PDA

View Full Version : Въпрос относно подходяща диета



suitable
03-18-2009, 18:06
Има най-малко хиляда подобни теми, но имам въпроси относно по-конкретни нещица и затова реших да направя нова тема.. Става въпрос за диета, която да спазвам, ако не искам да имам излишни мазнинки по тялото си. Смятам да започна да правя разни упражнения в къщи, а знам, че без диета нищо не се получава или ако стане - получава се значително по-бавно. Не че имам мазнинки, но просто искам да си оформя корема. Какви храни трябва да избягвам и какво ми е позволено ? Трябва ли да забравя изцяло за хляба или да продължа да го консумирам, но само ако е типов или диетичен. Ясно е, че трябва да забравя за чипсовете и всякакви подобни боклуци. Знам, и че от време на време е хубаво да се яде нещо сладко, дори и малко, защото просто организма си го иска.. Въпросът ми относно диетата е повече за зеленчуците и начина на приготвяне..

t1n4e7o
03-18-2009, 18:16
Темата е БЕЗСМИСЛЕНА! Има милион и една такива теми.. Прочети малко, порови се в гугъл.

P.S. Смени си цвета, че се измъчих докато ти прочета поста.

galu6a
03-18-2009, 18:18
ами хляба хубаво е да откажеш ,но нищо няма да ти стане ако се хапваш по 1-2 филийки препечен черен хляб сотказа сракото може по мн малко смисал за сили ,зашотот сладкото е въглехидрати, спираш пържено гледай повече варено или печено месо повечко салтки и така просто здравословн хранен прави ако искаш и разделно хранне още по-добре :)

slim__shadygirl
03-18-2009, 18:24
Пий повече вода и наблегни на плодовете и заленчуците.Забрави за тестените работи,за сладките също.Ако не можеш да издържиш без сладко яж мед,НО НЕ ВЕЧЕР! :)

LifeIsGood
03-18-2009, 22:49
Аз съм на такъв принцип: Ям каквото си искам но си броя калориите. Ако искам да отслабвам ги намалявам с 200-400. Всички други диети които те карат да се откажеш от нещо според мен са невъзможни да се задържат килограмите след отслабването..

partychild
03-19-2009, 03:25
не пий безалкохолно..бира 8-) ( знам , че е трудно ) пий много вода хих.. както казаха намали и хляба и сладкото :)

suitable
03-19-2009, 09:27
А относно ориза и картофите ? Ясно е, че пържено не е хубаво да се хапва, така изключваме пържените картофи.. ами ако са варени ? От едно списание разбрах, че пуканките много добре заместват чипсовете и всякакви боклуци, но не пуканките, които се приготвят в микровълновата.. в онези пакети, дето се разгъват.. а пуканките, на които сами преценяме колко сол и мазнина да сложим.. с една дума.. стария метод на пукане, който също може да се извърши в микровълнова фурна. Нито са калорични, нито нищо.. и пак хрупат.. : ) Исках малко инфо и за млякото, в какви количества е хубаво да се пие ?

п.п. Абе може ли някой направо да ми каже кои от най-често консумираните продукти не трябва да се ядат.. ? Препечените филийки разбрах, че може, но ако примерно си правя сандвичи.. променя ли се нещо ?

galu6a
03-19-2009, 11:16
ами мисля, че не вредно да ядеш орис и картофи разбира се не пържени за млякото по 90 дневната диета една чаша мляко е едно ядене.Сандвиш си направи с някакво по обезмаслено сирене и краставички :)

colymoly
03-19-2009, 14:29
стига да си хапваш обилно, колкото и упражнения да правиш, няма да имаш полза, наложи се режим на хранене, аз свикнах и вече ме карат да ям насила, просто не ми се яде, свиква се, знам, че е трудно

suitable
03-19-2009, 14:45
стига да си хапваш обилно, колкото и упражнения да правиш, няма да имаш полза, наложи се режим на хранене, аз свикнах и вече ме карат да ям насила, просто не ми се яде, свиква се, знам, че е трудно

Нито имам проблеми с това, че ям много, нито с това, че ям малко.. ; ) Питам за храните, кои са вредни, кои трябва да се отбягват, кои какво точно правят.. нещо подобно.. По-горе съм изброил някои, от които се интересувам..

Sintya
03-19-2009, 14:49
Ориз свободно можеш да ядеш, както и варени картофи със обезмаслено сирене... повече салатки в менюто и плодове... избягвай сладкото, хляба ограничавай. Супи можеш да ядеш, но да не са от онези Маги, защото са прекалено солени и може да започнеш да задържаш сол, което въобще не е хубаво.