PDA

View Full Version : Физическо натоварване.Вижте.



omarlu6en
03-21-2009, 17:37
Здравейте.Обитвам се да правя всичко да са порастна,но се натъкнах на нещо притеснително.Четох няколко поста в този и др. форуми,че прекаленото физическо натоварване довеждало до преждевревенно спиране на растежа.Някви хрущли се затваряли и тн.Аз тренирам футбол и имам тренировки всеки ден и се натоварвам доста.Правим обиколки и тн. абе не спираме и някой път едвам дишам.След трена се чувствам понякога уморен и почти винаги ме болят краката.Момче съм на 14 и половина год. и съм висок 160-161 какво мислите вреди ли ми???И ако може да ми кажете какви добавки и витамини да взимам за да порастна?

Nitroglycerin
03-22-2009, 08:18
Абе хора спрете да си правите експерименти със здравето.Може да си докараш износване на стави,пукане на ставни мехурчета,износване на хрущяли,чупене на крайници,дискови херний,коремни хрений и още хиляди неприятни травми който остават за цял живот.С добавки можеш да си причиниш,стесняване на кръвоносни съдове,чернодробна цироза,тромби (въпреки,че си на 15 се получават от добавки),хормонален дизбаланс,заболявания на щитовидната жлеза,на тестисите,намалено кръвоснабдяване на мозъка и други неприятности.

Спи след обяд,запиши се на баскетбол 3 пъти седмично и другите натоварвания ги отпиши,храни се с каквото ти харесва.

Sissy90
03-24-2009, 18:40
Аз доколкото съм чела, по-скоро тежките тренировки с тежести спират растежа, а спортовете като футбол, баскетбол даже го стимулират. Друг е въпросът, че при футболистите има доста травми, но основно при професионалистите.

ubuntureload
03-24-2009, 18:52
Спорта няма да ти навреди, ще ти навреди ако започнеш да се тъпчеш с лайна ....
Ако се занимаваш с дигане на щанги фитнес и т.н. също си оставаш по нисичък особено ако не приемаш добавки и т.н. ... ритай си топката и си тичай няма да ти навреди ... човек професионалист съм

batkodoki
03-24-2009, 21:39
Здравейте.Обитвам се да правя всичко да са порастна,но се натъкнах на нещо притеснително.Четох няколко поста в този и др. форуми,че прекаленото физическо натоварване довеждало до преждевревенно спиране на растежа.Някви хрущли се затваряли и тн.Аз тренирам футбол и имам тренировки всеки ден и се натоварвам доста.Правим обиколки и тн. абе не спираме и някой път едвам дишам.След трена се чувствам понякога уморен и почти винаги ме болят краката.Момче съм на 14 и половина год. и съм висок 160-161 какво мислите вреди ли ми???И ако може да ми кажете какви добавки и витамини да взимам за да порастна?

е и за къде ще порастващ?!

пишката, моето момче НЕ е мускул и не зависи от никакви усилия. генетично предиспозиран е размера И!

дали ти вреди: вероятно ДА!

Kyokoshin
03-26-2009, 15:38
4ovek nqma takova ne6to.. Treniram Kyokoshin karate ot 12 godi6en, sega sam na 16 i sam 1.85.. a povqrvai mi nemoje6 da sravnqva6 natovarvaneto pri kakvato i da e bila druga trenirovka s natovarvaneto pri boinite sportove.. ne pre4i na rasteja.

john95
03-27-2009, 05:02
Pluvane, basketbol, voleibol - pomagat, edva li footballa pre4i :?

EarthShaker
03-27-2009, 08:52
от футбола ти се краката ти стават криви като скоби => ставаш по-нисък :D