PDA

View Full Version : Криви зъби



Drogiranata_
03-19-2009, 15:41
Здравейте... Сигурно ви е писнало от въпроси, като този който бих искала да задам и аз, но просто не успях да намеря точно това което ми трябва. Аз съм момиче на 17 години и имам проблеми със зъбите. Много са ми криви и искам да си сложа брекети. Но не знам дали вече на моята възраст е късно за това, колко пари ще ми струват брекетите и колко време трябва да ги нося. Ако ми отговорите на въпросите ще ви бъда много благодарна. А също се притеснявам и за самочувствието ми. С брекети е доста грозно и ме е страх от подигравките на хората.Ако има някой на мойта възраст който се е справил с този проблем отностно самочувствието моля да постне някое коментарче. Благодаря на всички предварително :)

galu6a
03-19-2009, 15:47
ами нз дали ще ти помогнат ,но мисля ,че вече е късно незнам за пари до колкото съм чувала са около 1000-2000 лв зависи и се носят някъде 2 години.Поне така знам от съученици ! :)

Amelly
03-19-2009, 15:48
За брекетите няма възрастови ограниячения.
Цените варират от 500-3000лв.В зависитмост от проблема и ситуацията,най-често са на изплащане.
А за самочувствието не се тревожи,все повече хора си слагат брекети и дори по възрасти,изключително много хора на възраст над 20 години съм виждала с брекети.Не мисля,че ще ти се подиграват.

Swinkenhoffer
03-19-2009, 15:53
ами нз дали ще ти помогнат ,но мисля ,че вече е късно незнам за пари до колкото съм чувала са около 1000-2000 лв зависи и се носят някъде 2 години.Поне така знам от съученици ! :)
E не късно... мои познати сложиха на по 19-20.
Според мен даже е сладко. 8-)
Трябва да си доста малоумен, за да се подиграваш на такова нещо... напълно нормално.

MaLty
03-19-2009, 16:17
Аз мн харесвам хора с брекети..сладко е :) Така де зависи дали ти отива :D

ShadowOfTheDeath
03-19-2009, 16:20
за цените на съм запозната, но аз познавам хора, които са си слагали брекети на по 19 годишна възраст, даже един приятел миналата година завърши 12 клас с брекети, дори мисля, че е сладко, няма от какво да се притесняваш :)

mysterious93
03-19-2009, 16:20
abe spoko ne e kusno. za breketite kakto kazaxa nqma vuzrastova granica. ima hora na po 30 s breketi, a ti deto si na 17 6to se pritesnqva6? skupi4ki sa.. nad 1000 leva otivat kum 2000..abe zaslujava si. ako ima6 finansovata vuzmojnost slagai i hi4 ne go misli :-D

NIKY
03-19-2009, 17:22
Не се притеснявай, вече има да си избираш с разни камъчета и така нататък... Няма да е грозно, а и ще ги носиш 2 години, ама после цял живот ще си със хубави зъби :) А другия вариант е обикновените скоби.. Можеш да си ги махаш и слагаш когато поискаш, но зависи колко са криви... Аз носих обикновени скоби около една година, бях с обратна захапка и ми бяха доста криви. Аз дори не ги носех постоянно, като се приберях от даскало ги слагах... Еми сега събите ми са си подредени :)

OneGirl
03-19-2009, 18:35
За брекетите няма възрастови ограничения, може и на 30, 40 години да се сложат. Моите брекети са 1200 лв., но ако отлепиш брекет, смяна на дъга се плаща отделно. И спокойно за самочувствието и аз си мислех, че всички ще ми се подиграват, но изобщо не е така, всички казват, че стоят мн сладурско :) .

slim__shadygirl
03-19-2009, 19:01
Аз съм с брекети и съм на 16.Мислех си,че ще ми стоят грозно и т.н.,но аз си се харесвам така.+ Това по-добре да имаш хубава усмивка отколкото крива нали?За цените всеки зъболекар взима различно,но г/д са около 2500 до към 3000

eple
03-19-2009, 19:38
много скъпи били :shock:

аз моите си ги опрайх с апаратче,ама бях малка..
иначе хубаво е ,че си се сетила-малко късно,де,но не е непоправимо.
оправяй си зъбите,че е много грозно момиче с криви зъби.
не,че момче е хубаво,де

а бду тва колко ще ги носиш...на тия зъболекари не вярвай,щото на мен ми казаха 2 години,пък станаха 4
и други съм чувала,че много повече си носят брекетите,отколкото им е казано.

crazymm
03-28-2009, 18:07
Моите са 3000 лв, ама са естетични - т.е. много бели, почти безцветни. Не се забелязват и въобще не ме притесняват. Иначе металните са м/у 2500-2800 лв. А за колко време, си зависи от теб. Ако са ти много криви между година - две (поне така казват).

DevlLady666
03-28-2009, 18:11
Аз ти препоръчвам да идеш на зъболекар, за да ти кажат какъв точно ти е проблема и да ти обеснят всичко от което се интересуваш.. :) :) иаче според мене никой няма да ти се смее за това, че исакш хубава усмивка. В другите държави даже е модерно да се носят брекети..

teenems
03-29-2009, 12:32
ами нз дали ще ти помогнат ,но мисля ,че вече е късно незнам за пари до колкото съм чувала са около 1000-2000 лв зависи и се носят някъде 2 години.Поне така знам от съученици ! :)

на една моя съученичка едната и струвала 3000 лв. обаче има и долу и горе и и напраили някво намаление !

за ко да си голяма веднъж видях ена жена на около 30-35 години с брекети

и много на 17-18-19 г. съм виждала ;)

mrazqkindergarten
03-30-2009, 06:34
Мацка,не е късно,спокойно.Макар че моите ги сложих доста по.рано...струваха 1800 лева :? и ги носих две години...а за самочувствието не се притеснявай..все пак това е временно..а и по-добре така,отколкото цял живот с криви зъби :wink: Има си ефект от тея брекети. :wink: Значи,при мен кофтито е разстоянието между горните и долните зъби..иначе не са ми криви,ама и то беше по-голямо преди да сложа брекети :wink: Малко късно си се сетила,но и сега трябва да сложиш.По-добре късно,отколкото никога. :wink:

butty
03-30-2009, 08:52
Аз носих брекети 2 години-6 и 7 клас. Тогава ми казваха, че тамън навреме съм се сетила. Носих ги две гоодини, всичко беше добре, като ги свалихме си бяха подредени много хубави, но след месец се върнаха на старите си места и пак бяха криви и все още са.. но какво да се прави.. при мен брекетите не помогнаха :o

MiLeNcHeToO
03-30-2009, 20:18
Цената на брекетите е различна зависимост от това къде отидеш, но горе-долу варират + - 2000-2500. За брекетите няма възрастово ограничение, може и на 30 да се сложиш няма проблем. Не се притеснявай да си сложиш, ще свикнеш с тях, а след това ще имаш перфектна усмивка. Аз също трябва да нося, за съжаление в момента няма как да си го позволя, но при първа възможнот ще си сложа, лошите зъби наистина влияят на самочувствието. Не се колебай, няма нищо грозно или смешно в това да се грижиш за външния си вид. :)

XTREMEFREERIDE
03-30-2009, 21:36
Приятелят ми носеше брекети.
Той е на 17. ;)
Сега на скоро ги свали и усмивката му е перфектна наистина.
Чак ми е неловко с моите кривуляци... :shock:
Слагай брекети ако имаш възможност не се чуди!!!