PDA

View Full Version : България за вас



fi7nesa
03-19-2009, 18:43
Не мога да разбера всички които напускате България по един или друг начин, и на всичкото отгоре после се хвалите и обиждате собствената си държава, какви ценности имате на този свят. Всички уж сте отишли за по-добро образование, повече пари. Нима бихте пожертвали всичко, свързано с духовното богатство и историята на България само за да живеете по- добре?? За мен хора които отиват и зарязват своята страна са нищо повече от едни продажници, който в последните си дни ще са едни напълно изпразнени от чест и родолюбие предатели..

LudoMlado
03-19-2009, 18:48
Не мога да разбера всички които напускате България по един или друг начин, и на всичкото отгоре после се хвалите и обиждате собствената си държава, какви ценности имате на този свят. Всички уж сте отишли за по-добро образование, повече пари. Нима бихте пожертвали всичко, свързано с духовното богатство и историята на България само за да живеете по- добре?? За мен хора които отиват и зарязват своята страна са нищо повече от едни продажници, който в последните си дни ще са едни напълно изпразнени от чест и родолюбие предатели..

Пич, кво е тва "всички вие". Не е ли по-добре да отделя 5 години в чужбина за да съм сигурен че после мога да осигуря добър живот на моето семейство в България, вместо да затъвам в тинята и да се тупам по сърцето сякъш геройство съм направил. Обвинявай Българите които забравят държавата, не тези които я напускат, защотото много от нас планират да се върнат.

fi7nesa
03-19-2009, 18:51
Човек имам предвид хората които я напускат трайно и нямат намерение да се връщат, иначе да поработят за пари но да се върнат е съвсем друго.. И не говорим за дълги срокове.

NawleK
03-19-2009, 18:53
Не мога да разбера всички които напускате България по един или друг начин, и на всичкото отгоре после се хвалите и обиждате собствената си държава, какви ценности имате на този свят. Всички уж сте отишли за по-добро образование, повече пари. Нима бихте пожертвали всичко, свързано с духовното богатство и историята на България само за да живеете по- добре?? За мен хора които отиват и зарязват своята страна са нищо повече от едни продажници, който в последните си дни ще са едни напълно изпразнени от чест и родолюбие предатели..

Ти ще ми говориш така когато обиколиш местата който аз съм бил. Когато видиш това което съм видял. Когато научиш езиците който аз говоря. Ти ще ми говориш така когато спреш да ми зяпаш колата като застана на светофата. Ти ще ми говориш така когато постигнеш повече от мене!!! Аз съм с 3 паспорта и говоря 3 езика и имам повече пари от колкото селото има общо. Когато твоя баща спре да работи за такива като моя баща и когато твоята майка спре да спи с такива като мене тогава ще ми държиш фасон. И още нещо, в България ако не идваха пари от такива като мене ти щеше да си на улицата гладен!!! Точно такива като мене където работят извън България и пращат пари в България още я държат някси тая държава защото докато вие гласувате за кретени като бойко все по-лошо ще става!!!


Moderated by slun4ice
т.2 от правилника

fi7nesa
03-19-2009, 18:59
Човек сам си противоречиш, ту работят за баща ти ту ти работиш за някой.. Въобще огромна гняв избълва. Нито щи гледам колата, нито пък искам да имам десетки паспорти.. За мен най голямата радост е че съм в моята родина, приемам нещата които стават и работя за България, или казано накратко съм с нея. Товя лъскав материален живот те радва външно, но за мен с този твой начин на мислене ти си гневен и нервен духовно, осъзнал че си се продал

Darkkiss
03-19-2009, 19:04
Не мога да разбера всички които напускате България по един или друг начин, и на всичкото отгоре после се хвалите и обиждате собствената си държава, какви ценности имате на този свят. Всички уж сте отишли за по-добро образование, повече пари. Нима бихте пожертвали всичко, свързано с духовното богатство и историята на България само за да живеете по- добре?? За мен хора които отиват и зарязват своята страна са нищо повече от едни продажници, който в последните си дни ще са едни напълно изпразнени от чест и родолюбие предатели..

докато има хора като тебе
света ще е гадно място...

fi7nesa
03-19-2009, 19:27
Докато има хора като мене ще има България.

Darkkiss
03-19-2009, 20:06
Докато има хора като мене ще има България.

:razz: :razz: :razz:

къци...

Rodolubec
03-19-2009, 20:54
Ти ще ми говориш така когато обиколиш местата който аз съм бил. Когато видиш това което съм видял. Когато научиш езиците който аз говоря. Ти ще ми говориш така когато спреш да ми зяпаш колата като застана на светофата. Ти ще ми говориш така когато постигнеш повече от мене!!! Аз съм с 3 паспорта и говоря 3 езика и имам повече пари от колкото скапаното ти село има общо. Когато твоя баща спре да работи за такива като моя баща и когато твоята майка спре да спи с такива като мене тогава ще ми държиш фасон. И още нещо в България ако не идваха пари от такива като мене ти щеше да си на улицата гладен !!! Точно такива като мене където работят извън България и пращат пари в България още я държат някси тая държава защото докато вие боклуци гласувате за кретени като бойко все по-лошо ще става!!!
То си личи кой е боклука в случая! Пък като се смяташ за толкова умен дай да си направим едно съзтезание пък да видим колко си начетен и гррамотен.
Просто те яде отвътре ,че човека ти каза истината в очите.

fi7nesa
03-19-2009, 21:00
Историята помни предателите.. Всички който сте си отишли - не говоря за тези които са далече по принуда или пък за малко - вие вече сте ничии, тъй като в никоя държава няма да си намерите мястото, на всякъде ще сте просто ЕМИГРАНТ, а в родината си ще сте нежелан...

kristo
03-21-2009, 18:41
Не мога да разбера всички които напускате България по един или друг начин, и на всичкото отгоре после се хвалите и обиждате собствената си държава, какви ценности имате на този свят. Всички уж сте отишли за по-добро образование, повече пари. Нима бихте пожертвали всичко, свързано с духовното богатство и историята на България само за да живеете по- добре?? За мен хора които отиват и зарязват своята страна са нищо повече от едни продажници, който в последните си дни ще са едни напълно изпразнени от чест и родолюбие предатели..

Ти ще ми говориш така когато обиколиш местата който аз съм бил. Когато видиш това което съм видял. Когато научиш езиците който аз говоря. Ти ще ми говориш така когато спреш да ми зяпаш колата като застана на светофата. Ти ще ми говориш така когато постигнеш повече от мене!!! Аз съм с 3 паспорта и говоря 3 езика и имам повече пари от колкото скапаното ти село има общо. Когато твоя баща спре да работи за такива като моя баща и когато твоята майка спре да спи с такива като мене тогава ще ми държиш фасон. И още нещо в България ако не идваха пари от такива като мене ти щеше да си на улицата гладен !!! Точно такива като мене където работят извън България и пращат пари в България още я държат някси тая държава защото докато вие боклуци гласувате за кретени като бойко все по-лошо ще става!!!
Точно заради такива като твойте родители и като теб България е зле, а българския народ гладува. Защото сте постигнали богатството си само и единствено чрез крадене и нечистотии. Преди 89 сте били най-предани на БКП и затова сте колили и бесили, след 89 обърнахте палачинката и станахте капиталисти и "демократи", за да може пак да лапкате и крадете наволя без никой да ви пипа. И когато такива като вас бъдете лишени от незаконно придобитите си богатства, които бъдат инвестирани в развитието на България, тя отново ще е нормална бяла държава и българския народ ще има високи доходи и възможност на нормално развитие!


Moderated by slun4ice
т.2

windowlicker
03-22-2009, 06:02
Като видях заглавието на темата не очаквах дас видя такова нещо.
Към човека, който който нищо не каза, а само псуваше... малееее колко мъка има по тоя свят...
Към автора... значи и при тебе положението не е много по-цветущо. В смисъл, така като те гледам така не си излизал от България, в което няма нищо лошо по принцип. Ама да говориш глупости за живота извън България не върви много много...
Та аз живея извън България и не смятам да се връщам да живея там... и какво? Никога не съм казвала, че я мразя или нещо такова. Казвам го това на всички: в България е купона! Това е така. Това е едно от нещата, които страшно много ми липсват, но това не ми стига за съжаление :( Както се казва: Обичам Родината, но не и държавата!

Darkkiss
03-22-2009, 13:41
Точно заради такива като твойте родители и като теб България е зле, а българския народ гладува. Защото сте постигнали богатството си само и единствено чрез крадене и нечистотии. Преди 89 сте били най-предани на БКП и затова сте колили и бесили, след 89 обърнахте палачинката и станахте капиталисти и "демократи", за да може пак да лапкате и крадете наволя без никой да ви пипа. И когато такива вас, народни паразити бъдете лишени от незаконно придобитите си богатства, които бъдат инвестирани в развитието на България, тя отново ще е нормална бяла държава и българския народ ще има високи доходи и възможност на нормално развитие!

мълчи
като не разбираш няма се обаждаш
то простотията ти бива бива
ма то това прекалява


Moderated by slun4ice
т.2

kristo
03-22-2009, 14:40
мълчи там
като не разбираш няма се обаждаш
то простотията ти бива бива
ма то това прекалява
:lol: :lol: :lol:
Дарккисчо винаги съм те съжалявал за нескопосаните ти коментарчета... Единственото, което имаш като "аргумент" срещу спорещите с теб е "село, селяни", хахаха

plmn
03-22-2009, 21:48
:-o :-o

hahavteen
03-23-2009, 10:38
Предупреждавам всички чиито мнения съм редактирала да спрат да обиждат иначе ще сложа ключ.
Моля мненията да са по темата! :)

Аз не живея в България и нямам никакво намерение да се връщам. Въпреки това не говоря лошо за нея и не се срамувам да кажа откъде съм макар че съм имала нещастието да се запозная с такива индивиди дето на втората си година в чужбина почват да се правят на чужденци :?
kristo не всички са натрупали пари по нечестен път. Защо си мислиш че в чужбина или живееш в мизерия или се занимаваш с нечестни неща? Майка ми е учителка по цигулка а пастрока ми е програмист и въпреки това имаме огромна къща, сестра ми живее сама в Кипър в апартамент под наем, най-малката ми сестра ходи на частни уроци по карате, фигурно пързаляне, балет и рисуване а аз се изнасям на общежитие като наще ще ми дават парите. Не е за хвалба това последното но искам да ти покажа че явно имат достатъчно средства за да живеем нормално без да са замесени в далавери. Я ми кажи как живеят хора с подобни професии в БГ и дали могат да си позволят да задоволяват всеки каприз на трите си деца?
Според мен всеки човек има право да е щастлив и не е нужно да живее в държавата в която е роден ако вижда че там няма да може да го постигне. За мен не е важно да съм в България а да ми е добре и да ми е спокойно. Имам други познати които само чакат да завършат за да се приберат. Всъщност сега като се замисля всички студенти които познавам искат да се приберат в България така че явно наистина искат просто да си осигурят добро оразование което ще им гарантира добре платена работа преди да се завърнат...

kristo
03-23-2009, 22:58
Аз спорех за друго, а не затова как се живее в чужбина в случая(в последните си 2 коментара по тази тема). Не те съдя, че живееш и учиш/работиш в чужбина- въпрос на личен избор, аз лично не бих го направил поради доста причини, които съм споменавал много пъти в този раздел. Не отричам и това, че доходите в чужбина са доста по-високи от нашите, но това лично на мен не ми дава основание да напусна БЪлгария, защото искам само и единствено в нея да живея добре- нещо което колкото и трудно да изглежда би могло да се постигне- как това също съм го казвал, а и всеки и могъл да се сети.

Но аз се дразня за други- тези две момченца, които се държат като гамени в този раздел и плюят целия български народ, за да изкарат себе си колко са велики и умни точно нищо не са направили за БЪлгария, а критикуват, лепят етикети, държат се нагло и арогантно, защо? Защото са комплексирани, защото са гузни за нещо. Защото кой българин в България живее с толкова високи доходи, та да си позволява ултра скъпи коли, огромни жилища, да обикаля из всички кътчета на света? Със сигурност не един средностатистически българин с доход 200 евро, който се скъсва да бачка от сутрин до вечер, но понеже не е "богопомазан" като тях получава тези пари за които казах, а тези същите умници живеят охолно, как? Честно и почтено ли? Айде де, не на мене тия, не паса трева. Все едно да се каже, че богатствата на олигарсите в България са честно придобити- а те тези двамата са точно синове на някои родни олигарси- самия им просташки и нагъл тон го доказва- те винаги мислят, че обикновения работлив честен българин е тъпак и простак точно защото не е като тях- непукист, мошеник, измамник. И така нататък, да не задълбавам, просто това имах предвид, а не че ако идеш да живееш и бачкаш в чужбина не можеш да спечелиш много пари за родните стандарти просто защото там доходите са в пъти по-големи от нашите, уви.

Mastta
04-01-2009, 10:05
Не мога да разбера всички които напускате България по един или друг начин, и на всичкото отгоре после се хвалите и обиждате собствената си държава, какви ценности имате на този свят. Всички уж сте отишли за по-добро образование, повече пари. Нима бихте пожертвали всичко, свързано с духовното богатство и историята на България само за да живеете по- добре?? За мен хора които отиват и зарязват своята страна са нищо повече от едни продажници, който в последните си дни ще са едни напълно изпразнени от чест и родолюбие предатели..

Та България е завладяна от нищота, корупция, лъжи, престъпници на свобода и още кво ли не..

kristo
04-02-2009, 12:16
Ще ми обясниш ли какво значи нищота :) ?

azazas
04-13-2009, 18:12
Az lichno ot pochti godina ne sam v BG . Tuk /Holandiq/ mi haresva mnogo poveche, tuk namerih poveche istinski priqteli i jivota mi e po hubav.S risk da me sadite shte kaja che predpochitam da jiveq tuk otkolkoto v BG ..e da na bqloto ne moga da kaja cherno i az taguvam za priqtelite si ponqkoga! No imam po golqmo badeshte tuk i ne me interesuva che nqkoi shte me sadi za tova che ne iskam da se varna v BG .. !

Sajelqvam che ne pisha na latinica no prosto pc-to mi e malko precakano v momenta ... ! :) :) :)