PDA

View Full Version : Не хващам мускулна треска?



eXpl0d3
03-19-2009, 20:59
Та въпросът ми е :

Ходя на фитнес от около 2 седмици и правих - гръб , гърди , бицепс , трицепс и хванах мускулна треска само на гърдите ...

А гърдите са най-развитата част от тялото ми :shock:

Искам да отбележа ,че редовно в нас тренирам (от 1 год) сега съм на 14 .

правя по 60 лецеви. всеки ден на 1 серия после още 30-40 лицеви след 5 мин.

Това ,че не хващам мускулна треска на другите мускули означава ли ,че не правя нищо ? Или просто мускулите ми са тренирани ?

П.П : 171-175 някъде там съм висок нз точно колко и съм 51 кила малко съм слаб ама се х*й , ям доста ,но не пълнея и бащата и дядо ми са били така... така ,че това е генетично.

Просто съм 'жилав' а нямам големи мускули , а и да най-слабата част на тялото са ми краката ,защото преди 1година и половина скъсах минискус и ми правиха операция не трябваше 1 месец да ставам ,не можех да цъкам баскет и др. спортове освен плуване, вече се сещате ,защо гърдите ми са най-развити , плувах и правя що горе доста лицеви :)

Но написах цяла автобиография така ,че стига :D


*Липсва описателно заглавие на Кирилица! Грешен раздел!
Точка 1 и 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

fi7nesa
03-19-2009, 21:30
Аз дигам от 6 месеца, нз дали е достатачно та да давам съвети. Попринцип е хубаво след тренировка на другия ден да чустваш лека болка в групата, която си тренирал. Не говорим за мускулна треска в етап в който не мойш да се движиш. Иначе относно качването, аз за 5 месеца от 60 кг станах 68, благодаление на здраво ядене, макар че сериозни хранителни диета права он 1 месец с богата храна- 5-6 ядения на ден. Относно краката, натоварва ги, щото краката са половин тяло

eXpl0d3
03-20-2009, 07:59
Мерси ;)

Kostadin_682
03-20-2009, 16:35
Та въпросът ми е :

Ходя на фитнес от около 2 седмици и правих - гръб , гърди , бицепс , трицепс и хванах мускулна треска само на гърдите ...

А гърдите са най-развитата част от тялото ми :shock:

Искам да отбележа ,че редовно в нас тренирам (от 1 год) сега съм на 14 .

правя по 60 лецеви. всеки ден на 1 серия после още 30-40 лицеви след 5 мин.

Това ,че не хващам мускулна треска на другите мускули означава ли ,че не правя нищо ? Или просто мускулите ми са тренирани ?

П.П : 171-175 някъде там съм висок нз точно колко и съм 51 кила малко съм слаб ама се х*й , ям доста ,но не пълнея и бащата и дядо ми са били така... така ,че това е генетично.

Просто съм 'жилав' а нямам големи мускули , а и да най-слабата част на тялото са ми краката ,защото преди 1година и половина скъсах минискус и ми правиха операция не трябваше 1 месец да ставам ,не можех да цъкам баскет и др. спортове освен плуване, вече се сещате ,защо гърдите ми са най-развити , плувах и правя що горе доста лицеви :)

Но написах цяла автобиография така ,че стига :D
А бе брато ако искаш мускулна маса... ще те посъветвам:
Понеделник:
Гърди и рамо
----------------------------
Сряда:
Гръб и трапец
----------------------------
Петък:
Бицепс, Трицепс, предмишница
----------------------------
Неделя:
Корем (това може да си го правиш и у вас)

ако вдигаш за релеф
използвай по-малка тежест, като правиш повече серии
Пример:
тренираш за бицепс, както следва 10кг. (ако са ти много ги намали)
10 пъти по 4 макс 5 серий

Ако тренираш за маса
използваш максимално тежест (колкото можеш да вдигнеш), но за сметка на това намаляваш серийте от 4- на 3...
(сигурно ти се струва, че тая една серия няма да има ефект, но не е така повярвай ми (: )

За начинаещ ти препоръчвам да повдигаш 2-3 месеца, като следваш
3 серий по 10 повторения, за всички мусколни групи
и виж резултатите след 2 месеца Wink ...

ВАЖНО!!!
Не си мисли, че като правиш повече упражнения ще имаш по-големи резултати, защото мускула расте тогава, когато е в покой... (след тренировка например) за да се възтанови му трябва поне 1 максимум 2 дни почивка (зависи от организма ти)
Не пази строги диети, яж храна като качество не като количество!
А ако си тренираш у вас... те съветвам да си намериш някоя гира...
правиш лицеви по 60 добре... но щом искаш маса, по- добре хвани една раница напълни я с нещо тежко, сложи я на гърба си и прави лицеви на ново (ако имаш брат/ сестра или гадже кажи и да ти се качи на раменете) и тогава прави лицевите... тактиката за мускулна маса е като правиш по малко повторения, с по голяма тежест. Трябва да изцеждаш мускулите максимално... например
понеделника прави Лицеви... 3 серии по 20 повторения (с тежест)
Познавам доста хора, които прекарват много време във фитенса, и нямат никакъв резултат, и се лъжат и вземат най-различни химии като креатин, амаболи и т.н... (НЕ ТИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ!) и нямат резултати... просто не могат да качът мускулна маса... поради простата причина че си мислят че с повече вдигане, и трениране на една и съща мускулна група биха могли да постигнат нещо...

eXpl0d3
03-20-2009, 19:57
Еми мерси за коментара :) !

Аз си направих такава програма:

Понделник : Бицепс;
Вторник: Гърди;
Сряда: Почивка;
Четвъртък: Трицепс;
Петък: Рамо и Крака;
Събота: Корем;
Неделя: Почивка;

Като всеки ден правя лицеви и корем. Тази програма добра ли е? :)

Kostadin_682
03-20-2009, 20:09
Еми мерси за коментара :) !

Аз си направих такава програма:

Понделник : Бицепс;
Вторник: Гърди;
Сряда: Почивка;
Четвъртък: Трицепс;
Петък: Рамо и Крака;
Събота: Корем;
Неделя: Почивка;

Като всеки ден правя лицеви и корем. Тази програма добра ли е? :)
Тренирай с тая програма 1 месец, след това пробвай по горе споменатата от мен ;) ...

eXpl0d3
03-20-2009, 20:12
Окс :grin:

SiegHeil
03-20-2009, 22:58
А къде ти се вписва гърба във програмата ?

MP
03-21-2009, 15:19
Аз ако не усетя мускулна треска след тренировка се чувствам така,сякаш нищо не съм направил.Или не си правил правилно упражненията и си вкарал гърди вместо останалото,или си ги правил с прекалено малко кила.

Kyokoshin
03-22-2009, 13:49
Човек не е задължително да имаш мусколна треска след всяка тренировка, даже според мене е странно. Аз на фитнес не ходя често имам в предвид 2 пъти седмично, само че през останалите 5 дни тренирам Киокушин. С такава програма сам вече 3-та година и се радвам на релефно тяло. За цялото това време мога да ти кажа, че мусколна треска ме е хващала 2 пъти. Когато започнах да тренирам и след 2-месечна почивка. Не е нужно да те хваща треска за да растат мусколоте, ако след тренировка ги чувстваш изтощени на макс значи си тренирал правилно. Надявам се да съм ти помогнал.

Zodiac
03-26-2009, 21:01
Еми мерси за коментара :) !

Аз си направих такава програма:

Понделник : Бицепс;
Вторник: Гърди;
Сряда: Почивка;
Четвъртък: Трицепс;
Петък: Рамо и Крака;
Събота: Корем;
Неделя: Почивка;

Като всеки ден правя лицеви и корем. Тази програма добра ли е? :)
Тренирай с тая програма 1 месец, след това пробвай по горе споменатата от мен ;) ...

Така мога да ти кажа, че с това няма да постигнеш НИЩО.Една мускулна група й трябва ПОНЕ 48 покой.Освен това с тренировки няма да постигнеш нищо, АКО не започнеш да се храниш по друг начин.Поне 5 пъти на ден като на всяко кило (което тежиш) трябва да "хапнеш" по 1 грам белтъци.Трябва ти и Кардио.Бягане, скачане, колоездене, плуване.Тренировки без покой или без друг вид хранене не става!Запомни, че ако искаш да постигнеш нещо, трябва да имаш най-много-Дисциплина и много търпение.Не мисли, че ще имаш сикс пек след 2 седмици.Поне 4-6 месеца планирай.Има си отделни форуми за това.

Zodiac
03-26-2009, 21:05
[quote=eXpl0d3]Еми мерси за коментара :) !

Аз си направих такава програма:

Понделник : Бицепс;
Вторник: Гърди;
Сряда: Почивка;
Четвъртък: Трицепс;
Петък: Рамо и Крака;
Събота: Корем;
Неделя: Почивка;

Като всеки ден правя лицеви и корем. Тази програма добра ли е? :)
Тренирай с тая програма 1 месец, след това пробвай по горе споменатата от мен ;) ...

Така мога да ти кажа, че с това няма да постигнеш НИЩО.Една мускулна група й трябва ПОНЕ 48 покой.Освен това с тренировки няма да постигнеш нищо, АКО не започнеш да се храниш по друг начин.Поне 5 пъти на ден като на всяко кило (което тежиш) трябва да "хапнеш" по 1 грам белтъци.Трябва ти и Кардио.Бягане, скачане, колоездене, плуване.Тренировки без покой или без друг вид хранене не става!Запомни, че ако искаш да постигнеш нещо, трябва да имаш най-много-Дисциплина и много търпение.Не мисли, че ще имаш сикс пек след 2 седмици.Поне 4-6 месеца планирай.Има си отделни форуми за това.

Едит:Освен това си направил огромни грешки.Започни с ръце, гърди и гръб.Това са така, най-големите мускулни групи.След няколко месеца-Корем,рамена и крака.

FreeDom9
04-02-2009, 09:38
eXpl0d3 според мен най добре почни с един стандартен тридневен сплит. Съчетано с някаква горе долу прилична диета и малко добавки в бъдеще резултата ти трябва да е 100% сигурен. Ето ти най-най стандартния сплит:

гърди+бицепс
рамо+крака
гръб+трицепс

Това нещо си го разпределяш в рамките на една седмица. Гледам си споменал че имаш треска само след гърдите и затова ти препоръчвам 2 дена почивка след първата тренировка (тамън и рамото ти ще има време да почине) Наблегни главно на базовите упражнения като повдигане от лег, сгъване с щанга, милитари изтласкване, клекове, тяга/набирания, френско (написах по едно за всяка група)


И накрая за мускулната треска. Или не тренираш с достатъчно големи тежести или почиваш прекалено мн м/у сериите.

Viche
04-16-2009, 20:15
Не ми харесва тая програма дето ти си си я направил,а и даже не си включил гърба в нея.Аз смятам,че гърба вместо да го тренираш с друга мускулна група тренирай само гръб в петък например,защото мисля,че е прекалено голяма мускулна група,за да се тренира и с друг мускул..

Naik1
04-26-2009, 17:02
Аз за 4 месеца научих че гърдите 1ви се издуват.След това се разширява и оформя гърба.После краката, ръцете и раменете.
Само че почни да ходиш минимум 4 дни(най-добре 5) с ей тая програма
Понеделник - Гръб
Вторник - Гърди
Сряда - Крака
Четвъртък - Ръце
Петък - Рамене и Трашец
тая беше за 5 дни ето ти я и за 4
Понеделник - Гръб
Вторник - Гърди
Сряда - Крака, Рамене и Трапец
Четвъртък - Дискотека :D
Петък - Ръце

Яж мазни храни.Яж като прасе (ако не ти се дават пари за добавки), за да качиш маса а после лесно ще я оформиш и наслагаш където трябва.
Ако можеш да си позволиш добавки почвай Съроватъчен протеин (Американски задължително че останалите имат значително количество незначимо нишесте) и креатин (креатина може да се изключи ама протеина НЕ!).
е Това е от моен ако имаш още въпроси кажи

ZipFail
04-27-2009, 10:00
Яж мазни храни.Яж като прасе (ако не ти се дават пари за добавки), за да качиш маса а после лесно ще я оформиш и наслагаш където трябва.
О, Боже ! :lol:

Naik1
04-27-2009, 10:43
Яж мазни храни.Яж като прасе (ако не ти се дават пари за добавки), за да качиш маса а после лесно ще я оформиш и наслагаш където трябва.
О, Боже ! :lol:

?! познавам поне 20 човека, които така трупат маса.аз не трупам щото си имам ама това е най-лесния и бърз начин. само дето после тряя повечко кардио

ZipFail
04-27-2009, 11:51
Мазнините на мускули не стават...тея дето ядат пържени картофи и сандвичи под предтекст че мазнините ставали на мускули са доста заблудени ^^

Naik1
04-27-2009, 13:03
Мазнините на мускули не стават...тея дето ядат пържени картофи и сандвичи под предтекст че мазнините ставали на мускули са доста заблудени ^^

много ясно че неестават.. мазнините са енергията, която използва сърцето за да изрпати кръв до цялото тяло.от това и се разширяват мускулите - в мусколите навлиза кръв, разширяват се и след малко (след края на натоварването) спадат.обаче ако няма мазнини сърцето "изяжда" мускула и фактически мускула расте по-бавно, ако въобще порасне де.
другият вариант са добавките - хранителни добавки, а не допинг! аз вече 3-4 месеца ползвам и съм много доволен :-P :-P :-P