PDA

View Full Version : Къде е разликата между Корана и Библията?



mitternacht
03-21-2009, 09:06
А?Къде е тя?
В двете книги се разказват еднакви истории (да не кажа-абсолютно същите), с еднакви хора, само дето в Корана има и Мохамед.
Разликата е, че всяка книга обявява, че нейния Бог е единствен и хората да се страхуват от него и да вярват, щото иначе-кофти.
Сред Корана и Библията слагам и еврейската книга, каквато там беше...

Дори и да има Бог, създател и т.н. повечето неща написани в книгите изглеждат много съмнителни.

Nam3less3
03-21-2009, 09:19
А?Къде е тя?
В двете книги се разказват еднакви истории (да не кажа-абсолютно същите), с еднакви хора, само дето в Корана има и Мохамед.
Разликата е, че всяка книга обявява, че нейния Бог е единствен и хората да се страхуват от него и да вярват, щото иначе-кофти.
Сред Корана и Библията слагам и еврейската книга, каквато там беше...

Дори и да има Бог, създател и т.н. повечето неща написани в книгите изглеждат много съмнителни.Разликата е навсякъде. Прочети библията, вместо да търсиш антирелигиозни теории.

mitternacht
03-21-2009, 09:21
Ако дадеш пример, цена няма да имаш.
Библията съм я чел, не търся антирелигиозни теории, напротив, религията понякога е нещо много полезно.

Liar
03-21-2009, 12:22
В първата част на Zeitgeit има много интересно нещо по въпроса-накракто-при много религии само имената на хората са различни.

Kman
03-21-2009, 13:54
Мдам в Зайтгайст 1 се разяснява че всички религии,без значение моно или политеистични, се различават единствено и само по имената,но иначе са абсолютно еднакви....и това е факт.Точно това нещо което се разяснява във филма не е измислено,а е факт!

Fjordr
03-21-2009, 17:44
Zeitgeist мирише.


http://www.youtube.com/watch?v=HmldV_orl5U Ето ти разликите между Библията и Корана.

Vesk0u
03-21-2009, 19:41
Осъзнайте се - не ни трябва религия...

woshata
03-21-2009, 19:54
В Корана пише неверниците да бъдат убивани . :booooomb:
Според вас що камикадзетата все са ислямисти .. а ?

Vesk0u
03-21-2009, 20:17
В Корана пише неверниците да бъдат убивани . :booooomb:
Според вас що камикадзетата все са ислямисти .. а ?

Попринцип така стоят нещата:

Християните: "Ние бихме умрели заради религията!"
Мюсолманите: "Ние бихме убили заради религията!"

Пак повтарям - не ни трябва религия и вяра в нещо, което не съществува! 21-ви век сме! Науката е в твърда опозиция с нещата описани в Библията. ДА - има неща, за които е научно доказано, че са се случили, но има неща, за които няма доказателство и даже има доказателства, че събитията са се развили по друг начин, но хората просто го пренебрегват.

woshata
03-21-2009, 21:15
В Корана пише неверниците да бъдат убивани . :booooomb:
Според вас що камикадзетата все са ислямисти .. а ?

Попринцип така стоят нещата:

Християните: "Ние бихме умрели заради религията!"
Мюсолманите: "Ние бихме убили заради религията!"

Пак повтарям - не ни трябва религия и вяра в нещо, което не съществува! 21-ви век сме! Науката е в твърда опозиция с нещата описани в Библията. ДА - има неща, за които е научно доказано, че са се случили, но има неща, за които няма доказателство и даже има доказателства, че събитията са се развили по друг начин, но хората просто го пренебрегват.Не че го пренебрегват .. просто още искат да вярват в нещо което не стреми само към пари и власт .. образно казано .

Kman
03-21-2009, 22:59
Пак повтарям - не ни трябва религия и вяра в нещо, което не съществува! 21-ви век сме!

+


просто още искат да вярват в нещо което не стреми само към пари и власт .. образно казано .
Всъщност това е грозната истина която стои зад всичките красиви историйки в библията и като общо и в останалите религии.

mitternacht
03-22-2009, 08:29
Понеже в Стария Завет не пише, кои народи евреите затрили, унищожили, взели в робство и прочие :))

Двата цайтгайста съм ги гледал.

Vesk0u
03-22-2009, 11:34
Понеже в Стария Завет не пише, кои народи евреите затрили, унищожили, взели в робство и прочие :))

Двата цайтгайста съм ги гледал.

Ех тия еврей... най-фанатичната нация на света...

InitialD
03-22-2009, 14:47
Разликата е, че едната книга е на мира и любовта а другата на радикализма с цел абсолютно подчинение!

О, да! Религия ни трябва ! Ако бяхме поне малко по - религиозни нямаше да сме толкова неморални!
Истината е, че България е страна на неверници и позьори!
Сега ще цъфнат няколко теми за Великден и всички ще се скъсат да плюят Христа или да се правят на правоверни! ПОЗИИИ!!! :x

Kman
03-22-2009, 16:05
тцтцтцтцт.....какво мирно и любовно виждаш в "убивайте неверниците с камъни" какво мирно и любовно намираш в убийството на египтяните в червено море,какво мирно и любовно намираш в унищожението на Содом и Гомор,които били еди какви си и еди какви си,а според мен сегашните градове в България са много по "разкрепостени"...какро мирно и любовно намиращ в унищожението и завладяването...ами в изтезанията и още много други....защото библията е изпълнена със болка,страдание,убийства и унищожения....кажи ми какво мирно намираш...това е пример какво ще стане ако не обичаме и не се подчиняваме на бог ли.....BULLSHIT!Това е начин за манипулиране,сега ако някой дойде и ти каже че ако не направиш еди какво си ще убие всичките ти роднини....това мирно ли е?Защото точно това е използвано и в библията и в религията като цяло.
И на кое викаш "поза"...Българския манталитет(ако е в границите на допустимото,а не като Бай Ганьо)е доказано най-хубавия в целия свят....такъв манталитет като Българския няма никъде другаде по света,а това че цари анархия заради онея нагли пе*ерасчета които пускат онези ши*ани пропаганди за боеве,анархизъм и расизъм е отделно....България е в това положение заради ПОЛИТИЦИТЕ...те пускат пропагандите с политически цели....какво ще ти е виновно кучето ако го насъскаш средщу човек....ти си виновния,защото ти го насъскваш.....апффффффффффф ффффффффф

Kman
03-22-2009, 16:10
Да сме малко по религиозни ли....ако сме малко по религиозни ще сме още по лесно манипуларуеми и използани за политически цели...."и нека бог пази Америка"....и кое по точно опази Бог....двете кули,Пърл Харбър....дето пуснаха атомната бомба,дето водеха война за пари и власт=нефт....религията е оръжие!
"Бог е винаги на страната на по-силните"....защо ли...ми то е ясно защо!

SiegHeil
03-22-2009, 16:22
Прави разлика между малко и много ^

Vesk0u
03-22-2009, 19:31
Разликата е, че едната книга е на мира и любовта а другата на радикализма с цел абсолютно подчинение!

О, да! Религия ни трябва ! Ако бяхме поне малко по - религиозни нямаше да сме толкова неморални!
Истината е, че България е страна на неверници и позьори!
Сега ще цъфнат няколко теми за Великден и всички ще се скъсат да плюят Христа или да се правят на правоверни! ПОЗИИИ!!! :x

Една от 10-те Божий заповеди беше нещо от типа на:
"Не искай реколтата/жената и РОБА на съседа!"

"РОБА" - Кой ти дава право да бъдеш ГОСПОДАР на някой?!?!?!

SWASTIKA
03-23-2009, 04:14
тцтцтцтцт.....какво мирно и любовно виждаш в "убивайте неверниците с камъни" какво мирно и любовно намираш в убийството на египтяните в червено море,какво мирно и любовно намираш в унищожението на Содом и Гомор,които били еди какви си и еди какви си,а според мен сегашните градове в България са много по "разкрепостени"...какро мирно и любовно намиращ в унищожението и завладяването...ами в изтезанията и още много други....защото библията е изпълнена със болка,страдание,убийства и унищожения....кажи ми какво мирно намираш...това е пример какво ще стане ако не обичаме и не се подчиняваме на бог ли.....BULLSHIT!Това е начин за манипулиране,сега ако някой дойде и ти каже че ако не направиш еди какво си ще убие всичките ти роднини....това мирно ли е?Защото точно това е използвано и в библията и в религията като цяло.
И на кое викаш "поза"...Българския манталитет(ако е в границите на допустимото,а не като Бай Ганьо)е доказано най-хубавия в целия свят....такъв манталитет като Българския няма никъде другаде по света,а това че цари анархия заради онея нагли пе*ерасчета които пускат онези ши*ани пропаганди за боеве,анархизъм и расизъм е отделно....България е в това положение заради ПОЛИТИЦИТЕ...те пускат пропагандите с политически цели....какво ще ти е виновно кучето ако го насъскаш средщу човек....ти си виновния,защото ти го насъскваш.....апффффффффффф ффффффффф

Боже, прости им, те не знаят какво правят...

Вероятно болката в главата, но по скоро имбецилните ти изказвания са причина на напиша този пост.
Ти си абсолютен! Моите поздравления, ако всеки един човек имаше твоите разсъждения, щяха да бъдат необходими точно 4 часа за края на Света. Значи, попринцип не гледам правопис и правописни грешки, опитвам се да ги игнорирам визуално, но някак си доста неприятно ми се набиват в очите и е ред да ти направя забележка. Всяко едно начало на изречение започва с голяма буквичка. Ето така. След всяка точица и запетайчица, а и не само има интервал. Предполагам ще кажеш, че не си длъжен? Правилно, но кой е длъжен да ти чете абсуртизмите? Би ми казал да прескачам, нали? Ще ме разбереш след мъничко.
Цялото това твое безобразно видно малоумие дава началото на една апатичност към всички твои мнения и разсъждения. Опитваш се да бъдеш умен, интелигентен и различен от останалите по адски неистов начин. Ако хората казват едно, ти трябва да си в антипод на това, нали? Просто, защото това те прави малко по - интересен и идентичен сред останалите... Малко или много, не съм сигурен, това е доста жалко. Дори да имаш висше образование, което е вероятно колкото Левски да е бил гей, то не е по духовна семинария. Може би ще ти е трудно да ме разбереш, защото липсата на адекватност в мисленето ти е непринуден факт. Духовната семинария (повтарям се, което е факт, че не си разбрал от първия път) е най - голямото висше образование. Предлагам ти за втори път да го запишеш, да го завършиш и след като знаеш всичко да започнеш да философстваш кое, къде и как...

Издразни ме целия ти пост, рядко пиша в този смешен раздел, но такива изказвания ме принуждават.

Говориш, че религията е манипулация, нали?
Искам само да ти вметна, че никой не ти казва: "ТИ ТРЯБВА ДА ВЯРВАШ В БОГ, ЗАЩОТО ТОЙ СЪЩЕСТВУВА, А, АКО НЕ ВЯРВАШ СИ АБУРИГЕН!!!" Никой не ти насажда подобно поведение, никой, нали?
Осъзнаваш, че ти пропагандираш атеизъм и манипулираш психиката на някои хора, нали? Добре ли осъзнаваш, че това нещо може да ти доведе неприятности? Пропагандирането на атеизъм не е никак добре почитано, приятелю. Писмо до Негово Светейшество Максим или Митрополит Николай Методиев Севастиянов със твоите бисери може да ти доведе дори СЪД! Дело, което ще бъде спечелено от религията, повярвай...
За какво може да бъде заформено едно такова дело?
Подронване авторитета му, пропагандиране на атеизъм и манипулиране на хората, чрез него.
Поспри се малко, че взе да ме изнервяш, детенце... Всеки може да напише писмо до там, всеки може да ти събере бисерите.
Ще те помоля най-културно - Спри. :)
Поздрави, Свастика.

Kman
03-23-2009, 12:29
ако всеки един човек имаше твоите разсъждения, щяха да бъдат необходими точно 4 часа за края на Света.

Ако всички хора мислеха като теб,досега хората да са се избили за храна и вода!

Хахах...ти правописа ли гледаш или смисъла на думите!?

"Опитваш се да бъдеш умен, интелигентен и различен от останалите"
Не се опитвам да бъда никакъв...аз съм себе си...ти ако се мъчиш да се правиш на някъв, тва е вече друг въпрос...


Ако хората казват едно, ти трябва да си в антипод на това, нали?

Истината се ражда от спора!



това е доста жалко.
на теб пък кой ти е дал власт да определяш кое е жалко и кое не!?

Духовната семинария....най-голямото висше....брейй колко голямо...три тона!?

Радвам се предизвиквам някаква реакция в хората.

Никой не казва това,но всички казват че тези които не вярват в бог ще отидат в ада и ще страдат и ще съжаляват и прочие...това не е ли заплаха........малко психология няма да ти е излишна!


пропагандираш атеизъм и манипулираш психиката на някои хора, нали?
Пропагандирам....хахах....изк азвам си мнението,нямам ли право да си го изкажа,а манипулацията е свързана главно със заплахи и други подобни методи....


Добре ли осъзнаваш, че това нещо може да ти доведе неприятности?
Ами разните психари и сектанти дето обират хората и им промиват мозъците....аз като тях ли съм...аз искам ли пари,искам ли от някого нещо да ми дава или да му давам.
Значи айде антиатейзъм,а сектантите да си живуркат....


Пропагандирането на атеизъм не е никак добре почитано, приятелю.

Както казах не пропагандирам,а и кое му е лошото на атеизма...я вземи виж малко разни статистики да видиш че семействата които не изповядват религия(атеистични тка да се каже) се развеждат в много по малък процент от религиозните.
Поглеждал ли си какво има в Ютуба-разни дебати и обсъждания на конфликта атеизъм-религия в Америка...да видиш как фанатиците пропагандират по улиците,как говорят че който не вярва ще срада и как започват да се гнетят и нагорещяват когато видят че немогат да спечелят спора,как избягват загубата на такъв спор...и да ти кажа,след като сме с 10,20,30 години назад от Америка,значи след време това ще се случи и в България.


Писмо до Негово Светейшество Максим или Митрополит Николай Методиев Севастиянов със твоите бисери може да ти доведе дори СЪД!
Брейййййй а аз си мислех че живея в демократична епоха където хората имат право да си изказват мнението.Я вместо да ми пращаш бисерите при твоите "светейши" вземи прати пропагандите на разни секти които проповядват масови самоубийства,аанархизъм и обири!


Дело, което ще бъде спечелено от религията, повярвай...
Оооо верно и кой ще е съдия и кво ще ме убият или заточат в затвор защото съм казал че религията е манипулация....ами то това са го казвали и много други милиони хора.


Подронване авторитета му, пропагандиране на атеизъм и манипулиране на хората, чрез него.
Поспри се малко, че взе да ме изнервяш, детенце... Всеки може да напише писмо до там, всеки може да ти събере бисерите.
хахахахаха хайде изпрати,ще съм ти благодарен,защото ще стана известен с тва дело и броя на атеистите ще скочи с много по големи темпове!

Заплахите не ме плашат,а ме дори амбицират още повече!

SWASTIKA
03-23-2009, 15:53
Със психологията съм на ти.
Опитай ти да я дешифрираш, ако можеш.
Да опонираш на всяко изречение не е спор, просто опит да се защитиш.
И, ако истината се раждаше в спора, не знам защо в съдилищата не спорят като селяндури, но щом ти си казал, така ще е.
Смисъла на думите е ясен, но да пишеш като петокласник e по скоро афронт за самия теб.
Хората не пишат Бог, защото вярват в него, пишат го така, защото са ограмотени.
Не споря с теб, не се заяждам, просто ти казвам.
Ще трябва и да разбереш тънката нишка между демокрация и анархия. :)

Kman
03-23-2009, 18:15
Е то щото няма за какво друго да се хванеш и за тва се хващаш за правописа ми нали...

Ама ти не схващаш ли че нарочно пиша бог с малка буква...
Разликата я знам,но явно ти не я знаеш след като ме заплашваш със съд и ватикана...и да нарочно написах ватикана с малка буква.
Опонирам всяко изречение отделно,защото всяко изречение има отделен смисъл и се оборва отделно...това е метод за спорене.
Пък колко мирна и любовна е една религия,която иска да съди,тормози,убива,прокужд и т.н. всички които не я изповядват.А колко е мирна,когато всяко твое отрицателно мнение изказано по нейн адрес застрашава свободата ти...толкова е като преди `90-те....ако кажеш нещо против партият и отиваш на дългосрочна екскурзия в пандиза.Какво право на мнение и свобода на словото имаш....никакво!
И КАКВО МИРНО И ЛЮБВЕОБИЛНО ВИЖДАШ В ТОВА!?
Какво мирно има в това да се обръщаш с агресия към критиката...това че биха съдили човек който няма положително мнение към християнската религия е признак,че немогат да го оборят чрез аргоменти и пристъпват към агресия.

SWASTIKA
03-23-2009, 21:37
Е то щото няма за какво друго да се хванеш и за тва се хващаш за правописа ми нали...

Ама ти не схващаш ли че нарочно пиша бог с малка буква...
Разликата я знам,но явно ти не я знаеш след като ме заплашваш със съд и ватикана...и да нарочно написах ватикана с малка буква.
Опонирам всяко изречение отделно,защото всяко изречение има отделен смисъл и се оборва отделно...това е метод за спорене.
Пък колко мирна и любовна е една религия,която иска да съди,тормози,убива,прокужд и т.н. всички които не я изповядват.А колко е мирна,когато всяко твое отрицателно мнение изказано по нейн адрес застрашава свободата ти...толкова е като преди `90-те....ако кажеш нещо против партият и отиваш на дългосрочна екскурзия в пандиза.Какво право на мнение и свобода на словото имаш....никакво!
И КАКВО МИРНО И ЛЮБВЕОБИЛНО ВИЖДАШ В ТОВА!?
Какво мирно има в това да се обръщаш с агресия към критиката...това че биха съдили човек който няма положително мнение към християнската религия е признак,че немогат да го оборят чрез аргоменти и пристъпват към агресия.
Твърде много филми гледаш. Прокуждане, убиване, трепане, скубане. Това не съм го виждал все още live.
Безинтересен си ми.

Kman
03-24-2009, 12:34
То лишаването от свобода доживот е равностойно на убийство.
Не ти и трябва да виждаш.Дреме ми на чорапите дали съм ти интересен!

Liar
03-26-2009, 08:46
Преди време прочетох книгата "Древната тайна на цветето на живота".Общо взето,там авторът разказва наученото от него за произхода ни и т.н.Споменават се едни същества-нефилими,на чиято основа е създадена религията.Пише,че Адам и Ева не са първите човеци изобщо,а първите които били допуснати да работят в градините на нефилимите.Съществата им казали да не късат нищо от градината,да не докосват плодовете и,но те и го направили и били изгонени...
Преди малко потърсих повече информация за нефилимите и попаднах на ето това:
http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=121
Доста е дълго,но си струва да се прочете,има интересни факти.
Другата връзка с Библията,която намерих тук беше тази" Планетата Нибиру довежда общият брои на небесните тела да 12(като се включват Слънцето и Луната). Според шумерите, съветът на боговете който взима важните решения, също се е състоял от 12 по- старши богове. Значението на това число е останало и до днес при разделянето на небето от 12 съзвездия, което разцепва процесионния цикъл на Земята на 12 периода, по 2160 години всеки."
В същия материал пише какво е причинило потопа и според статията не е гневът на Бог...
Мисля,че kman беше написал в свое мнение,че има има теория,според която медиумите на Земята говорят със същества от Сириус...В книгата пише,че за нас нефилимите са майчиния аспект,а съществата от Сириус-бащиния.
Все пак не ми се вярва Библията да е създадена просто заради разположението на звездите,това разположение трябва да значи нещо...
Ако всичко това е вярно,обяснява се потопът,значението на разположението на звездите,откъдето и Библията,липсващото звено между маймуната и човека...Въпреки,че не е много приятно да си мислиш,че си на Земята не с някаква свещенна божия цел,че не си създаден от свята материя и т.н,а от сперма,маймуна и какво още беше там и си създаден,за да си роб...Малко като нож в гърба е.

Kman
03-26-2009, 12:47
Въпреки,че не е много приятно да си мислиш,че си на Земята не с някаква свещенна божия цел,че не си създаден от свята материя и т.н,а от сперма,маймуна и какво още беше там и си създаден,за да си роб...Малко като нож в гърба е.

Истината е грозна!
Явно прекалено много ви се иска да сте специални и света да се върти около вас...но грозната истина е че сме специални точно толкова колкото е и едно куче.Както казах,колкото от по отгоре гледаш на нещата толкова по маловажно изглежда всичко....всички са едни мравчици,които се множат и измират и си мислят че над главите им има същество което ги създава всяко със специална мисия,обаче над главите ни има празно пространство.Тка е истината е грозна и боли когато казва.
И не казвам че понеже не сме специални да живеем в анахрия...това че се развиваме мисловно и тенологично е нещото което сме направили значимо.А и какво е са за нас 5 мил години....много голям период,а какво са за планетата ни 5 мил години...просто един миг.

Kman
03-26-2009, 13:01
Че приличат на извънземни тея от изображенията от линка...приличат,обаче това че са на няква планета дето идва на 3600 години малко прекалено фантасмогорично...според мен по скоро това са някви извънземни посещавали нашата планета с техни си "летящи чинии" и понеже са идвали много рядко и хората са решили че са на няква планета която идва рядко,понеже не са знаели какво представлява развит транспорт.Предполагам че тогава са съществували каруци и тем подобни начини за транспорт,но хората просто не са могли да си обяснят как хората могат да се предвижват по въздух и че изобщо извън планетата и затова са измислили тая планета.
Иначе древноегипетските изображения на извънземни кораби и извънземни същества е нещо удивително и факта че са посторени такива постройки като свинкса и пирамидите,които няма как да бъдат построени без изключително задълбочени познания по астрология и физика и математика и т.н.
О да извънземни има,но това че си въобразяваме че извънземните са богове е поради недостатъка на знания.

Fjordr
03-26-2009, 13:12
Хубава тема, прочетох я.

neznaesh
03-26-2009, 20:17
Мюсюлманите не признават Исус за син на Господ, както и непорочното зачатие. За тях Христос е пророк и името му фигурира в Корана. Обаче няма разделение на "наш Бог" и "ваш Бог". И двете книги казват, че има един единствен, разликата е в името.

Mastta
04-01-2009, 10:49
А?Къде е тя?
В двете книги се разказват еднакви истории (да не кажа-абсолютно същите), с еднакви хора, само дето в Корана има и Мохамед.
Разликата е, че всяка книга обявява, че нейния Бог е единствен и хората да се страхуват от него и да вярват, щото иначе-кофти.
Сред Корана и Библията слагам и еврейската книга, каквато там беше...

Дори и да има Бог, създател и т.н. повечето неща написани в книгите изглеждат много съмнителни.

прав си

bellzee
04-09-2009, 20:17
Има огроомни разлики, но не съм чела корана за да ти ги посоча точно...
Господ винаги прощава докато при ислямската религия дори нямаш право да съгрешиш.При християнството основната идея е Спасението-Спасението от грехопадението,Спасението на Душата ...Едно от прозвищата на Исус Христос е Спасителя.
Докато при Исляма основното е в подчинението ,пълното и безусловно покорство пред Аллах.Всъщност буквалния превод от староарабски на думата ислям е покорство.Христинството поставя човека като автономна личност, а не като безгласен изпълнител

Kman
04-09-2009, 22:29
До колкото бях чел някъде,за жалост вече не си спомням точно къде...християнство означава абсолютно същото,а и за да си спасиш душата трябва да се подчиняваш на бог,което е абсолютно същото,само дето при онези джихати или там квито са им се обещават девици и блаженсто ако се подчиняват,а на християните им се обещава спасение,мир и спокойствие.
"Ако искаш мира,на ти секира"
Така както доброто неможе да същества без злото и мирът неможе да съществува без конфликтите.Цялата символика на християнстовото е противоречива и самоотричаща се,но човек трябва да се позамисли малко и да вклинчи и известна доза съмнение.
Я се позамислете малко...дори ако отидете в някоя изключително нецивилизована страна или някво племе ще видите колко много е наблегнато на вярата в божества,а когато отидете в някоя цивилизована страна,където хората използват сурватките си ще видите колко е голям процента на атеистите.

Shelcha
05-02-2009, 18:59
Не съм четла Корана, но на кратко съм разглеждала историята.
Какво е общото?

totenlicht
06-03-2009, 18:48
Ми да кежем ,че Корана е преписаната Библия

padnaloblak
06-03-2009, 19:17
:D ако говорим коя е по оригинална корана е първата книга ... :D следователно мили ми християни и евреи отпадате ... мюсюлманите са били първите написали този така известен роман :D

ZipFail
06-03-2009, 19:52
:D ако говорим коя е по оригинална корана е първата книга ... :D следователно мили ми християни и евреи отпадате ... мюсюлманите са били първите написали този така известен роман :D
Epic fail.

padnaloblak
06-03-2009, 20:21
тва което казах го казвам не ей така ... не само съм чел а и съм гледал документални филми за тези неща .. коранът е преди библията написан .. естествено ако някой има др мнение добре дошъл да е ама нека се обоснове :)

SolusChristus
06-03-2009, 20:50
тва което казах го казвам не ей така ... не само съм чел а и съм гледал документални филми за тези неща .. коранът е преди библията написан .. естествено ако някой има др мнение добре дошъл да е ама нека се обоснове :)


Коран в Wikipedia (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD)


Коранът (от арабски: أَلْقُرآن, Qur'ān, "четиво, лекция") е свещената книга на исляма, съставена в писмен вид около 650 г. по време на халифа Осман.

650 г.

Последната книга от Библията, Откровението на Йоан е написана 90 г.

Ilikeliljon
06-03-2009, 21:26
Не знам дали е казано, но принципно исляма е матриархална религия, а християнството е патриархална религия. Иначе не казвам, че сегашния изкривен ислям не изглежда много патриархална религия в отношението си към жената. Иначе и двете са хуманистични като цяло. Не гледайте ислямските фундаменталисти какво правят, защото същото е правено и от кръстоносците, но не това е в основата на Библията и Корана. Между другото няма да е лошо в тази връзка да се прочетат и двете гледни точки (за кръстоносните походи). :) :)

SolusChristus
06-04-2009, 08:30
Християнството не е хуманистична вяра.

А пък Исляма си е патриархален откакто съществува.

Пич, отвори прочети нещо.

Ilikeliljon
06-04-2009, 08:53
Християнството не е хуманистична вяра.

А пък Исляма си е патриархален откакто съществува.

Пич, отвори прочети нещо.

Май, май като гледам ти си този, който трябва да отвори нещо да прочете, защото особено щом се отнася до християнството каза най-голямата възможна глупост. И въобще знаеш ли какво е хуманизъм и съответно хуманистична вяра? :) :)

Lysit0
06-04-2009, 13:18
Ми да кежем ,че Корана е преписаната Библия

Най-смисления отговор до този момент.

padnaloblak
06-04-2009, 13:37
SolusChristus мс за инфото .. явно съм попаднал на нещо грешно ..

totenlicht
06-04-2009, 16:37
Драги кога е възникнал исляма?570години след Христа!
Корана е написан много по-късно около 650год. по времето на халифа Осман ,до тогава всичко се предавало устно,надали Мохамед го е написал тъй,като е бил неграмотен.
Докато Стария Завет списъкът на Книгите се завръща през 400г.пр.н.е...от където и да го погледнеш Християнството ,като религия е много по-ранна от исляма ;)

Sevgincho
06-05-2009, 09:40
Абе стига с тия " Господ го няма " или " измислица " .. Кажете на родителите Ви по често да ви водят на църква или на джамия .. пффф .. Вярно , че с камъ да се убива неверник е доста брутално и да знаете тия свещенни книги са написани преди многоо време ( библията от 2000 години я има , а Корана от 800 - 900 години ) тъй че на времето е било нормално , да те убият с камъни , и живота да ти е много по - безмислен зада се жертваш за религията си :)

Sevgincho
06-05-2009, 09:45
Драги кога е възникнал исляма?570години след Христа!
Корана е написан много по-късно около 650год. по времето на халифа Осман ,до тогава всичко се предавало устно,надали Мохамед го е написал тъй,като е бил неграмотен.
Докато Стария Завет списъкът на Книгите се завръща през 400г.пр.н.е...от където и да го погледнеш Християнството ,като религия е много по-ранна от исляма ;)




Да и няма спор , че Християнстото е по - ранна , но нямаше нужда да ни убиждаш пророка ( незнаеш да ли е бил неграмотен или не , не си бил до него ) ... :x :x :x

totenlicht
06-05-2009, 13:28
Не обиждам никого,фактите са просто такива ;)

Liar
06-05-2009, 21:51
Мен ме интересува кои са сходните неща в Корана и Библията,гледам твърдите,че едното е преписано от другото.

Sevgincho
06-06-2009, 05:42
Мен ме интересува кои са сходните неща в Корана и Библията,гледам твърдите,че едното е преписано от другото.



Ами не точно преписано , но изискват почти еднакви неща . Примерно 10те Божии заповеди и 32 мюсюлмански закона - за еднакви неща се говори , Да не крадеш да уважаваш родители те си а у , според двете религии има ад и рая , а това в други религии няма (в будизма се вярва след като умре някой човек се ражда като мишка ) .. Религиите за това са създадени да има ред справедливост ( не крадеш за да не гориш в Ада ) иначе всеки ще гледа да трупа пари , ще убива и т.н.

Naman07
06-06-2009, 12:44
Мен ме интересува кои са сходните неща в Корана и Библията,гледам твърдите,че едното е преписано от другото.



Ами не точно преписано , но изискват почти еднакви неща . Примерно 10те Божии заповеди и 32 мюсюлмански закона - за еднакви неща се говори , Да не крадеш да уважаваш родители те си а у , според двете религии има ад и рая , а това в други религии няма (в будизма се вярва след като умре някой човек се ражда като мишка ) .. Религиите за това са създадени да има ред справедливост ( не крадеш за да не гориш в Ада ) иначе всеки ще гледа да трупа пари , ще убива и т.н.

Будизмът съвсем не е това :lol: :lol: .

kolnot
06-06-2009, 14:22
ZA OTGOVOR NA TOZI VUPROS PURVO TRQBVA DA SE POGLEDNE ISTORIQTA NA RELIGIQTA,... PARVATA RELIGIOZNA OB6NOST SFORMIRATA KATO TAKAVA NEZAVISIMO OT SVOITE IDEI I RAZBIRANIQ MULTIPLICIRA sxemata za religioznost...V RAZLI4NITE SFERI NA NAUKATA BILO TO FILOSOFIQ, SOCIOLOGIQQ, ETNOLOGIQ ,BIOLOGIQ XIMIQ ,FIZIKA,ASTRONOMIQ I T. N. PREDSAVITE ZA RELIGIOZNOTO KATO 4AST OT JIVOTA NI SE RAZGLEJDA NAISTINA V SLU4AII SXODNO V DRUGI NE.TOVA SUZDAVA POREDICA XIPOTEZI ZA SAMOTO VAZNIKVANE NA TAZI 4OVE6KA PODROBNOST I NE E LAJA 4E NQMA FILOSOF KOITO DA NE ZASQGA NEINATA SFERA. PARADOKSITE KOITO POLU4AVAME PRI RAZLI4NITE DANNEVI 4ETENIQ NA TOZI TIP LITERATURA SA NEIZKLU4VAEMI,NOO PO GOLQM E PARADOKSA NE OT TOVA KOETO 4ETETE I RAZBIRATE A OT NUJDATA VIE DA POTURSITE TOZI IZTO4NIK. KOE VI KARA? KAKVO ISKATE DA ZNAETE VSU6NOST? DALI IMA BOG? KOI E TOI? KNIGATA E CENNO SREDSTVO NO SE ZAMISLETE NAD DUMATA BOG I OSAZNAITE 4E TOI NE SE TURSI V KNIGITE!

SolusChristus
06-06-2009, 20:07
ZA OTGOVOR NA TOZI VUPROS PURVO TRQBVA DA SE POGLEDNE ISTORIQTA NA RELIGIQTA,... PARVATA RELIGIOZNA OB6NOST SFORMIRATA KATO TAKAVA NEZAVISIMO OT SVOITE IDEI I RAZBIRANIQ MULTIPLICIRA sxemata za religioznost...V RAZLI4NITE SFERI NA NAUKATA BILO TO FILOSOFIQ, SOCIOLOGIQQ, ETNOLOGIQ ,BIOLOGIQ XIMIQ ,FIZIKA,ASTRONOMIQ I T. N. PREDSAVITE ZA RELIGIOZNOTO KATO 4AST OT JIVOTA NI SE RAZGLEJDA NAISTINA V SLU4AII SXODNO V DRUGI NE.TOVA SUZDAVA POREDICA XIPOTEZI ZA SAMOTO VAZNIKVANE NA TAZI 4OVE6KA PODROBNOST I NE E LAJA 4E NQMA FILOSOF KOITO DA NE ZASQGA NEINATA SFERA. PARADOKSITE KOITO POLU4AVAME PRI RAZLI4NITE DANNEVI 4ETENIQ NA TOZI TIP LITERATURA SA NEIZKLU4VAEMI,NOO PO GOLQM E PARADOKSA NE OT TOVA KOETO 4ETETE I RAZBIRATE A OT NUJDATA VIE DA POTURSITE TOZI IZTO4NIK. KOE VI KARA? KAKVO ISKATE DA ZNAETE VSU6NOST? DALI IMA BOG? KOI E TOI? KNIGATA E CENNO SREDSTVO NO SE ZAMISLETE NAD DUMATA BOG I OSAZNAITE 4E TOI NE SE TURSI V KNIGITE!

http://img375.imageshack.us/img375/728/1243444123408.jpg

kolnot
06-06-2009, 23:31
PROBLEM LI VI E 4E PI6A S GOLEMI BUKVI DRAGI GOSPODINE ILI GOSPOJICE?

SolusChristus
06-06-2009, 23:55
Проблем е, че не знаеш собствения си език.

Nam3less3
06-08-2009, 01:24
Във всички религии, които могат да се определят като "истински", "божествени", дадени от Бог и правилни, трябва има сходства. Разликите са в начина и пътя към Бог, който може да е различен, отговарящ на различните начини и култури на живот.
Араби - мюсюлманство, азиатци - будисти, европейци - християни и т.н.
Всъщност това е твърде общо казано, но има нещо вярно в него.

kolnot
06-08-2009, 11:09
Проблем е, че не знаеш собствения си език. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: SME6EN E XABITUSA TI DRAGI GOSPODINE ILI GOSPOJICE, JIVEEM V DEMOKRACIQ I AZ JELAQ DA IZPOLZVAM LATINICA ZA DA IZRAZQ MNENIETO SI KOETO 4ETE6 ZVU4I NA BULGARSKI- AZ UVAJAVAM PRIEMSTVENNOSTTA A TVOITE PO6TLI OPITI ZA ZAQJDANE SAMO TE PRENIZAVAT I PETNI6 IMETO BULGARIN IMENNO S TOVA SI NEXUMANNO DYRJANIE....TAKA 4E DA TI E 4ESTITA KORONATA NA GLUPCITE KOITO SI MISLQT 4E 4EREZ PROSTOTIQ MOGAT DA DOKAJAT 4E SA VELIKI!! USPEX

Naman07
06-08-2009, 11:51
Проблем е, че не знаеш собствения си език. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: SME6EN E XABITUSA TI DRAGI GOSPODINE ILI GOSPOJICE, JIVEEM V DEMOKRACIQ I AZ JELAQ DA IZPOLZVAM LATINICA ZA DA IZRAZQ MNENIETO SI KOETO 4ETE6 ZVU4I NA BULGARSKI- AZ UVAJAVAM PRIEMSTVENNOSTTA A TVOITE PO6TLI OPITI ZA ZAQJDANE SAMO TE PRENIZAVAT I PETNI6 IMETO BULGARIN IMENNO S TOVA SI NEXUMANNO DYRJANIE....TAKA 4E DA TI E 4ESTITA KORONATA NA GLUPCITE KOITO SI MISLQT 4E 4EREZ PROSTOTIQ MOGAT DA DOKAJAT 4E SA VELIKI!! USPEX
Именно поради факта, че изразяваш мнение във форум, трябва първо да се убедиш, че си запознат/а с всичките му правила. Едно от правилата е да се пише на кирилица, задължително. Отделен е въпросът, че сам се принизяваш на нивото "глупец", след като не уважаваш правилата. Със здраве.

П.П.
Лично мен ме заболя главата, докато ти прочета мнението :-D . А и все пак пишем, не ни интересува как звучи :-| .

Macallan
06-08-2009, 16:05
във времето

kolnot
06-09-2009, 11:03
:lol: MI YSPEX VI JELAQ I PRIQTNO TAPEENE!

Genetix
06-16-2009, 23:39
Чел съм Библията но като прочета и Корана ще ти кажа.

TheMostBestest
07-08-2009, 00:11
Разликата между двете е такава, каквато е и между християнството и исляма.
Не съм чела другите отговори.

Naman07
07-08-2009, 17:19
Разликата между двете е такава, каквато е и между християнството и исляма.
Не съм чела другите отговори.
No way?! :shock:

SolusChristus
07-13-2009, 09:57
Всички истински религии в основата си проповядват едно и също като човешки ценности. Лошо е когато бъдат използвани като инструмент за масова манипулация на хората с политически и икономически цели.
За това вярвайте със сърцето си, но мислете с ума си. Бог е един, независимо как го наричаме.

Allah snackbar.

Nam3less3
07-13-2009, 12:04
Всички истински религии в основата си проповядват едно и също като човешки ценности. Лошо е когато бъдат използвани като инструмент за масова манипулация на хората с политически и икономически цели.
За това вярвайте със сърцето си, но мислете с ума си. Бог е един, независимо как го наричаме.+1

backiss
08-03-2009, 12:15
и двете религии имат много общ неща
най голямо влияние има общото им начало
и двете идват от една по стара религия юдеизма
разликата е в идеологическата представа за нещата
и също така в това че
исляма казва подчини се
а християнството избирай

Xitap
08-03-2009, 13:28
Конспиративните филми ги гледайте с 18 наум. Това може да се създава с цел дезинформация и законспириране на идеи. Самата идея за конспирация предизвиква присмех... това е и идеята на този тип филми. Така че някой някъде да си върши нещата и ако го обвинят, да се получи несериозно!

Scarecrow
08-21-2009, 20:36
Стига с тези предрасъдаци.Не всички мюсюлмани са фанатици, които убиват наред заради велики идеали (терористи).Корана орпеделено не учи на това.Никъде в Корана не се апелира към фундаментализъм, убийства и нетърпимост.Естествено по-късно някои от сектите на исляма започват различни тълкувания на първоначалния текст... Основните ценности и добродетели, които са характерни за християнството са още по-дълбоко застъпени в Корана - справедливост, смирение, добронамереност, взаимопомощ, подаване на ръка на човека (не просто ризата), гостоприемство, вяра, молитва, любов към бога, почитане на родителите и т.н.Ей такава ми е представата за исляма и Корана най-общо.

Dimana99
08-21-2009, 20:38
Какво ти пука каква е разликата ми е интересно на мен :-o :-o

Kaley
01-23-2010, 16:44
тцтцтцтцт.....какво мирно и любовно виждаш в "убивайте неверниците с камъни" какво мирно и любовно намираш в убийството на египтяните в червено море,какво мирно и любовно намираш в унищожението на Содом и Гомор,които били еди какви си и еди какви си,а според мен сегашните градове в България са много по "разкрепостени"...какро мирно и любовно намиращ в унищожението и завладяването...ами в изтезанията и още много други....защото библията е изпълнена със болка,страдание,убийства и унищожения....кажи ми какво мирно намираш...това е пример какво ще стане ако не обичаме и не се подчиняваме на бог ли.....BULLSHIT!Това е начин за манипулиране,сега ако някой дойде и ти каже че ако не направиш еди какво си ще убие всичките ти роднини....това мирно ли е?Защото точно това е използвано и в библията и в религията като цяло.
И на кое викаш "поза"...Българския манталитет(ако е в границите на допустимото,а не като Бай Ганьо)е доказано най-хубавия в целия
свят....такъв манталитет като Българския няма никъде другаде по света,а това че цари анархия заради онея нагли пе*ерасчета които пускат онези ши*ани пропаганди за боеве,анархизъм и расизъм е отделно....България е в това положение заради ПОЛИТИЦИТЕ...те пускат пропагандите с политически цели....какво ще ти е виновно кучето ако го насъскаш средщу човек....ти си виновния,защото ти го насъскваш.....апффффффффффф ффффффффф

Боже, прости им, те не знаят какво правят...

Вероятно болката в главата, но по скоро имбецилните ти изказвания са причина на напиша този пост.
Ти си абсолютен! Моите поздравления, ако всеки един човек имаше твоите разсъждения, щяха да бъдат необходими точно 4 часа за края на Света. Значи, попринцип не гледам правопис и правописни грешки, опитвам се да ги игнорирам визуално, но някак си доста неприятно ми се набиват в очите и е ред да ти направя забележка. Всяко едно начало на изречение започва с голяма буквичка. Ето така. След всяка точица и запетайчица, а и не само има интервал. Предполагам ще кажеш, че не си длъжен? Правилно, но кой е длъжен да ти чете абсуртизмите? Би ми казал да прескачам, нали? Ще ме разбереш след мъничко.
Цялото това твое безобразно видно малоумие дава началото на една апатичност към всички твои мнения и разсъждения. Опитваш се да бъдеш умен, интелигентен и различен от останалите по адски неистов начин. Ако хората казват едно, ти трябва да си в антипод на това, нали? Просто, защото това те прави малко по - интересен и идентичен сред останалите... Малко или много, не съм сигурен, това е доста жалко. Дори да имаш висше образование, което е вероятно колкото Левски да е бил гей, то не е по духовна семинария. Може би ще ти е трудно да ме разбереш, защото липсата на адекватност в мисленето ти е непринуден факт. Духовната семинария (повтарям се, което е факт, че не си разбрал от първия път) е най - голямото висше образование. Предлагам ти за втори път да го запишеш, да го завършиш и след като знаеш всичко да започнеш да философстваш кое, къде и как...

Издразни ме целия ти пост, рядко пиша в този смешен раздел, но такива изказвания ме принуждават.

Говориш, че религията е манипулация, нали?
Искам само да ти вметна, че никой не ти казва: "ТИ ТРЯБВА ДА ВЯРВАШ В БОГ, ЗАЩОТО ТОЙ СЪЩЕСТВУВА, А, АКО НЕ ВЯРВАШ СИ АБУРИГЕН!!!" Никой не ти насажда подобно поведение, никой, нали?
Осъзнаваш, че ти пропагандираш атеизъм и манипулираш психиката на някои хора, нали? Добре ли осъзнаваш, че това нещо може да ти доведе неприятности? Пропагандирането на атеизъм не е никак добре почитано, приятелю. Писмо до Негово Светейшество Максим или Митрополит Николай Методиев Севастиянов със твоите бисери може да ти доведе дори СЪД! Дело, което ще бъде спечелено от религията, повярвай...
За какво може да бъде заформено едно такова дело?
Подронване авторитета му, пропагандиране на атеизъм и манипулиране на хората, чрез него.
Поспри се малко, че взе да ме изнервяш, детенце... Всеки може да напише писмо до там, всеки може да ти събере бисерите.
Ще те помоля най-културно - Спри. :)
Поздрави, Свастика.

Поздравления, Свастика! Като прочетох коментара ти направо се напълних отвсякъде! Хубоу му стана :-D