование и като са ни наранили предпочитаме да останем сами...да си починем малко от всичко, да обмислим нещата занапред и така :) Но човек, който цял живот е сам не мисля че може да бъде щастлив.

Напълно съм съгласна :)

kypo
03-19-2009, 19:47
истината е че човек мисли че сам е хубаво, само когато не е срещал истинския човек за себе си! и аз до преди една година мислих че сам ми е супер - бях си добре, само чат пат по някоя и нищо сериозно.
но когао намерих някой за мен, дори вече да не сме заедно, осъзнах какво съм изпускал през тези години когато бях сам - просто едно страшно приятно чувство, чувството че има някой, който мисли за теб преди сън, някой на когото сърцето бие по-силно сещайки се за теб, чувстваш се специален, желан и единствен... абе ти си всичко за някой.

все пак светът е за двама, защото споделената радост е двойна радост, споделената мъка е половин мъка! нямаш ли с кой да споделиш и радостите и тъгата, не си е работа...
който го е изпитвал, ще разбере. който не е -пожелавам му да го изпита

Re5peC7
03-19-2009, 19:57
истината е че човек мисли че сам е хубаво, само когато не е срещал истинския човек за себе си! и аз до преди една година мислих че сам ми е супер - бях си добре, само чат пат по някоя и нищо сериозно.
но когао намерих някой за мен, дори вече да не сме заедно, осъзнах какво съм изпускал през тези години когато бях сам - просто едно страшно приятно чувство, чувството че има някой, който мисли за теб преди сън, някой на когото сърцето бие по-силно сещайки се за теб, чувстваш се специален, желан и единствен... абе ти си всичко за някой.

все пак светът е за двама, защото споделената радост е двойна радост, споделената мъка е половин мъка! нямаш ли с кой да споделиш и радостите и тъгата, не си е работа...
който го е изпитвал, ще разбере. който не е -пожелавам му да го изпита
+1 силно подкрепям брата по съдба...много е прав

BaiToq
03-20-2009, 05:51
Повърхностни разсъждения виждам аз.
По-скоро опити за такива.

какво трябва да значи това?
Ами точно това.

Kukumqvka
03-20-2009, 16:42
No woman-no cry! :D

No woman-No sex :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:



за това Бог е измислил ръцете, сливенско девойче :P :D

да бе усетих се ама беше късно :D

crazymm
03-20-2009, 19:20
Аз избрах да бъда сама.
Имах няколко по - сериозни връзки и на какво ме научиха те? Преди мислех, че преживявам влюбването в отделните личности по различен начин, но наскоро открих, че дълбоко съм се лъгала. Като че ли чувството е еднакво всеки път, само обектът към когото го насочвам, е различен. И стигнах до извода, че няма смисъл да се подлагам на едни и същи мъчения само, за да твърдя, че обичам някого.
А до преди няколко дни мислех, че съм влюбена.. :o

mitkom89
03-20-2009, 19:23
Както е казал един приятел "Пътят е бодлив и тесен". Интерпретирайте си го както искате...

Lolitta
03-20-2009, 23:45
Ами авторката сама е отговорила на въпросите си.
Не е нужно непременно да си обвързан с някой, за да се чувстваш идеално. Мисля че тия приказки за старите моми и т.н са отживелица :)

gabsit000
04-02-2009, 16:55
една от най-добрите ми приятелки беше дълго време сама... търсеше така наречената "истинска" любов... преди да я срещне тя беше супер негативно настроена към момчетата..всеки който я сваляше или й беше гадже го смяташе ..като "поредния" .. но дойде това момче.. показа й,че не иска само за едното му флиртче да е .. иска нещо сериозно.. и така се мина половин година..а тя със всеки изминал месец все повече се променяше и все повече се влюбваше в него... и сега няколко дни след като навършиха 6 месеца... той реши че трябва да се разделят,тъй като той е на 18 и след като завърши ще иде при родителите си в Германия да работи и жевее там.. за нея това беше буквално рая..на живота..направи толкова глупости закоито дори аз не вярвах че това е тя..мислех си че едруг човек ,това не беше моята приятелка от преди години... :shock: ; и вече 2-3 седмици откогато са скъсали .. тя е все тъжна и коренно различен човек..и казва на мен "ти ще ме разбереш когато и ти се влюбиш..да видиш какво ми е",а аз й отговорих "по-добре да не разбирам" ... след това което се случи на нея..ме е страх да не се влюбя и аз така ... да си иззгубя ума по някой така,че да върша толкова глупости че самата аз да не мога да се позная след това..така че по-добре да си ходя от "цвят на цвят" .. и от "момче на момче" отколкото .. да стане така както с моята приятелка....

AFT
04-02-2009, 17:59
Значи предлагаш да бъдем с някой, без значение дали сме в много добри отношения с него и т.н.? Да сме с някой само за да не сме сами? Пълни глупости. Нека ти кажа и аз една мъдра мисъл - "Най-важните пътища ще трябва да извървим сами".

mickelangelo
04-02-2009, 18:24
Според мен просто някой хора трябва да занижат малко изискванията си за партньор ...

hahavteen
04-03-2009, 16:22
Заглавито нещо не се връзва с темата май :wink:
САМ и САМОТЕН не винаги са синоними. Ето аз съм сама (от година вече) но не съм самотна в никакъв случай. Добре ми е сама и не мисля че искам връзка на този етап. През последната година се запознах с много мъже. Доста искаха да са с мене а аз само двама си бях харесала по едно време като с нито единия не се получиха нещата.
Тогава ми беше кофти защото ИСКАХ да съм с някой а не можех.
В момента обаче съм достатъчно заета със себе си и не мисля че бих имала достатъчно енергия да се занимавам с някой друг.


Според мен просто някой хора трябва да занижат малко изискванията си за партньор ...


С това хич не съм съгласна. И аз си имам критерии и изисквания но нямам намерение да им изневерявам просто за да имам "гадже".
Съжалявам но обичам и уважавам себе си достатъчно че да не искам да бъда просто с някой колкото да не остана стара мома.
На мен ми е приятно и забавно и в собствената ми компания. :wink: