PDA

View Full Version : Мазна коса - пяна?



sisley_baby_f
03-19-2009, 16:32
Косата ми е мазна. Гледам да не я мия често, защото честото миене не се отразява добре на косата ми. Но напоследък ми се налага да я мия през ден. Освен това не е особено обемнна и стърчи, и се чудех дали да не си купя някаква пяна за коса. До сега не съм позлвала и не знам как ще се отрази на косата ми. Дали ще започне да се омазнява по-бързо? Този въпрос ме интересува най-много. Бих се радвала, ако ми препоръчате някакви марки. И ако може цена, и колко време горе долу използвате една пяна.
Благодаря предварително!
Моля, без коментари от рода на "Мий си косата всеки ден!", защото при мен това НЕ помага.
П.С: Навеждам си главата като се суша, за да й придам някакъв обем, но няма особена разлика, така че и това отпада като вариант.

LittlePrincess
03-19-2009, 16:39
Моята преди няколко седмици почна да се омазнява бързо и я миех така през ден.. Накрая ми писна и стоях 3 или 4 пъти по повече време без да я правя с преса, без да слагам пяна и я миех през 2-3 дена (трябваше да се прежаля да се връзвам, ноо. . . ) и сега си е мойта си хубавката косица .. Пробвай така може и да ти помогне : )

sisley_baby_f
03-19-2009, 16:42
Не използвам маша, преса, лак и т.н.
Значи от пяната ще започне да се омазнява по-бързо, така ли?

mynichka
03-19-2009, 16:44
Според мен щом сега ти е мазна с пяната ще се омазнява доста по- бързо.

Black_Fyed_Peas
03-19-2009, 18:22
Според мен щом сега ти е мазна с пяната ще се омазнява доста по- бързо.

и аз мисля така :)

м/у какъв шампоан изполваш

galu6a
03-20-2009, 12:32
да момичетата са прави не слагай никокви др продукти и смени шампуана и може да си купеш някакви ампули

silver_moon
03-20-2009, 15:45
добре де само при мен ли от пяната косата ми изсъхва и не се омазнява . Мойта също принципно си е мазна и на втория ден (без да и правя нищо) вече може да служи за огледало, а като е с пяна грам не се омазнява.
Май при всеки си е индивидуално

за марка ти препоръчвам на Тафт -зелената

cLaDyRcHe
03-20-2009, 16:57
Моята коса е къдрава и си слагам гел-пяна,но само по краищата с цел да ми се запазят къдриците и не мога да кажа че се омазнява по-бързо,но попринцип и трябват 3-4 дни за да започне да става мазна. :)

marin4itu
03-20-2009, 19:16
Моята коса като е с пяна се омазнява по-бавно. Явно зависи от кожата на главата и самата коса. Иначе ползвам на Taft червената, която е за боядисана коса.

sisley_baby_f
03-21-2009, 07:56
добре де само при мен ли от пяната косата ми изсъхва и не се омазнява . Мойта също принципно си е мазна и на втория ден (без да и правя нищо) вече може да служи за огледало, а като е с пяна грам не се омазнява.
Май при всеки си е индивидуално

за марка ти препоръчвам на Тафт -зелената

Добре, мисля да пробвам. Каква е цената и колко време горе долу ползваш една пяна? Често ли си слагаш? И къде да я нанасям - само по крайщата или и в корените?

Nadelina
03-21-2009, 08:04
Moqta kosa e mnogo rqdka, imam perushina na glavata i sym razbrala pone za sebe si, che pqnata obem ne pridava. Syveta mi e da ne si izstoshtavash kosata s pqna, zashtoto edva li shte ostanesh mnogo iznenadana ot rezultatite.