PDA

View Full Version : Предложете цветове с които да се гримирам



MoMoXiXi
03-21-2009, 17:01
Здравейте

Кажете някакъв вид грим или цветове които да използвам като се гримирам, че все каквото си харесам е на момичета с тъмни кожи и/или кафеви очи, а пък аз имам светка кожа и сини очи. Примерно ми харесва целия клепач да е в розово и над миглите като очна линия син молив или зелен (едно специфично зелено, но му забравих името). А пък аз знам, че на сини очи синьо и зелено не отива. И не мога да разбера какви цветове ми отиват.
Само не ми казвайте да постна снимка, някакво предположение какво би отивало на сини очи, светла кожа и тъмнокафява коса.

Тенкс ин адванс :) :-)

slim__shadygirl
03-21-2009, 17:41
Прочети това,може да ти помогне :wink: http://krasota.rozali.com/grim/p8764.html

galu6a
03-21-2009, 18:00
еми би трябвало по-топли цветове аз съм матова с големи кафяви очи и честно казано не ми ходят мн сенките използвам само кафяво и сребрист или пък целено с по-светло целено и черно и бЯло като по тъмните цвето точна на пръгъвката на клепача и няколко тона по светло на самия клепач пасле дърап настрани и очна линия + черен молив в края може и тодобо ,но по-ефектно стои белиея молив и ест спирала и ВОАЛЯ :-D

stop_looking_at_me
03-21-2009, 18:27
Едно добро правило като се гримираш е да избираш цветовете според облеклото, най-вече горната блуза, въпреки че това не се спазва толкова много вече, но представи си да видиш някой със синя блуза и дънки примерно и червени сенки. Ужас... Така че аз винаги се ръководя от дрехите ми, и въпреки че не мога да уцеля точно цвета винаги избирам цвят от подобна гама. Примерно ако съм в розово може да си сложа лилаво защото не е чак такава фрапантна разлика.

Наистина, за сини очи, отбягвай синьото, зеленото и наситено кафевите (тъмни) цветове. Розовите, лилавите, прасковените цветове според мен ще изглеждат доста добре, особено ако имаш по-светла кожа.

Колкото за грима който си описала лично не ти препоръчвам да слагаш един много силен цвят на целият клепач. Може да направиш очите си да изглеждат доста дълбоки и малки по този начин... помни че по-светлите цветове карат окото да "изпъкне". А за по-"свеж" поглед може да сложиш малко бяло... на какъвто и да е грим... във ъгълчето на окото, което е към носа. Може и бял молив да използваш на долния клепач.