PDA

View Full Version : Нещо много странно



nyx
03-19-2009, 21:54
Здравейте!От много години съм забелязал,че правя нещо което не ме притеснява толкова колкото ми е адски интересно ква е причината... Омалък ям само с едната ръка-дясната.Другата я подпирам между тялото си и масата ако се хараня седнал до маса и докато с едната ръка се храня другата я стискам до болка в юмрук... Напоследък се усещам много често,защото идва момент в който започва да ме боли ръката до такава степен стискам...Интересно ми е някой дали има подобен,хм дали въобще мога да го нарека проблем :)

ThisIsMe
03-19-2009, 22:02
Защо да е проблем.Стой си така,както ти харесва.
НЯма определена стойка за ядене .Всичко е нормално ,спокойно! :)

nyx
03-19-2009, 22:05
да ама не мисля че е нормално да стискам ръката си до болка без дори да осъзнавам :) за тва...не че ми е проблем... :)

batkodoki
03-20-2009, 21:23
Здравейте!От много години съм забелязал,че правя нещо което не ме притеснява толкова колкото ми е адски интересно ква е причината... Омалък ям само с едната ръка-дясната.Другата я подпирам между тялото си и масата ако се хараня седнал до маса и докато с едната ръка се храня другата я стискам до болка в юмрук... Напоследък се усещам много често,защото идва момент в който започва да ме боли ръката до такава степен стискам...Интересно ми е някой дали има подобен,хм дали въобще мога да го нарека проблем :)

дам, проблем е. погрешно отпечатан стереотип.

това е нещо, което е било в ранното ти детство, а по описанието може да се направи извод, че е било практика на която си "приучен" в детска ясла или детска градина, където чрез психическо и физическо насилие ти е вменено че "излишната" за хранене ръка трябва да бъде блокирана за да не би - пази Боже - да разлее нещо по масичката.
тези дивашки методи бяха практика в детските градини. и все още май са. гарантират безхаберно спокойствие на персонала.

sawfan
03-21-2009, 13:28
А бе ще стане проблем,ако толкова силно стискаш,че се усетиш че ядеш кърваво пиле :D :D :D :D

nyx
03-24-2009, 21:10
wow...логично...
аз имах друга теза,подобна на твоята batkodoki:
мислех си че когато съм бил бебе докато съм се хранил съм държал пръстта на майка си което също би било логично като се изключи положението в което сега държа ръката си...така че темата се приключва тук като приемаме че детските градини не са най-добрия възпитател... :) 10х за адекватното мнение!

batkodoki
03-24-2009, 22:16
wow...логично...
аз имах друга теза,подобна на твоята batkodoki:
мислех си че когато съм бил бебе докато съм се хранил съм държал пръстта на майка си което също би било логично като се изключи положението в което сега държа ръката си...така че темата се приключва тук като приемаме че детските градини не са най-добрия възпитател... :) 10х за адекватното мнение!

СИ държал пръста на Майка си докато си сукал, но тук знака е обратен на коментираното - правим го всички като гаранция за сигурност и безопасност. така се усещаме добре. все пак докато умрем "Мама" е символа на защитата от всяко зло :)

Darkkiss
03-25-2009, 01:06
интерестно 8)

john95
03-25-2009, 05:38
Az kato nalagam nqkogo stiskam mnogo zdravo zybi, 4e kato spra se use6tam i posle me bolqt 5 min :D

melinor
03-25-2009, 09:32
^ Това се нарича злоба :D [Не се заяждам]

nyx
03-25-2009, 21:49
замислял съм се да не би и аз да го правя от злоба...да ама се случва дори и когато съм абсолютно спокоен...вярно че когато съм максимално изнервен стискам още по здраво... :) ама не е и от това... има и още нещо...веднъж бях на гости на баба ми,която ми каза че тя също държи така ръката си,както и нейния баща някога го правел... Като и споделих че аз обаче стискам юмрука си тя обърнала внимание и остановила че и тя го прави...възможно ли е да е наследствено :)