PDA

View Full Version : Денят на Тишината...



RiseGirl
03-21-2009, 10:46
Мълчанието е злато. Така казват хората...
http://3.bp.blogspot.com/_ZRei7QgK1AM/ScNduxHi8OI/AAAAAAAAgYs/p-Lyz2V6e_I/s400/silent-is-cool.JPG

Днес, 21 март, е Денят на Тишината.
Световният Ден на Тишината е денят, в който е редно да забавим (поне за малко) темпото и да дадем почивка на Земята.
Още едно действие : с което да намалим произвежданите от нас парникови газове - онези същите газовете, които приближават глобалното затопляне и климатичните промени.

Денят е 21 март?
Датата съвпада с настъпването на пролетното равноденствие, когато денят и нощта се изравняват.
Какво се иска в този Ден от мен и теб?
Да пазим тишина.

Ако това ни се струва много сложно, може да опитаме с изключване на мобилния си телефон и компютъра, с ходене пеша вместо шофиране, с правене на нещо тихо и просто наслаждаване на момента.
Ако цял ден ни се вижда много време, може да опитаме с 4 часа, от 10 до 14 часа.
http://2.bp.blogspot.com/_ZRei7QgK1AM/ScNd15wlKbI/AAAAAAAAgY0/T5yeG8x-xbI/s400/day+of+silence.PNG

Бърз поглед към числата.
60 милиона души в Европа са изложени всеки ден на високи нива на шум, много по-високи от допустимите граници. Чудно е как изобщо чуваме мислите си, при този тътен около нас?

Къде е началото?
Денят на Тишината е традиция тръгнала от Бали.
Един ден в годината целият остров замлъква и животът застива.
Без трафик по улиците, без дори летище, без думи.
Един ден в годината, който се посвещава на мислите.
Един ден в годината, в който се търси балансът в природата.
Един ден в годината, в който се прави равносметка на най-важното:
Любов, Човечност, Търпение, Добронамереност.

насладете се на тишината в Бали....
http://www.youtube.com/watch?v=Zg50M18sI0w
Хората на Бали рядко използват думата НЕ.
Винаги са усмихнати и сърдечни.
Трудно е да чуеш спор, дори повишаване на глас.
Така е не само в денят на Тишината.
А през всичките 365 дни в годината.
А може би отговорът се крие в този Един Ден Тишина?

послеслов:
Ако поне малко те познавам, то сега си казваш:
Хубава идея, но аз в събота имам да свърша това и това.
Не си търси извинение. Та това са само 4 часа.
Сложи си аларма на телефона да те подсети.
След което прилежно го изключи.
Порадвай се на тишината.
:)

Swinkenhoffer
03-21-2009, 11:00
Майсторите до нас май не са чували за този ден...

Swinkenhoffer
03-21-2009, 11:10
Майсторите до нас май не са чували за този ден...

Според новата наредба на Столична община (онази с бирите в парка), в почивни дни няма право да се извършват ремонтни дейности. ;)
Хората на бай Кире явно са доста неосведомени личности. 8-)

Абсолютната тишина верно е гадна... предпочитам да слушам водата в парното (the lady in the radiator), отколкото Нищото.

hottie
03-21-2009, 11:12
Поне да беше пролетно време навън за разходки... :(

Jesus
03-21-2009, 11:15
Ето ще карам без зарядното на лаптопа 5 часа :)

Dumb
03-21-2009, 11:19
^^^ И до някъде е наистина хубаво!

hottie
03-21-2009, 11:19
Лошото на тишината е, че човек остава насаме със собствените си мисли...

Да, ужасно е. Аз бих могла да се побъркам така..

LizZz
03-21-2009, 11:49
К'во му е лошо да останеш със собствените си мисли... Често го правя.
Ок, значи днес ще ходя да посвиря малко. 8-)

Swinkenhoffer
03-21-2009, 11:57
К'во му е лошо да останеш със собствените си мисли... Често го правя.
Mхм. Особено преди лягане откарвам по 30-40 минути в дълбоки размисли без да усетя. :D

Pedigree
03-21-2009, 12:05
К'во му е лошо да останеш със собствените си мисли... Често го правя.
Mхм. Особено преди лягане откарвам по 30-40 минути в дълбоки размисли без да усетя. :D
И аз така. :Д
То всъщност се води, че не обичам тишината, и правя всичко възможно да няма такава(говоря постоянно), но обичам понякога пълната гробна тишина, нужна ми е.

Boot
03-21-2009, 12:53
Обичам да е абсолютно тихо...

hottie
03-21-2009, 12:57
Еее аз ако остана със собствените си мисли почвам да мисля колко работа имам, какви неща имам да върша и почвам да се притеснявам и да се обвинявам, че нищо не правя 8-)

Decu
03-21-2009, 13:04
Лошото на тишината е, че човек остава насаме със собствените си мисли...

Да, ужасно е. Аз бих могла да се побъркам така..

Мм, много обичам да си легна в леглото и да ми е тихо и спокойно..да размишлявам и да мечтая.. :)

hottie
03-21-2009, 13:22
Е да,де ама пак си зависи от времето. Едно е да си размишляваш 1-2 часа, друго е цял ден :) поне аз така ги виждам нещата, де

galaxy29
03-21-2009, 13:24
интересно, изключих си звука на телефона и на компа ...

Joc
03-21-2009, 14:37
толкова е тихо на тоя клип,че направо е страшно... тишината ме плаши и е лошо нещо. кое е най-тихото място във всеки град? гробищата...

между другото има цял един град,в който 24 часа в денонощието,365 дни в годината е тихо... и безлюдно. казва се Припят и се намира в днешна Украйна - мъртвия град,който и до ден днешен е облъчен от радиацията на аварията в Чернобил и ще трябва да минат още много десетилетия за да може да живеят отново хора там...

тишината съкс.

има терен за вандализъм... :D повечеето са си заминали дори без да си вземат нещата.
Гледах предаване,че бездомниците сега там панаир си правят! въпреки радиацията... просто няма къде да отидат, и са сгласни да поспят няколко дена на легло, преди смърта си... кофти тръпка

LizZz
03-21-2009, 14:42
интересно, изключих си звука на телефона и на компа ...
.. докато свиреше, нали? 8-)

Joc
03-21-2009, 15:00
тъпо ми е да сидя на тихо! музиката я надувам, толкова, колкото да не разбирам,че някой е влязъл в стаята ми

StayFly
03-21-2009, 15:01
толкова е тихо на тоя клип,че направо е страшно... тишината ме плаши и е лошо нещо. кое е най-тихото място във всеки град? гробищата...

между другото има цял един град,в който 24 часа в денонощието,365 дни в годината е тихо... и безлюдно. казва се Припят и се намира в днешна Украйна - мъртвия град,който и до ден днешен е облъчен от радиацията на аварията в Чернобил и ще трябва да минат още много десетилетия за да може да живеят отново хора там...

тишината съкс.
Перфектно място за изселване на нашите тъмнокожи сънародници.

plmn
03-21-2009, 15:18
Обичам да е абсолютно тихо...

DiesIrae
03-21-2009, 15:50
Бахти пуберските изцепки.
А сега разпратете всеки един от вас този текст на 192891283 свои приятели, иначе ще ви достигне диария, така да знаете!

Jumbie483
03-21-2009, 16:29
Тишината ме побърква, влудява ме, депресира ме...
Не обичам да е тихо покрай мен...

marzilia
03-22-2009, 08:19
Обожавам тишината и да съм самичка... :)

tItEufFf
03-22-2009, 08:27
Обожавам тишината. Всеки понеделник главата ме боли от шума в училище.
Обичам да ми е тихичко, спокойно...Дори музиката..когато я слушам е толкова тихо, че ако се размърдам няма да я чуя.
Не, че не обичам да се забавлявам, да се смея шумно с приятелки. Но в момента съм в такива обстоятелства..просто трябваше да се приспособя към тишината и самотата. И започва да ми харесва...

Lucho
03-22-2009, 08:27
А когато си на урок на дъската в училище ? Мълчанието злато ли е ? :-D

GbSy
03-22-2009, 18:08
Странното е, че аз не мога да мисля на шум... иначе, добра идея, ама не съм я видяла по-рано... жалко.