PDA

View Full Version : Из дневника на един моладжия:



Waster
03-22-2009, 08:10
Из дневника на един моладжия: 7.30 ч. – ставане 8.00ч. – телефонни обаждания до цялата група участващи в културно масовото посещение на мола. Разговор минимум по 3 минути със безпатните от групата на вивател. 8.00 – спиране на голфа на мегдана и изчакване да се събере групата от 5 човека. Междувременно звънене на всички от телефонния указател с телефони на вивател. Все пак имате минимум 500 минути на месец безплатни. Минути преди тръгването телефонно обаждане до вкъщи на домашния ( и той е безплатен) за последен инструктаж дали не са се сетили нещо от вкъщи. 8.30ч. – Вече сте 5-ма в голфа, събиране на пари за газ за колата последни проверки на фотоапарата и комплекта резервни батерии за същия. 9.00 – тръгване, път и последно проверяване на телефонния указател дали не сте пропуснали да се похвалите на някой от „безплатните” 9.30 - паркиране пред мола, ПРЕД по възможност на забраненото – така че колата да бъде забелязана от всички минаващи от там. 9.45 – масова снимка пред входа на мола, проверка дали е настроен часа и датата на апарата за да овековечи посещението пък и за доказателство, че сте първите от вашето село посетили мола. 10.00 - обиколка на мола отвън за да сте сигурни, че няма друга позната кола от вашето село. Мощно цъкане с език по време на обиколката и клетви за вярност към мола. 10.30 - последни обещания, че това е магазина от който ще пазарувате вече. Влизане. 10.45 - Бързо кръкче на мола и набелязване на магазините които ще посетите по късно, за да можете да изпълните списъка за покупки от родата в село, а и да срещнете някой познат да обмените информация къде има нещо на далавера. По време на обиколката снимки на ескалаторите с усмивка. Цяло село ще ви завижда по късно. 12.00 – събиране на групата пред голфа, пушене на цигара, коментар кой какво видял или на кой се похвалил, че е в мола. Обяд, хвърляне на салфетките от увитите сандвичи на земята до голфа. 13.00- старт на пазруването от набелязаните магазини вече. Редуване на магазините по етажи за да сте сигурни, че повече хора са ви видяли, че сте на ескалаторите. 16.00 – среща пред колата, оправдания кой защо нищо не купил. Никой не признава, че е в мола не за да купи нещо което му трябва , а е там защото е модерно и ще изглежда будала в очите на съселяните ,че не е ходил. 16.30 – тръгване от мола с въртене на гуми и надута музика до изкривяване. 17.00 – излизане на околовръсното и хващане на пътя за село.

KadifWerewolf
03-22-2009, 08:29
Печен патладжан.

Lucho
03-22-2009, 08:31
Те хубаво ги строят, ама не се ли усещат малко че българина съвсем обедня в тези години...ще стоят празни като паметници...отвреме-навреме ще отиде някое богаташче, ама какво ? Да не ги оправи случайно ? Това членство в ЕС нищо хубаво не докара...

Joc
03-22-2009, 08:32
Само членството в ЕС е виновно за това положение, нищо че резачките правят квот си искат... СМЪРТ

guinessgirl
03-22-2009, 08:39
Те хубаво ги строят, ама не се ли усещат малко че българина съвсем обедня в тези години...ще стоят празни като паметници...отвреме-навреме ще отиде някое богаташче, ама какво ? Да не ги оправи случайно ? Това членство в ЕС нищо хубаво не докара...

ти пък,все едно в мола е скъпо.

Waster
03-22-2009, 08:45
Те хубаво ги строят, ама не се ли усещат малко че българина съвсем обедня в тези години...ще стоят празни като паметници...отвреме-навреме ще отиде някое богаташче, ама какво ? Да не ги оправи случайно ? Това членство в ЕС нищо хубаво не докара...

ти пък,все едно в мола е скъпо.не е ли :shock:

Joc
03-22-2009, 08:47
Те хубаво ги строят, ама не се ли усещат малко че българина съвсем обедня в тези години...ще стоят празни като паметници...отвреме-навреме ще отиде някое богаташче, ама какво ? Да не ги оправи случайно ? Това членство в ЕС нищо хубаво не докара...

ти пък,все едно в мола е скъпо.не е ли :shock:
не е чак толкова...

guinessgirl
03-22-2009, 08:47
както има дрехи по 250лева,така има и такива по 15,20 и 50. :)

Joc
03-22-2009, 09:00
магазинчетата си ги има, желаещите могат да обикалят...

machoka
03-22-2009, 10:46
Какво против имате моловете бе, хейтъри. Супер зарибяващо е да обикаляш вътре.. киното, ресторантите и магазаините да са ти един до друг. Както казаха по-горе - магазинчетата си ги има. Който иска да обикаля там.
Май стана много модерно да си хейтър към всичко ново и съвременно.

Lucho
03-22-2009, 11:19
Какво против имате моловете бе, хейтъри. Супер зарибяващо е да обикаляш вътре.. киното, ресторантите и магазаините да са ти един до друг. Както казаха по-горе - магазинчетата си ги има. Който иска да обикаля там.
Май стана много модерно да си хейтър към всичко ново и съвременно.
Не, не е модерно да си хейтър. В условия на финансова криза, хората нямат пари за хляб, те молове строят...типична българска простотия. Затова ни няма никакви никъде...

machoka
03-22-2009, 11:22
Абе не знам кои хора нямат пари, но моловете са пълни и се радват на солиден оборот.

Swinkenhoffer
03-22-2009, 11:30
Абе, вече почвам да си мисля, че българинът не е чак толкова беден, за колкото се има.
Общувам с хора от най-различни краища на България, виждам и такива по улиците... еми, едно 80% са с яките телефончета, кецове, дрешки, коли, през вечер са по кръчмите и кво ли не още. Знам, че има и такива без възможности, ама толкова ли са много или просто аз не ги виждам?!

Колкото до моловете - само човек без вкус би симпатизирал на такова нещо. :) Няма нужда да загорозяват центъра на който и да е град с подобно извращение..

machoka
03-22-2009, 11:35
Молът не ми пречи да живея пълноценно, явно на вас нещо ви пречи не знам :?

Jesus
03-22-2009, 11:39
Самата атмосфера в ЦУМ е на светлинни години пред МолЪ

guinessgirl
03-22-2009, 11:41
да,веднъж една моя съученичка изцепи ''в цум е толкова старинно всичко,се едно е от преди 20века...трябва да си много зле,за да се забиеш там'' :lol:

machoka
03-22-2009, 11:42
Молът не ми пречи да живея пълноценно, явно на вас нещо ви пречи не знам :?

къде съм написал подобно нещо?

на мен Мола никак не ми харесва,къде-къде по-приятен е ЦУМ. но там не е "модерно" да се ходи и не е "престижно" да пазаруваш оттам :oops:
Напротив, ЦУМ е първообразът на всички МОЛове и първият такъв, и от много години е модерно и престижно именно от там да пазаруваш. Само че когато хората са прекарвали времето си преди 5-6, 10 години там в пиене на кафета и пазаруване, ти си нагъвал Ариана в Борисовата след поредната футболна сбирщина на надрусани скинари... най-вероятно.
Надявам се да се не засягаш лично.

StayFly
03-22-2009, 11:43
Молът не ми пречи да живея пълноценно, явно на вас нещо ви пречи не знам :?

къде съм написал подобно нещо?

на мен Мола никак не ми харесва,къде-къде по-приятен е ЦУМ. но там не е "модерно" да се ходи и не е "престижно" да пазаруваш оттам :oops:
Било е, преди 20 години.

Swinkenhoffer
03-22-2009, 11:45
Самата атмосфера в ЦУМ е на светлинни години пред МолЪ
Да не говорим, че самата сграда е много красива и се допълва идеално с архитектурата на София.
Един турист, примерно, иска да усети атмосферата на въпросния град, а не да зяпа молове, дето са нацвъкани по цялата планета... ако си видял един, значи си ги видял всички.

Swinkenhoffer
03-22-2009, 11:52
Самата атмосфера в ЦУМ е на светлинни години пред МолЪ
Да не говорим, че самата сграда е много красива и се допълва идеално с архитектурата на София.
Един турист, примерно, иска да усети атмосферата на въпросния град, а не да зяпа молове, дето са нацвъкани по цялата планета... ако си видял един, значи си ги видял всички.

това същото го писах преди време пак в тоя форум... :)
Еми и аз съм го писала много пъти, ама на лишения от вкус явно не може да му се налее... :)

Нека има молове, ама да не са на централни места или да не ги строят толкоз грозни.
Същото важи и за всички модерни сгради, дето почнаха да никнат... събарят малките къщички и правят остъклена кооперация с лимонено жълто. :-o

Jesus
03-22-2009, 12:01
Е не може всички да са съгласни с мен, но според мен самата фасада на сгради като ЦУМ, Шератон и др. е доста по-добре, а МОЛЪ не ми харесва, също и мястото където е :( за ccs да не говоря че е на отвратително място, много по-добре щеше да е ако бяха в надежда, обеля, горубляне или люлин 1 :D Но все пак аз не съм софиянец и това е моето мнение на провинциалист :?

machoka
03-22-2009, 12:02
още по-зле ако гледат като надрусани и са толкова злобни копелета без да са шмъркотевици хАхХА

cherinka
03-22-2009, 12:14
Да взривим всички тузарски магазини! :D

Jesus
03-22-2009, 12:15
Да взривим всички тузарски магазини! :D

шшш недей ни подтикваш, че малко ни трябва ;)

пп : идваш ли на стоп 8-)

XceSS
03-22-2009, 12:29
Абе кво ви пречат моловете?
Бааа както мачока каза, модерно е да си хейтър май май а ?
Едно време като нямаше молове, по-модерни магазини и т.н., искахме по-хубаво, сега го има и пак недоволни.Ми като не ви кефи не ходете.Па Jesus дето вика, за финансова криза.Ами тя да не е само в България тая криза бе.Кво като е криза да не се строи нищо ново ли ? А друг е въпроса, че моловете са фулл винаги.

cherinka
03-22-2009, 12:34
^фул, мул били.
Надали някой от тия, дето са писали в темата, поне веднъж месечно пазаруват от подобни магазини, или ежеседмично ходят да пият кафе в моловете..

kypo
03-22-2009, 12:36
моловете не са лошо нещо, замисъла е добър за американците, които ги мързи да ходят много много
обаче в тукашните молове стоките са със завишени цени, които не отговарят на истинската им стойност - просто щото инвеститорите искат пък да си избият парите от строежа за няколко години сигурно.
а и селянията си е повсеместна, голямата работа че чехлите ми са от мола 8-) или пък че някой е ял в макдоналдса на сити центъра, тва е престижа нема що...
иначе аз се подвизавам най вече в киното на сити центъра, магазините не са ми интересни

Jesus
03-22-2009, 12:39
Е кога съм намесил кризата :-o

s3xy
03-22-2009, 12:49
Едно време като нямаше молове, по-модерни магазини и т.н., искахме по-хубаво, сега го има и пак недоволни. тотално! кфото и да се направи се сме недоволни, а относно финансовата криза - не виждам мн хора да ги е засегнала... секи път като отида до CCS и мола пълен братче, после той ви бил виновен.. както и вече споменахме си ги има и малките магазинчета, никой не ви кара да ходите в мола за да пазарувате .. ся сички мн ги плюете ама знаем къде ще пиете кафе след няколко дни .. после ест мола виновен

cherinka
03-22-2009, 12:56
^ тиииииииииииииии луууууууууууууууууууууууу ууда ли си да дам три лева за 20 грама концентрирано кафе ???!!???!?!??!??!?!??!??!?!??!?!?!??!??!?!?!?!??!? !??!?!?!??!??!!?!?!?!?!?!?!!???!?!??!???!??
Дай Боже скоро да се затопли шибаното време и въобще няма да се кисне по заведенията в 20ч. вечерта.

Никва криза няма. Всичко си е чиста и проста шибана инфлация.
Явно никой не помни как едно време кока колата по заведенията на центъра беше 60ст., а сега е лев и 60!!

guinessgirl
03-22-2009, 12:57
пълни са с тийнейджъри,които предимно обикалят и разглеждат,но не купуват. ;)

Briseis
03-22-2009, 13:46
затова, че моловете стоят неподходящо е виновен архитектът, който отговаря за градоустойствения план. ако не бъде одобрен проекта няма да има подобни грозни "модерни" сгради... то навсякъде така стана...

относно моловете: зяпачи много, купувачи малко.

Joc
03-22-2009, 13:52
не знам само защо моловете са "грозни кутии" мен ме кефят...

InitialD
03-22-2009, 15:10
МОЛ - много магазини под един покрив!

Като идея е удобно вместо да се вайкам между Графа, Витошка, Гурко и Славейков в стремежа си да намеря една тениска.Но признавам си не всичко в мола е хубаво.Особено мутрите и наконтените силиконки, които те гледат "от високо"!
За цените - зависи от магазина.Примерно в PLAYLIFE има много хубави дрехи но са скъпи! В OVIESSE има много хубави дрехи и аксесоари, които не са скъпи.
Като цяло се радвам, че се появиха моловете ... дойдоха доста марки, които до тогава не ни бяха познати в България!

Jesus
03-22-2009, 15:15
Абе ти твоите тениски на Joker от къде ги взе ?

machoka
03-22-2009, 16:51
^ тиииииииииииииии луууууууууууууууууууууууу ууда ли си да дам три лева за 20 грама концентрирано кафе ???!!???!?!??!??!?!??!??!?!??!?!?!??!??!?!?!?!??!? !??!?!?!??!??!!?!?!?!?!?!?!!???!?!??!???!??
Дай Боже скоро да се затопли шибаното време и въобще няма да се кисне по заведенията в 20ч. вечерта.


ама чакай ся, това че ти нямаш 2.5лв да пиеш едно кафе в МОЛ-а, не означава че тази 'малка грозна кутийка' не трябва да съществува или па другите глупости че водило до депресия, че не се била връзвала в обстановката на града?!?!?!? :shock:
Точно щото с ония грозни порутени сгради не се връзва - за това сега срутиха половината опълченска. Щото освен неестетическата визия са и опасни за хората.

Като си свикнал да си купуваш тениски и бельо от металните бутки по битаците за 3 лв пет в комплект, много ясно че ще псуваш по тия 'излишни' съоръжения хАхХХ. Не мога да разбера манията на някои да критикуват неактуални неща за тях по тоя глупав начин и да се излагат пред всички.

Jesus
03-22-2009, 16:56
Г-н администратор, нали живеем в демокрация и всеки може да си изразява мнението :? Просто на някой им се вижда че имат повече минуси от колкото плюсове :)

machoka
03-22-2009, 16:57
Ама нека се изказват, на никой не преча, просто се възмущавам че хора които нямат 5 лева в джоба да изпият едно кафе в мола камо ли да си купят нещо тръгнали да ми обясняват как били моловете грозни кутийки или водели до депресия не знам си кво.

Joc
03-22-2009, 17:25
на мен ми е яко в мол да се мотам, колкото и да е "тъпо" и "депресиращо" ... то това сигурно е щот съм "мъжка кифла" искам зилени лапички!

Bellatrix
03-22-2009, 17:50
Не става въпрос за депресия или нямане на пари. Извинявай, но защо аджеба да дам 3 лева за кафе, което мога да получа за 60 стотинки от някое кафене? При това абсолютно същия вкус и марка? Преди седмица една приятелка си търсеше чанта и гледа някаква в CCS за 65 лева, черна обикновенна. На другия ден гледам АБСОЛЮТНО СЪЩАТА чанта за 5.00 лева на пазара в Младост. Нямаше грам разлика само дето на етикета не пишеше някоя известна марка. Е, къде е логиката човек да си купува неща за по над 50лева, като може да си купи за 5 лева същите неща?
ПП. Да, в Мола винаги е пълно с хора, ама едва ли и 1/3 от тях наистина купуват. Едно е да зяпаш витрини, друго да купиш.

Joc
03-22-2009, 18:39
^ като ти видях подписа разбрах, че просто няма смисъл...

machoka
03-22-2009, 18:50
Bellatrix
типичната философия на деветокласничка с 2 лв от мама за кроасани в голямото междучасие.

Има ли някой писал в тази тема, който сам да си изкарва парите и те да са поне 7-800+ лева месечно, та да може да си позволи да си купи нещо от там без да го гладува 2 месеца?

gsh
03-22-2009, 19:07
"Въййййййй къф тоя кораб бееее ... а какъв телевизор има на стената и движещи се врати ... дали става нощну времи дискокетъ ? :D

Bellatrix
03-22-2009, 19:09
Bellatrix
типичната философия на деветокласничка с 2 лв от мама за кроасани в голямото междучасие.

Има ли някой писал в тази тема, който сам да си изкарва парите и те да са поне 7-800+ лева месечно, та да може да си позволи да си купи нещо от там без да го гладува 2 месеца?
Добре, не мога да разбера защо си търсите нещо скъпо като същото може да го имате за 10 пъти по-малко пари? Какво - марката ви прави по-големи и велики ли, какво? И майка ми изкарва добри пари, не бих се нарекла бедна. Независимо от това досега не е давала повече пари за нещо, което не е по-различно с нищо от това на пазара.

Bellatrix
03-22-2009, 19:11
^ като ти видях подписа разбрах, че просто няма смисъл...
Обичам да чета. Харесвам фентъзито, както и много други жанрове. Кое по-точно те стряска? А това, че харесвам "Здрач", не значи, че съм някоя от тъпите манячки дето пускат теми за книгите през 5 минути.

Jesus
03-22-2009, 19:12
Браво че не скубеш родителите си :) Иначе моля те откажи се от Здрач :)

Joc
03-22-2009, 19:15
^ като ти видях подписа разбрах, че просто няма смисъл...
Обичам да чета. Харесвам фентъзито, както и много други жанрове. Кое по-точно те стряска? А това, че харесвам "Здрач", не значи, че съм някоя от тъпите манячки дето пускат теми за книгите през 5 минути.
искаш ли да се облечем и гримираме като вампири и да правим секс?

Bellatrix
03-22-2009, 19:17
^ като ти видях подписа разбрах, че просто няма смисъл...
Обичам да чета. Харесвам фентъзито, както и много други жанрове. Кое по-точно те стряска? А това, че харесвам "Здрач", не значи, че съм някоя от тъпите манячки дето пускат теми за книгите през 5 минути.
искаш ли да се облечем и гримираме като вампири и да правим секс?
Казах, че харесвам книгата, не че откачам по нея. :? Просто това е първото фентъзи, в което освен обичайните фантастични битки, има и чувства. Това не значи, че искам да съм вампир или да правя секс с такъв. :?

guinessgirl
03-22-2009, 19:19
защото това,което има на пазара,не е същото като това,което предлагат в мола.

разликата е в качеството,а качеството,то е най-важно.

cherinka
03-22-2009, 19:19
а, бе, бебчо, възмущавам се на цените, не на фасона на сградите, нито на 'обновлението им'.
Просто по някакво съвпадение поста ми се оказа в темата за М-О-Л.

!

Ти като си голям гъзар и изкарваш по 7-800лв. месечно заведи ме там да пием кафе да видим как ще ти се откъснат 10лв. от сърцето за едното нищо..

Bellatrix
03-22-2009, 19:21
защото това,което има на пазара,не е същото като това,което предлагат в мола.

разликата е в качеството,а качеството,то е най-важно.
Aха. Спомням си как веднъж си купих обувки за 90 лева и краят им дойде на следващия сняг. Имам и едни ботуши за 35л, с които изкарах 2 зими.

neocide
03-22-2009, 19:49

HexGirl
03-22-2009, 19:56
предпочитам да обикалям по различни по вид магазинчета в целия град а не да се забивам на едно място :) толкова по хубаво и радостно е когато трябва да търсиш по повече магазинчета пръснати навсякаде и накрая да се сетиш че си си харесал нещо в другия край на града 8-)

HexGirl
03-22-2009, 19:59
защото това,което има на пазара,не е същото като това,което предлагат в мола.

разликата е в качеството,а качеството,то е най-важно.
всичко идва от димитровградскиа пазар и от турция :) искам да ти кажа че половината неща които ти си мислиш че са маркови ги шият в селата около Кърджали

b0Nb0n
03-22-2009, 20:00
na malko mesta ima ne6to original kakto sa kazva si4ko e tyrski fal6imentos

raduna
03-22-2009, 20:11
Да излезеш в 9:00 и да се върнеш в 18:00 скапан от ходене и пак да не си видял всичко - ей това е пазаруване :-)
Моловете са умряла работа...

cherinka
03-22-2009, 20:14
защото това,което има на пазара,не е същото като това,което предлагат в мола.

разликата е в качеството,а качеството,то е най-важно.
всичко идва от димитровградскиа пазар и от турция :) искам да ти кажа че половината неща които ти си мислиш че са маркови ги шият в селата около Кърджали
Те явно не са виждали как на димитровградския пазар в някои дни е препълнонео от фирмени камиони, които изкопуват цялата стока на пазара и как тези МПС-та са със софииска, пловдивска, варненска, бургаска, русенска регистрация............

HexGirl
03-22-2009, 20:25
защото това,което има на пазара,не е същото като това,което предлагат в мола.

разликата е в качеството,а качеството,то е най-важно.
всичко идва от димитровградскиа пазар и от турция :) искам да ти кажа че половината неща които ти си мислиш че са маркови ги шият в селата около Кърджали
Те явно не са виждали как на димитровградския пазар в някои дни е препълнонео от фирмени камиони, които изкопуват цялата стока на пазара и как тези МПС-та са със софииска, пловдивска, варненска, бургаска, русенска регистрация............
точно и потник за 10 лв става на потник за 40 лв :o бахти мизерията
ама е голяма тръпка да идиш на пазара хем си копуваш много работи хем не си дал много пари хем е супер забавно щот има някви луди хора там примерно влизат м-ду сергите с коли 8-) абе супер кеф е може да си копуваш боклуци (които са по здрави и от марковите боклуци понякога) и накрая утиваш да се наядеш д колачета така че да не ти стават дрехите които си си купил :) еи тва е истински пазар а не в гаден мол с нафукани сноби които всъщност са от някое диво село

StayFly
03-23-2009, 11:22
Извинявай, но защо аджеба да дам 3 лева за кафе, което мога да получа за 60 стотинки от някое кафене?
Извинявай, ама къде са тия кафенета в които можеш да си поръчаш кафе за 60ст? Сигурно имаш предвид някоя квартална кръчма или улична машина за напитки?

afterforever
03-23-2009, 13:22
против моловете нямам нищо против

Тва като два минуса правят плюс или като два минуса правят по-голям минус?

afterforever
03-23-2009, 13:38
Е де да знае човек, може да е умишлено, затова.

Boot
03-23-2009, 14:10
They are not there to shop.
They are not there to work.
They are just there.

"Кибици в мола":
http://www.mallratsdvd.com/images/spl_boxart.jpg

WildGirl
03-23-2009, 16:20
В Италия видях едни бабички, които си плетяха в мола. :-D Още нищо не сме видели. :D

ScionOfStorm
03-23-2009, 16:24
Jay и Silent Boooooooooooooooooooooob!!11 :grin: 8)

Bellatrix
03-23-2009, 21:02
мачока като виден жител на иуийн , естествено получовек, се радва на молЪ като дете, против моловете нямам нищо против, но са свърталище на педали, тъпи п**ки и мангали, хора със селски манталитет, пример мачока, нахвърли се въху деветокласничка, която посмя да изрази мнение и ерудита, който е мн хай, нищо че бачка в Компютърен клуб, започна да се хвали колко кинти изкарвал и какво си купувал и как момичето нямало 2 лева, браво!!И зверската селения, пияните скинари ахахах абе момче ти не си вред, голема арт личност си!!Познаваш ли човека та да го обиждаш на "скЕнар" . ТЕМАТА Е ДОСТА СКАНДАЛНА ДА СЕДИ ВЕЧНО!! :booooomb:
Десетокласничка. :D