PDA

View Full Version : Какъв е живота!?



shmatka888
03-18-2009, 18:39
Оптимист:

До 10 годишна възраст живееш безгрижно..Имаш приятели, с които се събирате и играете пред блока, строите си къщички и общо взето само се забавлявате.В училище ти е лесно и ходиш с желание...все пак още си малък, нямаш грижи...мама и татко се грижат за всичко.Ето че идва и пубертета...какво лошо има?! Ходиш на училище и се забавляваш с приятелите си, ходиш по разходки и т.н.След време започваш да ходиш по кафета, барове, купони и всичко ти е наред.Пак се забавлязаш безкрайно много.Напиваш се, напушваш се и всичко е розово, щастлив си.Няма какво да те притеснява и да те тревожи.Нали имаш приятели и си купонясваш...Така е и до 12 клас. На бала си се забавлязаш супер много и изглеждаш страхотно.Напиваш се, напушваш се..това е голям ден за всички.Какво ще правиш след 12 клас?! Че то не е трудно...буташ някой друг лев за да си купиш изпитите и ставаш студент."Студентски живот, ах сладък живот..." И тук няма нищо лошо..Та нали за това си студент..за да се забавляваш...да ходиш по купони и дискотеки.. да се прибираш в 8 сутринта. Имаш яка компания, гадже..няма какво да те притеснява.През това време намираш идеалния партнъор, жениш се и създаваш семейство.Теглиш заем и си купуваш къща.С връзки си намираш яка работа или ставаш шеф.Плащат ти много за да не правиш нищо... какво по хубаво. Имаш голяма къща, хубава кола и изглеждаш добре-това е супер...Е, скоро се пенсионираш, ама какво от това...това са спокойни години. Взимаш голяма пенсия на гърба на балъците, който са бачкали като роби цял живот, а те тънат в мизерия. Прекарваш старините си в спокойстви е уют в малката си виличка.И кое е най-гадното?! Умираш! Свършва охолния ти живот. Толкова години щастие...Сега незнаеш къде ще отидеш ...просто умираш....



Песимист:

До 10 годишна възраст живееш безгрижно... Имаш приятели, с които се събирате и играете пред блока, строите си къщички и общо взето само се забавлявате.В училище все още е лесно и ходиш с желание...Така си мислиш сега, но гогато си бил на 10 всеки ден си си казвал "искам да порасна". Какво те дразни?! Караш се с децата, големите батковци ти пречат да се забавляваш?! В училище ти е трудно и вече неискаш да ходиш..все пак учите таблицата...това е трудно... Колко е гадно да си дете, а?!...И какво идва после! Ставаш тийнейджър и от там започват мъките.Преминаваш през стотици изпитания и се караш с хората...Те те карат да плачеш...Несподелена любов? Много ясно! Караш се с приятелите си когато ти е най- трудно да се справиш. В училище всичко е ужасно трудно...А и хората...все едни и същи, до болка познати...Ходиш по кафета и купони, но не се забавляваш истински. Имаш приятели, но те не са истински. Другите пият и пушат трева за да се забавляват? Еми и ти ще го правиш, но да притъпиш болката и тъгата.Някак си избутваш тийнейджърските години...А после какво?! Учиш като ненормален за да си вземеш изпитите и да си осигуриш свястно обучение докато другите правят купони.От там имаш два избора-да учиш като роб или да плащаш като поп! Нали трябва да храниш другите, нищо че на теб парите не ти стигат...Не стигат тези проблеми ами и гаджето ти те зарязва, сасипан си...Трудно се възтановяваш, но все пак си намираш ново...Другите се забавляват? Е да ама ти трябва да учиш и да работиш...На тях има кой да им плаща изпитите, затова се забавляват.Идва време да създадеш семейство.Жениш се и имаш дете.Колко гадно...парите не ти стигат и живееш под наем в малък апартамент.Всички са изнервени и по цял ден викат...Къде ще отидеш? На работа? Тази еднообразна и скучна работа, с която си се вързал? Е...sory, ама това заслужаваш, затова си учил цял живот....за да мизерстваш.Радвай се все пак, че успяваш да свържеш двата края и не умираш от глад...Идва време да се пенсионираш...Осъзнаваш, че си учил и бачкал цял живот "за оня дето духа"...Взимаш 100 лв пенсия, която не ти стига само за лекарствата...а храната?!Не ти стигат тези проблеми ми и децата ти само чакат да умреш, за да се отърват от теб.Ти също чакаш това...да свърши този Ад и да отидеш в Рая...просто да умреш...


А какъв ще е твоя живот?!

Jesus
03-18-2009, 18:42
Към авторката мога само да кажа че ника и отговаря на 100% на умствените възможности :)

ScionOfStorm
03-18-2009, 18:44
аз винаги съм искал Едуард да дойде да ме спаси от ужасяващия ми живот... :smt089 :smt089

jghgh
03-18-2009, 18:45
АХАХАХ, днеска явно само ще се съгласявам с Raybeez.
Пълна тъпотия, спрях до половината на оптимиста и установих, че тая глупост ти си я писала, а не си я взела от нета. И похвално, думата "забавляваш се" толкова се повтаря, че деааа знам, това ли са оптимистите като хора? Не те бива да ги описваш май-май. Pity. Try again!

Четох и малко за песимиста иии... не, не те бива за психолог. 8-) Особено странната 'закономерност' че само на песимиста му се пречи от батковците да "се забавлява"


Абе рофл бе, зла съм! 8-)

SoFarSoG00d
03-18-2009, 18:46
Животът е такъв ,какъвто си го направиш.

cherinka
03-18-2009, 18:50
лалала, живота е песен 8-)

Jumbie483
03-18-2009, 18:55
на колко години си ? (авторката)

shmatka888
03-18-2009, 19:19
на колко години си ? (авторката)


На 5 съм, а вие сте зле :-D :?

ScionOfStorm
03-18-2009, 19:20
не, аз се вслушах в думите ти.

да имахме по един Едуард всички... :o

Jesus
03-18-2009, 19:24
http://i69.photobucket.com/albums/i56/unrealkiller/1230705644678.jpg

shmatka888
03-18-2009, 19:36
хаха...виждам, че и вашето интелектуално ниво е много високо

eple
03-18-2009, 19:38
що бе едуард е готЯн,друг е въпроса,че филма не струва.

DrunkenLullaby
03-18-2009, 19:38
http://api.ning.com/files/XDhIWpkRMRf*6P*Hlsx*afKFp4iFu9OsVogduuiAt-U8DOJyOYdeClbVrRp-6QZkA37Ls*vEXYakFnLT3f7pm6xgvCC1AF9C/epicFAIL.jpg

Това е един от многото красиви моменти в живота, когато на човек му се приисква да си удари главата в клавиатурата (:

masal
03-18-2009, 19:41
Тъпачка. :P

Elichka666
03-19-2009, 14:19
Пак ли сведохте темата към вампирО бе. 8-)

п.п.живота е гаден! 8-)