PDA

View Full Version : Сирене



t1n4e7o
03-20-2009, 14:24
Абе незнам дали темата е за тука, ама не намирам къде другаде да я сложа :grin: Преди малко бях в супермаркета да си взема обезмаслено сирене и жената ми даде сирене без холестерол с растителни масла.. Та въпроса ми е това ли е обезмаслено сирене :D :D :D

kasidy
03-20-2009, 14:33
( Ти си момичето дето сега почва Дюкан, нали? )

По темата: Мисля че не е :D Нали има растителни масла? Обезмасленото сирене май наричат това, което е безсолна пластмаса на висока цена :D Не знам къде живееш, но по-добре отиди в някой голям супермаркет и разгледай различните му там опаковки.

t1n4e7o
03-20-2009, 14:43
Еми живея в Хасково и имаме само Kaufland, Чочко и Лотус, където Кауфланда е най- голям. Гледах по витрините и имаше само овчи сирена и тем подобни :D След това отидох при другите витрини дето има продавачки на тях или незнам как се водят.. Там дето ти дават :D и ги попитах за обезмаслено сирене и ми дадоха това.. Там ако незнаят, никъде другаде в града няма да знаят :D

3oPuTy
03-20-2009, 14:46
Само едно ще ти кажа :) В България НЯМА истинско обезмаслено сирене :) А това,което ти си си купила е олекотено сирене,т.е. извлечени са всички (или поне голяма част от) животински мазнини и е наблъскано с растителни мазнини.Освен това,това сирене е подходящо за 3-та и 4-та фаза от диетата.А ако толкова ти се яде си вземи извара (за предпочитане обезмаслена ... такава поне се намира),защото в България тя е (може би) единствения наистина подходящ млечен продукт за 1 и 2 фаза (като не броя киселото мляко 0,1% ест.)
Не забравяй,че не е препоръчително на ден прясното мляко да е повече от 250 мл.,а всички млечни продукти за целия ден - не повече от 1 кг.
Успех ;)

kasidy
03-20-2009, 14:52
Само едно ще ти кажа :) В България НЯМА истинско обезмаслено сирене :)

Абе то , ако питаш мен , в БГ за нищо не може да си сигурна, че е истинско :-D А иначе щом си от Хасково и в Кауфланд няма такова сирене, по-добре яж обезмаслена извара както ти препоръчаха.

3oPuTy
03-20-2009, 15:14
Само едно ще ти кажа :) В България НЯМА истинско обезмаслено сирене :)

Абе то , ако питаш мен , в БГ за нищо не може да си сигурна, че е истинско :-D А иначе щом си от Хасково и в Кауфланд няма такова сирене, по-добре яж обезмаслена извара както ти препоръчаха.
В това и аз съм се убедила :)
По европейските стандарти всеки продукт,който има нарисувана крава на опаковката трябва да е от 100% мляко,но днеска си взех един кашкавал (че и стикер "100% мляко" имаше),отварям го,опитвам го ....,а той като подметка :shock: Нито имаше вкус на кашкавал,нито нищо ... :?

t1n4e7o
03-20-2009, 15:17
Само едно ще ти кажа :) В България НЯМА истинско обезмаслено сирене :)

Абе то , ако питаш мен , в БГ за нищо не може да си сигурна, че е истинско :-D А иначе щом си от Хасково и в Кауфланд няма такова сирене, по-добре яж обезмаслена извара както ти препоръчаха.
В това и аз съм се убедила :)
По европейските стандарти всеки продукт,който има нарисувана крава на опаковката трябва да е от 100% мляко,но днеска си взех един кашкавал (че и стикер "100% мляко" имаше),отварям го,опитвам го ....,а той като подметка :shock: Нито имаше вкус на кашкавал,нито нищо ... :?

Ужас... :-D Аз си признавам на баба млякото, киселото мляко и маслото от кравата на дядо :-) Великолепни и 100 процентови, но сега не мога да им се наслаждавам :)

kasidy
03-20-2009, 15:29
Аз признавам и сиренето на Маджаров :D