PDA

View Full Version : Бунт



wonder
03-19-2009, 19:17
Бунт,крещеше цъзнанието ми.Ах,ти зла отритната вещице.Мършава стопанке на този прокълнат ум.Къде си мислиш,че отиваш?Бунт,крещеше тялото ми,и най-накрая задавен писък изхвърача от гърлото ми.Бунт,каза той,бунт.Изправи се сляпа невернице.Уж си някой.Къде ти е смелостта?Къде самолюбието.Къде силата?Отритната от всички ти плачеш,жалка,грозна свита под краката ми.Какво целиш?Прошка?Любов?Мъдрост? Недей,е моят съвет.Стани.Аз не обичам,аз не се влюбвам,аз не помагам,аз не уча.Това не е моя работа.Нали ти си живота.Стъпкан и мизерен,но си ти.Без слънце без луна.Без тежки опити за самозабрава.Налудничавата истина тъкмо надникна през прозореца.Бунт ми крещеше тя.Да го върнем.Задето ни мразят,казват, различна си ,тези мърльовци.
Защо?(отвърнах аз)Защото се боря,защото не съм бездушно копеле?!Защото не загубих себе си в опит да се харесам.Защото не спрях да кзвам каквото мисля дори на смъртният си одър.Бунт?Бунт ли искаш?Целите са забравени,остана само идеята.Бунт за нищо.За болка и страдание.Вече като захвърлена вещ не върша работа.Да,да,да ще плача.Докато не ме открият.Бунт ли искаш?За да се изправиш?Срещу мрак,прекалено обичан от,онези,провъзгласили себе си за богове.Умри,приятелю,умри щастлив за моя сметка.

wonder
03-19-2009, 19:25
Извинете ми правописните грешки,просто го написах и забравих да го проверя преда до го пусна.Пфуууууу! :x