PDA

View Full Version : Трябва ми съвет(подкрепа)



OHI
03-21-2009, 15:53
Здравейте, вече 2ра седмица съм болен от грип и незнам дали скоро ще излезна от вкъщи, гаджето ме заряза преди няколко дни.. и имам нужда да се разходя или да се оплача на приятел, само че всички са навън, а аз седя вкъщи болен, депресиран, тъжен и отчаян.. знам че всичко ще се оправи само че за мен времето сякаш е спряло.. та ако някой може да ме успокой (макар че незнам как) бих му благодарил... и причината не е че съм болен, а че се чувствам мн кофти след като съм изгубил близък човек... и коментари от сорта "ще си я върнеш спокойно" няма да ми помогнат.. :(
Надявам се на никой от вас да не му се случи подобно нещо (да настъпи нещо лошо от тоя сорт и да неможе да си излее мъката)
За 1ви път ми се случва да пиша подобно нещо някъде из нет-а, макар и уви.. "пребит" психически и физически.
Разчитам на Вас... оптимисти, помогнете ми! :)

ThisIsMe
03-21-2009, 15:59
излизай,какво като си болен? (ако не си мн болен де)
като лежиш цял ден вкъщи болестта напълно те надвива,а докато се движиш и си сред приятели се разсейваш и не мислиш за това.Излез,разходи се,пролет е ! :)

leoparda93sl
03-21-2009, 15:59
Еми като за първо(докато си още болен)гледай повечко телевизия,слушай музика (много отпуска),а като оздравееш излизай с приятели излей си мъката :) И недей се депресира чак толкова много,знам че е трудно на дело,но неможе постоянно да се вайкаш и погледни на всичко от хубавата му страна и най-важното,цени и най-малкото нещо което имаш :wink: Peace \\//

myNameIsImmortal
03-21-2009, 16:14
Ехх.. труден е тоя живот.. като цяло една реплика, която понякога използвам: Трудно е да си жив.. като цяло абсолютно всичко е трудно.. но когато имаш цел, когато имаш желание, когато си мотивиран да постигнеш нещо, независимо от трудността му, то ще успееш да го постигнеш и тогава "победата" ще бъде най-сладка..

Затова недей да се депресираш и отчайваш.. знам че е много трудно и както го описваш си в много гадно състояние, но просто не трябва да се предаваш, защото предадеш ли се веднъж.. всичия труд отива на вятъра.. всичко отлита и 2ри път да стигнеш до това ниво ще бъде тръдно допустимо..

Ето сега когато казваш, че си болен и стоиш у вас, използвай компютъра си с някаква цел.. например не можеш да работиш с някоя програма, независимо каква е - дали Photoshop или някоя програма за отстраняване на вокала към дадена песен или нещо друго: сваляш програмата, използваш интернет самоучителите за избраната от теб програма и ще се улисаш толкоа много, че ще забравиш за всякаква друга мъка.

След това можеш например да направиш нещо друго, което не е свързано с компютъра. Например ако си фен на самолети, кораби, подводници и прочие, ще пратиш някой от вашите да ти купи един голям макет на някое от съоръженията, като след това си сглобяваш на спокойствие без да се замисляш за друго и в главата ти ще се въртят мисли като: "Дали сложих достатъчно c200" "Ох, тва пърче нещо не седи добре" и прочие.

И най-накрая музиката: не слушай някакви депресиращи парчета.. пускай си по-живнала музика, която поражда усмивка на лицето ти, а не да си пуснеш OneRepublic - Come home и да си миспиш по какъв начин да си върнеш приятелката, къде си сгрешил и т.н.

Живей без да ти пука за незначителните неща около теб.
Мисли за хората, които държат на теб, а не за тези които не ти обръщат внимание и те ненавиждат. Гледай от добрата и позитивна страна на живота, а не от лошата ;)

И относно приятелката ти: момичета по тоя свят бол.. статистиката е, че жените са повече от мъжете, което означава, че и да искаш и да не искаш все ще си намериш приятелка 8-)


Айде успех и не се депресирай толкова много :)

Bellatrix
03-21-2009, 16:23
^^ Браво! И аз все това викам: намираш си занимателно хоби и всички душевни терзания изчезват.

vesito13
03-21-2009, 16:26
Ехх.. труден е тоя живот.. като цяло една реплика, която понякога използвам: Трудно е да си жив.. като цяло абсолютно всичко е трудно.. но когато имаш цел, когато имаш желание, когато си мотивиран да постигнеш нещо, независимо от трудността му, то ще успееш да го постигнеш и тогава "победата" ще бъде най-сладка..

Затова недей да се депресираш и отчайваш.. знам че е много трудно и както го описваш си в много гадно състояние, но просто не трябва да се предаваш, защото предадеш ли се веднъж.. всичия труд отива на вятъра.. всичко отлита и 2ри път да стигнеш до това ниво ще бъде тръдно допустимо..

Ето сега когато казваш, че си болен и стоиш у вас, използвай компютъра си с някаква цел.. например не можеш да работиш с някоя програма, независимо каква е - дали Photoshop или някоя програма за отстраняване на вокала към дадена песен или нещо друго: сваляш програмата, използваш интернет самоучителите за избраната от теб програма и ще се улисаш толкоа много, че ще забравиш за всякаква друга мъка.

След това можеш например да направиш нещо друго, което не е свързано с компютъра. Например ако си фен на самолети, кораби, подводници и прочие, ще пратиш някой от вашите да ти купи един голям макет на някое от съоръженията, като след това си сглобяваш на спокойствие без да се замисляш за друго и в главата ти ще се въртят мисли като: "Дали сложих достатъчно c200" "Ох, тва пърче нещо не седи добре" и прочие.

И най-накрая музиката: не слушай някакви депресиращи парчета.. пускай си по-живнала музика, която поражда усмивка на лицето ти, а не да си пуснеш OneRepublic - Come home и да си миспиш по какъв начин да си върнеш приятелката, къде си сгрешил и т.н.

Живей без да ти пука за незначителните неща около теб.
Мисли за хората, които държат на теб, а не за тези които не ти обръщат внимание и те ненавиждат. Гледай от добрата и позитивна страна на живота, а не от лошата ;)

И относно приятелката ти: момичета по тоя свят бол.. статистиката е, че жените са повече от мъжете, което означава, че и да искаш и да не искаш все ще си намериш приятелка 8-)


Айде успех и не се депресирай толкова много :)И все така прав :) Поздравления за мнението ;) А иначе автора , това че си болен , не пречи някой приятел да дойде във вас да се посмеете например , ако не си много зле де , но все пак може да дойде да те види :)

OHI
03-26-2009, 13:24
Хора... мерси много за съветите, все още съм болен обаче някак си се оправям (психически) което е най важното за мен :) явно всеки си има различна представа за връзките... (за някои са важни, за други не).. и другия път ще трябва внимателно да разсъждавам какво е мисленето на човека с който предстои да бъда(дали си пасваме по характер), преди да се захващам сериозно... и все пак много момчета(готини, нормални) от класа ми са били зарязани като мене... и станахме много сексисти в класа, ама какво да се прави, като жените променят мнението ни за тях.
Надявам се да не получа за бъдеще още подобни травми, защото ако ми се случи пак (макар и да знам че не всички жени са такива) няма да мога да погледна никоя в очите повече...
Работата беше там, че много съм държал на нея ама бях предаден и само да знаете каква гордост беше за нея да каже на новото си гадже че ме е зарязала(а сме били повече от година заедно) само за да тръгне с него.. явно и той е клювнал на въдицата и сигурно си мисли че и на него няма да му се случи, ама какво да се прави такъв е живота "по-готиния" оцелява :o

hooliganka89
03-26-2009, 13:30
Сега още няколко дена докато оздравееш и времето го дават да се оправи и наистина вече да дойде тая пролет.
И ще излезнеш с приятели,времето когато е хубаво и ще видиш как сам ще се оптимизираш и ще разбереш,че нещата рано или късно си идват по местата.Всичко ще се оправи с гадже или без гадже.

Gary
03-26-2009, 14:35
Надявам се да не получа за бъдеще още подобни травми, защото ако ми се случи пак (макар и да знам че не всички жени са такива) няма да мога да погледна никоя в очите повече...
Работата беше там, че много съм държал на нея ама бях предаден и само да знаете каква гордост беше за нея да каже на новото си гадже че ме е зарязала(а сме били повече от година заедно) само за да тръгне с него..
А не се притеснявай - на мен ми се случи два пъти, пък още съм жив и си имам приятелката. От любовна мъка се не мре, ако си с ума си - продължаваш напред. Не се шашкай, оправяй се от грипа, и чакай ново гадже с нови номера:)

ifkataAa
03-26-2009, 14:38
^^ Браво! И аз все това викам: намираш си занимателно хоби и всички душевни терзания изчезват.

+1 :)

OHI
03-26-2009, 15:02
^^ Браво! И аз все това викам: намираш си занимателно хоби и всички душевни терзания изчезват.

+1 :)

амии по принцип аз си имам (фитнес) амаа просто няма как сега.. ще си намеря друго :)

d00d
03-26-2009, 15:40
Запали си едно наргиленце, пусни си реге и се отпусни 8)

sweet_sorcerer
03-26-2009, 16:52
Надявам се да не получа за бъдеще още подобни травми, защото ако ми се случи пак (макар и да знам че не всички жени са такива) няма да мога да погледна никоя в очите повече...
Работата беше там, че много съм държал на нея ама бях предаден и само да знаете каква гордост беше за нея да каже на новото си гадже че ме е зарязала(а сме били повече от година заедно) само за да тръгне с него..
А не се притеснявай - на мен ми се случи два пъти, пък още съм жив и си имам приятелката. От любовна мъка се не мре, ако си с ума си - продължаваш напред. Не се шашкай, оправяй се от грипа, и чакай ново гадже с нови номера:)
Същото,само без частта с "имам приятелка" :-D

cinderella_gugutka
03-26-2009, 17:00
ем то и аз съм в твойто положение...е,може би съм по-добре ве4е де,ама тва е сигурно щот не стоя вкъщи :D
ина4е с времето нещата ще се оправят...нормално е да ти е гадно ама такъв е животът-стискаш зъби и продължаваш напред

radinaaa
03-26-2009, 17:08
^^ Браво! И аз все това викам: намираш си занимателно хоби и всички душевни терзания изчезват.

+1 :)

+

sladur4etyYy
03-26-2009, 17:10
аз, като съм в гаден период, просто чакам да отмине :D и след няколко дена наистина отминава. все пак няма да си болен вечно, нали? ;] а и това момиче не е единственото на света, нали? така че просто поизчакай няколко дена, докато оздравееш и се върни към живота си. дотогава се запаси с хубави филми, музика и някоя приятна книга/списание и ще видиш, че времето ще отлети много бързо. постоянно се занимавай с нещо, за да нямат възможност негативните мисли да те залеят. успех 8)